Rasketehnika legendid.

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
ivanorav
Liige
Postitusi: 922
Liitunud: 30 Juun, 2008 22:38
Asukoht: Soome
Kontakt:

Aga minu kodu lähedal...

Postitus Postitas ivanorav »

pikk
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 18 Mär, 2008 19:59
Asukoht: lääne virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas pikk »

Elan rakvere lähistel,siin mingeid lahinguid ei olnud ning ei kujuta ettegi kuda see elukas siia mülkasse sattus,ning vaevalt isa valetab mulle.Pole aega koguaeg,et otsimas käia ja ilmad ka nagu nad on praegu.
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Kusjuures ühte selle kandi legendi tean, seega ehk pajatad veits täpsemalt ja peale seda ehk mõni päev välitöödele?
Huvitun maisest rasketehnikast.
Kasutaja avatar
sworbe
Liige
Postitusi: 165
Liitunud: 11 Jaan, 2006 14:17
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas sworbe »

Legende on igasuguseid, kuid peale Sõrve lahinguid oli Soodevahes 12 sibulapoiste tanki/liikursuurtükki maha jäänud ja Torgu väljal olla olnud 8 tanki/liikursuurtükki. Soodevahe rasketehnika siis osaliselt lõigatud tükkideks ja veetud NA poolt minema. Teadaolevalt oli pandud kolm soomusühikut lahingmoona täis ja lastud vastu taevast. Seepärast seal ka üsna palju igasugu suuremat rauda vedelemas. Kõik mis maa peal paistis koristati ära, aga mis maa sees see sinna jäi. Tädi oli veel 50-ndate alguses seal tankide peal roninud. Ära veeti masinad vist 1956-l aastal.
Kui kellegil mingit infot, andke teada. :)
Miks mitte!
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

pikk kirjutas:Elan rakvere lähistel,siin mingeid lahinguid ei olnud ning ei kujuta ettegi kuda see elukas siia mülkasse sattus,ning vaevalt isa valetab mulle.Pole aega koguaeg,et otsimas käia ja ilmad ka nagu nad on praegu.

ega sa koigi tanki juhuslikult silmas pea-pole küll rakvere külje all aga seal kandis ikkagi :)
pikk
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 18 Mär, 2008 19:59
Asukoht: lääne virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas pikk »

Koigi tankis ei tea midagi aga kui juhtub millalgi vaba päev tulema ja ilm kannatab siis tahaks käija seal metsa tukkas korralikumalt uurimas
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Aega läinud juba omasoodu, kuid uuemaid rasketehnika legende põle kuuldud.
TO. Sworbe- Kusjuures mul sõbral oli isegi foto , kus vahib Soodevahe T-34-l, kuid enam pole näitajat. Metallibuumi ajal tõesti lõigati kõik metsast välja(Keila tagant lõigati üks 34), mida sai ära vedada, alles vaid need millele ei saanud kohe mitte kudagi ligi, kuid neid kohti ikka hetkel Eestis võimalik, et vaid paar või kolm.
Huvitun maisest rasketehnikast.
pikk
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 18 Mär, 2008 19:59
Asukoht: lääne virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas pikk »

Kas keegi teab midagi lennukist Lääne virumaal Aravuse järves.Üks tuttav väitis,et tema tuttav on näinud pilti kus mingi lennuki saba on veel veest väljas ja keegi seisab selle peal.Lennuk olevat sõja aeg tabamuse saanud ja teinud häda maandumise.Järv ise on suht soise ala peal ja pidavat olema topelt põhjaga.On sellel jutul tõepõhi all või mitte seda ma ei tea,aga eks peab igaksjuhuks asja uurima natuke
Puna85
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 06 Juun, 2011 20:28
Kontakt:

Kernu

Postitus Postitas Puna85 »

Kernu kandis olevat üks tank soos, külarahvas räägib.Kas keegi teab kus saaks infi mis 1939-45 kernu kandis toimus lahingud või midagi siukest.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist