Probleem piltidega

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Probleem piltidega

Postitus Postitas Arnold »

Avastasin, et minu postitatud pildid on läinud kõige liha teed serveris tehtud muudatuste tõttu. Kui on kellelgi vajadus kadunud piltide vaatamiseks, et teemast paremini aru saada, siis pöörduge privas ja näidake alateema, kuhu pilt uuendada. Niisama ei jõua ja ei viitsi kõike üle käia.
Ette ja taha vabandades, Arnold.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Kas poleks aeg jõuda selleni, et pilte saaks laadida otse foorumisse. Wehrmachti foorum sai hakkama 8)
Piltide puudumine teemades muudab sageli just fotomaterjalile toetuva teema mõttetuks. Paraku need suvalistest serveritest pärit pildid kaovad ajapikku.
Tean foorumeid, kus on lubatud vaid foorumi enda serverisse laetud piltide postitamine ja seda just eespool kirjeldatud põhjusel.

Vaadake vanu teemasid- paljuski jäänud vaid suled, liha on läinud kõige kaduva teed.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

Taolisi ettepanekuid on siit varemgi läbi käinud et saaks pildid foorumi serverisse laadida ja ise kahe käega selle poolt.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Piltide postitamise võimalus on juba tõesti väga vana teema. Ja selle võimaldamisel on 2 erinevat piirangut.

Esimene on tarkvaraline. phpBB2 foorumi mootor vaikimis ei toeta sellist võimalust. Tõsi - on olemas vastavad lisad. Olen aga teadlikult üritanud lisade installi hoida miinimumis. Sest iga lisa install tähendab tulevikus probleeme foorumi enda tarkvara uuenadamisel.

wehrmacht.pri.ee läks hiljuti üle phpBB3 versioonile, ning seoses uue tarkvaraversiooni võimalustele - hakkas pakkuma ka piltide foorumis postitamise võimalust.

Ühel heal päeval läheb ka militaar.net phpBB3 peale üle. Elu on lihtsalt selline. Aga arvestades minu (ja ehk ka mõnede kasutajate :twisted: ) konservatiivsust - mitte täna ega homme.

Siit jõuame teise piiranguni. Ehk puhtalt rahani. Pildid võtavad ikka oluliselt rohkem serveri pinda, kui paljas tekst. Foorumi "hosting" leping sisaldab ka piiranguid ning lisatasusi kasutatava serveri pinna eest.

Arvestades näiteks tempot kuidas mudeliehitajad oma tegemistest seeriaid pakuvad - militaar.net ilmselt ei jõua kunagi sellise poliitikani, et lubatakse näidata pilte ainult foorumi serverilt :evil:

Kuigi teatud mugavusi selline poliitika tõesti lubaks...

Lühidalt öeldes (nagu juba traditsiooniline :twisted: ) - jah, varsti, varstiii...

PS. Eriline sõnum vahepeal kustutatud postituse autorile - mina ei ole kunagi ühtegi foorumit vähem või rohke "vääriliseks" .
Kasutaja avatar
kanakukk
Liige
Postitusi: 247
Liitunud: 22 Mär, 2008 22:57
Kontakt:

Postitus Postitas kanakukk »

Olen ka ise aeg-ajalt kokkupuutunud sellega, et mõnes teemas on pildid kadunud ja sellest on vahel pisut kahju.

Mis puutub nüüd konservatiivsusse, siis ma ausalt öeldes ei saanud aru, mida Te, toomas tyrk, selle all silmas pidasite? Kas seda, et siis läheb kaduma phpbb2 default skin?

Üsna jupp aega tagasi läks ka isik.ee foorum üle phpbb2-lt phpbb3-le, kusjuures säilitati üsna sarnane skin: http://www.isik.ee/foorum/

Mis puutub nüüd piltide üles laadimisse, siis tasuks kasutada ehk selliseid teenusepakkujaid, kes ka homsel päeval olemas oleks. Näiteks photobucket.

Upload.ee on hea ja eestimaine, aga ma ausalt öeldes ei ole kindel, kas ta ka aastate pärast on olemas.
"Me oleme nii lootusetult inimpalge minetanud, et igapäevase kasina leivapalukese pärast anname ära kõik: põhimõtted, oma hinge – kõik võimalused tulevastele põlvedele, et mitte ainult ohustada oma ebakindlat eksistentsi." A. I. Solženitsõn
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

kanakukk kirjutas: Mis puutub nüüd konservatiivsusse, siis ma ausalt öeldes ei saanud aru, mida Te, toomas tyrk, selle all silmas pidasite? Kas seda, et siis läheb kaduma phpbb2 default skin?
Kuna ma ise olen ka see kirutud "põhjakiht", siis on õnnestunud phpBB2 -> phpBB3 kolimine üle elada ka wehrmacht.pri.ee kasutajana.

Ei ole muidugi üle mõistuse, aga väikeseid näpukaid aeg-ajalt ikka juhtub. Ja see pole mitte ainult skinni küsimus...
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

kanakukk kirjutas: Mis puutub nüüd piltide üles laadimisse, siis tasuks kasutada ehk selliseid teenusepakkujaid, kes ka homsel päeval olemas oleks. Näiteks photobucket.
Probleem nende üleookeaniliste kohtadega on kiirus. Kuigi jah, nad on üpris kindlasti veel mitu-mitu aastat usaldusväärsed ja olemas.
Oma serveriruum muudaks foorumi kiirust oluliselt, seda just teemades, kus hulganisti pilte üleval.
Samaoodi oleks uutel (ja miks mitte ka vanematel) kasutajatel parem oma postidele pilte lisada - kes see ikka 1-2 pildi pärast photobucketisse end registreerida viitsiks?
professional retard
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist