Aukohus

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Õpetaja

Aukohus

Postitus Postitas Õpetaja »

Nagu ma märkasin, sai üks listi liige ProPatrialt tõsiselt sugeda ja otsustas seepeale "kõik pikalt saata".

Olen samuti sattunud sügavatesse erimeelsustesse ühe kaasvestlejaga 1941. aasta teemadel ja asi on muutunud pehmelt väljendudes inetuks. Tõenäoliselt ei jõuagi kaks vestlejat kunagi üksmeelele, vaja on teiste abi.
Nagu näeme Cassuse juhtumist, ei anna haridus midagi juurde kui kaasvestlejaga ei arvestata.

Samas on nagu küsimused ikkagi õhus: mida sellisel juhul teha kui teine pool "sinu arust ei mõista" ja ka sina enam ei oska - taha nii edasi minna ?

Pean siinkohal silmas mitte lihtsalt teineteisest möödarääkimist, vaid pahatahtlikku solvamist vms.
Kas ainsaks lahendiks on moderaatori karvane käsi ?
Või leidub veel mõni võimalus, näiteks mingi "häbipost" või ... ?
:?

Õpetaja
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ilmselt on see "aukohus" foorumis pidevalt olemas. Kahjuks on see enamasti vaikiv, kuna enamus meist vaid loeb poste ning teeb oma otsused kusagil enda sees. Sellest teistele teada andmata. Mõned ka postitavad teemasse ning lisavad oma arvamuse...

Foorumid on juba oma loomult sellised kohad, kus erinevad arvamused kohtuvad ning aeg-ajalt ka kõvemini kokku põrkuvad. Väike konfliktisituatsioon on neisse juba sisse programmeeritud. Edasi sõltub kõik juba suhtlejatest. Kui ägedalt nad oma tõe eest seisavad ning mis meetodeid oma õigsuse tõestamiseks kasutavad.

Moderaatorid ning admin peaks siis seda vaidlust piirides hoidma. Seni on meil siin üsna rahulik olnud, eriti isiklikuks pole mindud. Nüüd viimasel ajal on aga asjad tõesti karmimaks läinud.

Isiklikust kogemusest võin öelda, et tihti on postitused sellise piiri peal, kus on raske kohe midagi kustutama või kedagi korrale kutsuma hakata. Olen üritanud ühes või teises kohas emotsioone veidi vähemaks tõmmata ning mõnel korral on see ka õnnestunud. Päris kustutatud on siiski vähe poste ning need ka enamasti pigem provokatiivse iseloomu kui mingite solvangute pärast.

Tundub, et pean veidi radikaalsem olema. Sestap lähen edaspidi neile postitele kurjalt kääridega kallale, kus mingeid isiklikke rünnakuid sees on :twisted:

Ning kui keegi tunneb, et mingid vaidlused hakkavad tõesti liiga isiklikeks muutuma, siis paluks sellest mulle või moderaatoritele teada anda, et need saaks uuesti üle vaadata ning vajadusel tõesti ka kärpida.

Samas foorumi liikmeile soovin edaspidigi jõudu siin oma seisukohtade väljatoomisel ning selgitamisel. Aga seda võiks siiski teha viisakalt, vestluskaaslast solvamata. Sest muidu võib juhtuda, et vestluskaaslasi hakkab varsti kuidagi nappima...
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Olen antud teemat nii Administraatori kui Õpetajaga eravestlustes mitmel korral arutanud.

Administraatorilt on mul veel palju õppida - eriti humaansust ja heasoovlikkust ning töökust - seetõttu ma tunnistan, et ei ole veel küps kellegi tekstide tsenseerimiseks... :oops:

Kui hoiatusele ei reageerita, siis rändavad foorumi liikmeid solvava sisuga postitused tervikuna prügikasti.

Ka ei maksa (näiva) anonüümsuse tingimustes arvata, et siin ei kehti üldtunnustatud käitumisnormid.
(Tegeliku arvutikasutaja identifitseerimine toimub minutitega ja vajadusel jõutakse tema asukohta paari tunni möödudes).

Nüüd mõned soovitused, mida saaks foorumi kasutajad ise teha selleks, et meil säiliks terve õhkkond:

1. Solvangutele ei maksa vastata solvangutega, vaid solvajat lihtsalt ignoreerida.
2. Kui aga tunnete vajadust vestluspartneriga teravusi vahetada - TEHKE SEDA PRIVAATSÕNUMITES - teised ei soovi teie kraaklemist pealt vaadata.

Lugupidamisega,
ProPatria, moderaator
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
TM1
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 27 Dets, 2004 22:29
Asukoht: TLN-SAARE
Kontakt:

Postitus Postitas TM1 »

Rahu ainult rahu (nagu ütles üks rääkiv helikopter) härrased.Soovitan kisakõridel(kaasvõitlejate solvajail),enne eetris pasundamist,tuletada
meelde tõsiasja,et niipalju kui on inimesi on ka arvamusi.Ja veel...
Jumalateks sünnitakse mitte ei hakata! Ei ole enam keskaeg,mil oli ainult üks tee püha tõe juurde.
Kes ajalugu ei mäleta-elab tulevikuta!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Noh, kui eravestluses on pinged maandatud, siis ei ole miskitki! :lol:
Siin on hea võimalus kord öeldut ka tagasi võtta, ehk siis kustutada. Omavahel leppides võimaldab see "puhtalt lehelt" alustada ja kõrvaltkiibitsejatel ei ole sittagi kaasa rääkida(moderaatorid ja muud jumalad välja arvata :wink: )
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Arnold kirjutas: Siin on hea võimalus kord öeldut ka tagasi võtta, ehk siis kustutada.)
Oma kirja saab täielikult kustutada vaid siis, kui postitusele pole keegi veel vastanud.
Vastasl juhul kirja enam olematuks ei muuda, kuid on teksti muutmise võimalus.

Sõna on nagu kuul - lased selle lendu ja tagasi enam ei kutsu...

Seega on mõistlik kirjutades mitte väga kiirustada ja tekst läbi mõelda, enne kirja teelesaatmist see ka üle lugeda... :wink:
Arnold kirjutas:...moderaatorid ja muud jumalad välja arvata :wink:
Moderaatorina ma ei pea ennast üldse mingiks jumalaks - püüan vaid oma volituste piires säilitada tervet õhkkonda, korrastada ja süstematiseerida postitusi ja oma teadmiste piires teistele foorumi kasutajatele abiks olla.

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

xx
Viimati muutis Arnold, 15 Aug, 2007 2:42, muudetud 1 kord kokku.
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Foorumikasutajate kiituseks võib öelda, et nad peavad ennast ülal korralikult ja tekitavad segadust nii harva kui vajalik... :lol:

Loomulikult ei suuda üks inimene olla kogu aeg 24 tundi järgepanu arvuti taga ...
Õnneks on moderaatoreid mitu ja nii me siis Administraatori targal juhtimisel seda tööd teeme.
Tasuta loomulikult. Eks hobi ole enamasti kallis lõbu.

Mis aga puutub soovi mind kuidagi klassifitseerida, siis väljapakutud variandid pole õiged - tegelikult ma olen hoopis PARANÄHTUS... :lol:

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Tooksin näite ühelt rahvusvaheliselt foorumilt, kus on olemas selline koht nagu `kõrts`.
Pole paha ju?
Welcome to The Pub. The Pub is for all kinds of discussions but if you just want to talk militaria, then you can stay on the militaria-related forums. With the exception of overt racist insults and name-calling, as this is an international forum and all people are welcome here, anything goes in The Pub and anyone who cannot handle this is advised not to come here. Anyone who does come in and then starts whining and moaning about what goes on here risks being stomped and thrown out in the back alley amongst the garbage cans and the used condoms. Any genuine complaints should be addressed to the administration of the website. The Pub is a Free Speech Zone. If you dislike or disagree with anything you read here, you can either wade in and have a go at the author or move on. But whining and trying to get the item edited or pulled is likely to get you edited or pulled.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Lisaks on seal ka olemas `Kretiini nurgake`, kus Really stupid, mindless posts and threads will end up here.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
peemot
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 29 Okt, 2007 11:14
Kontakt:

liigsest lobisemisest

Postitus Postitas peemot »

Ma ei tea, aga mulle juba miilitsakoolis õpetati, et minu keel on minu vaenlane ja hiljem tööl olles rääkisid sellest ka kgb- snikud.
Kogu selleaegne töö ja ka praegune politsei- kapo töö seisneb selle lause" minu keel on minu vaenlane" edukal kasutamises e agentuurtööl.
Nii nagu mind kord õpetati. Ma olen 105% kindel, et kapo ja politsei loeb militaar- netti suure hoolega ja kui palju pläkutad või kirjutad siis on ta sul ühel päeval kodus- hakkab sinule ebameeldivaid küsimusi esitama või tuhnima.Mul on seinal üks sõbra käest saadud sõjaaegne plakat kus punase pearätiga naine hoiab sõrme suul ja kiri on ka, et ära lobise- see on vene keeles. Olen püüdnud sellest plakatist kinni pidada ja soovitan seda teilegi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist