Foorumi reeglid

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
eloscuro
Liige
Postitusi: 500
Liitunud: 09 Mai, 2007 21:09
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas eloscuro »

Siin-ja-seal foorumites on levinud praktikaks eraldi rämpsunurk/teema, kuhu kõik kustutatu ja reegleid rikkuv silma alt ära saadetakse. Aitab pisut "uue maailmakorra nimel tõde varjata püüdvate moderaatorite salakustutuskampaania" hirme leevendada.

...aga minu tagasihoidlikus arvamuses võtavad mõned inimesed seda foorumit ja internetti ikka natuke liiga tõsiselt :D
planet64
Liige
Postitusi: 128
Liitunud: 22 Sept, 2008 19:23
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas planet64 »

Siin tooks salatsemise asemel veidi teise vaatenurga välja. Teeme siis puust ette.

Kui avalikus ruumis toimub kellegi tahtlik/tahtmatu solvamine, siis ei maksa kiirustada seda kohe kustutama. See kustub ise ja kustutada saab ka hiljem. Näiteks.

Kui mina mingis vihahoos postitan ja solvan kedagi, siis mõne aja pärast viha niikuinii lahtub. Järgmine kord foorumit vaadates vaatan oma postitust ja kas ma tunnen selle üle uhkust? Vaevalt. Mõne aja pärast saan juba aru, et sellest tuleks kuidagi lahti saada. Teised foorumlased ju näevad sedasama, mida olen kirjutanud. Tahan ma siis sellisena välja paista? Hindavad nad selle põhjal kedagi teist? Kindalsti mitte. See mida sa kirjutad, jätab ikka ainult sinust endast jälje maha. Nühiks vaikselt postituse maha, äkki keegi ei näe. Muidugi näevad. Aga see, keda ma solvasin. Kas tema ei tunnegi midagi? Kindlasti tunneb. Kuidas ma talle silma vaatan kui järgmine kord kaevikus tema kõrvale satun. See pole tal meelest läinud. Saan aru, et ma poleks selliselt pidanud ütlema ja asjatult teisele haiget tegema. Ka tema pole robot, vaid samasugune inimene nagu minagi. Ka tal on tunded. Piinlik on juba iseenda ees.

Minevikku on võimalik muuta ainult ühel ja ainsal moel. Sellises olukorras näiteks umbes nii. Kirjutan avalikult. "Oma tookordses postituses tegutsesin mõtlematult ja hetkeemotsiooni ajendil. Mul on siiralt kahju kui se sulle asjatult valu põhjustas. Vabandan sinu ees. Palun andesta mulle ja kui sa selle vabanduse vastu võtad, kustuta see kahetsusväärne postitus ära."
Kui ma järgmine kord temaga kaevikus kokku satun, siis võin talle juba silma vaadates terekäe anda ja öelda: "Tere, see olen Mina...".

Loomulikult mõistan ka soovi solvangut lugedes esimese hooga see kustutada, et keegi seda ei näeks ja selle kirjutaja maapõhja saata. Mõne aja pärast vaatad asja juba veidi teisiti, aga mis tehtud, see tehtud. Kõrvaltvaatajad näevad seda solvangut niikuinii hoopis teise nurga alt kui sina ise. Kui sellega kaasneb kasutaja bänn on konflikti lahenduse kõik teed suletud ja tegemist järjekordse külmutatud konfliktiga.

Varem või hiljem saame me kõik aru, et vastutame nii oma sõnade kui tegude eest. Kes varem, kes hiljem.

Mulle teeb veidi muret, kuidas te oma väikeseid/suuri lapsi avalikus ruumis suhtlema õpetate.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Avatar »

Ma ei arva, et see foorum on koht kus egotsentrilised ja taktitundetud inimesed oma teisi solvavaid poste põrnitsedes viisakust peavad õppima. Ja samuti ei saa see õppimine olla põhjuseks, miks kellegi kohta käiv solvang, solvatu tahte vastaselt, avalikult üles peaks jääma. Ning (foorumi)ajalugu näitab, et ega ikka ei kipu noodsamused õppima ka.
PS! Teie mure foorumlaste laste pärast on liigutav. :lol:
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Troll »

Usun, et võimalus avaliku solvangu eest nädal, kaks või terve kuu Militaarnetis osalemise asemel bannimisteadet põrnitseda mõjub viisakusele veelgi efektiivsemalt. :wink:
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Z03 »

Mina jälle olen rahul, et moderaatorid on kaks minu postitust kustutanud. Ise ei suuda adekvaatselt hinnata enda solvavat või lolluse taset ja on hea, kui keegi aitab. Ka ise olen paar enda postitust kustutanud, sest hiljem lugedes on need tundunud ikka iseäranis lollid/solvavad. Tahan ma siis sellisena välja paista? Ei taha, isegi kui olen. Foorumi tagasisidele ja eneseanalüüsile toetudes saab minust parem inimene. Kui nüüd keegi peab mu juttu irooniaks, siis nii see pole, räägin täitsa siiralt.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Paljud täiesti valesse kohta tehtud asised postid ei ole üldsegi "kadunud", vaid moderaatori abiga "ümber paiknenud" oma loogilisemate teemade alla.. Igal juhul tasub endale foorumi struktuur selgeks teha - eriti uutel kasutajatel.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Martin Herem »

Xenderi taoliste postituste kandev mõte on näidata soomlasi vähese mõtlemisvõimega ullikestena, kes teevad (erinevalt meist) aiva valesid otsuseid ja ahmivad endale kokku kõlbmatut relvastust.
Ma saan aru, et Soome otsuste negatiivne kritiseerimine on ebasoositav, kui mitte tabu?
Eesti otsused on aga meie siseasi ja nende üle võib igal tasemel mõttekäiguga sõita?

Kuid tegelikult tahaks tõesti teada, milliste foorumi reeglite ja TT põhimõtete vastu Xender eksis, et ta nädalaks puhkusele saadeti. Mul ei ole vaja Moderaatori õigustust, tema otsust ma ei vaidlusta. Aga ega ma seda eksimust ka ei näe.
Teemakäsitlus oli ju Soomet puudutav. Valetamist ka ma ei täheldanud. Kedagi ei solvanud.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Ma saan aru, et Soome otsuste negatiivne kritiseerimine on ebasoositav, kui mitte tabu?
Eesti otsused on aga meie siseasi ja nende üle võib igal tasemel mõttekäiguga sõita?
MARTIN - sa ikka ise ka adud, et siinülal tsiteerit tekst ongi täpselt nii demagoogiline, nagu ta näib?
Miks sa arvad, et keski/miski on kohustet sellise demagoogia peale vastama?
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Martin Herem »

Minu meelest võetakse siin Eesti otsuste üle sõna nii kuis sülg suhu (näppu) midagi toob. Minu tekst oli mõeldud mitte demagoogiana, vaid irooniana ... on ju adutav vahe? Aga olgu sellega siis nii - mina eksisin.
Kuid minu küsimus puudutas Xenderi eksimust - milles see seisnes? Põgus viide TT põhitõdedele või foorumi reeglitele, ei ole ju keeruline.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Hästi - kui PS ülem on otsustanud tõsiselt süüvida tankitõrje põhitõdedesse(-kiiduväärt soov kahtlemata), siis pakun välja järgmise Course of Action-i:
- akf MARTIN kui põhiline asjasthuvitet pool teeb vastava teema (näit RELVADe alla)..
- ühtlasi formuleerib ta seal ka tedahuvitavad tankitõrjealased küsimused..
- foorumlased liituvad riburadapidi ja lisavad oma tt-alast ekspertiisi (no kellel kuipallu on)..
- selle foorumi suurimat "tt-korüfeed" Xender-it tuleb nüüd muidugi nädal aega oodata aga missteha..
- ajaga peaks seal teemas siis selgeks saama tankitõrje kui relvaliigi struktuur, gradatsioon ja relvad..
- paralleelselt peaks seal selgeks saama ka meie lähinaabrite soomlaste tankitõrje organisatsioon..
- siis arutatakse läbi allüksusetasandi tt-relva NLAW head ja vead..
- paralleelselt katsutakse anda üldhinnang soome tankitõrje üldseisule..
- otse kindlasti põikab teema ka eesti tankitõrje-asjusse..
- uuesti kaevatakse välja pikaajalise raske haiguse läbi meie keskelt lahkunud MAPATS..
- kindlasti formuleerib teemaalgataja ka uued, teemaarenduse käigus sündinud (ja teda huvitamahakanud) küsed..
- jne jne jne

Sobib :wink:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Leo »

Kuna ma otseselt selles bännis ja foorumi reeglite täpsustamise süüdi, siis panen siia ka oma 2 eurosenti. Põhiküsimus oli, kas soomlasi võib kritiseerida? Mina ütlen et võib ja peabki ning kuna armee on Soomes üldrahvalik teema, siis tuleb seda kriitikat rahva sügavatest kihtidest palju. Xenderile paluks kergemat karistust, sest kindlasti ta edastas endale teada oleva info relvasüsteemi probleemidest nii hästi kui oskas ja väited olid kaalukad, kahjuks ei viidatud ühelegi allikale, mis oleksid tema sõnu kinnitanud. Pigem on ametlikes või avalikes allikates teised andmed.

Mul on väga raske mõnele Soome kaadrile või pädevale reservistile hakata täpsustavaid küsimusi esitama, kui väited põhinevad ainult 1 asjatundliku kuid anonüümse inimese isiklikule kogemusele, isegi siis kui see on 100% õige ja Soome TT mehed suure vihaga parasjagu nii NLAWsid kui Saabi autosid metsa all põlema panevad.

Kui näiteks KJPS ülem kolonel Herem väidab homses PMi Riigikaitse lisas TT-teemalises artiklis, et EKJ kaalus, kuid loobus NLAW hankest, sest Rootsi, Soome ja Briti (kõik sõbralikud riigid, kellelt kindlasti lisaks ametlikele raportitele ka off the record kasulikke kogemusi tilgub) kogemuse põhjal saavutatakse sama tulemus teiste relvasüsteemidega odavamalt ja efektiivsemalt, siis see oleks tugev argument, sest põhineb 3 riigi armeede kogemusel. Järelikult NLAW omadused ei õigusta sinna alla pandud eurosid. Sinna isegi ei peaks lisama, kui palju % NLAW on halvem kui muud variandid, sest KJ nr 2 paguni sõna ja autoriteet on piisav.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Martin Herem »

No kordan siis veel, et minu Soome või Eesti kritiseerimise kommentaar kandis endas siiski iroonilist märkust (ebaõnnestunud) ühele hoiakule. Ja seda poleks pidanud reegleid käsitleva küsimuse ette panema.
Borja vastus on aga põhjalik ja asjakohane ... nagu õhupalliga lendavate peastaabi ohvitseride anekdoodis ... millega mul küll miskit peale pole hakata :)
Nii et sobib Borja, miks ei sobi!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Kriku »

Seda et trolliks sõimamine on üle piiri läinud. Tänapäeva tööstuslikul trolliajastul on see tõsisem süüdistus kui varem. Lõpetage ära.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Avatar »

Minu meelest on üle piiri ka see trollisüüdistuste nägemine/leidmine. Teeks nii, et tõmbaks piiri trollisüüdistustele, aga lõpetaks ka sarkastilised vihjed justkui oponent (kujuteldav oponent?) oleks trolliks nimetanud (juhul kui seda ei tehtud). See on tegelikult samuti trollimine ja demagoogiline kaitse-võte.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Foorumi reeglid

Postitus Postitas Z03 »

Kui iga internetis toimuv vaidlus pidi lõpuks jõudma holokausti ja natside mainimiseni, siis siin milnetis lõpeb trolliks ja lausa vene trolliks nimetamisega.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline