Foorumi reeglid

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Troll »

Ma kipun siinkohal ühinema aht0 ja ptrt arvamusega. Paar aastat tagasi arutlesime modede foorumis postituste muutmise üle, siis ma kirjutasin:
Troll kirjutas:Moraalne külg on teine asi - kas on eetiline muuta teise kasutaja postitust? Ma olen seda küll mõnikord teinud, tavaliselt tehniliste pisiasjade (valesti tsiteerimised, [ quote] eest nurksulud puudu vms) või silmatorkavate kirjavigade parandamiseks muidu korrektses tekstis. Aga teksti muutmisest, nii et postituse sisu muutub, olen hoidunud.
Selgituseks veel niipalju, et tavaliselt ei ole see sinise teksti lisamine modede laiskus või hoolimatus, lihtsalt sageli on sinna juba mitmeid teisi postitusi lisandunud ja kui moderaator tavalises korras postitab, ilmub see postitus üldjärjekorras ja võib-olla juba hoopis teisel leheküljel, mitte kohe tähelepanu nõudva postituse järel. Arvan siiski, et see sinisega oma seisukoha lisamine modede poolt teiste postitustesse on väär praktika ja sellest tasub loobuda.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Walter2 »

Kriku kirjutas:Privaatsõnumiga teavitamine on nii ja naa. See sai just reeglitest välja võetud, sest et seda ei jõua alati teha.
Just see teine lause mille lugupeet moderaator nüüd välja ütles on minu jaoks märgiline. Lubage küsida - kas pole põhjus selles et moderaatorid võtavad oma tööd pisut (kuidas nüüd end viisakalt väljendada...) "liiga südamega"? :wink:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Lemet »

Arvan samuti, et kasutada moderaatoriõigusi konkreetse postituse all diskussiooni jätkamiseks on mitmel põhjusel ebaeetiline. Modereerimine on üks asi, oma arvamuse moderaatorina "viimase tõena" võõra postituse alla lajatamine aga midagi hoopis muud. Paraku on seda eriti viimasel ajal tihedalt näha.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

Väga valdavas enamuses ei ole tegemist diskussiooni jätkamisega.

Aga mul ausalt öelda ükskõik. Sisuliselt ei muuda mitte midagi, kuhu moderaator oma märkuse kirjutab. Selguse huvides peaks moderaator siis alati täisulatuses tsiteerima postitust, mille kohta märkus käib.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas aht0 »

Võib ju ka jätta asjasse-mittepuutuvad lõigud kellegi pikema teksti tsiteerimisel välja :write:
"lihtsurelikud" peavad selle ebamugavusega kellelegi vastamisel niikuini kogu aeg arvestama. :twisted:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

OK, mitte alati, vaid teatud juhtumitel. Demagoogia & muu teemasolkimine ei pruugi olla osaliselt tsiteeritavad, et probleemi olemus näha jääks.
diesel
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas diesel »

minu arust on modereerimine igati arusaadav ja vajalik tegevus.
aga konkreetsele postile vastamine või lihtsalt teema jutu jätkamine ei ole modereerimine.
sel juhul sinise jutu võõra posti sisse toppimine on pigem lihtsalt ebaviisakus.

ühtlasi küsiks kohe, et kas oma postitust saab kustutada ja/või muuta ka peale seda kui sinna on sinine jutt juurde tekkinud?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

Loomulikult.
Kasutaja avatar
alo
Liige
Postitusi: 390
Liitunud: 23 Dets, 2003 9:41
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas alo »

Troll kirjutas:Selgituseks veel niipalju, et tavaliselt ei ole see sinise teksti lisamine modede laiskus või hoolimatus, lihtsalt sageli on sinna juba mitmeid teisi postitusi lisandunud ja kui moderaator tavalises korras postitab, ilmub see postitus üldjärjekorras ja võib-olla juba hoopis teisel leheküljel, mitte kohe tähelepanu nõudva postituse järel.
Kui sinna on juba teisi postitusi lisandunud, siis modede mõtteavaldused võõra postituse sees paljude lugejateni (sh algse autorini) ei jõuagi, sest keskmine foorumlane jätkab teda huvitava lõime lugemist siiski esimesest uuest postitusest, mitte ei kammi kõike iga kord uuesti läbi.

Aga eetikaküsimus on siin vähemalt sama tähtis.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Troll »

Selle "sinise juurdekirjutuse" teema võib päevakorrast maha võtta, leppisime modedega kokku seda enam mitte kasutada.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Martin Herem »

Mul on juba pikemat aega üks küsimus moderaatorist foorumlasega suhtlemise kohta. Kuidas käituda siis, kui ma ei nõustu tema väidetega konkreetse teema kohta? Kas tohib end väljendada näiteks:
Härra X võiks sellist kallutavalt pessimistlikku ja happelist hülgemöla pigem kuskil alternatiivmeedia leheküljel avaldada - minu isiklik arvamus.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin on seda tsitaati tsipa moonutanud - õige on:
A4 võiks sellist eksitavalt optimistlikku padukorrektset poliitmöla pigem kuskil eduraportööride aastaraamatus avaldada - minu isiklik arvamus.
Aga et mis need reeglid siia puutuvad - need ei käsigi ju meil A4-ga üksteist armastada..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Walter2 »

Borja kirjutas:Aga et mis need reeglid siia puutuvad - need ei käsigi ju meil A4-ga üksteist armastada..
Ühe austet moderaatori tsitaat Häbipost-teemast:

''Kutsun üles suuremale lugupidamisele vestluskaaslaste suhtes. Foorum ei ole mingi ärapanemismäng.''

:scratch:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Walter2 kirjutas:Foorum ei ole mingi ärapanemismäng..
Eks ta ole.
Samas kustutavad moderaatorid siit foorumist kilomeetrite kaupa texti, kus ainult üksteisele ärapanemine oluline ongi..
Näit kui ma näen, et andrus on kuskil midagi postitanud, siis võin otse mürki võtta, et jälle jäi talle Kpt Trumm hambu - jne :mrgreen:

C´est la vie - ühesõnaga.
Ja mis ma öelda tahan, on see, et miski moraalitseva (reegli)virina asemel võiksime me kõik lihtsalt kvaliteetsemaid poste toota - nii lihtne too ongi..


Õige, toetame!

Kriku
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
A4
Liige
Postitusi: 1833
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas A4 »

Noh, siin võin tuua veel mõned toredad näited austatud ksf Borja suhtlusstiilist – las targemad hindavad, kas või kui „kvaliteetsed“ ja foorumi kinnitatud reeglitega kooskõlas olevad sellised tiraadid on.
klassikaline labane demagoogia, bäkitud ohtra aga täiesti sisutu sõnademulinaga...
et ksf A4 päris hästi ikka ei adu sõjaväeteenistuse olemust ning tema sellealased (loe: ülemate-alluvate vahelist suhtlust) puudutavad mõtted on pehmelt öeldes idealistlikud.
Aga arvestades tema tsivilistlikku tausta ei ole siin muidugi midagi kriminaalset. Halb on see, et ta ei adu mida ta ei adu - täpsemini, et ta kaitseväge tsiviilkontrolliva asutuse väikse võllina mõtleb, et ta jagab teemat seal kus ta tegelt ei jaga..
Ei hakka ma sulle siin midagi "kirjeldama" // ennast tüütama // teemat sodima..
Kui tundsid end puudutatuna, mõtiskle ise nähtuse üle, kus tsiviilkontrolli faktoril parasiteerides iseennast väljapoole kriitikat asetatakse - ning kuidas ajaga see kivisseraiutud normiks muutub
Ja ikkagi ei hakka ma sulle siin midagi "kirjeldama" - sest ei pea vajalikuks (-ei hakka ennast tüütama ka)..
Ja minu jaoks ei olegi nii väga probleemiks need igasugused epiteedid, mida Borja mulle sisuliste vastuste ja argumentide asemel külge kleebib, kuigi ma lihtsalt ei saa aru, kas üldse ja miks on oluline see, et ma olen „tsiviilkontrolliva asutuse väikene võll“? Vaielda võiks sisuliste argumentidega, mitte piltlikult öelda, et „sa oled tsivilist, ajad ainult poliitmöla ja demagoogiat, asjadest midagi ei tea, aga ma sulle ka ei vasta, kuidas asjad tegelikult käivad“.

Häirib pigem läbivalt see, et kui Borja laseb puusalt õhku mingisuguse huvitava väite, siis minu poolt esitatud vastuargumentide või küsimuste peale ei tule sealt üldjuhul sisukat ja „kvaliteetset“ vastust, vaid eelpool kirjeldatud lausungid. Kusjuures ma ei ole väga kindel, et mõnel tavafoorumlasel lastaks niimoodi väga pikalt tegutseda.

Ja ei ole see ka siin mingi minu ja Borja vaheline tüli või ärapanemine selles mõttes, et mina ei ole Borja postitusi kunagi nimetanud mölaks, demagoogiaks, eduraportöörluseks, soovitanud talle oma mõtete avaldamiseks mõni teine koht otsida, üritanud pilgata kuidagi tema tausta või isikut. Olen alati pidanud kinni foorumi reeglitest, jäänud viisakaks, vastanud küsimusele vastusega ja argumendile vastuargumendile.

Ilmselt on minul (ja mitte ainult minul) tekkinud õigustatud küsimus, et kas modereerimise väliselt kehtivad moderaatorile samasugused reeglid kui tavafoorumlastele, või siis mitte?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist