Korralik propaganda film.

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Korralik propaganda film.

Postitus Postitas jackpuuk »

Ei osanud seda kuhugi liigitada, tahtsin kerge arutelu luua.
http://www.youtube.com/user/VelikayaRus ... hOmruty36I
Kahjuks olen netis suhteliselt tumba ja pole võimeline teile eesti ega inglise keeles subtiitreid juurde lisama.
Pange tähele, millega film algab (kelle tellimusel)!
Film on huvitav ja kaasakiskuv (kui sellesse ei süvene minuvanune või vanem).
Tugevad näitlejad (Võssotski juhatab loomulikult paraadi).
Mis ma rohkem seletan, vaadake ise, kes keelest aru saab.
Tahan lihtsalt teada, kui pädev on see (tegelikult seriaal) teie arvates :wink:
sitt päev, kellele kurdad
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Täpsustaksin siis natuke, mida oma esimeses postis mõtlesin.
Kas oleks olnud reaalne, et naise tapmises süüdistatav mees (ka relv leiti), oleks jäänud maha laskmata ja asja oleks edasi keegi uurinud?
Minu arvamus on, et see tõenäosus oleks null.
Igatahes on film korralik katse "organeid" paremas valguses näidata.
Selge on see, et bandiite oli tollal väga suur hulk, kuid kas nende püüdmisele ka tegelikult rõhku pandi?
Nõuka organid panid ju alati rõhku vaenlaste püüdmisele, kriminaalne element oli siiski oma.
Et kas mõni meie arhiivides tegutsev kamraad on sattunud millegile, mis tegeliku olukorra tagamaid valgustaks?
Minu jaoks on huvitav ka filmi tellija avalikustamine, see ei käiks nagu filmi üldise imagoga kokku. Näpukas? Või siis konkreetselt mõista andmine, et organid niimoodi töötavadki ja kes sellesse ei usu, see saab organite tegevust tunda oma uskumuste kohaselt?
Igatahes on (vähemalt minu arvates) idealoogilis-poliitiline tase peajagu üle toonaste liitlaste (ning tulevaste vaenlaste) samalaadsetest üllitistest.
sitt päev, kellele kurdad
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas tommy »

jackpuuk kirjutas:Täpsustaksin siis natuke, mida oma esimeses postis mõtlesin.
Kas oleks olnud reaalne, et naise tapmises süüdistatav mees (ka relv leiti), oleks jäänud maha laskmata ja asja oleks edasi keegi uurinud?
Minu arvamus on, et see tõenäosus oleks null.
Miks sa arvad, et MUR-is ei võinud töötada ausaid ja asjalikke võmme..
Ja film ise muidugi tõeline klassika, üks minu lemmikuid läbi aegade.
Ja ei leia ma siin teab mis ideoloogilist propagandat, lihtsalt üks hästi välja kukkunud detektiiv-seiklusfilm. Suurepäraste näitlejatöödega.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Jah kallis kamraad, kuid siiski on see puhas propaganda (ehkki väga hästi välja mängitud põnevusfilmi sugemetega).
Selliseid ausaid võis ju sinna sattuda, aga pikka iga neil poleks seal olnud.
Ega tahagi vaidlema hakata, tekkiski just huvi, kas kellegil on mingeid allikmaterjale, mis tegelikust valgustaks.
Ülisuure tõenäosusega oleks naise tapmises kahtlustatav lihtsalt piisavalt sodiks pekstud, et ta oleks kõik omaks võtnud.
Sulle tommy veelkordselt suured tänud aadressi eest, mis sõjafilmide teema alla postitasid, ikka hulgim tunde on selle vahtimisele kulunud ja kulub veelgi. Tänud!
sitt päev, kellele kurdad
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist