www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 28 Sept, 2020 21:42

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 676 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 46  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: militaar.net foorumist
PostitusPostitatud: 30 Mär, 2020 17:23 
Eemal
Liige

Ekstra Lemetile:
Tsiteeri:
Siinsete arutelude käigus kipub riigiametnike tegevusetus või lausa kahjurlus liiga valusalt päevavalgele tulema
- ei tooda siin kollektiivselt midagi päevavalgele.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 30 Mär, 2020 17:27 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

See on tõsi. Valdav osa postitustest toetub ajakirjanduses juba avaldatule. Erandi moodustavad konfliktide kajastused, kus osa jooksvast infost tuleb Twitteri jt. platvormide kaudu.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 31 Mär, 2020 12:35 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Siia ka: kui keegi tunneb, et võiks mõnd karantiini sattunud kaasfoorumlast aidata, siis tegin sellest teatamiseks omaette teema: viewtopic.php?f=68&t=45147

Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Apr, 2020 8:57 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

aht0 kirjutas:
Pluss adminnidel on jälle loll komme kirjutada OMI kommentaare sinisega teiste inimeste postide sisse/alla.. mingi aeg minevikus ju jooksis läbi et enam seda ei tehta?
Mina olen ühesõnalisi kommentaare nagu Nõus, Aitäh! jms. kirjutanud kogu aeg ja kavatsen seda ka edaspidi teha. Samuti tsenseeritud, piip-piip vms. eemaldamist märkima.

Pikemaid jutte teiste postituste sabas peaks vältima.

LISATUD: Pandeemia teemas, kus see üles tõusis, tuvastasin praegu viimase 10 lk peale täpselt 1 sinise kommentaari ja see oli erijuhtum - naljateemast sinna kopeeritud postitus ning sinisega siis kopeerimise põhjendus (minu poolt).

Üles

PostitusPostitatud: 04 Apr, 2020 15:33 
Eemal
Liige

Oma arvamuse avaldamise n.ö tavakasutajana ja adminõiguste pruukimise võiks lahus hoida. Minu 2 senti.

Müriaad põhjuseid.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Apr, 2020 15:34 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

See on tegelikult küsimus sellest, kas moderaatorid on õigustatud esile tõstma nende arvates silmatorkavalt häid postitusi. Minu arvates on.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Apr, 2020 16:07 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kriku kirjutas:
See on tegelikult küsimus sellest, kas moderaatorid on õigustatud esile tõstma nende arvates silmatorkavalt häid postitusi. Minu arvates on.

Minu arvates mitte. Moderaatori ülesanne on foorumil korra hoidmine, mitte oma eelistuste demonstreerimine.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Apr, 2020 17:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Lemet kirjutas:
Kriku kirjutas:

Minu arvates mitte. Moderaatori ülesanne on foorumil korra hoidmine, mitte oma eelistuste demonstreerimine.

Nõus.
Kusjuures see "sinise-punasega vahelekirjutamine" vist minust moderaatoriga alguse saigi :oops:
Aga - kui ma nüüd hästi mäletan (ja ma arvan, et mäletan) - veel minu moderaatoriks olles sai otsustatud, et see pole eriti hea praktika.. millega ma ka ise veel moderaatoriks olles siin foorumis avalikult nõustusin.

Seega - sitt praktika on see "vahelekirjutamine", Kriku.. elik õpi teiste vigadest :mrgreen:

Üles

PostitusPostitatud: 04 Apr, 2020 18:55 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Kõik, kellele ei meeldi, et ma neid kiidan või tänan, on igati õigustatud minu kiituse ja tänu oma postituse sabast eemaldama.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Apr, 2020 19:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kriku kirjutas:
Kõik, kellele ei meeldi, et ma neid kiidan või tänan, on igati õigustatud minu kiituse ja tänu oma postituse sabast eemaldama.

Kui tahad kiita või laita, tee seda järgnevas postituses, mitte samas. Oleks ülejäänud foorumi suhtes ausam. Veelkord- moderaatori ülesanne on korra hoidmine, mitte "parteiliini" ajamine. Mida sedasorti värvilised lisad paraku on.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Apr, 2020 20:40 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ei, ma ei hakka uut postitust tegema ainult selleks, et tänada kedagi, kes maksumüüri tagant mõne artikli foorumisse postitas või selleks, et öelda "Toetan" mõne mõistliku ettepaneku peale.

Üles

PostitusPostitatud: 04 Apr, 2020 23:06 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kriku kirjutas:
Ei, ma ei hakka uut postitust tegema ainult selleks, et tänada kedagi, kes maksumüüri tagant mõne artikli foorumisse postitas või selleks, et öelda "Toetan" mõne mõistliku ettepaneku peale.

Huvitav, miks siis mitte. Kui kõik seda ometi tegema peavad. Kisub loomade farmiks- kõik on võrdsed ja mõni on veel võrdsem... :mrgreen:

Üles

PostitusPostitatud: 04 Apr, 2020 23:18 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Selleks, et teemat mitte sisutute postitustega pikemaks kerida.

Tänamine on muidugi kena komme, aga kui kõik, kes loetud artikli eest tänulikud on, hakkaksid eraldi postitustega tänama, siis tuleks lehekülgede kaupa seda tänamisorgiat. Mistõttu on tegelikult soovitav mitte tänada, kui muud midagi öelda pole. Kuna mul on see teemat solkimata võimalik, siis mina seda vahel teen - ja kui sa soovid seda pidada eriliseks ning ebaõiglaseks privileegiks, on see sinu õigus.

Üles

PostitusPostitatud: 05 Apr, 2020 3:45 
Eemal
Liige

Lemet kirjutas:
Huvitav, miks siis mitte. Kui kõik seda ometi tegema peavad. Kisub loomade farmiks- kõik on võrdsed ja mõni on veel võrdsem... :mrgreen:

Huvitav on see, et elektroonilistes suhtluskeskkondades kerkib aeg-ajalt ikka ja jälle pinnale see "küsimus", et miks mõned on "võrdsemad". Kuna ma olen elus ka mitmeid selliseid liivakaste ehitanud ja hallanud, siis proovin maakeeles ära seletada.

Lühike variant. Elementaarne, Watson - NII ONGI!

Pikk variant. Foorumil või mis iganes keskkonnal internetis (IRC kanalist alates ja suure Facebookiga lõpetades) on omanik. Omanik on jumal ja teeb mis tahab. Vähemalt senikaua, kuni ta tegutseb seaduse ja mingite moraalinormide piires. Omanik teeb reeglid ja kasutajad kas aktsepteerivad neid või loobuvad teenuse kasutamisest ehk hääletavad jalgadega. Omanik VÕIB (aga ei pea) võtta omale abilisi, töötajaid, kaasadministraatoreid, moderaatoreid, keda iganes, kes aitavad tal oma poliitikat vedada ja korda hoida.
Mingit "demokraatiat" EI OLE.
See (demokraatia) lihtsalt ei töötaks. Sellest hetkest, kui omanik kaotab oma munad, risustub keskkond ära, muutub laadaks, siis läbuks ja lõpuks Delfiks ning lõppkokkuvõtteks ei taha ükski normaalse mõistusega inimene seal enam sõna võtta.

Elektroonilise keskkonna omanikul, haldajal, administraatori(te)l, moderaatori(te)l ja kõigil seonduvatel asjapulkadel ON ja JÄÄB alati privileeg olla teistest, tavakasutajatest "võrdsem". Kas ja milleks ta/nad tahavad seda kasutada, on iseküsimus.
Leppigem sellega.

PS. Mäletamist mööda oli Ehitusfoorumis (pole kaua külastanud) selline plugin, mis lasi teistel kasutajatel postitusi "tänada". Posti alla tekkis üherealine märkus stiilis "need kasutajad on tänanud autorit xyz postituse eest" ja autori küljes oli kaks numbrit: on tänanud x korda ja on tänatud y korda.
Võib-olla selline plugin lahendaks võrdse kohtlemise probleemi, samas teemat lisa-tänu-postidega risustamata. Iseasi, kas see on üldse probleem, mille lahendamiseks peaks oma aega kulutama.

Üles

PostitusPostitatud: 05 Apr, 2020 11:13 
Eemal
Liige

Ennetamaks foorumi muutumist perekoolilaadseks mülkaks ja seoses erakorralise seisukorra tekitatud pool- ja väärtõdede ning täiesti ilmselt vaenuliku propaganda kevadtulvaga teen ettepaneku akf Borja ennistada modeks ning eraldada igale modele individuaalne värv vahemärkuste kirjutamiseks ja luua lineaarne tingmärkide süsteem kerge plära, keskmise loba ja täieliku möla eristamiseks normaalsest väitlusest NATO tingmärkide eeskujul.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 676 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 46  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: