www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 25 Sept, 2020 3:31

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 378 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 02 Mai, 2008 22:33 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Eedik kirjutas:

Mingid ulmevennad otsivad ka kahe L kujulise traadiga, ei tea kommentaari kuid, nimetatavat sellist tegevust biolokatsiooniks.

Olen ise seda näinud kuidas kahe L vardaga otsitakse(need on erinevast metallist) Ja võeti täitsa eduliselt asju välja (just suuremaid, aga tuli ka hunnik miini stabilisaatoreid)

Kaks L-varrast 30x75 , metall liiki ei mäleta enam, kuid isegi minu käes toimisid täiesti ilusti
Kolmas varras on maa sisse torkamiseks ,et kontrollida kui sügaval "objekt" asub

Erinevatele metalliliikidele reageerib erinevalt(lähevad kokku -lahku, või diagonaalselt ühele poole)

Mina seda asja ei usuks muidu kui ise poleks näinud proovinud :lol:

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri: To Eedik
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2008 17:09 
Eemal
Liige

oma kogemusest võin öelda, et kunagi üks elektrik ajas nii ühe maa aluse kaabliliini L- kujuliste traadikestega mõlemas käes välja.Umbes täpselt 1m, kuna me ei teadnud täpselt, kust kaevata, et kaablit ei lõhuks. Vanade asjadele, selline asi ei mõju, kui ainult veesoontele ja kui siis on kogematta midagi....................... Ise proovisin kunagi ja sain vee soone ka kuskilt meetrise täpsusega, aga~.........

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2008 18:29 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ei kasutata traate(selle sõna otseses mõttes)
On lihtsalt erinevast metallist vardad(veesoontele reageerivad erinevalt kui metallile, prof. jagab asja ära)

Ja vanadele asjadele mõjub kindlasti, sest metall on struktuurilt ikka üks ja sama(olenemata vanusest) Ma ei mõtle selle all plekki, mis ära mädaneb!

TRAADIJUPIGA saadki ainult veesooni(sõltuvalt inimesest.-Mõni ei saa sedagi)

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2008 20:44 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kui tohib siis räägiks selle kohta ühe loo. Kunagi sõitsin Põlvamaal Maaritsast läbi ja leidsin poe juurest suure kuulutuse, et kultuurimajas esineb neid traadi juppe keerutav hr. Kalde. Mul tekkis huvi ja läksin kuulama. Suu endal müstikast ammuli. Rääkis siis kõigile sellest, et kuidas asi toimib ja kuhu tohib magamistoas voodit panna. Käis mööda saali ja targutas. Näitas neid veesooni ja ja ajas muud plära. Olin täitsa vaimustuses sellest kuigi saalis keerdusid need vardad tal risti ikka ühes kohas ja see pidavat olema õige kaevu koht. Pakkus ka välja, et suudab leida kohe ka külalistele kaevu kohad ja üks sooviski.

Paar aastat hiljem läksin Krüüdnerisse rallile ja see talukoht jäi suht teeäärde ja nägin seal seda talu peremeest. Pidasin kinni ja tegin juttu. Tema arvamus oli selline, et Hr. Kalde suutis tema aias leida ülesse vist ainukese koha kus vett pole aga pidavat ristuma lausa 3 veesoont.

Peale seda ei usu ma, et keegi suudab nendega leida vett. Elektriliiniga võib olla teisiti, kuna see siiski omab energiat. Kui keegi suudab leida metalli nendega (mida maei usu) Siis tulen või teise Eesti otsa seda imemeest vaatama. Eriti veel seda kuidas ta metalle nendega eristab. Teeks ka talle väikese testi. Au asi ju ikkagi tõestada mehel, et kui kõva mees ta on!

Jäägem siiski kahe jalaga maapeale.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2008 20:51 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ka Päästeamet kasutab nn. nõiavitsameetodit. Ja mina jälle olen oma ihusilmaga, kuidas staašikad elektrikud selliste traatidega maa seest liinide jälgi ajavad.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2008 21:00 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

To Fireman:
Kirjuta mulle PS´i

Katsun "vana" üles leida, ja teise eesti otsa polegi tarvis sõita :) (ma üpris lhedal)

Võtame siis juba detektorid ka kaasa ja läeme kontrollime asja.
Mul paar üpris huvipakkuvat kohta

NB! Eelpoolsetes kirjatükkides ei pretendeeri ma absoluutsele tõele, aga siiski oma silmaga nägin kuidas nende varrastega rauda maaseest leiti(täitsa kaine peag kusjuures :lol: ) Ja toimisid need vardad ka minukäes

Metallide eristamise jutt on siiski pärit "vana" enda suust , minul tõmbasid need vardad lihtsalt käes risti(konservi kaane peale)

Niiet-niiet eks see asi pool ulmevaldkonda kuulub, ja nagu mainis kamraad: "jäägem siiski kahe jalaga maapeale" Kuid ei võta tükki ju küljest proovida, kõrvuti, koos detektoriga!

Minupoolt case closed!

Viimati muutis Feeliks_Jalgraud, 03 Mai, 2008 23:16, muudetud 1 kord kokku.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2008 21:45 
Eemal
Liige

fireman kirjutas:
Kui tohib siis räägiks selle kohta ühe loo. Kunagi sõitsin Põlvamaal Maaritsast läbi ja leidsin poe juurest suure kuulutuse, et kultuurimajas esineb neid traadi juppe keerutav hr. Kalde. Mul tekkis huvi ja läksin kuulama. Suu endal müstikast ammuli. Rääkis siis kõigile sellest, et kuidas asi toimib ja kuhu tohib magamistoas voodit panna. Käis mööda saali ja targutas. Näitas neid veesooni ja ja ajas muud plära. Olin täitsa vaimustuses sellest kuigi saalis keerdusid need vardad tal risti ikka ühes kohas ja see pidavat olema õige kaevu koht. Pakkus ka välja, et suudab leida kohe ka külalistele kaevu kohad ja üks sooviski.

Paar aastat hiljem läksin Krüüdnerisse rallile ja see talukoht jäi suht teeäärde ja nägin seal seda talu peremeest. Pidasin kinni ja tegin juttu. Tema arvamus oli selline, et Hr. Kalde suutis tema aias leida ülesse vist ainukese koha kus vett pole aga pidavat ristuma lausa 3 veesoont.

Peale seda ei usu ma, et keegi suudab nendega leida vett. Elektriliiniga võib olla teisiti, kuna see siiski omab energiat. Kui keegi suudab leida metalli nendega (mida maei usu) Siis tulen või teise Eesti otsa seda imemeest vaatama. Eriti veel seda kuidas ta metalle nendega eristab. Teeks ka talle väikese testi. Au asi ju ikkagi tõestada mehel, et kui kõva mees ta on!

Jäägem siiski kahe jalaga maapeale.

Minul pandi traatidega paika kaevu täpne asukoht ja ka sügavus.Sügavuse määramine oli eriti huvitav,meister käskis leida ühe suure ümmarguse plekist kausi,pani mind seisma leitud veesoonte kohale ja mõõtis midagi seal oma sammude ja traatidega.Mis asja juures kõige huvitavam on on see,et sügavuse pani mees paika väga täpselt,ütles rakete arvu 13 ja täpselt 13 rakke pärast oli mul vesi kaevus.On ikkagi inimesi kes oskavad seda vitsa-traadivärki .Meister pärit ise Võrumaalt.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2008 23:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tegu ei ole müstikaga, lihtsalt vilumus tuleb harjutades. Mõni mees ei saa dedektoriga ka midagi leitud. Prügi pole proovinud otsida, aga veesooned, veetorud ja elektrikaablid leian küll kätte. Samas peab arvestama igasuguste segajatega, näiteks läheduses kulgevate õhuliinidega, kohati ka maakivist müüride ja vundamentidega.
Kaevutegijatele niipalju, et veesooned võivad asuda väga erineval sügavusel.
ise kasutan alumiiniumtraati läbimõõduga umbes 2mm.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2008 23:48 
Eemal
Liige

Nõiavitsaga otsimine ehk pildamine:
http://www.teadus.ee/index.php?option=c ... &Itemid=97

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Mai, 2008 18:24 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kui ikka ise asja ei usu, siis ei pidavat ka arstirohud aitama :wink:
Kui aega saad proovi järgi.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Mai, 2008 22:53 
Eemal
Liige

Mina usun. Olen oma silmaga näinud kuidas ekskavaatorijuht kahe traadijupiga sidekaabli asukoha kätte näitas. Enne kaevama asumist muidugi :lol:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 05 Mai, 2008 22:44 
Eemal
Liige

no kui maa sees ongi midagi. Riigimaa. Salaja just kätte ei saa. Megamäda auk ka ei ole. Mingi leiutasu ikka saab ?. Või öeldakse et tõmbamiskulud on võrdelised asja väärtusega ja antakse diplom ?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 24 Mai, 2008 15:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Trügin siia teemasse sellise küsimusega,kas Garret ACE 250 on mingi tegija soisel pinnal tanki otsima,sügavust võiks olla vast meetri jagu.Pinnas muudest metall esemetest puhas.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 27 Mai, 2008 19:22 
Eemal
Liige

Vöttab ära küll :wink:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 27 Mai, 2008 20:07 
Eemal
Liige

martiini kirjutas:
Trügin siia teemasse sellise küsimusega,kas Garret ACE 250 on mingi tegija soisel pinnal tanki otsima,sügavust võiks olla vast meetri jagu.Pinnas muudest metall esemetest puhas.

Antud olukorras soovitaks kasutada veel lisaks nn. torkevarrast, mis võib olla mitu meetrit pikk ja siis ei tule tulemuses kahelda.Kui muidugi ei ole tegemist tühjade kütuse vaatidega.Kõik on võimalik.
--------------------------------------------------------------------------------------

Lootus on petis kes meid pidevalt tüssab.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 378 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: