tuvastada kirves

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
sannaman
Liige
Postitusi: 509
Liitunud: 17 Juun, 2008 7:50
Asukoht: EU
Kontakt:

Re: 2 vana kirvest

Postitus Postitas sannaman »

Venelane läheb juudi juurde: "Ole hea mees, laena mulle kevadeni 100 rubla, kevadel maksan 200 rubla tagasi, pandiks võin kirve jätta."
Juut mõtleb natuke, annab venelasele 100 rubla ja siis lausub: "Olgu, aga teeme nii, et sa maksad mulle kohe pool kevadisest summast tagasi."
Venelane annab juudile 100 rubla ja kirve, kuid kodu poole minnes arutab: "Imelik lugu - kirvest pole, 100 rubla pole ja 100 rubla olen veel võlgu, aga tehing oli justkui aus..."
"(●̪●)"
Kasutaja avatar
Plönn
Liige
Postitusi: 982
Liitunud: 08 Dets, 2007 15:30
Asukoht: Dorpats
Kontakt:

Re: 2 vana kirvest

Postitus Postitas Plönn »

Sellistel asjadel pole tõepoolest mittemingisugust väärtust :? , toppida kuhugi segu sisse ehk armatuuriks, nagu ma ise selliste kärakatega teinud olen :? :)
vend
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 17 Mai, 2008 11:58
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: 2 vana kirvest

Postitus Postitas vend »

Sa Plönn võta hoogu maha, kuhu iganes sa midagi soovid toppida, siiski hea on,et keegi küsib.Tundub ,et 19-20 sajand
Walter2
Liige
Postitusi: 4010
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: 2 vana kirvest

Postitus Postitas Walter2 »

Natuke uurimistööd selgitamaks, et tegu on Ümera (Madisepäeva) lahingus osalenud või suisa Lembitu enda kirvega ning väärtus oleks hoopis teine.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36620
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: 2 vana kirvest

Postitus Postitas Kriku »

Ma ka soovitaks ehtsa ja kasutuskõlbliku käsitöö ikka segu sisse toppimata jätta.
Kasutaja avatar
desert eagle
Liige
Postitusi: 1086
Liitunud: 02 Nov, 2005 16:56
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: 2 vana kirvest

Postitus Postitas desert eagle »

Äärmiselt loll soovitus on üldse suvalist rauatükki segu sisse armeeringuks panna.Armeerimisel on omad nõuded ja sedasi suvaliselt rauatükke valu sisse pildudes on kasutegur null.
Black
Liige
Postitusi: 112
Liitunud: 15 Sept, 2015 14:15
Kontakt:

Re: 2 vana kirvest

Postitus Postitas Black »

Topivad ehk pigem täiteks kui armeeringuks. Kuigi eks natuke ju armeerib kah.

See ~5mm-sest lehest tehtu paistab selline majanduslikult keerulistel aegadel tehtud laasimis- või võsakirves olevat. Tänapäeval pole tõenäoliselt kasutusse pointi võtta (isegi kui silm sirgeks lüüa). Teine on pigem haamer-kirves kombo. Sellele teeks ehk isegi saba taha ja laseks teravaks.
Kasutaja avatar
vennas
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 04 Dets, 2007 14:27
Asukoht: viljandimaa
Kontakt:

Re: 2 vana kirvest

Postitus Postitas vennas »

Esimene paistab olevat nagu kivide lõhkumiseks mõeldud
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist