www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 17 Nov, 2018 8:22

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 383 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 12 Jaan, 2018 15:30 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 2571
"Tõde" droonide kohta paljastatud. Ükski ei jõudnud sihile ega põhjustanud vähimatki kahju, 6 lasti alla "ülivõimeka" Vene õhutõrje poolt ja ülejäänud 13-st võeti üle. Juhtisid neid arvatavasti "Lääne eksperdid", kokku panid juudid, mahitasid ameeriklased, kes luurelennukil ka neid jälgisid ja teele pandi türklaste kontrollitavalt alalt. Aga üldse on USA droonid "eriti ebatõhusad ja olematu tabamistäpsusega", lisaks suudavad "analooge mitte omav" Vene "elektronsõjatehnika" kõik sellised ründed tõrjuda, alates USA tiibraketist ja lõpetades uusimate droonidega.
https://sputnik-news.ee/analytics/20180 ... almis.html

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 12 Jaan, 2018 17:46 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Juun, 2014 20:52
Postitusi: 1417
"Tõde" on poolik - lõhkeaine on ju pärit Ukrainast... :wall:
https://www.youtube.com/watch?v=9WQJpLPuxh8


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 12 Jaan, 2018 18:43 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Okt, 2012 23:11
Postitusi: 1255
Asukoht: Reval
Seepärast see peamiselt siseriiklikuks tarbimiseks toodetud propaganda ka töötab kuna vene inimene on harjunud juba uskuma kõike mis telepurk ja raadium väljastavad ning ajaleht kirjutab (sest juba Pravda ja Vremja aegadest need meediumid rääkinud vaid "tõde ja õigust".) Seni kuni venelane on rumal seni ta oma riiki ja oma juhte ka väärib ning sellega ta on ka oma saatuse valinud. Vahest ta ei oskagi paremat tahta kuna paremat kui vene riigis ei saa kuskil mujal ju olla... :wall:

_________________
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 17 Jaan, 2018 14:27 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 2571
Järjekordne paskvill, kuid eriliseks teevad väited "Baltimaadest sõjaliselt nõrgim" Eesti. Hmm, mis see olematu Kaitseväega Läti siis on? Ehk tegelikult tuleks lugeda teistmoodi, sõjaliselt tugevaim Balti riik :D
Järgminena räägitakse, et "Eesti on muutunud suurimaks NATO sõjaväepolügooniks" ehk seda tuleb tõlgendada, et Eestil on Baltimaadest parim ja välja ehitatud taristu (Tapa sõjaväelinnak, Ämari lennuväli jne jne), kus liitlastega harjutada.
Edasi on aga ainult ähvardused kuni taktikalise tuumarelvaga maatasa tegemiseni.
Lisaks ka "uhkustamine"
Tsiteeri:
Kui Moskva koos oma geopoliitiliste liitlastega otsustabki eksisteerivat maailmakorda muuta, siis tehakse seda mitte marginaalsetes Baltimaades toimuva välksõja abil, vaid globaalse ja kõiki mandreid hõlmava mitmekäigulise partii käigus.

Ja lõppu "mure" USA kasvava tuumavõimekuse pärast
https://sputnik-news.ee/analytics/20180 ... mused.html

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 17 Jaan, 2018 23:35 
Eemal
Uudistaja

Liitunud: 20 Nov, 2014 2:49
Postitusi: 12
Endine Sputniku töötaja valgustas propagandakanali telgitaguseid


Vene propagandakanali Sputnik endine töötaja Aleksandr Ikonnikov vastas Delfi küsimustele, kas praegune peatoimetaja Jelena Tšerõševa oskab eesti keelt ja mõistab kohalikku poliitikat, mitu korda päevas helistab ta Moskvasse ning on see tõsi, et Tšerõševa pani juhi kohta hõivates teisele ajakirjanikule jala taha.

Ettevalmistava telefonivestluse käigus ütlesite, et olete nõus vastama küsimustele portaali Sputnik kohta, ehkki olete mitu aastat konfidentsiaalsusest kinni pidanud. Ütlesite, et teie Sputnikuga sõlmitud tööleping on juriidiliselt kehtetu. Selgitage, palun.

Leping, kuigi väga ilus, on tegelikult juriidiliselt tühine. Sellel ei ole Eesti Vabariigi territooriumil juriidilist jõudu, sest see on koostatud ainult vene keeles. Riigikeelset varianti ei ole. Aga ma ei taha isegi sellisel juhul lepingut rikkuda.
Inimestele on antud selged ülesanded: ei tohi prohmakat teha, vihjata võimalikule riigikorra muutmisele, provotseerida...

Milline on Sputniku toimetus?

Kollektiiv on hea, see on siiras tõde. Ei ole tigedaid äärmuslasi, suleterroriste, kes kutsuksid barrikaadidele. See ei ole äärmuslik haug vaikses tiigis, et eesti koger ei tukuks.

Inimestele on antud selged ülesanded: ei tohi prohmakat teha, vihjata võimalikule riigikorra muutmisele, provotseerida... Kordan: rahvas on korralik, intelligentne.

Mis puudutab tehnilist varustatust, siis Sputniku töötingimused on igast kohalikust väljaandest astme võrra paremad.

Kas Sputnikus töötamine ebamugavusi ei tekitanud?

Ei. Ma ei arva, et Sputnik on halb väljaanne. Asjata kanti see kohe algusest peale maha ja nimetati propagandistlikuks – sõnavõtjate ringi mitte ainult vihastades, vaid ka järsult kitsendades.

Portaaliga ei karda rääkida provintsiinimesed, maa- ja vallavanemad. Eestlased! Nad annavad sellele intervjuu kergelt ja vabalt, kommenteerivad.

Võisin rahulikult helistada riigikogulastele. Need on ammused isiklikud sidemed. Helistasin reformierakondlastele ja seal vastati meeleldi, kui argpükslikud veidrikud on sotsiaaldemokraadid. Siim Kallas andis mulle 15-minutise intervjuu. „Ahaa, Moskva propagandakanal!” ütles ta naerdes. See oli presidendivalimiste aegu. Täiesti avameelselt vastas paljudele otsestele küsimustele.

Mart Helme on palju kordi minu küsimustele vastanud. Keskerakondlased olid väga ettevaatlikud ja põiklevad. Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf teatas kord otse, et rohkem ei kommenteeri ta Sputnikule midagi.

Meenub skandaal Mailis Repsiga, kes teatas, et ei andnud Sputnikule intervjuud. Rääkige sellest juhtumist lähemalt.

Tegelikult andis Reps Sputnikule kaks intervjuud. Esimese võtsin talt telefoni teel ja õhtul helistas ta mulle tagasi.

Kas ta sai aru, kellele tagasi helistab?

Jah, kindlasti. Me ju esitleme end, kust helistame. Aga teise, sellesama, mille tõttu tekkis skandaal, andis ta Svetlana Burtsevale holokaustipäeval. Sveta läks tema juurde mikrofoniga, millele oli kirjutatud „Sputnik”, ning esitles end selgelt ja arusaadavalt. Reps tegi pärast õigesti, et tunnistas intervjuu fakti. See, et ta veidi kavaldas, on tavaline hirm ülemuste ees.

Mulle on öeldud: „Aleksandr, sa oled mu sõber, aga kuni sa töötad Sputnikus, ei saa me sinuga sisepoliitikast rääkida. Vabanda. Nii otsustasid fraktsioon ja partei.”

Kas te võite nimesid nimetada?

Aga milleks? Praegu saame endiselt normaalselt läbi. Ja ma mõistan neid.

Kas nende hulgas on olnud ministreid?

Jah. Kõik ministrid peale Mailis Repsi keeldusid algusest peale nagu üks mees igasugustest kommentaaridest.

Veel oli Repinski! Kui tema pärast puhkes skandaal, läks poiss ähmi täis. Ta hakkas rabelema, tahtis ise vaenulikule portaalile intervjuu anda ja andis kolmanda isiku kaudu oma isikliku numbri, see on mul siiani telefonis. Pärast ehmus ka ise selle teo pärast, ütles, et ta visatakse parteist välja. Üldiselt käitus nagu koolipoiss. Suhtlus käis tema endiste klassikaaslaste kaudu Jõhvi gümnaasiumist. Nooremas eas oli ta lõbus kutt.

Kuidas teile palka maksti? Sputnikul pole Eestis oma kontot.

Riigi ja osa selle struktuuride viga on, et nad ei lasknud rahvusvahelise informatsiooniagentuuri Rossija Segodnja esindajal Sputnikul Eesti Vabariigi kohalikus pangas kontot avada.

See on rumal. Ma ei ütleks, et keelduda pangakontot avamast oleks patriootlik. Tõenäoliselt keelas selle mõni piiratud inimene. Leiti lihtne viis. Sellest ma rääkima ei hakka, see on täiesti seaduslik. On võimatu keelata Sputnikul siin olla, sest need ei ole bandiidid ega terroristid. Täiesti süütu sait.

Nad tegelevad ju propagandaga. Kuidas nad siis kahju ei tee?

Kohalikel teemadel ei tee Eesti portaal mingit propagandat. Vabandage, aga iga Eesti ajaleht võib Sputnikust propagandaartikli ümber trükkida ja sellele kommentaare anda. Kui kellelegi ei meeldi Sputnikus artikleid lugeda, ärge lugege. Sel on niigi väike auditoorium.

Kui väike?

Ma pole lugenud. Mulle tundub, et see on küllalt kitsas ring. Ma ei nimetaks neid marginaalseteks. Need on inimesed, kellel on ammu välja kujunenud veendumused. On eakaid, on n-ö Eesti võimu all kannatanuid, sest nõukogude võim lakkas olemast. Kivinenud poliitiliste veendumuste ja vaadetega inimesed. Ega minagi ei ole enam poisike ja mulle näib, et mingite poliitiliste vaadete või veendumustega olla on isegi ebamugav.

Miks ei avaldanud Sputnik varem artliklite autorite nimesid?

Jah, põhiliselt olid kõik materjalid nimedeta, eriti skandaalsed. See on Rossija Segodnja positsioon. Lepingus on kirjas, et kõik autorite tekstid on Rossija Segodnja omand. Kui tahavad, panevad nime, kui ei taha, ei pane.

Selleks et Sputnikus töötavatel autoritel ei tekiks pärast probleeme?

Pole aimugi. Aga ettevõttes on selline poliitika.

Kui palju on Sputnikus alalisi töötajaid?

Ei kommenteeri. On korrespondendid, toimetajad ja koristaja.

Kui palju teenib Sputniku koristaja?

Kust mina tean. Võib-olla rohkem kui mina.

Kas teie kui kogenud ajakirjaniku palk oli kõrgem kui teistel?

Kogemus on teie vigade ajalugu. Kogemus on negatiivne asi. Mida rohkem muhke, seda vingem kogemus. Nii et palgates ei huvitanud minu kogemus kedagi. Ja millist palka küsisin, selline ka anti. Küsisin sellist, et eelmisest kohast lahkudes rahas ei kaotaks. Ma ei ole ahne inimene, palk ja pension rahuldasid mind.

Teiste raha ei huvita mind.

Kas teie palk oli üle või alla 1247 euro ehk Eesti keskmise palga?

Alla. Ma läksin sinna, ütleme, huvi tõttu. Hakkasin tundma, et lähen rooste, sest ei kirjuta. Aga nüüd jätkan kirjutamist teises portaalis, kuigi töötan muus ametis.

Kus?

Töötan turvafirmas G4S tavalise turvamehena. Saan veidi rohkem kui Sputnikus.

Kas Sputniku Eesti peatoimetaja mõistab poliitikat?

Tema teadmisi ma ei kommenteeri, me ei ole temaga nendel teemadel vestelnud.

Tähendab, ta ei saa Eestis toimuvast aru?

Sõnad „mitte midagi” jätame kõrvale. Ütleme nii: Eesti sisepoliitikast on tal siin lühikest aega elanuna väga raske aru saada. Miks? Sest selleks on korrespondendid. Tema ülesanne on koordineerida, suunata, maksta õigel ajal palka, sõlmida lepinguid, pidada läbirääkimisi Moskvaga, saada juhiseid ja need realiseerida. Nülgida ajakirjanikult kolm nahka. Ja nülgima peab, me oleme kõik iseloomuga geeniused.

Miks te Sputnikust lahkusite?

Mul hakkas raske ja seal töötamine polnud enam nii huvitav. Kaks korda palusin isiklikult vallandada, kolmandal korral leidus põhjus ja kirjutasin avalduse omal soovil.

Kolme päeva pärast olin juba teise kohta tööle võetud ja sõitsin kaheks nädalaks puhkama.

Kas vastab tõele, et Sputniku praegune Eesti peatoimetaja pani jala taha Oleg Bessedinile, kes esiti pidi portaali juhtima hakkama?

Ei kommenteeri.

Aga kas on tõsi, et Bessedini ja Tšerõševa vahel oli konflikt?

Minu teada ei olnud neil mingit konflikti. Kõike ülejäänut võib lugeda Facebookist, aga võib ka helistada Tšerõševale ja Oleg Bessedinile.

Kas Sputnikus oskavad kõik eesti keelt?

Ei. Aga paljud.

Kas Tšerõševa oskab?

Milleks? Kui jah, siis varjab ta seda haruldaselt oskuslikult.

Kuidas toimub side Moskvaga? Räägitakse, et on mingi kinnine kanal.

Seda ei saa ma öelda, sest ei tea. Kui teaksin, ikka ei ütleks.

Mitu korda päevas Tšerõševa Moskvasse helistab?

Tal on eraldi kabinet. Aeg-ajalt teatab: on saadud juhised, täitke! Ja inimesed lähevad ja täidavad.

Kas Tšerõševa suhtleb ka Rossija Segodnja peadirektori Dmitri Kisseljoviga?

Tõenäoliselt. Kisseljov on ju samasugune riigiametnik nagu Tšerõševa. Ainult tähed pagunitel on suuremad ja lampassid laiemad. Aga vorm on üks ja sama. Teie ju suhtlete oma portaali juhtkonnaga? Siin on samamoodi.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 18 Jaan, 2018 14:06 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Mai, 2014 12:20
Postitusi: 1231
Vene Föderatsiooni presidendinõunik Igor Stšegolev: „Oma juurserverite omamine muudaks Venemaa sõltumatuks välisvaatlejatest nagu International Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) ja vähendaks võimalust, et välisriigid võiksid võrgusüsteemide toimimisse sekkuda. Putin kardab, et ka Venemaad võivad oodata samasugused internetikatkestused nagu on tabanud Süüriat ja Põhja-Koread, mille taga oli Washingtoni käsi. Venemaa ei plaani küll internetti täielikult sulgeda, vaid lihtsalt välismõjude sekkumise korral teenuste töö tagada.“
Endine järelvalveorgani ICANN liige Wolfgang Kleinwächter: „Moskva ei ole rahul sellega, et riikidel on ICANNi juures ainult nõustav roll ning erinevalt ÜRO Julgeolekunõukogust ei ole riikidel seal püsivat vetoõigust. Moskva võib sellise sammuga omamoodi kübersõjaks valmistuda. Vene juurserveril erilist mõtet ei oleks – Venemaa väidab, et USA saab riigi internetiühenduse sulgeda, kuid see on ajuvaba. Isegi kui USA presidendil oleks kontroll A juurserveri üle – mida tal ei ole –, siis Vene domeenide andmete kustutamine ei ole loogiline, kuna need eksisteerivad ka kõigis teistes juurserverites ja alaserverites.“
ICANNi vanemametnik David Conrad: „Mingit lülitit ei ole olemas. Teoorias võiks USA valitus sundida ICANNi .ru domeeni USA-s asuvatest juurserveritest eemaldama, kuid sel ei oleks muud mõju peale ühenduste aeglustamise, kuna teistes juurserverites ja Venemaal asuvates alaserverites on need endiselt olemas. Kogu internetisüsteem baseerub vastastikusel usaldusel ja usun, et kui USA valitsus midagi nii hullumeelset teeks, kaotaks see usalduse täielikult. Samuti oleks globaalsele turule ja kommunikatsioonisüsteemidele põhjustatud kahju oluliselt suurem kui igasugune võimalik saadav tulu. Tehniliselt võib Venemaa oma juurserveri rajada, kuid inimeste veenmine seda kasutama hakata oleks keeruline. Hiina näiteks ei hakkaks kindlasti seda pooldama.“
Moskva blogija Aleksander Plustšev: „Internetiserverite ehitamine on lihtsalt väga tasuv töö.“
http://www.dw.com/en/russia-moves-towar ... a-42172902


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 18 Jaan, 2018 14:22 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Mai, 2009 14:42
Postitusi: 612
Asukoht: Tallinn
Puurija kirjutas:
Putin kardab, et ka Venemaad võivad oodata samasugused internetikatkestused nagu on tabanud Süüriat ja Põhja-Koread, mille taga oli Washingtoni käsi.

Kas sellel lambiväitel on ka mingi tõepõhi all? Tavaliselt on ikka revolutsioonihirmus valitsused need, kes püüavad uudiste ja suhtluskanalite monopoli kehtestada ning seetõttu interneti ja kõiksugu suhtlemis-äppide levikut piirata.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 18 Jaan, 2018 18:19 
Eemal
Liige

Liitunud: 11 Nov, 2005 20:19
Postitusi: 1487
Asukoht: Tallinn
Drax kirjutas:
Puurija kirjutas:
Putin kardab, et ka Venemaad võivad oodata samasugused internetikatkestused nagu on tabanud Süüriat ja Põhja-Koread, mille taga oli Washingtoni käsi.

Kas sellel lambiväitel on ka mingi tõepõhi all? Tavaliselt on ikka revolutsioonihirmus valitsused need, kes püüavad uudiste ja suhtluskanalite monopoli kehtestada ning seetõttu interneti ja kõiksugu suhtlemis-äppide levikut piirata.

See ei olnud mitte mingi "Washingtoni käsi", seda teavad juba kõik ausad ja ustavad venemaalased, et Washington on tegelikult rusudes. See krd s.takeeraja on tegelikult gosdep, mida juhivad teadagi juudid. NB! eelnev ei ole iroonia ega ebaõnnestunud katse nalja visata, seda ja nii vatipead usuvadki, uskuge mind või mitte.

_________________
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2018 7:06 
Eemal
Uudistaja

Liitunud: 20 Nov, 2014 2:49
Postitusi: 12
Vot ei tea kuhu see panna, äkitse see on õige koht.
Raske tekst.

Ivan Julm au sisse, Putin monarhiks, venemaalased orjaks

Samal ajal kui suurem osa maailma lammutab rõhujate mälestisi, liigub Venemaa vastupidises suunas, püstitades keskaja despootidele ausambaid.

Mullu juulis väljendas president Vladimir Putin austust türann Ivan Julmale ja märkis ekslikult, et tõenäoliselt ei tapnud ta kunagi kedagi, ka mitte oma poega. Oktoobris avas Venemaa kultuuriminister Vladimir Medinski Orjolis riigi esimese Ivan Julma monumendi. Kuu aega hiljem tegi Venemaa Liberaaldemokraatliku Partei juht Vladimir Žirinovski ettepaneku nimetada Moskva Lenini prospekt ümber Ivan Julma maanteeks.

Enamik ajaloolasi kinnitab, et Ivan elas oma nimega kooskõlas: mitte ainult ei tapnud oma poega ja sugulasi, vaid kehtestas opritšnina-nimelise riikliku terrorirežiimi ja rõhus sellega Venemaad 1565.–1572. aastani. Tema valitsemisajal sai Venemaa Liivi sõjas lüüa, tema väärjuhtimine sillutas teed segaduste ajale ja riigi rahvaarvu laastavale vähenemisele.
Ivan Julma kultuse juured ulatuvad Jossif Stalinini ja 2000. aastate keskpaigast alates juhib seda Venemaa Euraasia Partei – poliitiline liikumine, mille eesotsas on profašistlik müstik Aleksandr Dugin. Dugin peab Ivani „autentse” vene traditsiooni – autoritaarse monarhia – parimaks kehastuseks.
Dugini kaubamärk eurasianism propageerib uuskeskaja omaksvõttu, mille puhul Vene demokraatia vähesedki riismed asendataks absoluutse autokraatiaga. Dugini tulevikuideaali järgi tuleks taastada keskaegne ühiskonnakorraldus ja impeerium ning anda kultuuri ja hariduse korraldamine üle õigeusu kirikule.

Esialgu marginaalse eurasianismi populaarsus on viimastel aastatel märkimisväärselt suurenenud. Üks selle näiteid on paremäärmuslikke ühiskonnategelasi ühendav Izborski (Irboska – toim) klubi. Ka Putin on korduvalt viidanud eurasianismile kui vene ideoloogia olulisele osale. Ta on isegi nimetanud seda üht osa endist Nõukogude Liitu hõlmava Euraasia majandusliidu aluspõhimõtteks.

Eurasianism on Vene rahvusäärmuslasi ühendav mõttesuund. See on toonud totalitarismi sümbolitele nagu Ivan Julmale ja Stalinile suure hulga uusi toetajaid. Euraasia Partei toetajad peavad poliitilist terrorit kõige tõhusamaks valitsemisviisiks ja nõuavad uut opritšninat – Euraasia läänevastast konservatiivset revolutsiooni. Euraasia Partei poliitilise nõukogu liikme ja utoopilise romaani „Kolmas impeerium” autori Mihhail Jurjevi arvates peaksid opritšnikud olema ainus poliitiline jõud ja valitsema riiki hirmuga.

Ivan Julm ei ole Venemaal ainus, mida keskajast taaselustatakse. Näiteks sõna holopp, mis tähendab pärisorja, naaseb rahvakeelde, peegeldades uue orjanduse muret tekitavat esiletõusu. Ülemaailmse orjapidamise registri andmeil on Venemaal ehituses, sõjaväes, põllumajanduses ja seksikaubanduses orja staatuses ligi miljon inimest. Isegi Vene ametnikud kõnelevad tänapäevasest orjusest heakskiitvalt. Riigikohtu esimees Valeri Zorkin kirjutas ajalehes Rossiskaja Gazeta, et pärisorjus olevat pikka aega olnud Venemaa „sotsiaalne liim”. Tähtsate bürokraatide sõnavarasse on ilmunud teinegi keskaegne termin государевы люди, mis tähendab „kõrgeaususe teenreid”.
Silmapaistvad vene intellektuaalid – näiteks filmitegija Nikita Mihhalkov, ajakirjanik Maksim Sokolov ja vene õigeusu vaimulik Vsevolod Chaplin – nõuavad Putini monarhiks kuulutamist ja koguvad selle toetuseks veebis allkirju. Putini režiimi vastu 2012. aastal korraldatud meeleavaldusi ei tõlgenda need inimesed mitte protestina Putini, vaid pigem eurasianismi kui ühiskonnakorra vastu.

Putini vaikiva toetuse pälvinud neokeskaegse Venemaa visiooni juurde kuulub stalinismi ülistamine. Dugini sõnul oli Stalin Nõukogude impeeriumi looja, kelles nagu Ivan Julmaski väljendub „nõukogude ühiskonna ja nõukogude rahva vaim”. Pole ime, et Venemaa linnadesse püstitatakse üha uusi Stalini mälestusmärke. Ajalooliste despootide kummardamises peegeldub vanade äärmiselt antidemokraatlike ja ebaõiglaste väärtuste omaksvõtt.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2018 10:32 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 12530
Asukoht: Viljandimaa
Anter kirjutas:
Ivan Julma kultuse juured ulatuvad Jossif Stalinini
Jah - ma arvan, et nii lihtne see ongi. Võetakse stalinismi pehmemaid ilminguid en masse üle.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2018 20:02 
Eemal
Liige

Liitunud: 11 Nov, 2005 20:19
Postitusi: 1487
Asukoht: Tallinn
Kriku kirjutas:
Anter kirjutas:
Ivan Julma kultuse juured ulatuvad Jossif Stalinini
Jah - ma arvan, et nii lihtne see ongi. Võetakse stalinismi pehmemaid ilminguid en masse üle.

Aga siin te eksite! Võetakse midagi üle, saadakse midagi telekast?? Vastupidi, need ise usuvad ja tahavad ise uskuda...

_________________
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2018 20:38 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Dets, 2003 12:32
Postitusi: 4296
See on ikkagi pikaajaline traditsioonidega ajupesu, mida nüüd on lihtsam korrata.

Stalini ajal võeti vene rahvusteadvuse "uuendamiseks" bolševismi vankri ette paljud vana-vene tegelased, kes tegelesid Vene riigi territooriumi ning mõjuvõimu laiendamisega. Kusjuures hetkel mul Ivan Julmaga seoses ühtegi reaalset kasutust meelde ei tulegi. Ilmselt polnud piisavalt edukas. Aga Aleksei Tolstoi sai Peeter I raamatu eest Stalini preemia. Eisenstein sai Aleksander Nevski filmi eest ka miskisse preemia. jne..

Pluss kõik need ordenid, mis Suure Isamaa sõja ajal käibesse lasti. Suvorovi. Kutuzovi. Nahhimovi. Pagunid ohvitseridele. Georgi lindi värvid Kuulsuse ordeni lindile.

Ja veel - 1941. a. kui olukord väga hapuks läks, siis kutsus Stalin appi ka vene õigeusu kiriku. Mis tolleks ajaks oli nagunii sisuliselt julgeoleku kontrolli all, aga tavausklik seda ju ei teadnud.

Ühesõnaga - kõik see vana jälle. Ja isegi mitte uues kuues. Kuidas see pidigi olema, et kolmas kord kordub ajalugu farsina...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 19 Jaan, 2018 20:44 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 12530
Asukoht: Viljandimaa
Kõigi maade ja rahvaste kõige suurem ajaloolane väitis midagi niisugust, et Ivan IV tegi opritšninaga igati õiget ja riigile & rahvale vajalikku asja, ainult et ei läinud lõpuni ning jättis kahetsusväärsel kombel kõige tähtsamad suguvõsad hävitamata. Peast ei mäleta allikat.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 23 Jaan, 2018 20:47 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Mai, 2014 12:20
Postitusi: 1231
Soome kolumnist Jarmo Mäkelä: „(Paavo) Väyryneni puhul on pandud tähele, et ta esindab selgelt Venemaad soosivat liini.“
https://arvamus.postimees.ee/4385155/ja ... valimistel

Vene Kultuuriministeeriumi ja Riigiduuma ametnikud ning Teise maailmasõja veteranid vaatasid suletud linastusel Eleonora Lukjanova filmi „Blokaadi veri ja geneetika“, mis tõstatab küsimuse, miks on suur osa Peterburi elanikest koondunud ühte käitumuslikku gruppi, ilma, et neil oleks teadaolevaid ühiseid esivanemaid. Vastu on loomulikult see, et kõigil blokaadis ellujäänutel on tekkinud sama geenimutatsioon. Film väidab, et geeni kandjatel on kõrgendatud vastutus riigis ja linnas toimuva eest. Teoses tuuakse välja loetelu tuntud linnakodanikest, kelle hulka kuulub ka üheksa aastat pärast blokaadi lõppu 1952. aastal sündinud Vladimir Putin. Teised äramärgitud on näiteks Vene õigeusu kiriku ülemvaimulik ja Sergei Mironov, Õiglase Venemaa erakonna esimees ja filmi suursponsor.
Mironov: „Ma olen uhke, et mina ja partei võtsime nii aktiivse rolli filmi loomise juures.“
Film rõhutab Peterburi sünnitusabi ja günekoloogiainstituudi teaduri Oleg Glotovi väiteid, mille kohaselt ilmnes blokaadi üle elanud inimesi uurides, et neil on välja kujunenud kolm geenimuutust, mida seostatakse näljatingimustes olevate inimeste efektiivsema ainevahetusega.
Geneetik Stephen O'Brien: „Leiud on küll huvitavad, kuid ellujäänute vähene hulk teeb tulemuste interpreteerimise äärmiselt keeruliseks.“
19. jaanuaril tähistati Leningradi blokaadi murdmise 75. aastapäeva.
https://www.svoboda.org/a/28989898.html

Vene keele õpetaja ja kolumnist Andrei Kuzitškin: „Jaanuaris andsid kogu maailma uudisteagentuurid teada traagilistest sündmustest Venemaa koolides. 15. jaanuaril ründasid Permi koolis number 127 kaks teismelist nooremaid õpilasi: üks hoidis ust kinni, et ehmunud lapsed ei saaks hoonest pageda, teine pussitas samal ajal õpetajat ja õpilasi. Vigastada sai 15 inimest. 19. jaanuaril tormas Ulan-Udes (Burjaatia pealinnas) 9. klassi õpilane kooli kirvega, vigastas viit inimest ning korraldas pealekauba süütevedelikku sisaldava pudeliga (nõndanimetatud Molotovi kokteiliga) hoones tulekahju. Kremli ideoloogid tõttasid kuritegusid otsekohe hukka mõistma (mis on täiesti loomulik) ja osutama läänele kui niisuguse kuritegeliku käitumise eeskujule (mis on täiesti loomuvastane). Nii teatas näiteks tuntud putinlik propagandist, telesaate «Postskriptum» juht ja kohakaasluse alusel veel senaator Aleksei Puškov: «Et oleks rünnatud kooliõpilasi ja õpetajaid, sellist asja pole meie maal kunagi olnud. Veel üks kommete ja läänes omaks võetud kuritegelike käitumise arhetüüpide globaliseerumise tagajärg.» Nagu ikka, senaator valetas. Paraku ei olnud need agressiivsuse ilmingud tänapäeva Venemaa kooliajaloos sugugi esimesed. Alles möödunud aasta 5. septembril ründas Moskva lähedal õpilane õpetajat, äsas talle köögikirvega pähe ja hakkas siis klassis vintpüssist tulistama. Juba kümne aasta eest sedastasid eksperdid Venemaal pedagoogide ja õpilaste vastaste rünnakute kasvu: õpilased ründasid õpetajaid noaga, viskasid väävelhapet näkku, lõid kiviga pähe. Viimasel kahel aastal on aga kogu maal järsult suurenenud vägivald koolides, mille ohvriks ei lange enam kümneid, vaid juba lausa sadu inimesi. Olen sama meelt nende psühholoogide ja sotsioloogidega, kes seletavad seda ilmingut tõsiasjaga, et Venemaal kujundatakse ja levitatakse agressiooni kui käitumismudelit lausa riiklikul tasandil. Esijoones on panuse ühiskonna agressiivsuse tõstmisse andnud Venemaa ajakirjandus, mis päevast päeva sisendab Venemaa kodanikesse teadmist, et nende riik on muutunud Ameerika Ühendriikide ja Euroopa Liidu peamiseks ründeobjektiks. Sõnum, et «Venemaa elab vaenlaste piiramisrõngas», on sisuliselt hakanud asendama rahvuslikku ideed. See idee mobiliseerib ja koondab rahvuse oma juhi, Vladimir Putini ümber, kes ööd ja päevad kaitseb alamaid vaenlaste salasepitsuste eest. Teine Venemaa ühiskonna agressiivsuse põhjus seisneb kurjategijate subkultuuri ja vanglatraditsioonide pealetungis, mis lammutab Venemaa tsivilisatsioonilisi aluseid. Peaaegu iga teine Venemaa televisioonis näidatav seriaal või film on ühel või teisel moel pühendatud kuritegelike autoriteetide ja nende elulaadi ülistamisele. Režissöörid kõnelevad austusest väriseval häälel tuntud varga Kuldkäekese Sonja või Odessast pärit riisuja ja mõrvari Miška Japontšiku saatusest. Venemaa filmikunsti kangelasteks on tõusnud samuti tänapäeva bandiidid ja mõrvarid. Seetõttu on ka kuritegelik sõnavara nii kindlalt juurdunud Venemaa avalikus ja inforuumis. Ametliku statistika kohaselt kuritegevus Venemaal ei kasva, küll aga järsult «nooreneb»; tapmiste arv väheneb, aga nende julmus suureneb, tapetakse aina sagedamini alaealisi. Venemaa televisioon on praeguse Venemaa ühiskonna emotsionaalse seisundi ehe peegel. Venemaa telekanalite arvukad poliitilised ja dramaatilised jutusaated on muutunud katkematuks ulgumiseks, kisamiseks ja kakelungiks otse-eetris: oponendid isegi ei kuula üksteist, röögivad, sülitavad näkku ja kisuvad juustest. Teismelised lihtsalt kopeerivad täiskasvanute käitumist. Aga et teismeliste keskkonnas ei ole sotsiaalsed tabud veel lõplikult välja kujunenud, siis paiskavad lapsed kogu kurja nii oma eakaaslaste kui ka vanema põlvkonna esindajate peale välja uskumatu julmusega. Veel üks agressiivsuse väljendusi on vaenlaste ehk patuoinaste otsimine. Venemaal on neiks Ameerika, Euroopa Liit, opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi ja kogu muu «liberaalne kamp». Neid määratakse kindlaks järgmiselt: kes on Putini vastu, see on vaenlane!“
https://arvamus.postimees.ee/4385655/an ... b-eestisse


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Vene propaganda on üle võlli läinud
PostitusPostitatud: 24 Jaan, 2018 20:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Apr, 2009 10:37
Postitusi: 833
Puurija kirjutas:
Vene keele õpetaja ja kolumnist Andrei Kuzitškin: /-/.../-/
selle foorumi teemaga haakub artikli lõpuosa, kus ettepanek Vene meedia leviku tõkestamiseks Eestis
Tsiteeri:
Kuidas siis kaitsta eestivenelasi selle agressiivse käitumisviisi ja agressiivse maailmavaate eest, mida kujundab ja levitab Venemaa ajakirjandus?
See on lihtne: Eesti riiki seestpoolt lammutava vaenlase teele tuleb seada kindel ja läbimatu tõke.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 383 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt