Allatulistatud lennuk Tooma külas

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Kasutaja avatar
rains
Liige
Postitusi: 305
Liitunud: 20 Apr, 2007 20:22
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Allatulistatud lennuk Tooma külas

Postitus Postitas rains »

Vdreving mainis kuskil,et Endla andis oli saksa lennuk alla tulistaud(vist Wehrmachti foorumis).Seda lugedes tuli meelde kadunud klassijuhataja jutt allalastud lennukist nende maja lähedal.Täpsemalt Kärde külas Toomale viiva tee ääres.Kahjuks on ta manalasse läinud,nagu ka enamik sellest teadnud inimesi.Äkki tegu sama raudlinnuga?
sahara
Liige
Postitusi: 122
Liitunud: 07 Dets, 2007 17:56
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Allatulistatud lennuk

Postitus Postitas sahara »

Mul vanaisa elas Tooma külas, tema juttudest on ka meelde jäänud et kusagil sealkandis tuli lennuk alla. Aga minu mäletamist mööda ta rääkis et lennuk kukkus kusagile soosse.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Allatulistatud lennuk

Postitus Postitas Troll »

sahara kirjutas:Aga minu mäletamist mööda ta rääkis et lennuk kukkus kusagile soosse.
Sa ajad midagi sassi! Kõik ju teavad, et igas soos on peidus tank ja igas järves lennuk. Seega lennuk soos ei klapi kuidagi, kõik lennukid kukkusid järvedesse. :D
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
nemps
Liige
Postitusi: 537
Liitunud: 04 Juun, 2008 10:04
Kontakt:

Re: Allatulistatud lennuk

Postitus Postitas nemps »

Tooma ristist vast mingi kilomeeter on lennuki koht küll, aga see oli IL2 , lennuk jäi suht maa peale ja on enamvähem jõe ääres. Pigem tegi hädamaandumist maas on pisike auk ja selle taga peenikest alumiiniumräbu täis ehk siis ilmselt ledas üle nina. Mootor oli juba sõja ajal talumeestel ära veetud ise vedasime rainsiga sealt ka paar kartulikotitäit alumiiniumi ära nii et ega seal enam midagi mõistlikku järel pole .
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1759
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Allatulistatud lennuk

Postitus Postitas maksipoiss »

Troll kirjutas:
sahara kirjutas:Aga minu mäletamist mööda ta rääkis et lennuk kukkus kusagile soosse.
Sa ajad midagi sassi! Kõik ju teavad, et igas soos on peidus tank ja igas järves lennuk. Seega lennuk soos ei klapi kuidagi, kõik lennukid kukkusid järvedesse. :D
Ei tea midagi http://www.rense.com/general75/germ2.htm. Kui mõni tank on siiski järve sattunud, siis tõenäoliselt võis ka sama palju lennukeid sohu lennata 8) .
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist