www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 26 Sept, 2020 9:09

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 162 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Foorumi reeglid
PostitusPostitatud: 12 Jaan, 2017 12:52 
Eemal
Liige

Troll,
kas ka allolev on tegelikult muinasaegadest pärit ja enam ei kehti::
Tsiteeri:
- seadusrikkumisele üles kutsuvad sõnumid ning kehtiva seadusandlusega vastuollu minevad sõnumid (mis sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste vahelist või rassilist vihavaenu jne.).

Küsimuse põhjuseks pea igapäevaselt erinevatesse lõimedesse tekkivad postitused küsimusega "kas tervet artiklit saaks" ja link paywall taga asuvale tasulisele artiklile. Pea alati järgneb sellele ka postitus küsitud materjaliga.
Tegemist on vargusega.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 12 Jaan, 2017 13:59 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Raamatukogud, kes samuti sedalaadsete asjadega tegelevad, on siis lausa vargapesad...

Üles

PostitusPostitatud: 12 Jaan, 2017 15:19 
Eemal
Liige

Lemet,
raamatukogude tegevus on seadusandlikul tasemel üpris täpselt reglementeeritud (muuhulgas digitaalsete teavikute osa). Vii ennast kurssi.
Küsimus püsib.

Üles

PostitusPostitatud: 12 Jaan, 2017 15:30 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

..no las ta siis püsib - peaasi, et sul ikka püsiks :mrgreen:

Sulle vastas EE/EP/LP püsikonto kasutaja (ja artiklite regulaarne foorumisse "lekitaja" :oops:)..

Üles

PostitusPostitatud: 12 Jaan, 2017 15:44 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

2korda2 kirjutas:
Tegemist on vargusega.

Kui hakata nüüd tähti närima, siis piraatlus ei ole sama mis vargus, originaal jääb alles.

Üles

PostitusPostitatud: 12 Jaan, 2017 20:10 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Kas moderaatorite peale pahane ksf on nüüd nii kaugel, et valmis kogu ülejäänud foorumile keerama...?

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 12 Jaan, 2017 23:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Gideonic kirjutas:
2korda2 kirjutas:
Tegemist on vargusega.

Kui hakata nüüd tähti närima, siis piraatlus ei ole sama mis vargus, originaal jääb alles.

Ühtlasi tekib küsimus, kas ma peaks nt. Postimehe paberlehe enne vanapaberikonteinerisse viimist paberihundist läbi laskma? Muidu mõni viimaks kougib selle konteinerist välja ja saab tasulist artiklit tasu maksmata lugeda (mis sellest, et mina olen juba maksnud)? Tasulise artikli foorumisse ülespanek on minu silmis võrdne sellega, kui ma jätaks postkastist võetud ajalehe nt. oma välisukse taha ja avaldaks foorumis oma kodu aadressi. Et kõik, kes tahavad, tulge, ajaleht on ukse taga, saate lugeda. Kas see oleks kuritegu? Või kui ühes peres on nt. 4 liiget, ajaleht on tellitud neist ühe nimel, siis tohib lehte lugeda ainult see, kelle nimi seisab tellimiskviitungil, ülejäänud pereliikmed telligu igaüks endale oma leht, kuna juhul, kui isa (kes lehe tellis) annab seda ka emale ja lastele lugeda, siis on ju tegemist piraatlusega? No ja raamatukogusid Lemet juba mainis. Lisaks on veel paljudes kohvikutes ajalehed kõigile tasuta lugemiseks olemas. Terve mõistus, halloo! Tule koju!

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.

Üles

PostitusPostitatud: 13 Jaan, 2017 10:22 
Eemal
Liige

Ei maksa laskuda äärmustesse ega absurdi. Vastavat valdkonda reguleerib Eesti Vabariigis Autoriõiguse seadus. https://www.riigiteataja.ee/akt/128122011005

Raamatukogudele (ja arhiividele ning muuseumidele) on pühendatud eraldi pikk paragrahv. Varem seal struktuuris töötanud kolleeg teadis rääkida, et digiraamatute välja laenutamise eest maksavad raamatukogud päris kõvasti.

Mis puutub siin foorumis artiklite jagamisse, siis isiklikult olen lähtunud alljärgnevast:
Tsiteeri:
§ 19. Teose vaba kasutamine teaduslikel, hariduslikel, informatsioonilistel ja õigusemõistmise eesmärkidel

Autori nõusolekuta ja autoritasu maksmiseta, kuid kasutatud teose autori nime, kui see on teosel näidatud, teose nimetuse ning avaldamisallika kohustusliku äranäitamisega on lubatud:
1) õiguspäraselt avaldatud teose tsiteerimine ja refereerimine motiveeritud mahus, järgides refereeritava või tsiteeritava teose kui terviku mõtte õige edasiandmise kohustust;
2) õiguspäraselt avaldatud teose kasutamine illustreeriva materjalina õppe- ja teaduslikel eesmärkidel motiveeritud mahus ja tingimusel, et selline kasutamine ei taotle ärilisi eesmärke;

Üles

PostitusPostitatud: 14 Jaan, 2017 16:29 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

No ja mis siis paberlehega teha?

Üles

PostitusPostitatud: 16 Jaan, 2017 12:25 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Tulles vastu foorumlaste soovidele on foorumi reegleid täpsustatud ja see "privaatsõnum" välja korjatud. Bännimise kord siis järgmine

Tsiteeri:
Foorumi liikmeid, kes teevad sobimatuid postitusi, saavad moderaatori poolt hoiatuse. Kui kasutaja ei reageeri hoiatustele, siis tema kasutajakonto suletakse ajutiselt. Kui liige korduvalt rikub foorumi reegleid ning ignoreerib moderaatorite või administraatori hoiatusi, siis tema kasutajakonto suletakse alaliselt.

Hoiatus võib siis endast kujutada nii foorumi mootoris sisalduvat hoiatuse saatmise võimalust, samas teemas tehtud postitust (et lõpetage see jahu ära) kui ka personaalsõnumit. Kui seda viimast vajalikuks peetakse...

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2017 16:50 
Eemal
Liige

Kas oleks võimalik reguleerida moderaatorite tegemisi tasemele kus kustutatud/modereeritud postituse autor saab mingitsorti märguande või PSi teavitades modereeritud postitusest ja selle põhjusest?

Ma saan aru et modereerimine on vajalik, aga võiks jääda selgelt arusaadavaks, kas tegemist on modereerimise või tsenseerimisega. Suvaliselt kaduvad postitused mida keegi ei selgita, paistavad pigem viimasena.

Samamoodi on kummastav foorumis moderaatori-õiguste rakendamine(!) teemasisesteks postitustele vastamiseks, kirjutades oma puhtisiklikke ja modereerimisega mitteseotud arvamusi-kommentaare värviliselt teise autori postituse "sisse". Eriprivileege tuleks rakendada rangelt sihtotstarbel mitte põhimõttel "teen sest saan teha".

Viimati muutis aht0, 06 Mär, 2017 17:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2017 16:58 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Minu 2 senti.

Sent 1. Privaatsõnumiga teavitamine on nii ja naa. See sai just reeglitest välja võetud, sest et seda ei jõua alati teha. Praegu kustutatakse nii mõnigi foorumi reegleid eirav postitus lihtsalt ära, nii et midagi muud sellega ei kaasne. Kui teatamine muuta taas kohustuslikuks, siis tekib moderaatoril küsimus, et miks siis mitte seda teadet juba alati hoiatusena vormistada, kui nagunii peab tegema.

Sent 2. Kui kellelegi on sinise kirjaga liiga tehtud, siis käib see nende juhtumite alla, millest tuleks PS teel teatada moderaatorile või/ja administraatorile.

Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2017 17:32 
Eemal
Liige

Kriku kirjutas:
Minu 2 senti.

Sent 1. Privaatsõnumiga teavitamine on nii ja naa. See sai just reeglitest välja võetud, sest et seda ei jõua alati teha. Praegu kustutatakse nii mõnigi foorumi reegleid eirav postitus lihtsalt ära, nii et midagi muud sellega ei kaasne. Kui teatamine muuta taas kohustuslikuks, siis tekib moderaatoril küsimus, et miks siis mitte seda teadet juba alati hoiatusena vormistada, kui nagunii peab tegema.

Sent 2. Kui kellelegi on sinise kirjaga liiga tehtud, siis käib see nende juhtumite alla, millest tuleks PS teel teatada moderaatorile või/ja administraatorile.

Täiendasin oma esialgset postitust pisut, üritades selgemalt väljenduda.

Sent 1, tagakülg. Arusaadav. Kas foorumitarkvara mingit "käsitööd" vähendavat automaatikat ei võimalda rakendada? Pluginate kaudu näiteks.

Sent 2 tagakülg. Sinine kiri. Esmalt, läheb vastuollu minu enda nägemusega sellest "mis on õige, mis on vale", pmst mõjutatud IT tavast, kus sa lihtsalt EI KASUTA suuremaid privileege mingi ülesande sooritamiseks kui hädasti vaja. Lihtsalt tundub kui "kehv tööstiil". Ma ei ole midagi sellist näinud üheski teises külastatud foorumis. Okei, see on minu subjektiivne arvamus ja foorumi seisukohalt tähtsusetu. Aga see on mõnes mõttes ka usaldusküsimus.
Me kõik vastutame selle eest, mida me veebis kirjutame. Kui ma näiteks kirjutan valmis mingi teksti siis ma eeldan et see kirjatükk on "minu" ja keegi seda ei torgi. Mode võiks postitusi teoreetiliselt kas kustutada või siis redigeerida ainult teatud piirides (tundlike andmete eemaldamine), mitte rohkem.

Praeguse praktika korral. Oletame et ma kirjutan mingi postituse, kuhu siis mode "paneb sinist juurde" ja keegi kolmas omakorda leiab et see postitus on teda räigelt solvav, diskrimineeriv jne, ja mingi aja pärast tuleb kohtukutse, kes siis lõppkokkuvõttes sõnade eest vastutab? Mode ja mina koos? Kes tõestab mida ja kuipalju keegi kirjutas ja kas mode mingit sõna kuskilt vahelt ei eemaldanud, mille tulemusena kirjatüki tähendus kardinaalselt muutus?

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2017 17:37 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Minu teada on seni moderaator oma sinisele märkusele alati ka alla kirjutanud.

Üles

PostitusPostitatud: 06 Mär, 2017 18:33 
Eemal
Liige

aht0 teise sendi jutus on pointi, mis on siinses foorumis negatiivse näitena endalegi silma jäänud. Lisaks eelpool toodud täiesti loogilistele põhjendustele (modereerimistööriistad on modereerimiseks) võiks tuua ka tehnilised põhjendused - iga postitus on üheselt seotud originaalse autoriga, kui on soov tagantjärgi üles leida mingit kasulikku teksti, mille autor on kindlalt meeles, siis kahjuks ei saa kellegi teise postitusse sisse kirjutatud vastuseid autori järgi otsida. Ja kui peaks olema soovi teemas koos eelneva tsitaadiga vastata, siis näidatakse tsitaadi autorina (automaatselt) samuti originaalset postitajat. Ning pooleldi retoorilise vastuküsimusena, kui austatud moderaatorid lubavad - kas on suurt sisulist vahet, kui vastus oleks "nagu teistel", uue postitusena? Vaeva ju eriliselt ei nõua, aga ühtlasem oleks lugeda :)

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 162 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: