Kuhu jäid paadunud kommentaatorid ???

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1230
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Ausalt öeldes ei saa ma üldse aru, miks siin esinetakse varjunimede all.
Jummala äge oleks ju avastada tuttavaid. Praegu on nagu kott peas linna vahel kõndimine. Ütleks tuttavatele tere, aga ei saa, sest kõik on ühtemoodi silmapilude ja päikseprillidega. Sa ei tunne neid, nad ei tunne sind.......
See pole ju mingi seksiotsimise sait, kus keegi ei riski oma nime all ütelda, et "tahaks suurte rindadega blondiini, kellele panna paar kärtsu sitakasse"
Sest naine ja ema ja ülemus ja press ja partei juhtkond võivad teada saada.
:)
Lennart
Liige
Postitusi: 813
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

Sul on asjale vale lähenemine :wink:
Isiklikult minu jaoks on foorum tunduvalt mu tutvusringkonda laiendanud.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1230
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Võimalik, et mul on tõesti vale lähenemine. Ega`s ma teinud ka mingeid ettepanekuid, vaid lihtsalt imestan, et miks peaks SIIN foorumis keegi varjuma miski võltsnime taha.
Ma ei räägi ju tutvusringkonna laiendamisest, elik uutest sama huviga tuttavatest. Selleks pole muidugi vaja pärisnime teada. Uued tuttavad on ikka teretulnud. Mul oleks jummala hea meel Sinuga (või peaaegu ükskõik kellega siinsest seltskonnast) pärast mõnda etendust kokku saada ja õlut võtta ja juttu ajada.
Ma räägin ikkagi sellest, et päris nime vaadates võib olla ju kohe selge, et oh! oled mu kunagine koolivend! Või sõbra poeg/isa. Või kasvõi mu ema auto remondimeister! :)
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Tarmo Männard kirjutas:Ausalt öeldes ei saa ma üldse aru, miks siin esinetakse varjunimede all.
Jummala äge oleks ju avastada tuttavaid. Praegu on nagu kott peas linna vahel kõndimine. Ütleks tuttavatele tere, aga ei saa, sest kõik on ühtemoodi silmapilude ja päikseprillidega. Sa ei tunne neid, nad ei tunne sind.......
See pole ju mingi seksiotsimise sait, kus keegi ei riski oma nime all ütelda, et "tahaks suurte rindadega blondiini, kellele panna paar kärtsu sitakasse"
Sest naine ja ema ja ülemus ja press ja partei juhtkond võivad teada saada.
:)
Kui teed Adminile ettepaneku logimisel id kaarti kasutada siis lisa sellele palun minu toetus.
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Mul poleks selle vastu midagi ,et siin oma nime all kribada
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Mannard`ile

Postitus Postitas hillart »

Kuidas sa siis aru ei saa, et miks paljud (voi enamus) oma nime all ei esine. Palju lihtsam on kellelegi sitasti oelda, kui saab seda anonuumselt teha. Olen privas sellist teksti lugeda saanud, et valja utlema MINU suu seda kull voimeline ei ole, raakimata kirjapanekust. Vaevalt, et need varjunimede all esinevad tegelased seda ka avalikult, s.t. oma nime all' teeksid.
Aga eks igale oma!
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Mannard`ile

Postitus Postitas wudu »

hillart kirjutas:Kuidas sa siis aru ei saa, et miks paljud (voi enamus) oma nime all ei esine. Palju lihtsam on kellelegi sitasti oelda, kui saab seda anonuumselt teha. Olen privas sellist teksti lugeda saanud, et valja utlema MINU suu seda kull voimeline ei ole, raakimata kirjapanekust. Vaevalt, et need varjunimede all esinevad tegelased seda ka avalikult, s.t. oma nime all' teeksid.
Aga eks igale oma!
Ühe teise foorumi kogemustele toetudes võin öelda, et isegi siis kui inimesed on reaalis tuttavad võivad nad foorumis avalikult kirjutades või privades minna väga kaugele viisakuse piiridest. Ning minna väga isiklikuks. Kuid reaalis kokku saades, suheldakse normaalselt.
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Re: Mannard`ile

Postitus Postitas Kruuda »

hillart kirjutas:Kuidas sa siis aru ei saa, et miks paljud (voi enamus) oma nime all ei esine. Palju lihtsam on kellelegi sitasti oelda, kui saab seda anonuumselt teha. Olen privas sellist teksti lugeda saanud, et valja utlema MINU suu seda kull voimeline ei ole, raakimata kirjapanekust. Vaevalt, et need varjunimede all esinevad tegelased seda ka avalikult, s.t. oma nime all' teeksid.
Aga eks igale oma!
Ei saa aru miks üldse peaks kellelegi sitasti ütlema eriti kui on tegemist aruteluga. Ja kui tahad kellelegi halvasti öelda siis mis seal vahet on kas teed seda oma nime all või kasutad pseudonüümi. Öeldu sellest ei muutu.
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

Tarmo Männard kirjutas:Ausalt öeldes ei saa ma üldse aru, miks siin esinetakse varjunimede all.
Jummala äge oleks ju avastada tuttavaid. Praegu on nagu kott peas linna vahel kõndimine. Ütleks tuttavatele tere, aga ei saa, sest kõik on ühtemoodi silmapilude ja päikseprillidega. Sa ei tunne neid, nad ei tunne sind.......
See pole ju mingi seksiotsimise sait, kus keegi ei riski oma nime all ütelda, et "tahaks suurte rindadega blondiini, kellele panna paar kärtsu sitakasse"
Sest naine ja ema ja ülemus ja press ja partei juhtkond võivad teada saada.
:)
Avaldus.
Varem nimetatud kuulutuse avaldamine oma nime all peaks olema karmilt keelatud kui ebapatriootlik akt! Naine loeb kuulutust ja on rahulolematu, et miks tema ei saa kui Blondiin saab. Rahuldamata naine perekonnas mis teadupärast on ühiskonna alustala, omab suuremat demoraliseerivat mõju kui snaiper parraski taga. Eelnevast tulenevalt palun pressil kontrollida selliste kuulutuste mitteavaldamist oma nime all ja parteil suhtuda täie tõsidusega sellistesse kuulutustesse kui otsesesse kaitsevõime õnestamisse!
Mitte liialt kaines olekus ja täie vastutuse juures
Olev.
Kasutaja avatar
okaloka
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 13 Okt, 2006 14:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas okaloka »

Identifitseeritavusest - minu arvates oleks ka ju iseenesest tore, kui kõigi puhul oleks selge, kellega tegemist.

Küll aga võib see kaasa tuua teatavaid väljendusvabadust piiravaid tegureid. Nimelt just need, kes töötavad erinevates riigiametites ja jõustruktuurides ei saa mõnedel teemadel oma nime all sõna võtta. Seda erinevatel põhjustel, kas tulenevalt oma ametijuhendist - politsei ei tohi kommenteerida kohtute tööd, või konkreetsetest juhtumitest - Raigo Sõlg visati teatavasti ebaseaduslikult kaitseliidust välja kuna kommenteeris oma nime all kaitseminister Jürgen Ligit. Loomulikult on erasektoris töötavatel ja struktuuridesse mitte kuuluvatel lihtne öelda, et kõik avalikuks.

Mina pooldan siiski teatava anonüümsuse säilumist - registreerumine on ju modereeritud, ja administraatori poolt avaldused üle vaadatud. Küll need kel vaja või soovi saavad omavahel ka privas või koosolekutel tuttavaks.
Pauk või paar peab ikka olema - kasvõi selleks et 50 aastat hiljem avada debatt teemal "okupatsioon".
Kruuda
Liige
Postitusi: 857
Liitunud: 12 Veebr, 2007 6:33
Kontakt:

Postitus Postitas Kruuda »

okaloka kirjutas:Identifitseeritavusest - minu arvates oleks ka ju iseenesest tore, kui kõigi puhul oleks selge, kellega tegemist.

Küll aga võib see kaasa tuua teatavaid väljendusvabadust piiravaid tegureid. Nimelt just need, kes töötavad erinevates riigiametites ja jõustruktuurides ei saa mõnedel teemadel oma nime all sõna võtta. Seda erinevatel põhjustel, kas tulenevalt oma ametijuhendist - politsei ei tohi kommenteerida kohtute tööd, või konkreetsetest juhtumitest - Raigo Sõlg visati teatavasti ebaseaduslikult kaitseliidust välja kuna kommenteeris oma nime all kaitseminister Jürgen Ligit. Loomulikult on erasektoris töötavatel ja struktuuridesse mitte kuuluvatel lihtne öelda, et kõik avalikuks.

Mina pooldan siiski teatava anonüümsuse säilumist - registreerumine on ju modereeritud, ja administraatori poolt avaldused üle vaadatud. Küll need kel vaja või soovi saavad omavahel ka privas või koosolekutel tuttavaks.
Mitte kohe ei meeldi selline Nõukogude ajast säilinud suhtumine!
Kui sind lastaks lahti sinu arvamuse pärast kaitseministri tegevuse ja pädevuse (mitte inimese isikuomaduste) pärast siis pöördu kohtusse. Niigi on tekkinud igasugu "teenindaval personalil" raskusi arusaamisega kas nad saavad palka maksumaksja teenindamiseks või maksumaksja segab neil nende tööd tegemast.
PS kui võtta need vähesed seaduslikud piirangud mis mõnedel isikutel üksikutes teemades on (näiteks uurija kommentaar tema poolt uuritava asja uurimis toimingute kohta) siis oleks ikka tore küll kui inimesed seadust nii palju austaks ja neil teemadel ka sellise näilise anonüümsusega seadust rikkuma ei hakkaks.
Aga kui meie enda suhtumine on et anektooti "stalinist" tohibki ainult sosinal rääkida siis muutubki see normiks.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Tarmo Männard kirjutas:Ausalt öeldes ei saa ma üldse aru, miks siin esinetakse varjunimede all.
Jummala äge oleks ju avastada tuttavaid. Praegu on nagu kott peas linna vahel kõndimine. Ütleks tuttavatele tere, aga ei saa, sest kõik on ühtemoodi silmapilude ja päikseprillidega. Sa ei tunne neid, nad ei tunne sind.......
See pole ju mingi seksiotsimise sait, kus keegi ei riski oma nime all ütelda, et "tahaks suurte rindadega blondiini, kellele panna paar kärtsu sitakasse"
Sest naine ja ema ja ülemus ja press ja partei juhtkond võivad teada saada.
:)
Kui ka Su passis on sama nimi, mida siin kasutad, siis oled lihtsalt üks väga õnnelik inimene, Tarmo! :lol:

Õnnelik just seetõttu, et saad esineda oma õige nime all: ei pea seda häbenema, ei pea häbenema oma juttu, ei ole Sul ameti tõttu oma nime all esinemine problemaatiline jne.

(Mis puudutab "tuttavate avastamist", siis olen elu jooksul Sinuga mitmetel kordadel kohtunud... )

Nüüd rohkem ja paremini:

1. Inimesel võib olla lihtsalt selline nimi, mida ta häbeneb (näit. Huikin, Bizdaglaz jne.)
2. Mõnel inimesel pole oma töökoha tõttu eriti tervislik õige nime all esineda, sest tema töö produktiivsus kannataks selle all: nuhk-provokaatorid; kapo kaadritöötajad jne.
3. Riigitruud ametnikud ei saa oma õige nime all rääkida avalikes foorumites riigisaladuste valdkonda kuuluvatel teemadel.
4. Enesekriitiline inimene võib karta oma rumaluse või ebakompetentsuse tõttu sattuda teiste naerualuseks. Anonüümselt saab aga ilma häbenemata ajada igasugu möla, sama mõnus tunne kui pampersite kandmise puhul ilma süümepiinadeta püksi pissimine...)

jne.

jne.

ProPatria
Viimati muutis propatria, 07 Mär, 2007 14:38, muudetud 1 kord kokku.
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Oma nime all esinemisel veel üks probleem: sul võib väga vabalt olla nimekaim ... ja mis siis kui näiteks kaks meest nimega Tarmo Kõuts oma nime all siia foorumisse tahaksid tulla? Üks peaks kindlasti teise kasutajanime võtma siis, sest muidu ei lähe läbi. Ja kui aus olla, siis oma jubedaks ehmatuseks avastasin aastaid tagasi, et mul olemas nimekaim ... Nii et siin oma nime all esinedes võid probleeme tekitada hoopis oma nimekaimule kui see töötab mõnes sellises ametis nagu propatria mainis. Ja ega pole lõbus ka lugeda nimekaimu postitusi kui tal nt. esineb möla pidamatus. :roll:
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Vastandina reaalsustajuga inimestele on paljudele virtuaalkeskkond kohaks, kus saab mängida justkui rollimängu; elada välja oma räpast pahupoolt; realiseerida salajashoitud fantaasiad või teha lihtsalt pulli...

Kõike seda oma õige nime all ei tehtaks.

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist