Uusi trende kohalikust propagandast

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Kriku »

ENEKE-sest võib lugeda, et UNESCO andmetel on Lenin maailma kõige loetavam autor.
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Puurija »

Reformierakondlane Ants Laaneots: ,,2007. aasta aprillirahutused algasid esimesel õhtul spontaanselt, kuid läksid kiiresti üle organiseerituks. Toodi autodega viina, sihilikult jagati nendele mässulistele seal. Rahutuste ajal laamendajatele jagatud viina eest maksis ilmselt Venemaa. Toonaseid sündmusi jälginud luureametnikele jäi silma, et rahutustes osalesid korralikes ülikondades sportlikud noormehed, kes andsid laamendajatele juhiseid. Spetsnaz ehk Vene sõjaväe eriüksus. Meist ei ole Pihkva kaugel. Sealt neid siia tuua ei ole mingi probleem. Oli märgata kolmetasandilist juhtimist. Ülikondades noorema generatsiooni esindajad juhtisid, siis olid nn sotnikud (ehk 100 mehe komandörid), kes juhtisid erinevaid mässajate gruppe ja siis oli veel nn tagalatoetus, kes tõi neile nö kütust juurde, viina ja muud alkoholi. See oli täiesti organiseeritud. Jõuametid kasutasid rahutustes osalejate heidutamiseks lubadust Vene passiga mässajad Eestist tabamisel välja saata. Kes neist ikka soovis väljasaadetud saada."
http://tv3play.tv3.ee/sisu/kuuuurija/833248

Lubasin kirjutada arvamusloo pronksiöö aastapäevaks. Viis ja pool tuhat tähemärki. Mulle saadeti küsimused. Hakkasin kolm korda kirjutama. Ja kas teate, mis? Ma ei suuda.

Jaa, muidugi suudan ma analüüsida – mitte põrmugi halvemini kui teised arutlejad ja meenutajad. Kõneleda poliitiliste jõudude vahekorrast, lõhest ühiskonnas, perspektiividest – ma olen ju poliitik, järelduste tegemine on osa minu tööst. Probleem on selles, et kõike seda on juba lõpmatuseni analüüsitud, aga isiklikult minu jaoks pole pronksiööst möödunud aja jooksul peaaegu midagi muutunud.

Liiga hea mälu

Pronksiöö oli vägivald. Ja ma olen väga ebamugav vägivallaohver, sest mul on liiga hea mälu.
Ma mäletan esimesi uudiseid Öisest Vahtkonnast. Mingid imelikud aktivistid leppisid Delfi kommentaarides kokku ja läksid ausammast kaitsma.

Me käisime neid vaatamas segaste tunnetega – on nad nüüd kangelased või külahullud? Mäletan videot, kus lausa hurdalikult pikk ja kõhn Maksim Reva ühe hüüdega taltsutab mõnesajapealise liikvele kippuva inimhulga, laskmata neil alluda provokatsioonidele. Mäletan Garik Kuldmaa reportaaži venekeelses Delfis – politsei tõi kohale veekahuri ja võttis kasutusele pulberkustutid. Garik vallandati päevapealt, kuigi see, mida ta kirjutas, oli tõde.

Mäletan meeleheidet kooliõpilaste nägudel, kes klasside kaupa – või mis siin klassidest rääkida, lausa paralleelide kaupa – kogunesid Tõnismäele. Mäletan kolme turisti Palace'i vestibüüli nurgalauas: nad jõid õlut ja vaatasid otsekui televiisorist, kuidas väljakul lähevad vastamisi politsei ja noorukid. Keegi pikkade juustega tütarlaps tormas teistest ette, võttis hoogu ja virutas politseinike poole kivi. Tüdruku pisaraist märjal näol valgus meik laiali. Ta karjus... ei, mitte „Rossija-Rossija!”, vaid „Bljaaadii!” ja nuttis kõva häälega.

Mäletan, kuidas, nähes minu muutunud nägu ja kaamerat värisevas käes Vladimir Lebedev karjus mulle katkeval häälel: „Mine ära! Mine kohe ära! Nüüd läheb lahti!” – me olime kogu elu vaoshoitult suhelnud, teineteist alati teietanud. Millegipärast oli tal käes kokku rullitud Eesti lipp. Ma sain alles pärast teada, et ta oli selle ära võtnud noormeestelt, kes valmistusid seda kas süütama või jalge alla tallama. Kaitses.

Pöörasin Sakala tänavasse ja möödusin kõigest kümne sammu kauguselt kohast, kus pussitati Dmitri Ganinit. Võib-olla möödusin isegi selsamal hetkel, kui ta tapeti.

Hommikul algasid telefonikõned, tuttavad otsisid oma lapsi. D-terminalist ei teadnud keegi mitte midagi: ei tulnud tagasi, telefon ei vasta; poeg rääkis, et alguses olid nad koos, aga pärast läksid üksteisel rahvasummas kaotsi; löödi pea lõhki, tehti kuus õmblust, aga alles vastu hommikut, seni tuvastati isikut, aga tal polnud ju dokumente kaasas...

Minu lähedase sõbratari poeg ei tulnud koju. Terve 27. aprilli öö veetis ta telefonikõnesid tehes, pööramata samal ajal hetkekski pilku teleriekraanilt. Hommikul läks ta magamatuse ja tahhükardia tõttu näost hallina tööle, kus kolleegid jõid Ansipi terviseks šampust.

Poeg tuli koju ööpäev hiljem, randmetel sinised jäljed kaablisidemetest ja silmade ümber sümmeetrilised sinikad rõngad – prillhematoom, mis tekkis hoobist vastu nina.

Minu tütar, 16-aastane balletikooli õpilane, läks klassikalise balleti tundi. Õpetaja, endine Estonia teatri solist, libistas pilgu üle klassi – klassis oli kaheksa venelast, kaks eestlast – ja sisistas: „Mis asja, teie ka veel siin? Ei olegi veel ära sõitnud? Asjata – Putin ootab!”

Kodus küsis üleöö täiskasvanuks saanud tütar, kes oli hoopis teistsugune kui varem, minult täiesti kivinenud näoga: „Miks sa mitte kunagi pole rääkinud, kuidas nad meid vihkavad?”

Järgmisel päeval sundisin end kooli minema, et direktoriga rääkida. Enn Suve, inimene ja balletitantsija, kuulas mind halvasti varjatud hämminguga ja selgitas, et õpetaja täitis oma pedagoogilist kohust. Ma pean ju ometi mõistma, et toimus midagi täiesti lubamatut: minu tütre klassikaaslased käisid suure vahetunni ajal Tõnismäel (balletikool asub Toompeal) ja seisid protestijate hulgas. Loomulikult on pedagoogide kohus teatada sellest kaposse. Ja viia õpilaste hulgas läbi selgitustöö.

Enesepettust pole vaja

Mida ma tahan öelda – see kõik oli unustamatu. Ja pole tarvis tegelda enesepettusega.

Lääne-Euroopa riikides, mille hulka kuulumist Eesti edukalt teeskleb, on tänavameeleavaldused demokraatia tulemus. Brüsselis olen olnud tunnistajaks, kuidas meelt avaldavad kongolased purustavad öö jooksul kõik vitriinid europarlamendi juurde viival tänaval, hommikul aga läheb elu edasi, nagu polekski midagi juhtunud. Tänavarahutused Pariisis, Stockholmis või Londonis on lihtsalt tänavarahutused.

Eesti suutis pronksiööd kallilt müüa – turvarisk, riigipöördeoht, ei midagi vähemat! Surudes protestiva põlvkonna näoli vastu asfalti, tapsime mitu kärbest ühe hoobiga. Mis peamine – me suutsime muuta iga kodanikuallumatuse ohuks demokraatiale.

Ning minu arvates ei ole see meile kasulik. Mitte kellelegi meist – ei „teile” ega „meile”. Sest venelased ei ole unustanud. Eestlastele aga, kes arusaamatuse tõttu peavad end võitjaiks, võib juba kümme aastat kaela määrida igasugust prahti. Kõik võetakse vastu – tuleb vaid hirmutada naabri olemasoluga.
http://www.ohtuleht.ee/801226/yana-toom ... -unustanud

Liikumise Občanský Budíček (Rahvalik Äratus) eestvedajad on avaldanud avaliku kirja Tšehhi välisministrile Lubomír Zaorálekile nõudmisega tühistada sissesõiduviisad Aleksandrovi-nimelise ansambli liikmetele, kes on maikuus tulemas kontserdireisile Tšehhi Vabariiki.
Budíček (Rahvalik Äratus) eestvedajad: ,,Aleksandrovi-nimelise ansambli näol ei ole tegemist kunstiilmingu, vaid propagandaasutusega, kes ülistab nõukogude võimu, Vene armeed ja Venemaa välispoliitikat."
Kollektiivi Tšehhi-turnee tegevjuht, laulja Jiří Klapka: ,,Ma ei taha oma kommentaariga seda pöördumist esile tõsta. Ütlen vaid, et pärast lennuõnnetust Musta mere kohal, kus hukkusid paljud ansambli juhtivad artistid,on nõudmine ellujäänud viisast ilma jätta täiesti ebakristlik. Tahetakse ansambli aupaiste najal järjekordselt oma käsi soojendada, et teatud inimesed saaks end olematusest esile upitada. Sellele kirjale alla kirjutanud organisatsioonidest kahte on ülepea võimatu internetist leida. Kuid asi pole isegi selles. Kordan seda, mida olen juba korduvalt öelnud: üks asi on kunst, teine asi aga poliitika. Minu sügav veendumus on, et üht ei tasu teisega hirmutada. Ja nii arvab enamus Tšehhi ühiskonnast — kõik piletid aleksandrovlaste kontsertidele on välja müüdud, mis ütleb iseendast paljugi. Kodanikuaktivistide pöördumine ei saa ansambli külalisesinemiste plaane kuidagi segi lüüa. Juubeliturneel esitavad Aleksandrovi-nimelise ansambli artistid oma klassikalist repertuaari, kaasa arvatud laulud „Püha sõda" ja „Katjuuša", mida kollektiivi tšehhi austajad nii väga armastavad. Enamus pileteid neile kontsertidele on juba läbi müüdud. Külalistena teevad venemaalaste kontsertidel kaasa prantsuse mustlasansambli Gipsy 4 Ever lauljad ja tantsijad. Paljud vene kollektiivi austajad kontsertidele tulevad mitte ainult selleks, et tuttavaid meloodiaid kuulata, vaid ka selleks, et mälestada ansambli 64 liiget, kes hukkusid 2016. aasta 25. detsembril Sotši all toimunud lennuõnnetuses. Nende mälestamiseks algavad kõik kontserdid minutilise leinaseisakuga."
Aleksandrovlaste Tšehhi-turnee algab 11. mail vabariigi idaosas Zlínis ning jõuab lõpule 22. mail Plzeňis riigi lääneosas. Seejärel suundub ansambel naaberriiki Slovakkiasse, kus korraldatakse samuti kümme kontserti.
https://sputnik-news.ee/culture/2017042 ... mised.html
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Venelaste räigest kiusamisest halav hüaana jätab paraku kirjutamata, et pronksiöö ajaks oli EV valitsus pandud tšekistide (kuna neid sündmusi dirigeerisid idanaabri "organid") kombel kahvlisse ja olidki halvad valikud. See on Moskva stiil - ohvril läheb igal juhul kehvasti, sõltumata, mis valiku ta teeb. Antud juhul olid kahvli harud siis:
1. valitsus näitab, kes Tallinnas kamandab ja on tüli majas kohalike venelastega, mis kestab kaua.
2. valitsus laseb kõrvad lonti ja astub tagasi - tulemuseks on tema usaldusväärsuse kadu nii põliselanike kui venelaste silmis (slab, a slabõh bjut).
Valiti esimene. Teine valik oli veel hullem.

Kui kuskilt otsida probleemi, siis on see pigem küsimuses, miks ei kõrvaldatud seda monumenti juba 1990ndatel koos teiste punamonstrumitega - keegi poleks köhinud kah. Kõik need Leninid ja Pöögelmannid läksid, ilma suurema kärata - ja mõnigi "tank-vabastaja" takkapihta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Avatar »

Kapten Trumm kirjutas: Edit: jälgin juba mõnda aega, milliseid kommentaare toob kaasa see sputniku 4. koha uudis.
Päris kindlasti saab see olema tüüpne kommentaatorite lahmimine - ähh, seda loeb ainult 5 kolonn ja venelased.
Aga kas ikka loevad? Äkki moodustavad seal päris kaaluka protsendi igati eestlased, kes vaatavad seda kui alternatiivmeediat (objektiiv.ee stiilis), vahelduseks sellele eduraportide massile, millest on eestikeelne tavameedia üle ujutatud. :dont_know:
Huvitav eks....
Ja muutkui reklaamime ka siin foorumis.
Ja siis mujal viitame:
...te kurat ei oska neid ka surnuks vaikida...
:dont_know:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Pretensioonid ja trollisüüdistused esita ikka sellele, kes selle sputniku siia linkis. Kujutan ette, et tänu sellele oli siit foorumist kümneid vaatamisi.
Vaatasin ka mina selle uudise pärast sputniku saiti üle paari kuu jälle.
Mina üldiselt vene linke siia foorumisse ei panegi - olen ainult võtnud kommenteerida, kui asjatundmatu plära (minuarust) väga võssa triivima hakkab.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Roamless
Liige
Postitusi: 3808
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Roamless »

Sputniku lingid on toodud sinna, kus nad olema peavad ehk propaganda alla. Lisaks siinsete foorumlaste 10-20 vaatamist ei tõsta kuidagi Sputniku "vaadatavuselt neljandaks" portaaliks. Suure tõenäosusega on tegu venelaste järjekordse manipulatsiooniga, nagu viitasin ülevalpool.
Ja extra Trummile veelkord
Kui Trumm nüüd oleks natukene tähelepanelik, siis ta näeks, et Sputniku tegelased väldivad oma "positiivses eduloos" targu arvudest rääkimist
Et kõiges sa muidu kahtled Trumm, aga nüüd on järsku kahtlused hajunud?

Kui me nüüd vaatame trende, siis äkki keegi oskab selgitada, miks on Sputniku vaadatavusel toimunud oluline kukkumine peale propagandauudise avaldamist?
http://www.audience.gemius.ee/
http://www.audience.gemius.ee/pages/display/reach
Lõppu ka üks päevakohane abitust vihast vahutav naljalugu oma toetusprotsente sahkemahkeriga suurendanud veebileheküljelt :D
https://sputnik-news.ee/politics/201704 ... arida.html
Unforeseen consequences
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Avatar »

Kapten Trumm kirjutas:Pretensioonid ja trollisüüdistused...
Sa dramatiseerid üle. Minu tagasihoidlik vihje oli selles suunas, et kuivõrd sa seda soomlaste mõttetera teises teemas näisid toetavat, siis võiks seda praktiseerida ka Sputniku suhtes. Sest propalõksude ja ivade suhe on seal tasemel, mis muudab selle kanali minu meelest infoallikana täiesti mõtetuks. Ma tean, et isegi kui ma tarbin eelarvamusega ja häälestan ennast ettevaatlikuks, siis ikkagi korjan sealt liig palju jama kaasa.
Ja Sputniku seisukohast - igasugune tähelepanu on hea, ka negatiivne. Sest inimesed suunduvad sinna kanalile küll teravaid elamusi saama, küll Eesti asja nimel infot koguma, küll veenduma/usku kinnitama, kui propagandalik see kanal on, küll lihtsalt uudishimust. Ja varem või hiljem jäävad mingi konksu otsa, võtavad omaks mingi narratiivi ning edasi otsivad juba ise kahtlasi allikaid.
Pole vaja seda lisapõnevust tekitada a'la - oled sa kindel, et sinu naine / sõber / töökaaslane ei ole Sputniku lugeja... Mitu kärbest hunniku peal käis....

Ja Trumm - sa ikka pane Vene linke siia foorumisse, kui asi väärt on :)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Kriku »

Minu arust ei ole midagi katki, kui propaganda teemasse postitatakse originaaltekste või viiteid nendele. Minu arust on see normaalne.
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Puurija »

USA George Masoni ülikooli professori Garett Jones: ,,Eesti praeguse majandusmudeli ja arengutempoga jõuab statistiliselt oma sotsiaalse heaoluriigi eeskuju, Rootsi näitajatele järele 75-100 aasta pärast. Kiireks edasiliikumiseks on valusad, kuid vajalikud sammud. Arenguhüppeks peab riik saama monopoolsete ja kõrge kasumlikkusega rahvusvaheliste ettevõte koduks, nagu Google. Riigi väiksus ei mängigi nii suurt rolli, kui arvatakse, sest Šveits, Island ja Singapur pole suured, kuid on seevastu väga edukad riigid. Praegu ei saa Eesti rahvusvahelisi suurfirmasid meelitada, sest pole piisavalt inimesi ega teadmisi nende toetamiseks. Selleks on vaja talente sisse tuua - tark immigratsioon toimib kiiremini ja paremini, kui iga hinnaga oma haridussüsteemi arendamine. Näiteks meelitada siia maailma tippülikoolide lõpetajaid, pakkudes TOP 100 kõrgkooli kindlate erialade vilistlastele maksuvabastust. Selline mudel loob majanduslikult ebavõrdsuselt pigem USA kui Rootsi tüüpi ühiskonna, kuid kasv oleks kiire. Samuti suureneksid ühiskonnas kultuuripõhised konfliktid. Kui Eesti ei alusta ajude kiire sisseostmisega, siis tuleb leppida mugava keskpärasusega, kus kõik on ühtlaselt võrdlemisi vaesed."
http://www.aripaev.ee/uudised/2017/04/2 ... sta-parast
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Avatar »

Mõne nädala eest kuulsin ühes migratsiooni teemat arutavas Eesti raadiosaates umbes sellist konstruktsiooni:
Jutu foon üldiselt oli umbes nagu glasnost NL -i suhtes, et teadvustame ka varjukülgi aga muidu on ikka hea. Selline jutt, mida aetakse siis, kui on vaja kogunenud auru ühiskonnast välja lasta.
Viidati statistikale mille järgi USA osariigid, millistes oli kõrgem migrantide protsent, olid majanduslikult paremal järjel kui osariigid millistes migrante vähem.
Kuigi majandust soodustav keskkond ja vajaliku tööjõu saadavus stimuleerivad üksteid ka paralleelselt, siis üsna kindlalt on pigem läbimõeldud/õnnestunud majanduspoliitika stimuleerinud sisserännet edukamatesse osariikidesse ja teps mitte vastupidi.
Näide, kuidas statistikat oma agenda huvides kasutada-esitleda.
Elagu Ukraina
Liige
Postitusi: 268
Liitunud: 04 Apr, 2017 1:39
Kontakt:

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Elagu Ukraina »

http://gruz200.zzz.com.ua/

Ukraina teeb head tööd, et ikka venelased ka teada saaksid, palju neid mättasse on löödud. Meie meedia millegipärast kunagi ei maini, et ka vankad surevad. Kui Venemaa neist ei hooli, siis eestlastele pakuks see kindlasti huvi, et neid ikka nii palju kirja on saadud.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15559
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Fucs »

Veiko Palm kirjutas:
Austet Trumm. Sinu vastu siin viimasel ajal toimuv ristisõda ei ole jäänud ka minule märkamatuks ...
Isiklikult tundub, et see "ristisõda" läheb tihti üle igasuguste piiride, aga pole minu asi kobiseda
ning
Aga see ksf Trummi lohutamine muidugi südantsoojendav. Mina teda lohutada ei oska, sest minu jaoks jooksevad tema kirjutistes läbi mingid mustrid, jooned, mõttemallid, liiga lihtsad otselõiked, üldistused jne.
Olen (enamasti) nõus selle teise, foorumlase toomasv, tsitaadiga.

Mina ei mäleta, et oleks kunagi Trummi (või näiteks Lemetit) kremli trolliks nimetanud. Küll aga olen korduvalt tähelepanu juhtinud, et eriti Trumm tundub tõe pähe esitavat vägagi vene propagandaga kokku langevaid seisukohti. Kuid olen nõus, et ka seda võib omamoodi ristisõjaks nimetada.
Peab paika :D
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 80#p475580


Aga minu mõte oli kantud just sellest, et IMHO kaasfoorumlane Trumm ei ole "troll", ega veel vähem "Kremli troll".... või palgaline (või mittepalgaline) vene propa sihilik levitaja siin. Et mees töötab siin eesmärgipäraselt ja sihilikult mingis suunas...ma ei tea.... mõjuagendina või Kremli ööbikuna. Mulle tundub, et mõned või paljud arvavad vähemalt ühte neist.

Minu "lohutus" oli aga kantud sellest, et vahepeal üks hetk hakkas see "nõiajaht" siin natuke häirima.
Asi kasvas nt. "nõiajahiks" või "ristisõjaks" nii, et Trumm kirjutas midagi, keegi n.ö. foorumi autoriteet "X" kuulutas selle jamaks ja vaidles vastu, ning pärast seda ei saanud Trumm enam ühtegi posti teha ilma, et terve seltskond, milles nt. kasf "X" enam ise ei osalenudki, poleks Trummile turja hüpanud ja mõnuga "ära pannud".
:|

IMHO läks kohati liiale (ma ei tea, mind nagu häiris), thats all.
Kui kõik arvavad, et ei läinud, siis vbl tundus mulle valesti.
Kui arvate, et vähe sai ja kuluks rohkemgi, siis kõik ei peagi asjadest alati ühtemoodi aru saama ja jään endiselt eriarvamuse juurde. :roll:
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Puurija »

Isehakanud Luganski Rahvavabariigi võimudel on fotosid, mis tõendavad Ukraina diversantide treeninguid eeskätt Eestist ja Poolast tulnud NATO instruktorite juhendamisel.
Luganski RV rahvamiilitsa esindaja Andrei Marotško: ,,Meie valduses on fotod Ukraina erioperatsioonide sõjaväelastega korraldatud õppustest miinide paigaldamiseks diversioonide sooritamisel. Neid materjale uurides tegid spetsialistid kindlaks, et õppusi viiakse läbi Poola palgasõdurite baasil Novoaidari asulas. Praegu oleme me peaaegu kõigi ukrainlastest diversantide isikud kindlaks teinud."
https://ria.ru/world/20170428/1493328869.html
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1585
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas ambur123 »

Pole kindel, kas sobilik koht just selles teemas, ent paremat ei hakanud silma. Oma üllatuseks avastasin, et avalik-õiguslik ETV+ on 9. mail omajagu viimase ilmasõja meeleolus, õhtul näidatakse ka viimaseid Venemaa sõjafilme nagu Aga koidikud on siin vaiksed (A zori zdes tikhie..., 2015) ja Kaugel neljakümne viiendal-Kohtumised Elbel (V daljokom sorok pjatom- vstretša na Elbe, 2015). Järgmisel päeval aga Võitlus Sevastoopoli eest. Et 9 mai venekeelses telekanalis ilma VOV-ta ei möödu on selge, kuid kuidagi liiga ühte tooni kipub minema...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uusi trende kohalikust propagandast

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Aga mismoodi neid vene vaatajaid siis püüda? :dont_know:
Kui mitte määrides palgsamit hingele "suure võidu" teemal.
Üritades näidata seal eestlasele harjumuspäraseid sisseostetud lääne/india seebikaid, saab selle vaadatavus venelaste hulgas olema null.
Minuarust 9. mai eelõhutul on ERR asjast täitsa õigesti aru saanud, näidata võiks vene vaatajale peale minevaid sõjafilme, ilma neopuutinliku propagandata (sellise "lisaga" on vändatud neid filme küll ja veel - peamiselt on nad suunatud sinise furashkaga seltsimeeste tsekistide saavutuste ülistamisele).

Sinna vene sõjafilmide vahele sööta siis kohalikke, objektiivseid ja tasakaalustatud uudiseid.
Kui aga soovitakse eestivenelasi kõnetada, siis selles "velikaja pobeeda" teemast mööda päriselt ei saagi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline