Militaarnet ostab soomuki.

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kus sa Leo neid öövaatlusi ja optikaid/punatäppe AK4 peal nägid, unes we?
Tegelikult jalaväepataljoni põhiline tulejõud on hoopis tankitõrjeraketid ja 120 mm miinipildujad :P
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Leo »

Seal üksuses, millega on põllu peal käinud, olid sellised NVd ja punatäpid olemas, TT rakette ja 120 mm MPsid ei olnud :(
A4
Liige
Postitusi: 1833
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas A4 »

Kapten Trumm kirjutas:Eks igaüks vaatab selle järgi, mis ta nina ees paremini näha on või kust king pigistab.
Mina nt vaatan selle järgi, mida ise näen. Võrreldes õppekogunemist 10a tagasi mulluse Siiliga (näiteks).
Areng on üllatavalt väike ja riistades/tulejõus seda polegi. Endiselt on sama vananenud kraam, mis 2006 või 1999.
Kvalitatiivne vahe on lihtsalt selles, et täna on inimesi rohkem kasutada (2006 olid 40-pealised "kompaniid" suht levinud, ka KV õppustel).
Elementaarse isikliku varustuse olemasolu ja koju jagamine on muidugi 10a kohta häbemata vähe (kuid jah, asi seegi).
Kuna õppuste raha on rohkem, siis harjutatakse rohkem ning tulemused on ka paremad.
Kui Iisrael oleks sama aeglaselt liikunud, siis oleks nad juba 1950. a paiku Vahemerre lükatud. :?
Võrreldes 1999. aastaga (või paljuski ka 2005. aastaga) on SA-struktuuri kui tervikut vaadates juurde tulnud rivisõidukid enamvähem kogu SA-struktuurile (varem neid lihtsalt ei olnud, rääkimata soomukitest), 155mm ja 122mm haubitsad, TT-raketisüsteemid Milan, ÕT-raketisüsteemid Mistral, kahele pataljonile soomustransportöörid SISU, kõikide tasandite sideseadmeid, kaasaegasemat individuaalvarustust, pioneerivarustust ja veel ühtteist. Õhuvägi suudab näha õhuruumis toimuvat (1999 oli see võime praktiliselt null) jne. Nii et öelda, et arengut pole praktiliselt nendel aastatel toimunud on pehmelt öeldes… ebatõene.

Jah, kui kaitseliitlane või reservväelane on kõikidel nendel aastatel teeninud kergejalaväeüksuses, siis ei pruugi tõepoolest nagu erilist arengut näha.

Küll aga ei tasu unustada (eriti selles osas, kuhu on paljuski läinud viimaste aastate hankerahad), et kuni käesoleva aastakümne algupooleni valitses (lihtsustatult ja liialdatult) olukord, kus üksuste terviklikuks varustamiseks oligi varustust tõenäoliselt vaid nii vähe, et sai ühe pataljonikomplekti välja anda parajasti ajateenistust läbivatele üksustele ja teise ühele RÕK-ile kutsutud pataljonile. Mingeid SIIL-i laadseid brigaadi õppusi ei korraldatud mitte lollusest, vaid põhjusel, et kõigile poleks jagunud ettenähtud tabelvarustust. Põhjus – ühest küljest varasemate aastate rahapuudus, teisalt aga soov omada võimalikult suurt („operatiivvajadustele vastavat“, ütleks siinkohal Leo Kunnas) SA-strkuktuuri, mis praktikas tähendas seda, et olemasolev relvastus ja varustus hõõruti ühtlaselt laiali kõikide üksuste peale, mille tagajärjel polnud tõenöoliselt ühelgi SA-üksusel kogu vajaminevat varustust või varusid. Paberi peal nägi selline asi uhke välja, 40 000 meest, vastab operatiivstruktuurile jne. Samuti ei tajunud (ega saanudki) seda tajuda tavaline RÕK-ile kutsutud reservväelane, sest talle kraabiti vajaminev komplekt ikka kokku. Ainult et päris mobilisatsiooni korral oleks asi üsna habras välja näinud.

Seetõttu saigi 2015. aastal esmakordselt võimalikuks terve 1. jalaväebrigaadi ja 2. brigaadist kolme pataljoni üheaegne „põllule panek“, et struktuuri oli vähendatud ning fookus pandud olemasolevate üksuste „täisvarustamisele“. Veel mõned head aastad minna selleks, et ka kogu 2. brigaad ja maakaitsestruktuur saaks vajamineva varustuse. Oleks raha rohkem, saaks ka teha rohkem või kiiremini. Aga kuni raha rohkem ei ole, siis olekski minu arvates normaalne ehitada lõpuks valmis ja varustada reaalselt ära tänane SA-struktuur, ja alles seejärel hakata mõtlema, kas edaspidi teema vaba raha arvelt struktuuri veel suuremaks, või jätame struktuuri samaks, kuid hakkame neid paremini varustama näiteks nende samade soomusveokitega. Korraga kõige tegemine lõpeb paratamatult sellega, milline oli meie tegelik seis 1990. ja 2000. aastatel – ehk paberi peal uhked ja „operatiivvajadusele“ vastavad struktuurid, mida reaalsuses relvastatult ja varustatult ei eksisteerinud.

Mis puudutab kaitseväe planeerimist korraldavate ametnike ja kaitseväelaste lollusesse, saamatusse või argusesse, siis mõnes mõttes oleks lihtsam ja vähemriskantsem valik justnimelt paberi peal struktuuri pidev suurendamine, jooksu pealt igasuguste uute ja „odavate“ asjade krabamine jne. Sest see võimaldaks ju näidata pidevalt suurenevat SA-struktuuri ja pidevalt uusi tehnika näidiseid ilma, et tavakodanik, reservväelane või poliitik aru saaks, et tegelikult kõmiseb selle kõige taga tühjus. Selle asemel võtaks ma ametnike ja kaitseväelaste julguse ees mütsi maha, et nad on suutnud kaitsta ebapopulaarset (ja esmapilgul paljuski arusaamatut) seisukohta, et piiratud eelarve tingimustes olgu SA-struktuur väiksem, kuid REAALSELT EKSISTEERIV.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas nimetu »

Leo kirjutas:Relvad praktiliselt samad, tulejoudu ei ole juurde tulnud, 81 mm MP ryhm igas KL kompaniis on helge unistus, mis ei ole täitunud. TT-relvad samad. Palun täiendage, kui ma midagi olen ära unustanud. Soomlased (oi, ma kohe tunnen, kuidas moni konn seda koledat terminit lugedes ennast täis läheb) väidavad, et tulejoud moodustub peamiselt kaudtulerelvadest ja see on kama kaks voi isegi kolm, milline sihik on laskuri automaadil.
Ma ei ole küll täpselt kursis, kuid kas miinipildujate puhul pole pigem piiranguks väljaõpe, mitte varustuse puudus?
Ja TT osas jaotatakse laiali käputäis Javeline. Võiks ju rohkem olla, kuid ei saaks väita, et mingit edasiminekut selles vallas ei toimu. Ainuke asi, mis meil tõsiselt vajaka paistab on lühimaa õhutõrje, KL puhul seda lihtsalt ei eksisteeri.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Mazz »

MP puhul on pigem puudus välja õppind meestest ja struktuurist endast.
ganzz
Uudistaja
Postitusi: 27
Liitunud: 30 Mär, 2015 1:53
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas ganzz »

Ajad on ammu muutunud
MP jaoks on meeskonnad olemas. Mis asi see MP struktuur on ei saa muidugi aru- kui mõeldud on tulejuhtimist siis ammu koolitatud KL- is.
KL kompaniis on MP- kus relvad on ? Meeskonnad on, tulejuhtimissüsteem on-relvi pole? See et 1- l kompaniil 9- st malevas on, ei ole ju
adekevatne väide: meil on pataljon ja 3 lahingkompaniid. Seda enam et enamikel KL kompaniidel on probleeme reaalsete CG omamisega.
See et 1 kompanii on varustatud ei tee 3- e samasugusteks. Sellele järgneb tavaliselt väide, et " lahingolukorras me saame kõik, meile tuuakse või antakse jne".
Hakkame lahingolukorra tekkimisel igat asja ootama - millal tuuakse? KL Peastaabile tervitused. "Grigorjev või mis su roti nimi oli"- jube mõelda et riik/maksumaksja maksab sellise olemise eest eripensioni veel.

Soomukist:
- meilis otseselt polnud juttu, aga kuna ei vastatud DEMO sõiduki kohta siis ilmselt seda pole
- hinnale lisandub VAT elik käibemaks
- kui ujuvust ei taasta siis hind on 11 000 EUR

Jutt oli tsehhi keelsetest manuaalidest- mis siin tõlkida on. MB kohta ei tulnud ühtki paberit. Ei hoolduse ei kasutuse kohta.
(märkus: MB- ga oli ettenähtud mingi varuosade komplekt, seda KL ei saanud kuna Kamina ametnik ei suutnud seda allkirjastada ja autod saadeti ilma selle komplektita).
Ja juhtus midagi? On midagi korrast ära- mõnes malevas tehakse midagi mõnes mitte. Peale autode tulekut toimus mingi areng hoolduses riigi tasandil või mitte?
Areng toimus siis kui vabatahtlikud asjaga tegelevad- omast ajast ja oma rahaga.

Lisainfo: http://forum.valka.cz/topic/view/12597/ ... OT-64-SKOT
Enamus asju käib õhuga- oluline on et rehvirõhusüsteem ja sildade lülitus oleks korras. See ujumine on seksikas näidata- samas vette läheb laugjalt kaldalt ja välja tuleb ka laugjalt kaldalt.
Ei ole nii et igast kaldast üles ronib. Aga hea nn "option".
Rehvirõhusüsteem- pehmel pinnasel vähendatakse rehvide rõhku ja saab üldjuhul paremini edasi sõita.

Millal see MTÜ tekkib? Kui 2 nädala jooksul ei tekki, siis kas võin 80/90. ndatel sündinud põlvkonda avalikult idiootideks nimetada kui ise ära teen?

Õhuturbest: info õhuturbes relvastuse mittekasutamisest Eesti meedias on kustutatud. Originaal on siin
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten ... -baltikum/
lingil oli ka video reaalsest pildist Ämaris aga see on seal kustutatud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eesti on sihuke tubli riik, kes deklareerib oma torud kenasti ära ja see deklareeritud info on avalikult teatmikest kättesaadav, kuigi me siseriiklikult imesaladusi sellest teeme.
81 mm miinipildujatega oli kuni USA abi korras saadud torude (80 tk) saamisega selline (need pasunakujulise otsaga) seis, et olidki Iisraeli omad 41 tk ja näputäis (10)* Norra omi, mis missioonidele osteti. Pikki aastaid oli nii. Minu rehkendused aga näitavad, et isegi USA torusid arvesse võttes (ja Iisraeli omade läbikulumist arvestades) on neid puudu tänagi, sest see ca 20 pataljoni, mis me operatiivstruktuurist teha saaks, vajab 81 MP-sid paarisaja ringis.

*Iisraeli ja Norra andmed https://unregister.un.org/UNODA/UN_REGI ... enDocument
*USA andmed http://m.postimees.ee/section/81/338530

Antud arvud näitavad, et 81 MP puudus on ka täna. Soetatud on 131 relva, kuid vaja on miinimum 180.
Seal hulgas on ka Iisraeli omad, mis kogu loogika kohaselt on kulunud, osa on kindlasti ära lõhutud jne.
MP puhul on pigem puudus välja õppind meestest ja struktuurist endast.
Eestis on nädalase RÕK-iga edukalt täiesti nullist meeskondi koolitatud - isegi Kanal2 Reporteri vahendusel sai rahvas sellest üritusest osa.
Said pärast märgile pihta küll.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4867
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Gideonic »

Kapten Trumm kirjutas:Eesti on sihuke tubli riik, kes deklareerib oma torud kenasti ära ja see deklareeritud info on avalikult teatmikest kättesaadav, kuigi me siseriiklikult imesaladusi sellest teeme.
81 mm miinipildujatega oli kuni USA abi korras saadud torude (80 tk) saamisega selline (need pasunakujulise otsaga) seis, et olidki Iisraeli omad 41 tk ja näputäis (10)* Norra omi, mis missioonidele osteti. Pikki aastaid oli nii. Minu rehkendused aga näitavad, et isegi USA torusid arvesse võttes (ja Iisraeli omade läbikulumist arvestades) on neid puudu tänagi, sest see ca 20 pataljoni, mis me operatiivstruktuurist teha saaks, vajab 81 MP-sid paarisaja ringis.
Ei varjagi, et olen võhik, kuid mulle on samuti jäänud üsna arusaamatuks üleüldine miinipildujate vähesus, arvestades ka meie koolitatud reservi ja võimalusi :dont_know:
Saan aru, et on teisi prioriteete, aga täiendavate 80mm miinipildujate hind peaks tulema ikkagi ju oluliselt väiksem isegi rahvasoomukile kuluvast. Üksuste tulejõudu, kus praegu puudub igasugune kaugtule võimekus, parandaks see aga tunduvalt.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas tommy »

Gideonic kirjutas: Ei varjagi, et olen võhik, kuid mulle on samuti jäänud üsna arusaamatuks üleüldine miinipildujate vähesus, arvestades ka meie koolitatud reservi ja võimalusi :dont_know:
Saan aru, et on teisi prioriteete, aga täiendavate 80mm miinipildujate hind peaks tulema ikkagi ju oluliselt väiksem isegi rahvasoomukile kuluvast. Üksuste tulejõudu, kus praegu puudub igasugune kaugtule võimekus, parandaks see aga tunduvalt.
Kas seda koolitatud reservi(ja reaalselt olemasolevaid üksusi) on meil ikka niipalju, et ära kasutada olemasolevategi torude ressurss..??
Torude endite juurdehankimine poleks vast ületamatu probleem, kuid kui neile kasutajaid ei ole, siis.....

Teine asi, mis huvitaks, kas olemasolevad torud ja nende baasil moodustatud üksused(on siis neid, palju on) on korralikult varustatud vajamineva transpordi, tulejuhtimis-ja mõõdistusvarustusega, sidevahendite jms...??

Saaks ehk ennem needki probleemid lõpuks jonksu..??
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Leo »

Läheb OTks, kuid ikkagi viskan oma viis senti. Varem on juttu olnud, et seoses Rootsi abiga on EKJ kasutuses 120 mm MPsid rohkem kui 81 mm relvi, mis on minu meelest täiesti ebanormaalne olukord: Pataljonis peaks olema 8-9 rasket ja vähemalt 9 kergemat MPd kompaniide juures. KList olen kuulnud, et 81 mm MPde puuduse peamine pohjus on just relvade puudumine, sest meeste väljaope ei ole midagi megekeerulist- USA kingitus oli abiks, kuid arvestades relvade kulumist, on ikkagi puudu. Seega mingi prioriteetne relvasysteem see kyll ei ole. Norrast osteti 10 relva juurde peamiselt sellepärast, et vanemad Iisraeli relvad olid amortiseerunud ja Afgaanis oli pidevalt vaja lasta valgust ja kildu. Kui mitu lasku 1 relv kestab, soltub peamiselt sellest, kui tugeva laenguga lastakse. Maksimaalsega on 2000 lasku hea tulemus, väiksemaga kestab topelt kauem, seda tuleb regulaarselt moota ja kontrollida, et ei plahvataks väljavenimise/materjali pragunemise tottu.

Soomlastel näiteks on 120 mm MPsid suurusjärgus 700 ja väiksemaid 2000 relva, kuid need numbrid ei ole täpsed, sest nad toodavad ise relvi juurde. EKJ voiks vabalt KL tarbeks osta 60 mm MPsid, mis on oluliselt kergemad kanda, kuid relvade laskekaugus ja uuem laskemoon on efektiivsuselt vorreldav vanemate 81 mm MPdega. Igale kompaniile vähemalt 3 relva ja 1 reservi.

Ootan huviga, kui hakkavad killud lendama, et koik minu jutt on jama, sest ei ole MP-ohvitser ja yldse MP-teemadel tohib sona votta ainult Afgaanis teeninud miinipildurid :) Muide, soomlased nimetavad kaudtuld "epäreilu tuli" ehk ebaviisakas tuli, mis viitab sellele, et miinid voivad kukkuda kuhu iganes ja millal iganes ning keegi ei voi ennast liiga kindlalt tunda. Sellest pääseme sujuvalt tagasi pohiteema juurde, et EKJ teine mitteoluline teema on lahingyksuste soomustamine odavama hinnaklassi killu- ja kuulikindla soomukiga, kasvoi soomustatud veoautodega, sest oletataval vastasel (selguse huvides, jutt käib Venemaast) on seda ebaviisakat kaudtuld väga palju.
Kasutaja avatar
pagan
Liige
Postitusi: 1263
Liitunud: 10 Nov, 2011 1:55
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas pagan »

Ja, et väga OT-ks ei läheks tuletan meelde, neile kes veel ei tea, et meil on soomukiostu teemaline küsitlus käimas: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 54&t=37135
Ülbeks minekuga hakkavad vead tulema.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Fucs »

Leo kirjutas: Ootan huviga, kui hakkavad killud lendama, et koik minu jutt on jama, sest ei ole MP-ohvitser ja yldse MP-teemadel tohib sona votta ainult Afgaanis teeninud miinipildurid :)
Ärge üle võlli ka seda minu kobinat keerake palun.
Ma arvan, et need, kes lambist lahmisid ja seda "kriitikaks" nimetasid, said väga hästi aru, kellele minu kobin suunatud oli.

*********

Seoses selle soomukiostu värgiga siis.
Las küsitlus olla veel üleval ja aktiivne.

Teemas "Rahvaalgatus raha kogumiseks riigikaitse arendamiseks" 2010a tehtud küsitluses osales ainult 24 hääletajat. Siinse teema kohta on pooleteist ööpäevaga hääli antud juba 68. 79% ehk 54 on andnud selge toetuse.

2010 oli 83% ehk 20 vastanutest nõus ühel või teisel moel toetama rahvaalgatust. 4 ei olnud nõus.

~80% toetust saab ilmselt olema see keskmine piir üldjoontes mõlemal küsitlusel, mis on väga hea!

Samas tuleb arvestada, et siinne seltskond on kõvasti teadlikum ja teistsuguste prioriteetidega militaarias, kui keksmine tsivilist. Aga ilma n.ö. üleriigilise korjanduseta välja ei veaks kuidagi. Tähendab kui korjanduseks läheb, tuleb läbi viia ka mingisugune reklaamikampaania ja avalikkust teavitada, et selline rahakogumise kampaania on käimas. Veebilehed ja vastavad kontod FB, Twitteris jne. Kellel on olemas oma kontod juba koos paljude jälgijate, sõprade jms peaks süsteemselt levitama seda infot ka oma isiklikelt kontodelt.

Siin pakuti välja ka KL kontot, kuhu saaks sihtotstarbeliselt annetada.
Küsimus - kas selle konto kasutamine oleks siis 100% ka mõeldav? Ma mõtlen siin seda, et on ametlik luba ja nõusolek? Et ei teki mingeid tõrkeid pärast a`la "keegi kusagilt käskis selle Tivoli ära lõpetada ja KL nimel mingeid kampaaniaid läbi viia raha kogumiseks ei ole lubatud" vms.

MTÜ oleks selles suhtes asisem, et oleks konkreetsel teemal ja sihtotstarbel loodud, ning seal oleks aruandev isik, kes peaks annetejatele ka küsimise korral infi jagama hetkeolukorrast (nagu MTÜ Vaba Ukraina). Hea kaasfoorumlane kuido20 saaks siin ilmselt pädevat nõu ka anda, kuigi tal ilmselt selle Vaba Ukraina MTÜ-gagi parajalt palju tegemist on. Minul tõesti pole aega kusagilt võtta, et ise seda MTÜ-d ära teha ja sellega siis edaspidi tegeleda. Mul on siin juba neid MTÜ-sid ja OÜ-sid piisavalt, mis kogu mu aja ja närvid võtavad 8)

Samas, kui see KL kontoga opereerimine kõlbab ja takistusi ei ole, siis saaks kiiremini ja pikema jauramiseta asjad liikuma panna.

Aksf ganzz kirjutas, et selle SKOT hind on kusagil 11 000 koos käibega? Sain ma õigesti aru, et 11 000 sisaldab käibemaksu? Või tuleb sellele 11 000-ndele KM juurde?

http://www.mortarinvestments.eu/product ... rrency=USD

Sealne 9463 USD = 8346 EUR
Tšehhis nt. on VAT 21% mis teeb ca 1753EUR ja kokku oleks ca 10100EUR


*******

Mul oleks veel üks küsimus patriootlikule tarkade klubile.
Kas neid M113 tüüpi soomukeid ei ole kusagilt normaalses konditsioonis (või normaalsete kuludega konditsiooni viidavana) ja hinnaga saada?
Siin kilgati vahepeal, et pädevad asjapulgad oleks suutnud EKV tellimuse puhul neid ärilistel kaalutlustel olematu hinnaga hankida, kui saavad ise ümber ehitada/korda teha. Kuidas oleks patriootlikel kaalutlustel sama teemaga aitamine? Millised oleksid võimalused selliseid riistapuusid ühe kaupa hankida kodanikualgatuse korras? Kui käed külge lööks ka kodanikud, kes selle teema sees rohkem on ja omavad vastavaid kontakte jms? Veebilehtedelt selliste asjade ost teiste eraisikute käest on suht kallis ettevõtmine. Ja kõik müüdav ei jõua kunagi avalikele veebilehtedele. Kui nad sinna juba jõudnud on, siis on keegi vahel. Kas meil ei ole inimesi, kes oleks ise seal n.ö. "vahel" nende välismaalastest hangeldajate asemel, kes veebilehtedel sellist kraami müüvad?
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1725
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Poti soldat »

Kui on soov reaalselt soomuki ostmiseni jõuda siis tasuks teema diskussiooni piirata konkreetselt küsimustele mida hankida, kuidas hankida ja kellele hankida. Igasugu muu jauramine tuleks lihtsalt ära kustudada.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas nimetu »

Kui asjal tõsi taga, siis võiks tõesti natuke täpsemalt välja selgitada ka kõik pisemad küsimused. Muuseas võiks siis juba uurida laiemalt mida saadaval on. See Tšehhi SKOT ei ole ainuke müügis olev soomuk, kindlasti leiduks ühtteist mujalgi, lihtsalt vastavad päringud on vaja teha.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Militaarnet ostab soomuki.

Postitus Postitas Fucs »

Poti soldat kirjutas:Kui on soov reaalselt soomuki ostmiseni jõuda siis tasuks teema diskussiooni piirata konkreetselt küsimustele mida hankida, kuidas hankida ja kellele hankida. Igasugu muu jauramine tuleks lihtsalt ära kustudada.
nimetu kirjutas:Kui asjal tõsi taga, siis võiks tõesti natuke täpsemalt välja selgitada ka kõik pisemad küsimused. Muuseas võiks siis juba uurida laiemalt mida saadaval on. See Tšehhi SKOT ei ole ainuke müügis olev soomuk, kindlasti leiduks ühtteist mujalgi, lihtsalt vastavad päringud on vaja teha.
:dont_know:

Mina sain aru, et tahetakse ja on soov :?:

Sellest ka see küsitlus sai tehtud.

Mõtlesin võimalusel nõu ja jõuga aidata nii palju kui võimalik, kuigi ma ei ole "üheksakümnendate põlvkond" kelle kohta siin keegi enne sõna võttis, vaid "kuuekümnendate" :D .... loodetavasti pole keelatud 8)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist