www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 28 Mai, 2020 17:52

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 840 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 56  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 16 Jaan, 2020 22:30 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Dets, 2012 23:01
Postitusi: 707
CNN ja Reutersi ülevaade Mišustinist.

Hakkas silma, et mees on oma ülesannetest täpselt aru saanud:
Tsiteeri:
He told Russia's parliament that the country must preserve macroeconomic stability, maintain inflation around 4%, and accelerate work on President Vladimir Putin's flagship "national projects" development program, Reuters reported Thursday.

Vaata, et riigi majandus oleks enam-vähem, vaata et inflatsioon oleks kontrolli alla ja tee täpselt mida tsaar käsib. Lihtne.

Ühtlasi sain ka jälile kuidas Venemaal peaministriks saadakse. Hokitrennis loomulikult, kus siis veel:
Tsiteeri:
Married with three sons, Mishustin is a pianist and hockey player who also sits on the supervisory board of Russia's CSKA hockey club.


https://edition.cnn.com/2020/01/16/euro ... index.html

https://www.reuters.com/article/us-russ ... SKBN1ZF0N8


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 16 Jaan, 2020 22:41 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 942
ruger kirjutas:
Esimesena sai ju Kadõrov noorem paar päeva tagasi südamerabanduse väidetavalt.
See on huvitav uudis tõepoolest. Loodetavasti saame Kadõrovi tervenemise kohta operatiivsemat infot kui Kremli koka Kongos käimisest, khmm.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 17 Jaan, 2020 0:55 
Eemal
Uudistaja

Liitunud: 20 Nov, 2014 2:49
Postitusi: 25
kaugeltuuriv kirjutas:
Kas keegi kaasfoorumlastest saaks avada selle lingi?
https://arvamus.postimees.ee/6874280/ka ... 1559583678


Karmo Tüür: Krimm 2 ehk Venemaa lahtisidumine

Kui vaja, siis liidab Venemaa rahvas enda otsusega enda külge mille iganes, olgu selleks nt Valgevene või Vanuatu. Sest kui rahvusvahelise õiguse ja rahva tahte suusad lähevad risti, jääb õigus Venemaa rahvale, kirjutab kolumnist Karmo Tüür. 

Vladimir Putin armastab teha nii-öeöda suurt poliitikat, midagi sellist, mida keegi ei oodanud ning millest seejärel kõik ärevalt rääkima asuvad. Neil hetkedel ta naudib enda KGB-koolituse vilju, seda kuidas ta on läbi viinud mingi erioperatsiooni niimoodi, et ülejäänud seltskond ei saanud arugi, kuhu neid juhiti.

Seekord õnnestus tal see kohe topelt-raksatusega. Esiteks pöördumine riigi ja rahva poole, milles ta kuulutas välja konstitutsioonilise reformi. Teiseks Medvedevi valitsuse errusaatmine, mis vallandas tõelise spekulatsioonide tormi.

Õhtuseid Venemaa uudiseid ja jutusaateid vaadates oli tunne, nagu oleks sattunud segipaisatud sipelgapessa. Kõik olid täis patriootilist õhinat ja demonstreerisid valmisolekut innukalt jooksma hakata, kuid seni pole veel selge, et mis suunas ja miks. Aga õhinat peab näitama, et tõestada enda vajalikkust.

Kahekordne populism

Populismil on kaks tähendust. Tavamõistes on selleks kõikvõimalike katteta lubaduste jagamine, kõigile millegi hea lubamine. Akadeemilises mõttes on selleks tees, et rahvas (populus) on tark, hea ja õiglane ning talle tuleb otsustusõigus tagasi anda. Lasta rahval otsustada ning see otsus on ülimuslik kõige, ka seaduste ja normide suhtes.

Vladimir Putini seekordses kõnes oli mõlemat ja kuhjaga. Esiteks lubati piiramatult pappi, korraga ja kõigile: lastele ja emadele, arstidele ja õpetajatele, ilma näitamata, et kuskohast see raha võetakse. Jagada presidendi võimu kõigiga, ilma loobumata tugeva presidentaalse riigi ideest.

Teiseks lubas ta kõik muudatused panna rahvahääletusele. Sest rahvas teab, mida on vaja. Sest rahva huvid on ülimuslikud. Venemaa riigi ja tema elanike huvid on lahutamatud ja neid mõlemaid seob üks raskestitõlgitav termin, mida ta kasutas korduvalt: «velitšije» (suurus, hiilgus, suursugusus).

Lahtisidumine rahvusvahelisest õigusest

Üks keskne mõiste, mida Putin ohtralt kasutas enne ja eriti nüüdses kõnes, oli suveräänsus. Suveräänsus ja rahva tahe. Kuidas need kaks asja siis kokku kõlavad? Aga väga lihtsalt – kui rahvusvaheline õigus, tavad ja normid lähevad vastuollu Venemaa rahvuslik-riiklike huvidega, siis on kannatajaks esimene. Ning Moskva isegi ei kavatse vabandada, sest rahvas tahtis nii!

Rahva tahe õigustas Krimmi kaaperdamist. Rahvusvaheline üldsus paneb seda pahaks ja ei tunnusta tulemust? Ja mis siis? Kreml nimetab seda kõiki mängureegleid rikkunud tsirkust referendumiks ja asi vask, köhige palju tahate!

Rahva tahtega kiidetakse heaks ükskõik missugused muudatused Venemaa põhiseaduse teemal. Sealhulgas sellesama põhiseaduse enda vastase muudatuse, et Venemaa ei allu rahvusvahelisele õigusele siis ja niipalju, kui seda vaja. Kavatsete seda ka pahaks panna? Aga palun! Kasvõi kolm korda!

Ja kui vaja, siis liidab Venemaa rahvas enda otsusega enda külge mille iganes, olgu selleks nt Valgevene või Vanuatu. Sest kui rahvusvahelise õiguse ja rahva tahte suusad lähevad risti, jääb õigus Venemaa rahvale. Suveräänsele ja targalt õige otsuseni juhitud rahvale.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 17 Jaan, 2020 14:06 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 4955
Tänud artikli avamise eest.
Hea kokkuvõtlik lause selle kohta,mida hakatakse rahvale seletama,kui järjekordse agressiooni teele minnakse.

Ja kui vaja, siis liidab Venemaa rahvas enda otsusega enda külge mille iganes, olgu selleks nt Valgevene või Vanuatu. Sest kui rahvusvahelise õiguse ja rahva tahte suusad lähevad risti, jääb õigus Venemaa rahvale. Suveräänsele ja targalt õige otsuseni juhitud rahvale.

Nüüd aga kaasfoorumlastele vaatamiseks Venediktovi kirjalik tekst,mida loetakse tuubi maha.

https://www.youtube.com/watch?v=MBqdav5GWkE

Mehe tekstist selgub,et Putinil hakkas kiire peale seda,kui Batka eelmise aasta detsembri algul Putleri pikalt saatis.
Venediktov arutleb järgmiselt.
Kuna nn.liitriiki sõbralikult ei saadud teha ja selleläbi esimene variant nn.Liitriigist,kus tema oleks boss ja mingit tõmblemist uute valimistega ei pidanuks tegema,kadus variantidest ära,siis alustati variandiga B.
Venediktov arutleb,et automaatne põhiseaduse muutmine,kus Putler oleks saanud uuesti Venemaa presidendiks "kandideerida" viinuks rahva rahulolematuse uude faasi,siis sisuliselt tehakse nn.Nazarbaevi varianti aga veelgi suurema võimu konsentreerumisega Putleri ja tema lähikondlaste ümber.
Mees avaldab arvamust,et sellega lõpeb ka Venemaa riik,kui fõderatsioon ning tahetakse teha unitaarriiki,midagi Peeter I ja kaasaja vahepealset.
Suurem võimutäius tahetakse liigutada Fõderatsiooninõukogu(kui Venemaa parlamendi osa) ja Venemaa Julgeolekunõukogu kätte.Sellest ka Medvedjevi suunamine Julgeolekunõukogu juhi asetäitjaks.Meenutagem,et seadusega on juhiks seal Putler.
Venediktov lausub,et Julgeolekunõukogu on tegelik riigi juhtorgan.Ei ministrite kabinet ega ka Riigiduuma.
Täielikult kaob ära ka senini kehtinud pisike kohtunike ning prokurõride sõltumatus,nende nimetamine tahetakse allutada otse Fõderatsiooninõukogu ja Julgeolekunõukogu kätte.
Seega Putleri lause sellest,et riiki tahaks tema näha rohkem parlamentaarsena tähendab tegelikult seda,et parlamendis Fõderatsiooninõukogu saaks suurema võimutäiuse,kui praegu ning alamkojale ehk Riigiduumale jääks nagu praegu olla lihtsalt templi roll.
Konks on selles,et Fõderatsiooninõukogus on palju isikuid,kes määratakse aga ei valita ja selleläbi ka otseselt viivad läbi Kremli poliitikat.
Kui ma võtan NSVLiidu analoogi,siis tekivad järgnevad seosed,juhul,kui muudetakse riigi põhiseadust selliselt,et Putin saab Julgeolekunõukogu juhi koha:
Poliitbüroo ja selle juht partei peasekretäri isikus(tegelik võim NSVLiidus)-Venemaa Julgeolekunõukogu ja Fõderatsiooninõukogu juhtkond(tegelik võim riigis).
NSVLiidu Ülemnõukogu Presiidiumi esimees-Venemaa tulevane president,kes omab ainult sümboolset võimu
NSVLiidu Ministrite Nõukogu ja selle peaminister(millest välisminister,kaitseminister,siseminister ning KGB juht allusid otse Poliitbüroole)-Venemaa peaminister ja tema kabinet(millest kaitseminister,siseminister,välisminister ja FSB ning SRV alluvad otse Julgeolekunõukogule).


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 17 Jaan, 2020 19:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 30 Okt, 2005 22:13
Postitusi: 1170
Asukoht: Tallinn
Runkel kirjutas:
ruger kirjutas:
Esimesena sai ju Kadõrov noorem paar päeva tagasi südamerabanduse väidetavalt.
See on huvitav uudis tõepoolest. Loodetavasti saame Kadõrovi tervenemise kohta operatiivsemat infot kui Kremli koka Kongos käimisest, khmm.


Väidetavalt on Kadõrovile korduvalt atendaate tehtud, võib-olla ka seekord?
Siin on üks uurimine Kadõrovi kohta.
https://www.youtube.com/watch?v=hE2KhDm5lMI

_________________
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 17 Jaan, 2020 20:08 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 4955
Vaatasin ka ära Solovei otsesaate Eho Moskvas ja pean ütlema,et eksprofessor ei välistanud ka võimalust,et ikkagi suveks(siis,kui toimub valimiskampaania USA-s) tehakse jõuline ülevõtt ka Valgevenes ära.Putinil olevat kinnisidee taastada NSVLiit uue nime all Liitriik ning ning Baltikumi edasitungimiseks on vaja omada,siis ka Valgevene platsdarmi.
Sosistatakse ka Moskvas,et Venemaa presidendiks tahetakse panna Medvedjev,samas,kui Putler on Liitriigi riigipea.
Solovjov ütles ka indikaatorid,juhuks,kui taheakse ampsata uusi territooriume.
Ja selleks on kaitseministri vahetamine sõjaväelase vastu(hetkel Šoigu ju tuletõrjuja) ning siseministri vahetamine välja isiku vastu,kes tuleb FSB kontorist.
Putin olevat väga rahulolematu selle üle,et Kindralstaabi ja Kaitseministeeriumi vahel on arusaamatused.Rahul olevat ta aga eelkõige Patruševiga,kes otseselt olevat juhatanud Krimmi annektsiooni.
Ka Solovei mainis seda,et esimesed eskiisid nn.võimu ümbersuunamiseks olevat tehtud juba aastal 2017 aga paar tema tuttavat eksperti kellelt paluti nende ülevaatamist olevat eraviisiliselt Soloveiga rääkides ütelnud,et neil olevat hakanud silmade ees punased laternad põlema,sest Kremlist tulnud paberid viitasid otseselt diktatuuri kehtestamisele.
Putin tahtvat suurendada ka survet Balti riikide suunal ja hoiatas,et varsti võime näha hetkel "ära unustatud" vene vähemuse rõhumise kaardi taasteket.
NB.SOLOVEI SÕNUL LOODAB KREML MUUTA EUROOPA KAARTI VEELKORD NING ON PLANEERINUD MAKSIMAALSEKS AJAKS 2 KUUD.
Putini meeskond arvestavat muideks ka suurema sõjalise konfliktiga ja mitte ainult Ukrainaga.
PS.Seoses sellega tuleb mulle meelde Venemaa sõjaõhutamine enne I Maailmasõda Balkanil ning Vene Kindralstaabi ülioptimistlikud ettekanded tsaarile,et sõja puhkedes Saksamaaga on sõja võitmine paari kuu küsimus.Sellest on huvitavalt kirjutatud raamatus Augustikahurid.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 18 Jaan, 2020 22:22 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Dets, 2012 23:01
Postitusi: 707
Tsiteeri:
Pühapäeval peaks Moskvas toimuma protestimarss põhiseaduse muudatuste vastu. Moskva linnavalitsus andis selleks ka loa.

https://www.err.ee/1025598/uksikud-akti ... uste-vastu


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 18 Jaan, 2020 22:47 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 7975
Putin lubab kõikidel ajaloovõltsimistes süüdistatutel suu sulgeda
Tsiteeri:
As Russia escalates its war of words over WWII history with Poland, Vladimir Putin promises to “shut the filthy mouths” of those who “falsify history” & fail to give the Soviet Union its due. He was speaking today to veterans & patriotic activists in SPb

https://twitter.com/mjluxmoore/status/1 ... 3386734593

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 18 Jaan, 2020 22:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 30 Okt, 2005 22:13
Postitusi: 1170
Asukoht: Tallinn
https://www.youtube.com/watch?v=aBKph3bVKe8
Umbes 9.25 on pisike meenutus sellest mida Zirinovski arvas vene presidendivalimistest peale viimast valimist. Mees pani enam-vähem täppi, hakka või arvama, et uus Vanga on sündinud!

_________________
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2020 13:29 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 4955
Tux kirjutas:
https://www.youtube.com/watch?v=aBKph3bVKe8
Umbes 9.25 on pisike meenutus sellest mida Zirinovski arvas vene presidendivalimistest peale viimast valimist. Mees pani enam-vähem täppi, hakka või arvama, et uus Vanga on sündinud!Nagu mainisin,siis Solovei sõnul hakati uut võimustruktuuri joonistama aastal 2017,nii,et täiesti võimalik Zirinovski teadis läbi oma sidemete samadest paberitest,millele viitas Solovei.
Olen nüüd kindel,et Putin muudetakse Julgeolekunõukogu juhiks ning suurem otsustamisvõim liigutatakse parlamendis Fõderatsiooninõukogu alla.President aga tehakse selliseks Nõuka Ülemnõukogu Presiidiumi taoliseks juhiks.
Seega sõnad,mida mainis Zirik,et Putinist tehakse a la Mao on vist väga täpsed.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2020 13:34 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 7975
Pilt

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2020 14:02 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Mai, 2014 12:20
Postitusi: 1641
Vene poliitiku Aleksei Navalnõi liitlane Sobol: „Inimesed nõuavad lõppu korruptsioonile, inimesed nõuavad oma elamistingimuste paranemist. Nad nõuavad tervishoiureformi, nad muretsevad pensionireformi pärast. Kõik need nõudmised, nad ei lähe kuhugi. Sel aastal suureneb meile rakendatav surve väga suure tõenäosusega. Opositsioon kavatseb võitlust jätkata. Selleks korraldatakse meeleavaldusi, vaidlustatakse valitsuse sammud kohtus ning paljastatakse korrumpeerunud ametnikke.“
Vene poliitik Vladimir Milov: „Venelased on nõus taluma halvenevaid elutingimusi vaid siis, kui nad näevad tulevikus majanduskasvu. Kuid Putini avaldused näitavad, et teda see ei huvita. See on praegu peamine konflikt Putini ja ühiskonna vahel. Ühiskond ei jõua majanduskasvu algust ära oodata ja Putin ei hooli. Tema tegeleb muude asjadega. Üks hetk annab see tagasilöögi. Kõik hiljutised protestid toimusid siis, kui mõnda aega kogunenud rahulolematus välja purskas, kui miski selle läitis. Põhiseaduse muutmisest ilmselt sädet ei saa.“
Uuringufirma Levada sotsioloog Deniss Volkov: „Valitsuses toimunud ümberkorraldused on niivõrd hägused, et avalikkus nende peale ei vihasta. See, mis toimub, pole selge. Kas siin on asi presidendiametis? Mõnes muus valitsevas kehandis? Pole selge, mille üle inimesed pahameelt väljendama peaksid. Selgusetu asja vastu on raske protestida. Praegu pole mingit tungi riigi liidrit vahetada.“
Navalnõi: „(Vene peaministri Mihhail) Mišustini abikaasa teenis maksuandmete järgi viimase üheksa aasta jooksul umbes 12 miljonit dollarit, kuigi ta ei omanud ega juhtinud ühtegi firmat.“
Vene poliitik Dmitri Gudkov: „Riigil seisavad peatselt ees ennetähtaegsed parlamendivalimised, sest Kreml tahab neid pidada pigem sel aastal, mitte järgmisel. Neil on tuli takus ja nad tahavad (põhiseadusmuudatused) heaks kiita ametisoleva parlamendi koosseisuga, mida nad kontrollivad täielikult. Ilmselgelt muudab see meie strateegiat.“
https://maailm.postimees.ee/6875991/put ... id-ei-jata

Vene Julgeolekunõukogu aseesimees Dmitri Medvedev: „Kui me räägime konkreetsest uuest töökohast, ei ole see ametikoht vastuolus poliitilise tegevusega, sealhulgas erakonna juhtimisega seotud tegevustega. Olen jätkuvalt erakonna Ühtne Venemaa esimees. Selles (president Vladimir Putini otsust valitsus laiali saata) ei ole midagi ebatavalist. Kaheksa aastat ongi pikk aeg ning muutusi tuleb aeg-ajalt teha. Ühtne Venemaa on juhtiv poliitiline jõud, valitsev partei, millel on tohutu vastutus rahva ja riigi ees. Otseloomulikult lahendab partei täpselt samu ülesandeid, millega terve riik silmitsi seisab. Kuid nüüd on eluliselt tähtsad ülesanded seotud inimeste heaolu parandamise ja nende ülesannete lahendamisega riiklike projektide alusel. Erakond soovib nende ülesannete lahendamisel oma abi osutada ja lahendab ka teatud piirkondade ja linnade arenguga seotud erakorralisi küsimusi. Valmistume ka parlamendivalimisteks 2021. aastal.“
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=88689497


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2020 15:03 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Dets, 2012 23:01
Postitusi: 707
Järgmine nupp sai tsaari jaoks paika.
Tsiteeri:
Vene president Vladimir Putin vabastas esmaspäeval ametist mõjuvõimsa peaprokuröri Juri Tšaika ja nimetas uueks peaprokuröriks Igor Krasnovi.

https://www.err.ee/1025951/putin-vaheta ... aprokurori


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2020 16:18 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Dets, 2005 16:53
Postitusi: 1030
Asukoht: Lõuna-Eesti
Vanad ja vanad olijad saavad kinga. Ilmselt käib see mingi tegevuskava alusel. Märgiline oleks Rogozini mahavõtmine Roskosmose eestotsast.

_________________
Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 20 Jaan, 2020 16:19 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 4955
Eks ta sinna Julgeolekunõukogusse suunatakse või pannakse kuberneriks,et olla Fõderatsiooninõukogus vajalikul momendil hääletamas.
Üldiselt on Kremlil selle muudatuse showga kiire,sest asjad tulevad ametlikult ära kinnitada enne suure sügise algust,vist oli 1 september(vaadake,kui irooniline kuupäev..2 Maailmasõja algus),et püsida graafikus põhiseaduse muudatustega.Nimelt hetkel kehtiva järgi,ei saa enam muudatusi teha põhiseadusesse peale seda(seotud on see Riigiduuma valimiskampaania algusega).
Venelased ise pakuvad seda,et nn.komisjon teeb "ettepanekud" valmis märtsi lõpuks-aprilli alguseks.Mõnusalt must huumor oleks see,kui avaldatakse 1 aprillil :D .
Siis tehakse "nn.rahvaarutelu",sest Putini sõnad referendumist on juba Kremli propagandamasina sõnul muudetud üleüldise rahvaarutelu vastu.
Noh,mis ma olin siis 1977 aastal.1974 aastal läksin kooli,1977 aastal olin 3 klassis ning ajukäärudes on sees see,kuidas toimus töökollektiivides ka nn.arutelu.Mäletan isa sõnu,et jälle tehakse tsirkust,ainuke plusspool mida isa välja tõi oli see,et ometigi nüüd saavad kõik passid.Ma ise tollal ei saanud aru,mis ta selle all mõtles,hakkasin seda alles siis jagama,kui ise punase passi 1983 aastal kätte sain.Tuli pähe küsida need sõnad isalt üle ja tema vastas,et pass oli Venemaa kolkastes kuni sinnani(aastani 1977) ikka haruldase moodi asjandus.Kuna ta aeg ajalt sõitis komandeeringutesse Venemaale,siis oli ta igasugu asju näinud,ka sunnismaiseid venelasi,kellel ainuke dokument oli sõjaväepilet aastani 1977.
See selleks.
Ma kujutan ette seda töökollektiivide "arutelu" varianti vol.2 aastal 2020 ja ma ei suuda naeru kinni pidada,kuidas saab see suur rahvas,kes meist ida pool elab olla nagu lambakari :D
Aga ma siin ei imesta,peale seda Ziriku video nägemist,kus ta Krasnojarskis jagas uue aasta alguses 500 rublaseid ja mutikesed lakkusid mehe käsi.Too aga ei varjanudki oma põlgust inimeste vastu nagu ehtne Moskva bojaar,teatades kõva häälega jagamise ajal,et meil on rahvas nagu halopid ja ta jagab haloppidele head paremat.Nagu keskaeg,kus aastvahetuse paiku jagas aadlik alamatele kopikaid.Ja rahvas noogutas "hea bojaari" annetuse eest.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 840 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 56  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt