www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 20 Jaan, 2017 19:09

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 122 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 28 Nov, 2016 15:38 
Eemal
Liige

Leo kirjutas:
Nagu see blogija väga hästi kirjutab, noudmine tekitab pakkumist ja see, et raamatupoed on propagadakirjanduse all lookas, tähendab peamiselt seda, et leidub piisavalt lugejaid, keda huvitavad teooriad, et Stalin oligi tegelikult hea jne. Seda sitta ei peaks mingil juhul avalikult Eestis myyma, see Apollo turundusinimese jutt sonavabadusest on lihtsalt raha-ahne ärika krokodilli pisarad. Äkki votaks Apollo ka mone sellise teose myyki, kus kirjutatakse, et Hitler ja Pol Poth olid toredad inimesed, armastasid loomi ja lapsi...

Kui midagi loetakse ega siis sellest ei järeldu, et seda loetut kohe tõena tuleb võta. Mina olen lugenud Lenini, Stalini teoseid. Leidsin häid tsitaate mida vestluses tõsiuskliku kommunistiga talle nina peale hõõruda.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: Uusi trende kohalikust propagandast
PostitusPostitatud: 01 Dets, 2016 13:43 
Eemal
Liige

Kommunistiga vaidlemiseks Lenini teoseid tsiteerida on sama hea kui hullunud kristlasele piiblit tsiteerida, kindlasti kasulik ja ega fanaatikud tihtipeale ise peale levinumate hüüdlausete ei olegi kursis. Hallil nõukogude ajal olid raamatud odavad ja riigijuhte ülistav propaganda kuulus niiöelda kohustusliku kirjanduse hulka, millega poolvägisi pidi tutvuma. Kooliõpilasi sunniti neid kirjanduse tunnis läbi töötama ja vanemad rääkisid, et hea juturaamatuga koos pidi tihtipeale ka kommunistide teoseid ostma. Mul endal läks pilt selgeks kui algklasside ajaloo tunnis jõudsime kaasaega ja kirjeldus EV elust ja oludest ei vastanud üldse seda, mida vanaema rääkis, siis vanemad ütlesid, et kommunistid ongi ajalugu võltsinud ja peale seda ma enam ei uskunud. See oli siis Eestis, kus oli palju inimesi, kes seda aega veel ise mäletasid. Venemaal on olukord hullem, sest nõukogude kord oli kestnud kauem ja mäletajaid vähem, sellepärast seal on ka palju täiskasvanuid, kes seda jampsi päriselt usuvadki. Tänapäeval ju raamat kallis ja ostmise sundi ei ole, nii et see inimene, kes raha välja paneb, peab ikka väga seda tahtma osta.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 122 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: