www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 25 Sept, 2020 4:17

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 676 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 46  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: militaar.net foorumist
PostitusPostitatud: 15 Apr, 2020 9:53 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Juhin teie tähelepanu ühele asjale. Probleemi kitsas vs lai käsitlus. Tuleb hästi välja tänastes aktuaalsetes teemades.
Ma pole siin teemas just tihe postitaja, aga seekord leian, et on põhjust.

Olen sellega nõus, et me konkreetse teema all ei saa jahvatada, millest iganes.
Aga olen mõnel korral tabanud sellist modereerimise taktikat, et ametliku osapoole jaoks selgelt ebameeldivaks muutnud teema tükeldatakse kähku ära formaalselt põhiteema puhtana hoidmiseks, kuid selle tagant on aimata soovi tappa ära ametliku stratcomi jaoks ebasobiv arendus. Samas üsna sarnased teemavälised asjad (nt Tallinki ja Bolti teema Pandeemia all) tiksub rahulikult edasi - eks põhjusel, et seal pole väga karmiks asi läinud.

Samamoodi tundub mulle, et katse sõjameditsiini teemast iga hinnaga ajada välja kaasnevat tsiviilmeditsiini võimekuse teemat kuulub täpselt samasse žanrisse. Nagu asi veereb sinna suunas, et midagi on siiski viletsasti, tekib kohe kiire tükeldamise soov.

Rohkem laiemat probleeminägemist ja vähem kitsarinnalisust, sõbrad. Kindlasti pole see foorum ju reserveeritud eduraportitele?

Viimati muutis Kapten Trumm, 15 Apr, 2020 10:01, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2020 9:58 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ühesõnaga meie Elrikuga siis tegeleme hoolsasti ametliku stratcomiga?

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2020 10:00 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Seda ma ei ole öelnud. Võimalik, et lihtsalt tundub.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2020 10:12 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Ma ei saa aru, mis sellest on, et sõjameditsiini ja tsiviilmeditsiini teemad eraldi on? Saab ju ka viidata teemade vahel, kui tekib kokkupuutepunkte.

Või on asi selles, et polegi eraldi tsiviilmeditsiini võimekusele pühendatud teemat? Ma ei ole vastu, võib teha - tingimusel, et see käsitleb tsiviilmeditsiini neid harusid, mis SA suuremat koormust saavad. Sellest, kuidas keegi perearsti juurde ei pääse, ei tahaks lugeda. Tõenäoliselt saaks tsiviilkaitse teemast sinna midagi eraldada, pole selle pilguga vaadanud.

Samamoodi on ka näiteks KV ja KL kohta eraldi teemad - olgugi, et KV ja KL eesmärgid ja tegevus on vähemalt sama tihedalt seotud.

Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2020 10:24 
Eemal
Liige

Kapten Trumm kirjutas:
Aga olen mõnel korral tabanud sellist modereerimise taktikat, et ametliku osapoole jaoks selgelt ebameeldivaks muutnud teema tükeldatakse kähku ära formaalselt põhiteema puhtana hoidmiseks, kuid selle tagant on aimata soovi tappa ära ametliku stratcomi jaoks ebasobiv arendus. Samas üsna sarnased teemavälised asjad (nt Tallinki ja Bolti teema Pandeemia all) tiksub rahulikult edasi - eks põhjusel, et seal pole väga karmiks asi läinud.

Samamoodi tundub mulle, et katse sõjameditsiini teemast iga hinnaga ajada välja kaasnevat tsiviilmeditsiini võimekuse teemat kuulub täpselt samasse žanrisse. Nagu asi veereb sinna suunas, et midagi on siiski viletsasti, tekib kohe kiire tükeldamise soov.

Rohkem laiemat probleeminägemist ja vähem kitsarinnalisust, sõbrad. Kindlasti pole see foorum ju reserveeritud eduraportitele?

Igalühel on õigus arvata ja tunda täpselt seda mida ta arvab ja tunneb. Seltskonnas, ka virtuaalses foorumiseltskonnas aga tuleb järgida selle seltskonna norme, isegi kui enese ego vajaks hoopis midagi muud. Siin foorumis tuleb näiteks taluda seda, et teemaväline jutt varem või hiljem leiab sobiva koha.

PS. Hmm, tea kas peaks siis "ametliku stratcomi" poole pöörduma, et oma teenitud palk kätte saada?

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2020 10:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Et siin modereerimise kvaliteedi üle arutluseks läks, siis üks tähelepanek ka minu poolt- kui keegi kirjutab, et teine foorumlane on idikas ja idikaks peetu võtab vastata ( kusjuures sageli on vastus märksa argumenteeritum kui tembeldav postitus), siis kustu läheb millegipärast ainult vastus. Mitte aga idikaks tembeldav postitus. Üpris mage tegevus moderaatorite poolelt.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2020 11:10 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Moderaatorid pole mitte kunagi võtnud ega saagi võtta kohustust kõiki sobimatuid postitusi omal initsiatiivil eemaldada. Kui keegi märkab sobimatut postitust, siis palutakse lahkesti sellest teada anda punase hüüumärgiga nuppu kasutades.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2020 11:11 
Eemal
Liige

Lemet kirjutas:
Et siin modereerimise kvaliteedi üle arutluseks läks, siis üks tähelepanek ka minu poolt- kui keegi kirjutab, et teine foorumlane on idikas ja idikaks peetu võtab vastata ( kusjuures sageli on vastus märksa argumenteeritum kui tembeldav postitus), siis kustu läheb millegipärast ainult vastus. Mitte aga idikaks tembeldav postitus. Üpris mage tegevus moderaatorite poolelt.

Akf Lemet, nagu Kriku kirjutas palun märgi siis see allesjäänud originaalne postitus punase hüümärgiga ära.

Üldiselt üritan "idikate loopimise" algusest saadik teemaväliseid postitusi eemaldada aga võibolla jääb esialgne mõnikord tõesti märkamata. Eriti kui "argumenteeritud-ise-oled-idikas" tuleb mitu posti või lehekülge hiljem.

Ise olen täheldanud küll pigem seda, et teemasse sobivas postituses esitatud arvamus vallandab järjekordse vastuargumentide (või siis "idikate") postitamise, mis teps enam pole teemasse vaid materdab vaid esitatud arvamust ja selle esitajat. Siis kipun küll ära lõikama vaid tekkinud saba, mitte teemasse sobivat esialgset postitust.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2020 11:13 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

:mrgreen: Jutuks hea küll, olen mõnelgi puhul sellest märku andnud, tembeldavad postitused pole aga kuhugi kadunud. Miska pole viimasel ajal enam vaevunudki.

Edit: see puudutab nimelt Krikut, kellega sai mitmel puhul isegi mõtteid vahetatud moderaatori ülesannetest. Ja modereerimise tähendusest. Mitte et talle see kohale jõudnud oleks

Edit2: võtke vaevaks süveneda näiteks andruse postitustesse Trummi kohta. Midagi peale laushalvustuse need ei sisaldagi. Aga ripuvad pikalt...ja ühe foorumlase pihta tekitatud teema on muidugi korrektse modereerimise tippsaavutus, mille üle iga moderaator võib uhkust tunda...

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2020 11:35 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Jah, ma olen tõesti mitmel korral sulle juba seda punase hüüumärgi asja selgitanud. Ma tõesti ei tea, miks sa ei ole seda omandanud.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2020 11:39 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kriku kirjutas:
Jah, ma olen tõesti mitmel korral sulle juba seda punase hüüumärgi asja selgitanud. Ma tõesti ei tea, miks sa ei ole seda omandanud.

M.O.T.T. Sa võid seda hüüumärki lõpmatuseni saata, aga reaktsiooni sellele pole.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2020 11:40 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Lemet kirjutas:
Kriku kirjutas:

M.O.T.T. Sa võid seda hüüumärki lõpmatuseni saata, aga reaktsiooni sellele pole.

See on akf Lemeti jaoks kahjuks tüüpiline vale.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2020 12:39 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kriku kirjutas:
Lemet kirjutas:
Kriku kirjutas:

See on akf Lemeti jaoks kahjuks tüüpiline vale.

Kulla mees, sinu modereerimise ning argumenteerimise tase ning erapoolikus on ju mitte ainult mulle, vaid ka paljudele teistele kaasfoorumladtele silma jäänud. Mina lihtsalt viitsin seda aeg-ajalt teemaks tõsta :lol:

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2020 14:06 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Akf Lemet läks puhkusele: viewtopic.php?p=618315#p618315

Postitustest teatamine on süsteemis alates 11.04.2017. Nende 3 aasta jooksul on ta seda võimalust kasutanud täpselt 4 korda ning 1 korral neist on postitus, millest ta teatas, ka prügikasti saadetud (2 ühendusevõttu moderaatori postituste kohta jätan arvestamata). Niisiis on jutt "punase hüüumärgi lõputuseni saatmisest", millele reaktsiooni ei järgnevat, vale. Akf nähtavasti ei teadnud, et selliseid tegevusi logitakse ka...

Täiskasvanud inimene võiks IMHO tegeleda millegi mõttekamaga kui sellisel tasemel intrigeerimine.

Üles

PostitusPostitatud: 16 Apr, 2020 12:59 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

500 üheaegse kasutaja piir ületatud:
Tsiteeri:
Kõige rohkem kasutajaid oli korraga foorumil 15 Apr, 2020 15:07, kui neid oli 509.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 676 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 46  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: