www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 19 Okt, 2017 1:21

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 250 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 19 Apr, 2017 19:27 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 7947
Asukoht: Viljandimaa
Kapten Trumm kirjutas:
Sõltumata kui rumal indiviid on Vooglaid või totter tema peetav alternatiivsait, pole KEEGI andnud ametnikule õigust taolist sildistamist läbi viia.
See on asja iva.
Urve Eslas ei ole ametnik minu teada.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 20 Apr, 2017 15:15 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Aug, 2014 18:52
Postitusi: 259
Vastuseks Fucs poolt kirjapandule. Hea kui kirjapandu on kokkupandud erinevatest allikatest, väga hea, kui see kõik sinu enda kirjapandu, nagu sa tabavalt märkisid "eelnev elukogemus, teadmistebaas, avar silmaring ja teadmised haakuvatest muudest teemadest." See liikumiste, organisatsiooni, kommuuni maailmavaade, nägemus ja seisukohad, nende kujundamine ja tekkimine on eraldi suur teema, ühepoolt lihtsam- piisab arvamusliidri mõjutamisest- teisest küljest palju keerulisem - tegureid palju, mida mõjutada, erinevad tegurid mõjuvad ühtele ühtmoodi, nende vahel kesktee leidmine jne.- seega selle viskaks kõrvale ja keskenduks sellele indiviidile. Ma ei taha olla nüüd mingi "saatana advokaat", kelle ülessanne on leida ainult vigu, ebakõlasi, paradokse, või siis lihtsat küündimatust. Tekst sundis kaasa mõtlema.
Copy.
3. Kodanik X üritab iseseisvalt jõuda mingi arusaamani toimunust.
Nüüd kodanik X võib "oma isikliku arusaamani" jõuda erineval viisil:

a) Kasutab selleni jõudmiseks ressursse mis toodud punkt 1 ; punkt 2 ja arvab, et on jõudnud ISE mingi seisukohani.
b) Kasutab selleni jõudmiseks erinevaid saadaolevaid ressursse ja töötab läbi palju materjale. Mõjutavaks teguriks on lisaks eelnev elukogemus, teadmistebaas, avar silmaring ja teadmised haakuvatest muudest teemadest.

Kui nüüd kodanik X jõuab viisil b) arusaamiseni, et SYR/VF ilmselt ei kasutanudki keemiarelva, vaid seda tegi pigem keegi teine, siis teda nn "Kremli trolliks" pidada on ülekohtune, mis ei muuda aga tulemit, elik vaatamata sellest, et tegemist ei ole nn "Kremli trolliga" toetab ta kõigele vaatamata "Kremli seisukohta" olenemata tõest. Ja see on geniaalselt korraldatud "kahvel", mis viibki selleni, et keegi ei julge enam oma arvamust avaldada.

Kui kodanik X jõuab teadmiseni viisi a) (elik kasutab punktides 1 ja 2 kirjeldatut), siis ta ei pruugi olla samuti nn "Kremli troll", vaid on lihtsalt kergeusklik ja/või massimentaliteediga "lammas".

Kui aga kodanik X-i ei huvitagi, mis tegelikult toimus, vaid oluline on talle see, et igal juhul tuleb teha kõik selleks, et keegi ei arvaks, et keemiarelva kasutas SYR/VF, siis ta on pesuehtne "Kremli troll" kas värvatud grupist või vabatahtlik.

Tsitaadi lõpp.
Mis mind vaevama jäi, oli see B tulemus. A on kõik selge, nagu sa kirjutasid, LAMMAS. Mis aga B-sse puutub, siis kui ta kastutas - eelnev elukogemus, teadmistebaas, avar silmaring ja teadmised haakuvatest muudest teemadest- ja sai ka sama tulemuse, siis minu jaioks on tal vähe teadmisi, kesine elukogemus, piiratud silmaring ja kitsas mõtlemine. Või lihtsalt soovimatus ja suutmatus mõelda. Loll oleks palju kirjutada, aga sobiv sõna oleks RUMAL. Miks? Kui ta kasutaks kõiki seda, mida siin kirjutati- eelnev elukogemus, teadmistebaas, avar silmaring ja teadmised haakuvatest muudest teemadest- siis jõuaks ta arusaamiseni, et see võib nii olla kuid ei pea. Olukorrast on liiga vähe infot, temal konkreetselt, ja hakkata selle vähese pealt, lisaks kõigele muule, väitma või toetama mõtet, et SAA seda ei teinud, ei saanud teha, see on minu jaoks juba lausrumalus. Avatus. Enam vähem korralikud andmed hakkavad ju tulema alles nüüd. Trumpile ette heita, et ta tegi vara selle otsuse, ennatlikut, liiga väheste faktide najal, aga ka ei saa. Me siin ei tea mitte keegi, millele tema toetus. Ise arvan, et Usa luure ei talla seal niisma ringi ja paar satti ripub kogu aeg Süüria kohal. Ja kindlasti ei ole nende ettekanded, mida luure esitab, suulised- kohvilaua jutt- vaid esitatakse need millelgi konkreetsel, kasvõi paberil ja pannakse pärast arhiivi... See juba teemaväline asi.
Aga see ksf Trummi lohutamine muidugi südantsoojendav. Mina teda lohutada ei oska, sest minu jaoks jooksevad tema kirjutistes läbi mingid mustrid, jooned, mõttemallid, liiga lihtsad otselõiked, üldistused jne. Aga nagu olen ka varem kirjutanud, on asju, milles respektin tema arvamust. Aga ikkagi Trummile- tuli katlasse ja aur ülesse!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 21 Apr, 2017 9:10 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Veebr, 2005 21:50
Postitusi: 3353
Asukoht: Eesti
Aleksei Semjonov ka ei nõustu sellega, et teda "Kremli käsilaseks" nimetatakse.
http://pluss.postimees.ee/4086801/kremli-kasilane-saab-tallinna-teenetemargi
Jana Toom on kah seda teemat korduvalt tõstatanud.
Et mis õigusega KAPO ametnikud ja teisedki nii teevad....

Täiesti mõistetav suhtumine seltsimeeste poolt kes...
Tsiteeri:
Kui levitatav "info" on üks ühele sama vene propagandakanalites levitatava saastaga, siis järelikult selle levitajad ongi kasulikud idioodid. Mingit kahetimõistmist või alternatiivset tõde siin pole.Upt. Krt, artikkel on tavakasutajale koodi all, kuid PM pealehel on üleval videointervjuu....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 21 Apr, 2017 9:31 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 2265
Mis Süüria "keemiarünnakus" tegelikult juhtus, et Kremli vaade asjale :D
https://sputnik-news.ee/world_news/2017 ... arjed.html

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 22 Apr, 2017 19:05 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Mai, 2014 12:20
Postitusi: 640
Sputniku Eesti projekti juht Jelena Tšerõševa: ,,Eestis, mis peab end demokraatlikuks riigiks, soovitas kaitsepolitsei (KaPo) ametlikele mitte ainult hoiduda koostööst portaaliga Sputnik Eesti, vaid isegi portaaliga suhtlemisest. Väljaandele kehtestati sisuliselt boikott. Kuidas te sellist sõnavabadust Eestis hindate?"
Telekanali RT ja RIA "Rossija Segodnja" peatoimetaja Margarita Simonjan: ,,Ma ei varja oma imestust, kui ruttu pärast Sputniku ilmumahakkamist on valgustatud ja haritud Euroopa oma väärtustest taganenud. Nendest väärtustest, mille nimel Balti riigid kunagi Nõukogude Liidu hülgasid. Millest jutt? Sellest, et Euroopa on alati tähendanud vabaduse, demokraatia, teistsuguse arvamuse sallimise, teisitimõtlemise tolereerimise, tingimusteta meediavabaduse prevaleerimise, sõna- ja koosolekuvabaduse võidukäiku. Ja nüüd me siis näeme, et kõik see, kui asju nende õigete nimedega nimetada, oli labane vale. Mingit vabadust tänaseks Euroopa osaks saanud Eestis ei ole. Lihtne on targutada vabadusest, kus kõik kooris laualavad. Pruugib aga vaid sinna tekkida häälel, mis teist laulu laulab, kui selgub, et see on väga hirmus ja ohtlik. Uskumatu, kui kiiresti Eesti institutsioonid, alates meediast kuni kohaliku KGB (kunagise Nõukogude Liidu Riikliku julgeolekukomitee — toim.) analoogini on vabaduse kirstukaane kinni löönud. Jääb vaid kahetsust tunda selle üle, et me olime illusioonide kütkeis ega teadvustanud endale, kuidas kõikvõimalike vabaduste deklareerimine osutus vaid argpükslikuks silmakirjalikkuseks."
Tšerõševa: ,,Võimud andsid kohalikele meediaväljaannetele suunise mitte mainida kusagil meie väljaannet, mis lubab endale avaldada teatud küsimustes alternatiivseid seisukohti. Kui portaali Sputnik mainitaksegi, siis vaid Nõia-Ellana eriteenistuste teabeleketes. Selline on riigis professionaalse ajakirjanduse tase."
Simonjan: ,,Loomulikult ei ole sellel ajakirjandusega mingit pistmist. Need on mingid postsovjetlikud fantoomvalud, mis oleksid pidanud juba ammu taanduma. Ilmselt on see tingitud sellest, et möödunud 25 aasta jooksul ei ole Eestil olnud tõeliselt suuri saavutusi, mille üle tuntav uhkus oleks minevikuhirmud teadvusest välja tõrjunud. Kui pole millegi üle uhkust tunda, siis haarab rahvast hirm ja sellega hakatakse üksteist muserdama. Ja nii meenutavadki inimesed juba 25 aastat ühtejärge muudkui seda, kui halb oli elu nõukogude võimu ajal ja hoidku jumal, kui tuleks jälle selle võimu all elada. Kuigi meile Veenemaal on ilmselge, et see pole võimalik. Kasvõi sellepärast, et meil endil oli selle võimu all elu kehv. Ajakiri Forbes küsis minult: "Milline oli teie elu Nõukogude Liidu ajal, mida te sellest mäletate?" Ja ma taban end mõttelt, et ei suuda sellest ajast midagi head meenutada peale tasuta hariduse ja arstiabi: hea hariduse, kuid alla keskmise meditsiini, mis oli vähemalt tasuta. See-eest halba võiks meenutada palju. Miks arvab Eesti, et me kavatseme tagasi pöörduda ja ka Eesti sinna kaasa vedada!? Meie siin ei saa sellest aru. Me oleme selle lehekülje juba ära pööranud, meie jaoks on see minevik, mida peaksid uurima ja selgitama ajaloolased: mis tegelikult toimus, mida ei toimunud, milliseid vigu tehti. Kuid mitte keegi terve mõistusega ega võimu juures olevatest inimestest Venemaal ei ole seda meelt, et tuleks tagasi minevikku pöörduda ja pealegi veel koos Eestiga. Meil on muidki muresid. Meil on Krimm, on Olümpia, me konkureerime Ameerikaga Islamiriigi alistamises, tegeleme Süüria päästmisega. Meil on muudki teha, kui oma 25-aasta taguses minevikus sorida.
Tšerõševa: Valitsuse pressiteenistused keelduvad pidevalt Sputnik Eesti ajakirjanikke akrediteerimisest, vastates iga kord päheõpitud fraasiga: "Ärge pange pahaks aga see üritus on ajakirjanikele". Tuleb välja, et madalama taseme ametnikud reguleerivad juurdepääsu informatsioonile, vaatamata sellele, et Eestis ei ole isegi meediaseadust. Kas see pole kummaline?
Simonjan: On ju arusaadav, et nad teevad seda käsu peale. On selge, et Euroopa, kes hakkas uue hääle ilmumist kartma, püüab nüüd näidata, et see hääl ei ole legitiimne. Kuid meie teiega ju teame ometi, et nad valetavad. Me saame ju aru, et võitluses meiega ei võitle nad mitte propaganda vaid teisitimõtlemisega. Kui nad aru saavad, et mingi informatsioon võib nende meelerahu häirida, hakkavad nad selle vastu võitlema, nii nagu teeb seda mistahes totaalne režiim. Nad on õnnetud, hirmul inimesed, kes ei usu mingisse vabadusse, vaid mõtlevad ainult enda meerahule. See toimub igas diktatuuris nii. Sellel pole mingit pistmist ei demokraatia ega sõnavabadusega. Nad ei suuda mõista, et võita ei ole võimalik ärakeelamiste ega akrediteerimiskeeldudega, hirmutamise ega KGB-sse väljakutsumisega. Võita tuleb tõe kasutamise ja professionaalse tööga ja sellepärast võidate te varem või hiljem. Kas mäletate Mahatma Gandhi kuulsat ütlust: "Kõigepealt sind ignoreeritakse, siis naerdakse su üle, siis hakatakse sinu vastu võitlema ja siis sa võidad"? Te olete juba eelviimasel staadiumil, teie vastu võideldakse, sest teid kardetakse. Inimesed pole idioodid, kõik ei ela eilses, on ka neid, kes vaatavad kõrvale ja tulevikku, sest nad saavad aru, et neile jäetakse midagi rääkimata. Kui ajakirjanikud Eestis ja Euroopas teeksid tõepoolest ausalt oma tööd, poleks meil sellist suurt auditooriumi. Miks on RT maailmas esikohal Youtube videoplatvormil olevate teabekanalite seas? Sellepärast, et ülejäänud ei räägi "teravatel" teemadest, meie aga räägime nendest ja auditoorium hindab seda."
Tšerõševa: ,,Iga aasta aprillis üllitab kohalik julgeolekuasutus KaPo oma aastaraamatu, omapärase "rahvavaenlaste" ülevaate. Möödunud aastal ilutses Sputnik Eesti seal üle kahe lehekülje. Venemaa meediaväljaanded on aastaraamatu "püsikangelased". Kas selline asi on demokraatlikus riigis võimalik?
Simonjan: Venemaal selliseid raamatuid ei tehta ja välismaa ajakirjanikke FSB-sse (Venemaa julgeolekuteenistus — toim.) ei kutsuta. Ka neid, kes "Vabadusraadios" töötavad, meil ei solgutata. Saan teile vaid kaasa tunda — te elate võitnud totalitarismiga riigis. Selles osas ei ole nõukogude ajaga võrreldes midagi paremaks läinud, peale selle, et nüüd varjatakse tsensuuri Euroopa demokraatia loosungiga. Selle pärast on häbi ja vastik ning sellel pole mingit pistmist euroopalike väärtustega. Kõige järgi otsustades peaksime hoopis meie kartma, et Eesti toob meid tagasi nõukogude mineviku õudustesse."
Simonjan: ,,Läänes süüdistatakse väljaandeid Russia Today ja Sputnik kõikides surmapattudes. Näiteks Ameerika luureteenistuste ühisettekande Venemaa meedia tegevusest on vaimuhaige sonimine. Hiljuti aga ilmus seaduseelnõu, et Föderaalne juurdlusbüroo peaks RT America tegevust kontrollima. Venemaa välisministeeriumi kõneisik Maria Zahharova ja Venemaa meediakomitee teatasid juba, et kui nad seda teevad, siis võtab Venemaa tarvitusele vastumeetmed. Nii tulebki teha. Venemaa pole see riik, kes end vaikselt tümitada laseb. Kui meile liiga tehakse, vastame me samaga. Me reageerime adekvaatselt välisministeeriumi kaudu. Välismaised ajakirjanikud peavad tundma samasugust survet, mida tunneme meie, sest mitte meie ei alustanud seda. Ameerikas tegutsevad meediaväljaanded sülitavad mistahes keeldudele — nad teevad, mida tahavad ega osale mingis kollektiivses vandenõus."
Tšerõševa: ,,Balti riikide meedia sellist luksust endale aga lubada ei saa. Vastates Sputnik Lietuva küsimustele venekeelsete meediaväljaannete olukorrast Balti riikides toonitas Margarita Simonjan: "Sputnik räägib teemadest, mis ei saa kunagi Euroopa Liidu finantseeritava massimeedia kõneaineks. Asi pole selles, millises keeles väljaanne ilmub. Tõsistest probleemidest, mis on Leedu ühiskonnas viimasel ajal kogunenud, tuleb avalikult ja avameelselt rääkida. Lääne meediaväljaanded, palju neid ka ei ilmuks, kas kümme või sada, ei pane neid probleeme tähele. Erinevalt meist. Just selles on Sputnik Lietuva konkurentsieelis teiste meediaväljaannetega võrreldes."
https://sputnik-news.ee/politics/20170420/5453520/simonjan-meie-peaksime-kartma-eesti.html


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 23 Apr, 2017 10:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 7972
Asukoht: Metsas / Ämbris
Puurija kirjutas:
Sputniku Eesti projekti juht Jelena Tšerõševa: ,,Eestis, mis peab end demokraatlikuks riigiks, soovitas kaitsepolitsei (KaPo) ametlikele mitte ainult hoiduda koostööst portaaliga Sputnik Eesti, vaid isegi portaaliga suhtlemisest. Väljaandele kehtestati sisuliselt boikott. Kuidas te sellist sõnavabadust Eestis hindate?"
Telekanali RT ja RIA "Rossija Segodnja" peatoimetaja Margarita Simonjan: ,,Ma ei varja oma imestust, kui ruttu pärast Sputniku ilmumahakkamist on valgustatud ja haritud Euroopa oma väärtustest taganenud.

:lol: :lol: :lol:

Tšerõševa: ,,Võimud andsid kohalikele meediaväljaannetele suunise mitte mainida kusagil meie väljaannet, mis lubab endale avaldada teatud küsimustes alternatiivseid seisukohti. Kui portaali Sputnik mainitaksegi, siis vaid Nõia-Ellana eriteenistuste teabeleketes. Selline on riigis professionaalse ajakirjanduse tase."
Simonjan: ,,Loomulikult ei ole sellel ajakirjandusega mingit pistmist. Need on mingid postsovjetlikud fantoomvalud, mis oleksid pidanud juba ammu taanduma.


:mrgreen: Simonjan paneb täiesti pädeva diagnoosi Sputnikule ju... "Loomulikult ei ole sellel ajakirjandusega mingit pistmist. Need on mingid postsovjetlikud fantoomvalud, mis oleksid pidanud juba ammu taanduma...."

_________________
http://ukrainawar.blogspot.com.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2017 1:27 
Eemal
Uudistaja

Liitunud: 04 Apr, 2017 2:39
Postitusi: 26
Selline tegelane, kas reaalne või väljamõeldis?
Manus:
Kõrvad.png
Kõrvad.png [ 776.06 KB | Vaadatud 1114 korda ]


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2017 9:18 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 2265
Pesueht interneti trolli portree :D

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2017 9:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 21751
Roamless kirjutas:
Mis Süüria "keemiarünnakus" tegelikult juhtus, et Kremli vaade asjale :D
https://sputnik-news.ee/world_news/2017 ... arjed.html


Kreml lihtsalt rõhub oma propas nõrkadele kohtadele kogu loos.
Kas sina läheksid sedasi särgiväel keemiakoldesse? OK, lollid araablased ei oska karta, aga kaameraga ajakirjanikud?
Mina küll ei läheks. Siit võib järeldada 2 asja: a)araablased on lihtsalt rumalad ega oska karta (suurendavad kannatanute arvu) või b)lugu on lavastatud kaamerate ees (võib ka päris rünnaku järgselt, aga filmitud on mujal).

Kui venelased ütlevad, et 2+2=4, siis ei ole see vale lihtsalt seepärast, et venelased seda ütlesid.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2017 10:05 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 2265
Tsiteeri:
Kreml lihtsalt rõhub oma propas nõrkadele kohtadele kogu loos.
Kas sina läheksid sedasi särgiväel keemiakoldesse? OK, lollid araablased ei oska karta, aga kaameraga ajakirjanikud?
Mina küll ei läheks. Siit võib järeldada 2 asja: a)araablased on lihtsalt rumalad ega oska karta (suurendavad kannatanute arvu) või b)lugu on lavastatud kaamerate ees (võib ka päris rünnaku järgselt, aga filmitud on mujal).

Kui venelased ütlevad, et 2+2=4, siis ei ole see vale lihtsalt seepärast, et venelased seda ütlesid.

Lugedes, mida varem on venelased näiteks kirjutanud Eesti kohta või muudel teemadel, siis kahjuks puudub igasugune usaldusväärsus nendepoolse "tõe" suhtes. Tuleta meelde mitu eri versiooni neil on kasvõi Ukraina lennuki allallaskmisest. Lisaks vaevalt, et USA luureandmed tuginevad ainult mingisugusel "araablaste videofilmil". Ühes asjas olen küll sinuga nõus, et särki rebida ja kaamera ees emotsiooni manada oskamisel jäävad isegi venkud araablastele varju.
Toon veel ühe näite, rääkisin eile just Vene meedia nö mõjuväljas oleva lihtsa Vene inimesega. Tema jutu järgi, mis põhineb Vene kanalitel, on elu Krimmis fantastiline, kõik on rõõmsad, ühinemise vastu olid ainult üksikud Ukraina natsionalistid ja tatarlastest separatistid. Ühesõnaga inimesed laulavad halleluuja. Valgustasin siis tädikest natukene, et pensionäridel pole pappi, turiste on tunduvalt vähem, sest ukrainlaste asemel niipalju venelasi ei käi, kes pigem eelistavad Türgit ja Egiptust jne jne. Probleeme on rohkem kui küll, kuid neist "eduraportite" varjus lihtsalt ei räägita. Soovitasin tädikesel vaadata ka natukenegi liberaalsema meediakajastusega Vene kanaleid.

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2017 10:13 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Okt, 2012 23:11
Postitusi: 803
Asukoht: Reval
Roamless kirjutas:
Pesueht interneti trolli portree :D

Peakatte järgi pakuks veel et tegu juudiga.

_________________
Elu on liiga lühike et raisata seda :mrgreen: lollide :mrgreen: peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2017 11:04 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Mai, 2014 12:20
Postitusi: 640
Teabeagentuuri ja raadio Sputnik portaal Sputnik Eesti jõudis internetiauditooriumi uuringufirma Gemius meediaväljaannete 2017. aasta jaanuari ja veebruari tarbijate loenduse andmetel Eesti viie populaarsema on-line meediaväljaande hulka. Pärast esikümnesse jõudmist novembris 2016 on Sputnik Eesti oma positsiooni veelgi parandanud ja tõusnud 9. positsioonilt 4. kohale.
Sputnik Eesti juht Jelena Tšerõševa: ,,Olen Sputnik Eesti meeskonna üle uhke. Lugejate tunnustus on raske töö eest saadud autasu. Kindlasti ei jää Sputnik Eesti saavutatul pidama. Me räägime ka edaspidi sellest, millest teised vaikivad."
https://sputnik-news.ee/estonian_news/2 ... asvab.html


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2017 12:16 
Eemal
Liige

Liitunud: 10 Okt, 2014 10:23
Postitusi: 353
Tsiteeri:
Austet Trumm. Sinu vastu siin viimasel ajal toimuv ristisõda ei ole jäänud ka minule märkamatuks ...
Isiklikult tundub, et see "ristisõda" läheb tihti üle igasuguste piiride, aga pole minu asi kobiseda
ning
Tsiteeri:
Aga see ksf Trummi lohutamine muidugi südantsoojendav. Mina teda lohutada ei oska, sest minu jaoks jooksevad tema kirjutistes läbi mingid mustrid, jooned, mõttemallid, liiga lihtsad otselõiked, üldistused jne.
Olen (enamasti) nõus selle teise, foorumlase toomasv, tsitaadiga.

Mina ei mäleta, et oleks kunagi Trummi (või näiteks Lemetit) kremli trolliks nimetanud. Küll aga olen korduvalt tähelepanu juhtinud, et eriti Trumm tundub tõe pähe esitavat vägagi vene propagandaga kokku langevaid seisukohti. Kuid olen nõus, et ka seda võib omamoodi ristisõjaks nimetada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2017 12:39 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 21751
See kõik oleks õige eeldusel, et see, mida nimetatakse peavoolupropagandaks või peavoolumeediaks, on oma käsitlustes objektiivne ja aus.
Selles osas olen nõus, et nimetatud "peavool" on palju ausam kui idanaabri propaganda, kuid mitte lõpuni aus.
Mis kõige hullem, on hakkanud tekkima sildistamine ja komsomoli stiilis inimeste jagamine headeks ja halbadeks (siis patriootideks ja trollideks).
Meenutab kahtlaselt seda, mida kooliajal nägin - kus õhetavate põskedega komsomolkused käisid ringi ja esitasid küsimusi "kas sa oled meie riigi vastane või".
Ohtlik on asi, kui maksumaksjalt palka saavad inimesed võtavad endale õiguse jagada diagnoose, kes on "õige" ja kes "vale". Siit ei ole palju maad 1934-1939 toimunule.
Vat see on asi, mille vastu ma protestin jätkuvalt.

Edit: jälgin juba mõnda aega, milliseid kommentaare toob kaasa see sputniku 4. koha uudis.
Päris kindlasti saab see olema tüüpne kommentaatorite lahmimine - ähh, seda loeb ainult 5 kolonn ja venelased.
Aga kas ikka loevad? Äkki moodustavad seal päris kaaluka protsendi igati eestlased, kes vaatavad seda kui alternatiivmeediat (objektiiv.ee stiilis), vahelduseks sellele eduraportide massile, millest on eestikeelne tavameedia üle ujutatud. :dont_know:

Paljusid asju võiks nimetada "T-90 sündroom". Miks? Oli üks suurt kajastust leidnud juhtum, kus Süüria mässulised saatsid TOW Süüria T-90 esisoomusesse, kuid see ei teinudki tavapärast ilutulestikku. Oli vist esimene kord, kui see tank pihta sai. Seda võimalust, et tank on lihtsalt parem kui Süüria T-72M-id, ei võtnud keegi tõsiselt. Järgnes pläralaat "kindlasti oli fake" jne - ka fotod, kus oli antud tank ilma auguta soomuses olid "õige nurga alt tehtud" jne. Sellises stiilis puusalt lahmimise karistab vastane lahinguväljal kohe ära.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 24 Apr, 2017 14:50 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 2265
Tsiteeri:
Edit: jälgin juba mõnda aega, milliseid kommentaare toob kaasa see sputniku 4. koha uudis.
Päris kindlasti saab see olema tüüpne kommentaatorite lahmimine - ähh, seda loeb ainult 5 kolonn ja venelased.
Aga kas ikka loevad? Äkki moodustavad seal päris kaaluka protsendi igati eestlased, kes vaatavad seda kui alternatiivmeediat (objektiiv.ee stiilis), vahelduseks sellele eduraportide massile, millest on eestikeelne tavameedia üle ujutatud.

Ma pigem küsin, mis alusel see nn Sputniku uuring sooritati. Olen ka ise neid jälginud st, mis p...ka nad jälle suust välja ajavad, suuremaid "absurdüllitisi" olen ka siia propaganda alla tõstnud. Nüüd aga asjast, Sputnikul on iga uudise juures nn lugejate counter, ehk mitu lugejat uudist on vaadanud st peale klikanud. Neid lugude juures olevaid nn countereid vaadates, on nende edulugu mingisugune järjekordne paskvill, sest kui võtta sait lahti, siis hetkel kõige loetumat uudist on vaadatud ca 185 korda. Keskmiselt jääb uudiste lugemine kuhugi 10 heal juhul 20 vaataja ligi. Mis krdi moodi nad selliste arvudega 4 kohal peaks olema? TTV vaadatavus on ka tunduvalt suurem, kui nüüd loogiliselt arutada, siis peale Postimehe, Delfi ja Õhutulehe meil ju eriti teisi tuntumaid uudisteportaale polegi ehk siis ka suvaline tatipritsijate sait oma marginaalsete lugejatega, kellest veel pooled pigem jälgivad minumoodi, et mis sõnnikut siis jälle toodetakse, ongi "auväärne" neljas koht ? Kui Trumm nüüd oleks natukene tähelepanelik, siis ta näeks, et Sputniku tegelased väldivad oma "positiivses eduloos" targu arvudest rääkimist. Mina julgen küll arvata, et igasugu Uutel ja Mustadel Uudistel ning Objektiividel on tunduvalt rohkem lugejaid, kui Sputnikul, sest vaadates veebilehe klikkamiste arvu, on näha, et jälle on tegu mingi propagandistliku trikiga. Kommenteerimise võimalust pole vist lisatud seepärast, et selgelt propagandistliku suunitlusega "uudised" saaksid liiga palju tähelepanu lugejatelt kommentaarides.

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 250 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt