www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 18 Jaan, 2018 7:11

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 215 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 12 Jaan, 2018 15:30 
Eemal
Liige

"Tõde" droonide kohta paljastatud. Ükski ei jõudnud sihile ega põhjustanud vähimatki kahju, 6 lasti alla "ülivõimeka" Vene õhutõrje poolt ja ülejäänud 13-st võeti üle. Juhtisid neid arvatavasti "Lääne eksperdid", kokku panid juudid, mahitasid ameeriklased, kes luurelennukil ka neid jälgisid ja teele pandi türklaste kontrollitavalt alalt. Aga üldse on USA droonid "eriti ebatõhusad ja olematu tabamistäpsusega", lisaks suudavad "analooge mitte omav" Vene "elektronsõjatehnika" kõik sellised ründed tõrjuda, alates USA tiibraketist ja lõpetades uusimate droonidega.
https://sputnik-news.ee/analytics/20180 ... almis.html

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Jaan, 2018 17:46 
Eemal
Liige

"Tõde" on poolik - lõhkeaine on ju pärit Ukrainast... :wall:
https://www.youtube.com/watch?v=9WQJpLPuxh8

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 12 Jaan, 2018 18:43 
Eemal
Liige

Seepärast see peamiselt siseriiklikuks tarbimiseks toodetud propaganda ka töötab kuna vene inimene on harjunud juba uskuma kõike mis telepurk ja raadium väljastavad ning ajaleht kirjutab (sest juba Pravda ja Vremja aegadest need meediumid rääkinud vaid "tõde ja õigust".) Seni kuni venelane on rumal seni ta oma riiki ja oma juhte ka väärib ning sellega ta on ka oma saatuse valinud. Vahest ta ei oskagi paremat tahta kuna paremat kui vene riigis ei saa kuskil mujal ju olla... :wall:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17 Jaan, 2018 14:27 
Eemal
Liige

Järjekordne paskvill, kuid eriliseks teevad väited "Baltimaadest sõjaliselt nõrgim" Eesti. Hmm, mis see olematu Kaitseväega Läti siis on? Ehk tegelikult tuleks lugeda teistmoodi, sõjaliselt tugevaim Balti riik :D
Järgminena räägitakse, et "Eesti on muutunud suurimaks NATO sõjaväepolügooniks" ehk seda tuleb tõlgendada, et Eestil on Baltimaadest parim ja välja ehitatud taristu (Tapa sõjaväelinnak, Ämari lennuväli jne jne), kus liitlastega harjutada.
Edasi on aga ainult ähvardused kuni taktikalise tuumarelvaga maatasa tegemiseni.
Lisaks ka "uhkustamine"
Tsiteeri:
Kui Moskva koos oma geopoliitiliste liitlastega otsustabki eksisteerivat maailmakorda muuta, siis tehakse seda mitte marginaalsetes Baltimaades toimuva välksõja abil, vaid globaalse ja kõiki mandreid hõlmava mitmekäigulise partii käigus.

Ja lõppu "mure" USA kasvava tuumavõimekuse pärast
https://sputnik-news.ee/analytics/20180 ... mused.html

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 17 Jaan, 2018 23:35 
Eemal
Uudistaja

Endine Sputniku töötaja valgustas propagandakanali telgitaguseid

Vene propagandakanali Sputnik endine töötaja Aleksandr Ikonnikov vastas Delfi küsimustele, kas praegune peatoimetaja Jelena Tšerõševa oskab eesti keelt ja mõistab kohalikku poliitikat, mitu korda päevas helistab ta Moskvasse ning on see tõsi, et Tšerõševa pani juhi kohta hõivates teisele ajakirjanikule jala taha.

Ettevalmistava telefonivestluse käigus ütlesite, et olete nõus vastama küsimustele portaali Sputnik kohta, ehkki olete mitu aastat konfidentsiaalsusest kinni pidanud. Ütlesite, et teie Sputnikuga sõlmitud tööleping on juriidiliselt kehtetu. Selgitage, palun.

Leping, kuigi väga ilus, on tegelikult juriidiliselt tühine. Sellel ei ole Eesti Vabariigi territooriumil juriidilist jõudu, sest see on koostatud ainult vene keeles. Riigikeelset varianti ei ole. Aga ma ei taha isegi sellisel juhul lepingut rikkuda.
Inimestele on antud selged ülesanded: ei tohi prohmakat teha, vihjata võimalikule riigikorra muutmisele, provotseerida...

Milline on Sputniku toimetus?

Kollektiiv on hea, see on siiras tõde. Ei ole tigedaid äärmuslasi, suleterroriste, kes kutsuksid barrikaadidele. See ei ole äärmuslik haug vaikses tiigis, et eesti koger ei tukuks.

Inimestele on antud selged ülesanded: ei tohi prohmakat teha, vihjata võimalikule riigikorra muutmisele, provotseerida... Kordan: rahvas on korralik, intelligentne.

Mis puudutab tehnilist varustatust, siis Sputniku töötingimused on igast kohalikust väljaandest astme võrra paremad.

Kas Sputnikus töötamine ebamugavusi ei tekitanud?

Ei. Ma ei arva, et Sputnik on halb väljaanne. Asjata kanti see kohe algusest peale maha ja nimetati propagandistlikuks – sõnavõtjate ringi mitte ainult vihastades, vaid ka järsult kitsendades.

Portaaliga ei karda rääkida provintsiinimesed, maa- ja vallavanemad. Eestlased! Nad annavad sellele intervjuu kergelt ja vabalt, kommenteerivad.

Võisin rahulikult helistada riigikogulastele. Need on ammused isiklikud sidemed. Helistasin reformierakondlastele ja seal vastati meeleldi, kui argpükslikud veidrikud on sotsiaaldemokraadid. Siim Kallas andis mulle 15-minutise intervjuu. „Ahaa, Moskva propagandakanal!” ütles ta naerdes. See oli presidendivalimiste aegu. Täiesti avameelselt vastas paljudele otsestele küsimustele.

Mart Helme on palju kordi minu küsimustele vastanud. Keskerakondlased olid väga ettevaatlikud ja põiklevad. Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf teatas kord otse, et rohkem ei kommenteeri ta Sputnikule midagi.

Meenub skandaal Mailis Repsiga, kes teatas, et ei andnud Sputnikule intervjuud. Rääkige sellest juhtumist lähemalt.

Tegelikult andis Reps Sputnikule kaks intervjuud. Esimese võtsin talt telefoni teel ja õhtul helistas ta mulle tagasi.

Kas ta sai aru, kellele tagasi helistab?

Jah, kindlasti. Me ju esitleme end, kust helistame. Aga teise, sellesama, mille tõttu tekkis skandaal, andis ta Svetlana Burtsevale holokaustipäeval. Sveta läks tema juurde mikrofoniga, millele oli kirjutatud „Sputnik”, ning esitles end selgelt ja arusaadavalt. Reps tegi pärast õigesti, et tunnistas intervjuu fakti. See, et ta veidi kavaldas, on tavaline hirm ülemuste ees.

Mulle on öeldud: „Aleksandr, sa oled mu sõber, aga kuni sa töötad Sputnikus, ei saa me sinuga sisepoliitikast rääkida. Vabanda. Nii otsustasid fraktsioon ja partei.”

Kas te võite nimesid nimetada?

Aga milleks? Praegu saame endiselt normaalselt läbi. Ja ma mõistan neid.

Kas nende hulgas on olnud ministreid?

Jah. Kõik ministrid peale Mailis Repsi keeldusid algusest peale nagu üks mees igasugustest kommentaaridest.

Veel oli Repinski! Kui tema pärast puhkes skandaal, läks poiss ähmi täis. Ta hakkas rabelema, tahtis ise vaenulikule portaalile intervjuu anda ja andis kolmanda isiku kaudu oma isikliku numbri, see on mul siiani telefonis. Pärast ehmus ka ise selle teo pärast, ütles, et ta visatakse parteist välja. Üldiselt käitus nagu koolipoiss. Suhtlus käis tema endiste klassikaaslaste kaudu Jõhvi gümnaasiumist. Nooremas eas oli ta lõbus kutt.

Kuidas teile palka maksti? Sputnikul pole Eestis oma kontot.

Riigi ja osa selle struktuuride viga on, et nad ei lasknud rahvusvahelise informatsiooniagentuuri Rossija Segodnja esindajal Sputnikul Eesti Vabariigi kohalikus pangas kontot avada.

See on rumal. Ma ei ütleks, et keelduda pangakontot avamast oleks patriootlik. Tõenäoliselt keelas selle mõni piiratud inimene. Leiti lihtne viis. Sellest ma rääkima ei hakka, see on täiesti seaduslik. On võimatu keelata Sputnikul siin olla, sest need ei ole bandiidid ega terroristid. Täiesti süütu sait.

Nad tegelevad ju propagandaga. Kuidas nad siis kahju ei tee?

Kohalikel teemadel ei tee Eesti portaal mingit propagandat. Vabandage, aga iga Eesti ajaleht võib Sputnikust propagandaartikli ümber trükkida ja sellele kommentaare anda. Kui kellelegi ei meeldi Sputnikus artikleid lugeda, ärge lugege. Sel on niigi väike auditoorium.

Kui väike?

Ma pole lugenud. Mulle tundub, et see on küllalt kitsas ring. Ma ei nimetaks neid marginaalseteks. Need on inimesed, kellel on ammu välja kujunenud veendumused. On eakaid, on n-ö Eesti võimu all kannatanuid, sest nõukogude võim lakkas olemast. Kivinenud poliitiliste veendumuste ja vaadetega inimesed. Ega minagi ei ole enam poisike ja mulle näib, et mingite poliitiliste vaadete või veendumustega olla on isegi ebamugav.

Miks ei avaldanud Sputnik varem artliklite autorite nimesid?

Jah, põhiliselt olid kõik materjalid nimedeta, eriti skandaalsed. See on Rossija Segodnja positsioon. Lepingus on kirjas, et kõik autorite tekstid on Rossija Segodnja omand. Kui tahavad, panevad nime, kui ei taha, ei pane.

Selleks et Sputnikus töötavatel autoritel ei tekiks pärast probleeme?

Pole aimugi. Aga ettevõttes on selline poliitika.

Kui palju on Sputnikus alalisi töötajaid?

Ei kommenteeri. On korrespondendid, toimetajad ja koristaja.

Kui palju teenib Sputniku koristaja?

Kust mina tean. Võib-olla rohkem kui mina.

Kas teie kui kogenud ajakirjaniku palk oli kõrgem kui teistel?

Kogemus on teie vigade ajalugu. Kogemus on negatiivne asi. Mida rohkem muhke, seda vingem kogemus. Nii et palgates ei huvitanud minu kogemus kedagi. Ja millist palka küsisin, selline ka anti. Küsisin sellist, et eelmisest kohast lahkudes rahas ei kaotaks. Ma ei ole ahne inimene, palk ja pension rahuldasid mind.

Teiste raha ei huvita mind.

Kas teie palk oli üle või alla 1247 euro ehk Eesti keskmise palga?

Alla. Ma läksin sinna, ütleme, huvi tõttu. Hakkasin tundma, et lähen rooste, sest ei kirjuta. Aga nüüd jätkan kirjutamist teises portaalis, kuigi töötan muus ametis.

Kus?

Töötan turvafirmas G4S tavalise turvamehena. Saan veidi rohkem kui Sputnikus.

Kas Sputniku Eesti peatoimetaja mõistab poliitikat?

Tema teadmisi ma ei kommenteeri, me ei ole temaga nendel teemadel vestelnud.

Tähendab, ta ei saa Eestis toimuvast aru?

Sõnad „mitte midagi” jätame kõrvale. Ütleme nii: Eesti sisepoliitikast on tal siin lühikest aega elanuna väga raske aru saada. Miks? Sest selleks on korrespondendid. Tema ülesanne on koordineerida, suunata, maksta õigel ajal palka, sõlmida lepinguid, pidada läbirääkimisi Moskvaga, saada juhiseid ja need realiseerida. Nülgida ajakirjanikult kolm nahka. Ja nülgima peab, me oleme kõik iseloomuga geeniused.

Miks te Sputnikust lahkusite?

Mul hakkas raske ja seal töötamine polnud enam nii huvitav. Kaks korda palusin isiklikult vallandada, kolmandal korral leidus põhjus ja kirjutasin avalduse omal soovil.

Kolme päeva pärast olin juba teise kohta tööle võetud ja sõitsin kaheks nädalaks puhkama.

Kas vastab tõele, et Sputniku praegune Eesti peatoimetaja pani jala taha Oleg Bessedinile, kes esiti pidi portaali juhtima hakkama?

Ei kommenteeri.

Aga kas on tõsi, et Bessedini ja Tšerõševa vahel oli konflikt?

Minu teada ei olnud neil mingit konflikti. Kõike ülejäänut võib lugeda Facebookist, aga võib ka helistada Tšerõševale ja Oleg Bessedinile.

Kas Sputnikus oskavad kõik eesti keelt?

Ei. Aga paljud.

Kas Tšerõševa oskab?

Milleks? Kui jah, siis varjab ta seda haruldaselt oskuslikult.

Kuidas toimub side Moskvaga? Räägitakse, et on mingi kinnine kanal.

Seda ei saa ma öelda, sest ei tea. Kui teaksin, ikka ei ütleks.

Mitu korda päevas Tšerõševa Moskvasse helistab?

Tal on eraldi kabinet. Aeg-ajalt teatab: on saadud juhised, täitke! Ja inimesed lähevad ja täidavad.

Kas Tšerõševa suhtleb ka Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljoviga?

Tõenäoliselt. Kisseljov on ju samasugune riigiametnik nagu Tšerõševa. Ainult tähed pagunitel on suuremad ja lampassid laiemad. Aga vorm on üks ja sama. Teie ju suhtlete oma portaali juhtkonnaga? Siin on samamoodi.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 215 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: