Foorumi reeglid

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas mutionu »

A4 kirjutas: Ilmselt on minul (ja mitte ainult minul) tekkinud õigustatud küsimus, et kas modereerimise väliselt kehtivad moderaatorile samasugused reeglid kui tavafoorumlastele, või siis mitte?
Ilmselgelt kehtivad.
Ja sama ilmselgelt on moderaatoritel oma eelistused, seda nii maailmavaateliselt kui ka, sellest johtuvalt isikuliselt. Selle vastu lihtsalt ei saa, nii lihtsalt on.
planet64
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 22 Sept, 2008 19:23
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas planet64 »

Tšernogooria/Montenegro NATO-sse teemas vihjati nagu oleks Yks läinud millegi eest tähtajatule puhkusele. Kahjuks on tema sellekohased postitused kustutatud.

Foorumi ajaloo kustutamine ei tule foorumile kasuks. Eriti säilitada tuleks just neid postitusi, mis põhjustavad moderaatorite jõuvõtteid. See võimaldab kasutajatel/külalistel hinnata foorumit, tema meelsust ja sobivust liitumiseks/sõnavõtuks ning hinnata ka moderaatorite tegevust. Igaüks peaks ikka olema võimeline vastutama oma sõnade ja tegevuse eest.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Walter2 »

Siit jõuame mõningate probleemide allikani ehk kuidas moderaatorid on ametisse määratud. Mõnedes teistes foorumites (ühes olen ka ise moderaator) pakuvad foorumikasutajad sobivaid kandidaate välja, kellede vahel tehakse valik. Kuidas siin on see reglementeeritud oleks ju tore teada saada.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

Ma ei tea, mis postitustest konkreetselt juttu on, nii et kellegi esinemise kohta nimeliselt seisukohta ei võta.

Aga põhimõtteliselt ongi tõepoolest osa postitustest möla või demagoogia või veel midagi muud või kõik need kokku. Selliseid on avalikkusele suletud prügikasti teemas praegu 189, millele lisanduvad kohe kustutatud. Ning moderaatori üks funktsioon seisnebki selliste postituste identifitseerimises ja eemaldamises. Kuigi moderaatoritel on maailmavaade ja kristallpuhtalt objektiivset inimest ei ole maailmas olemas, on väga valdav enamus eemaldatud postitustest tõepoolest kõike seda, mida ülal kirjutasin.

Nüüd küsimus, et kas niiöelda tavakasutaja võib moderaatorile öelda, et tema jutt on demagoogia. Ma kellegi teise eest ei hakka siin rääkima, aga mulle võib küll öelda. Ma teen küll kõik, mis minu võimuses, et seda vältida, aga nagu öeldud, inimene on ekslik. Kui keegi suudab näidata, kus on moderaator loogikavea teinud, siis ei pea seda tegemata jätma ainult sellepärast, et eksinu on moderaator.
ptrt
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 17 Mär, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas ptrt »

Kriku kirjutas:Nüüd küsimus, et kas niiöelda tavakasutaja võib moderaatorile öelda, et tema jutt on demagoogia. Ma kellegi teise eest ei hakka siin rääkima, aga mulle võib küll öelda.
Erinevates suhtluskeskkondades üritatakse vähem või rohkem reglementeeritud kujul jõustada üht väga üldist põhimõtet - kommenteeritagu kirjutise sisu, mitte kirjutajat. Ehk siis, seda siia teemasse kohendades - äkki oleks parem kui nii tavakasutajad kui ka moderaatorid hoiduksid tavavestluses üldse igasugustest sihilikest sõnavõttudest või halvasti peidetud vihjetest teiste kasutajate isikuomaduste, ajukapasiteedi, jutu kvaliteedi, võimalike töökohtade ja -andjate jms kohta. Kui kellelgi on kuskil kirjutatu osas mingied vastuväited, siis sõnastatagu see oma vastuses selgelt ka nii, kui see õnnestub siis polekski nagu vaja juurde lisada, et kirjutaja arvates on eelmine autor demagoog või mingi muu tegelane, see võiks juba vastusest ise selgelt välja tulla. Modereerimine on natuke teine teema, sel puhul on täiesti arusaadav et moderaatori seisukoht ja pöördumine võib teinekord olla mõnevõrra isiklikum - aga sel juhul peaks olema täiesti selgelt arusaadav et tegu on moderaatori hoiatusega, mitte lihtsalt teema mõnevõrra "emotsionaalsema" jätkamisega moderaatori poolt.

EDIT: kirjavead :(
Viimati muutis ptrt, 08 Mär, 2017 11:35, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

Kui nüüd minna käesoleva teema esimese postituse juurde, siis näeme seal järgmist:
Sobimatud ning koheselt kustutatavad on järgmised postitused:
- isiklikud solvangud (mittesoovitavad on üldse igasugused mõtteavaldused kaasfoorumlaste isikuomaduste osas)
Kui kellelegi öeldakse, et ta ajab demagoogiat, siis see käibki tema jutu kohta - sest demagoogia ongi ju definitsiooni järgi just jutu põhjal tuvastatav.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

To A4 - kas sind ennast su hala siin ära ei tüüta juba :?:

Jahh - ma arvan, et enamus sinu poste foorumi Eesti kaitse teemades on demagoogiline sõnademulin (kusjuures kantseliitlikult asjatundmatu) ning tihtipeale vaid õõnsa eduraportöörluse sisutühi õigustamine. Elik miski tüüpiline poliitbroileri jutt.

Et kas ma peaksin selle oma arvamuse pärast vabandama hakkama :?:
Ei usu(-ei hakka ka).. sest oma poste kirjutad sa siin ju ikka ise - mitte mina..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Fucs »

Aga minul on sellest Puurijast kahju. :cry:

Teine möllab mis kole ja seab pikki artikleid kokku...aga siis kurivaim eksib jälle alateemaga, topib kõik ühte patta kokku ja saab jälle (tegelikult täiesti õigustatult) puhkusele. Ja talle ikka alati enne vihjatakse ja kirjutatakse (ja hoiatatakse), et vale teema alla paned oma artiklid mees....kusjuures pärast esimest puhkust oli paranemise märke juba veidi näha ka

No ja see pikkade tekstide redigeerimatus.... mis valmis kribatud kusagil notepadis või wordis ja siis siia kopitud...
kohutavalt raske pikki tekste lugeda...aga samas teine hirmsasti püüab :|

Neid pikki, ilma reavahetuse ja lõikudeks jagamata tekste on siin mujalgi ja no tõesti on raske neid lugeda.

Kaspirovskit pannes.... tundub, et tegemist võib olla äkki vanemaealise kodanikuga, kellel teatud "nutipluti, IT värgenduste ja internettide" asjadega kohanemine/sinasõpruse saavutamine on veidi raske, ning läheb üle kivide ja kändude.... :(

See sai nüüd tegelikult OT post, sest kodanik puurija võimetus ennast ükskord ometi kokku võtta ja ennast ära organiseerida-distsiplineerida ei ole tegelikult foorumi reeglite teema.


Teiste aktuaalsete teemade kohta poetaks mokaotsast niipalju, et meie vanarahvas oli tark ja niisama suud ei pruukinud. Ja see vanarahvas teadis rääkida juba ammu, et kaks kõva kivi head jahu ei jahvata 8)

Tugevat närvi !
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas herman30 »

Fucs kirjutas:Neid pikki, ilma reavahetuse ja lõikudeks jagamata tekste on siin mujalgi ja no tõesti on raske neid lugeda.
Jah, tõesti! Minu kohal liiga raske, mina neid ei loe.
planet64
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 22 Sept, 2008 19:23
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas planet64 »

Kui nüüd suurem materdamise tuhin on üle läinud, siis vahest leitakse mahti ka 08 Mär, 2017 11:48 foorumi ajaloosolkimise mõtte kohta arvamust avaldada.

Kaasfoorumlase Yks kohta ei leidnud ka Häbipostis mingit uuemat teadet.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

planet64 kirjutas:Kui nüüd suurem materdamise tuhin on üle läinud, siis vahest leitakse mahti ka 08 Mär, 2017 11:48 foorumi ajaloosolkimise mõtte kohta arvamust avaldada.
Palun viidet.
planet64
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 22 Sept, 2008 19:23
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas planet64 »

Sry,
viide läks otse teemasse http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 5&start=45 ja Borja juba vastas, et ajaloo kustutamine on igati OK.
Selles osas jääme me põhimõtteliselt erinevatele arvamustele. Igaüks peaks oma sopa ikka ise ära koristama, mitte ootama, et keegi teine (moderaator) seda teeb.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

Vabandust, aga ma ei saa aru, mis ajaloo kustutamisest jutt on. Moderaatorid eemaldavad igapäevaselt postitusi, mis on foorumi reeglitega vastuolus. Tehti seda enne kõnealust eakf-i ja tehakse ka edaspidi. Võttes arvesse, et meil on üle 8000 registreeritud kasutaja, kellest vahel mõnisada korraga sees ning lugemas-kirjutamas, on see paratamatu.

Muidugi võib väita, et ka see, mis läbu täpselt postitatakse, on osa foorumi ajaloost ja vääriks kuskil arhiveerimist nagu Rooma leegionäride grafiti, mille kohta on doktoritöid kaitstud. Praeguse info ülekülluse ajastu puhul ei tohiks tuleviku sotsiaalajaloolastel siiski tekkida allikate puudumise probleemi (tegelikult on probleem kindlasti vastupidine) ning seetõttu usun, et me ei tee mingit korvamatult barbaarset kahju, kui kõnealused bitid ja baidid ümbertöötlusse suuname.

Võib-olla teen kellelegi ülekohut, aga minu jaoks kumab praegusest ajaloo-arutelust pigem läbi selline klatšijanus uudishimu - et mis solvangud ikka käiku läksid, küll oleks põnev teada. Niisugust motivatsiooni küll mõistan, kuid ei austa.
planet64
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 22 Sept, 2008 19:23
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas planet64 »

Mõistan teemavälise ja tühja-tähja kustutamise vajalikkust.
Proovin siis seletada seda mõistmatut asja ilma liigse põhjalikkuseta.

Iga ründava postituse põhjal saab hinnata ikka ainult postitajat ennast, mitte seda, keda rünnatakse. Antud juhul ei saagi me hukka mõista endist foorumlast Yks ja ülereageerimise kahtlus jääb rippuma hoopis kustutaja kohale. Sellega suletakse ka konflikti lahendamise võimalus.

Aga olgu, vast on tõesti veel liiga vara loota, et igaüks suudaks vastutada oma sõnade eest ja oma hirmudele silma vaadata.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

planet64 kirjutas:Iga ründava postituse põhjal saab hinnata ikka ainult postitajat ennast, mitte seda, keda rünnatakse.
Tõepoolest. Kõnealune postitus eemaldati moderaatori vastase verbaalse rünnaku tõttu ning selle postitaja sai hinnangu bänni näol.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist