militaar.net foorumist

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Avatar »

Pahatihti ei õnnestunud foorumis "igasugu ratsionaalset ja kultuurset ühiskondliku arutelu" arendada. Ja ahistatud masside pealekäimisel tuli otsus lämmataval elemendil tiibu kärpida.
Edaspidi tõenäoliselt vahtu rohkem ja terade leidmine sedavõrd keerulisem.
Globaalne trend näib olevat informatiivse soojussurma poole. Pole sünnis ühes potinurgas rammusamat leent sussutada.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15563
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Fucs »

:shock:
Lemet kirjutas:Kahju. Trollile ja Borjale tunnustus ja tänu pikaajalise vaevanägemise eest.
Samad sõnad.
A4
Liige
Postitusi: 1833
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas A4 »

Trollile tunnustus ja tänu ka minu poolt.

Aga Borja osas…. Mina olen ka siin foorumis suhteliselt aktiivne liige olnud pea 12 aastat. Ja ei mäleta, et selle aja jooksul oleksid teised moderaatorid mulle kunagi pidanud tegema hoiatusi, kustutama minu kohatuid postitusi, määrama mulle bänne. Kuni selle ajani, mil Borja moderaatori õigused endale sai. Ja ei taha ma eriti uskuda, et jõudsin inimese ja foorumlasena 12 aasta jooksul läbi teha sellise taandarengu, et äkki minu postitused enam foorumi reeglite ja hea tavaga kokku ei käi. Vaid pigem oli minu (nõustun, väga subjektiivsel ja isiklikul) hinnangul probleem ikka selles, et Borja kippus kuritarvitama talle antud õiguseid, ajama segamini foorumlase ja moderaatori rolli, eirama reegleid ja häid tavasid, mis tavalise suhtluse ja diskussioonide puhul peaksid võrdselt kehtima nii tavakasutajale kui moderaatorile. Poliitilised küsimused parem-vasak skaalal ei olnud seejuures minu puhul kunagi teemaks. Mina (ja mitte ainult mina) olen mõningaid näiteid toonud foorumi reeglite teemas (st kordama ma ennast siin ei hakka), ja olen paaril korral ka mõne teise moderaatori ja administraatori tähelepanu sellele juhtinud.

Nii et mina isiklikult administraatori otsust arusaamatuks või põhjendamatuks ei pea. Kuigi – ja ma sellega ei kritiseeri ega sea kahtluse alla administraatori otsust – kui probleem oli tõesti ainult ühe moderaatoriga, siis oleks võinud piirduda ühe konkreetse indiviidi tiibade kärpimisega, mitte kõigi moderaatorite „võimu“ piiramisega.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

..no tuli ära - maladets, A4 :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas mutionu »

A4 kirjutas:Trollile tunnustus ja tänu ka minu poolt.
...
Nii et mina isiklikult administraatori otsust arusaamatuks või põhjendamatuks ei pea. Kuigi – ja ma sellega ei kritiseeri ega sea kahtluse alla administraatori otsust – kui probleem oli tõesti ainult ühe moderaatoriga, siis oleks võinud piirduda ühe konkreetse indiviidi tiibade kärpimisega, mitte kõigi moderaatorite „võimu“ piiramisega.
Igal moderaatoril on omad eelistused. Seda, et kasutaja on olnud illikuku ning tema bänn on ebaõiglane, no kuule, leia üks bännitu, kes arvab, et sai selle, mis välja teenis.

Üldiselt saadakse, vähemalt siin foorumis, bänn ikkagi asja eest ning vastavalt moderaatori eelistustele.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

See küsimus, kes võib bännida, muutub sisuliselt oluliseks siis, kui jälle Ukrainas või mujal lähikonnas sõda lahti läheb ja siia hakkab pidurdamatult trollimörinat lahmama. Seni, kuni ei ole sellist muret, et mõni kasutaja läbustab kiiremini kui moderaator kustutada jõuab, ei ole minu arust foorumi funktsioneerimise mõttes väga oluline, kes bännib.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Lemet »

Kriku kirjutas:See küsimus, kes võib bännida, muutub sisuliselt oluliseks siis, kui jälle Ukrainas või mujal lähikonnas sõda lahti läheb ja siia hakkab pidurdamatult trollimörinat lahmama. Seni, kuni ei ole sellist muret, et mõni kasutaja läbustab kiiremini kui moderaator kustutada jõuab, ei ole minu arust foorumi funktsioneerimise mõttes väga oluline, kes bännib.
Küll aga on see kõnekas administraatori seisukohast moderaatorite suhtes. Karikatuuris analoogne tasemele, kui suure panga juhatuse esimees reserveerib endale õiguse iga pisivõlgniku inkassosse andmist ainuisikuliselt otsustada. Isiklikult mulle on Trolli ja Borja otsus igati mõistetav- kui tulemust tahetakse, aga riistadega koonerdatakse, siis ongi ainuvõimalik reaktsioon selline.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Leo »

Ma saan nii harva masina äärde, et kohe võttis kirjuks silme eest kõik mis vahepeal on toimunud. Kas ma sain õigesti aru et moded Troll ja Borja panid ameti maha ja nüüd peavad ainult Kriku ja toomas tyrk vaesekesed kahekesi seda Augeiase talli korras hoidma, ning õnneks on hetkel vaikne hooaeg, nii et saavad enamvähem hakkama ja ei äga ületöötamise all? Ja lisaks kaadrimuutustele on ühe endise mode avatarile sarnanev pahatahtlikele postitustele viitav üldnimetus ja sellest tuletatud tegusõna väga paariaks muutunud?

Foorumit lugedes püüan ma alati meeles pidada, et autor on inimene ja ka lugejad ning moded on inimesed ning inimene ei ole täiuslik. Sellepärast on väga hea, et tagantjärele saab ka ise oma postitust muuta, olen nii muutnud kui kustutanud, sest enda või kellegi teise arvates on midagi liiga palju saanud. Selline soomlaslik enesetsensuur, et mitte isiklikult häbisse jääda või teistele inimestele käru panna :)

Muide, suure osa online-uudistest toodavad tekstirobotid, sest kui suvalise meediatähekese seiklustest kirjutatud nupukese faktivead korduvad erinevates keeltes, on täiesti ilmne, et kusagil on andmetesse kala sisse tulnud ja seda paljundatakse üle maailma ilma, et mõni inimene oleks viitsinud vahepeal üle lugeda ja tausta kontrollida. Lisaks muidugi erinevate teemade huvigrupid ja palgalised promootorid, kes pro bono või tasu eest oma asja ajavad. Loodan, et militaarnet jääb ikka inimeste kirjutatud, toimetatud ja loetud foorumiks.

Head kevade jätku ja jaksu nii endistele kui praegustele modedele ja eriti adminnile, et te ikkagi jaksate ja suudate, sest muidu läheb nagu eestikeelsetes online-uudistes, mille sisukus on sellisel tasemel, et juba pikemat aega ei jaksa lugeda.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Sa oled õigesti aru saanud. Aitäh heade sõnade eest!
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas oleeg »

:shock:
Pika ja raske sisevõitluse tagajärjel olen suutnud milneti suhtes poolautonoomse seisundi või peaaegu sõltumatuse saavutada ja selle tulemusel avastasin eelnevates postitustes kõne all oleva reformi alles nüüd... Mõelda vaid - kui vainlane oleks vahepeal meile külge tulnud, ma ep oleks teadnudki :wall:
Mehed (seda nad ju ometi on :write: ) on omajagu tõsist tööd teinud - müts maha. Samas... nagu teadjamad iminesed on ammustel aegadel (kui loomad veel rääkida mõistsid) pillanud: juhtub vaid sellel kes teeb!
Igatahes - KURBLICH!
Aga ega elu selle pärast veel seisma ei jää. Kindlasti on Suurel Pealikul varuks mõni siilike, kelle nõu kohaselt pahalaste elu kibe saab olema... ja ka eksinuid leebe käega õigele teele suunatud.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1725
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Poti soldat »

Võiks vist olla eraldi "Maailmapoliitika" teema mis kataks riike millel eraldi poliitteema järele vajadus puudub?
Muidu AfD lõhenemises eriti midagi üllatavat pole, see partei on oma algusajaga võrreldes teinud mitu väga suurt nihet paremale. Oli aeg kui Petry esindas seal parteisisest radikaalsemat paremtiiba, nüüd on ta ise kõrvale tõrjutub veelgi radikaalsema paremtiiva poolt.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Drax »

Poti soldat kirjutas:Võiks vist olla eraldi "Maailmapoliitika" teema mis kataks riike millel eraldi poliitteema järele vajadus puudub?
Ehk sobib "Geopoliitika vallast" http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=66&t=32434
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Drax kirjutas:
Poti soldat kirjutas:Võiks vist olla eraldi "Maailmapoliitika" teema mis kataks riike millel eraldi poliitteema järele vajadus puudub?
Ehk sobib "Geopoliitika vallast" http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=66&t=32434
Kindlasti EI SOBI.
Tee endale pln selgeks GEOPOLIITIKA mõiste kui selline - ja ära kutsu üles selgepiirilist teemat lörtsima (nothing personal).
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

Ma ei saa aru, miks peaks olema
teema mis kataks riike millel eraldi poliitteema järele vajadus puudub
Kui puudub, siis puudub. :dont_know:
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas tuna »

Salasõna sisestades annab teate: "See ühendus pole turvaline. Siia lehele sisestatavad kasutajakonto andmed võivad sattuda ohtu."
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist