AVALIK KIRI RIIGIKAITSE JUHTIDELE

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
retired
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Dets, 2011 23:33
Kontakt:

AVALIK KIRI RIIGIKAITSE JUHTIDELE

Postitus Postitas retired »

Petitsioon eemaldati
Viimati muutis retired, 25 Dets, 2011 14:41, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: AVALIK KIRI RIIGIKAITSE JUHTIDELE

Postitus Postitas oleeg »

Lugesin. Ütlen siinkohal otsekoheselt: alla ei kirjutanud ega kirjuta ka edaspidi, kuna oman hetkel liiga vähe informatsiooni ja pole kõigega selles kirjas sisalduvaga nõus.

Küsimus: kas kirja postitaja TÕEPOOLEST soovib, et ma sedasinast kirjatükki lahkaksin? Soovitan järele mõelda, sest see võib osutuda mänguks tulega :write:

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
retired
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 09 Dets, 2011 23:33
Kontakt:

Re: AVALIK KIRI RIIGIKAITSE JUHTIDELE

Postitus Postitas retired »

Mida sa mõtled selle all, et võib osutuda mänguks tulega? Mina sooviks selle petitsiooni kohta arutelu, sest probleem meie riigikaitses on terav. Tavainimene ei saa sellest aru, kuid meie kaitseväe areng on jõudnud katastroofilisse olukorda. Nupukamad ja asjalikumad mehed järjest lahkuvad ning edutamist ja medaleid saavad poliitbroilerid, kelle ainsaks teeneks on suu kinni hoidmine. Kuna selles petitsioonis on see aspekt väga hästi esile toodud, siis oleks minu mõte seda levitada. Ja kes alla kirjutada ei taha ja leiavad, et see paika ei pea, siis sooviks nende käest küsida, et milles nemad näevad meie KV probleeme ja millest on need tingitud?
Kasutaja avatar
deemoowoor
Liige
Postitusi: 49
Liitunud: 20 Nov, 2011 23:23
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: AVALIK KIRI RIIGIKAITSE JUHTIDELE

Postitus Postitas deemoowoor »

Suurte kindralite vastu mängimine on ju alati tulega mängimine... ;)

See lugu on juba päris pikk:
http://www.youtube.com/watch?v=9q8scsznrgM

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=58202410

Sellel petitsioonil on probleem aga selles, et selle allkirjastamine tähendab, et oled täiesti rahul selliste väidetega: "Mereväge juhtima erialaselt ebakompetentsed ohvitserid, kellest suur osa on joodikud, valetajad, vargad ning korruptandid, asusid nad kriitilisel hetkel neid veel ka kaitsma. Kindral Laaneotsa läbikukkunud käitumine tõestas üheselt, et juhtpositsioonile on saanud täiesti ebasobiv inimene."

Aga see tähendab, et sina ise peaksid olema suuteline seda positsiooni kaitsta, ehk nimetada näiteks vähemalt ühe konkreetse joodikust, valetajast, vargast või korrumpeerunud ohvitseri. Kindrali kaitse oli minu arust täiesti normaalne ning midagi tegelikult ei näita. Tema täielik tegevusetus (ignoreerimine) oleks küll märkimisväärsem.

Hr Kirsberg on küll päris julge sellist asja ajada. Samas loodetavasti läks ta KVst ära just ja ainult siis, kui mingeid muid meetmeid olukorda või vähemalt üksikasjade parandamiseks temal enam ei olnud...

Hetkel oleval seisus on väga raske seda petitsiooni populaarsuseni ja suurema märgatavuseni viia, sest õiglane põhirõrk kaadrite ohtliku kaotsiminekule kaob ära raskesti põhjendatavate ning väga ebameeldivate süüdistuste taga. Poliitiliselt on see minu arust suht ebakorrektne, ei ole lihtsalt diplomaatiline. Kusjuures selles asjas seda minu arust oleks hädasti vaja. Seda loomulikult just juba teadaolevate KV ning Mereväe juhide seisukohtade silmas pidades (kuivõrd .
Viimati muutis deemoowoor, 10 Dets, 2011 20:48, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: AVALIK KIRI RIIGIKAITSE JUHTIDELE

Postitus Postitas oleeg »

retired küsis:
Mida sa mõtled selle all, et võib osutuda mänguks tulega?
No vaata asjale hetkeks teiste nurkade alt:
- mis siis, kui ma ei ole veel pensile läinud ?
- mis siis, kui ma ei ole veel reservi läinud ?
Kui ma ei eksi on petitsiooni autor juba reservis? Ju siis kusagil ikkagi leidub pudrumägesid...
:scratch:
Hästi-hästi! Annan endast parima, kuid mitte täna! Nagu ütles kunagi mu hea sõber:
"Kirjutage avaldus kolmes eksemplaris, vastame teile kuu aja pärast eitavalt..." :D

Et teema algatajale ei jääks üksnes tühjad pihud, siis teen otsa lahti:
Lugupeetud president, ministrid, poliitikud, ametnikud, kõrgemad kaitseväelased!
Mureliku Eesti kodanikuna ning reservohvitserina edastan teile palve, mida pean vajalikuks nii Eesti riigi kaitsevõime seisukohalt kui ka maksumaksja raha efektiivse kasutamise huvides!
Palun tulge mõistusele või astuge tagasi!
Kas ma saan õigesti aru, et petitsiooni autor tõemeeli ootab kõigi tsitaadis loetletud riigikaitsega tegelevate isikute tagasiastumist? Õigemini - KAS SEELÄBI MUUTUKS EESTI RIIGI KAITSEVÕIME PAREMAKS ?
Ma millegipärast ei usu sellisesse asjade kulgu...

Kõrvalepõikena soovitan süüvida järgmisse teksti (kellel lugemisega raskusi saab teksti ka kuulata-nautida http://www.youtube.com/watch?v=elFnnKzI ... re=related)
:
Ma ei usu näärimeest ka präänikute eest
ma ei usu kaukameest ka paberi eest
ma ei usu elumeest ta naeratuse eest
ma ei usu reisumeest ta piltide eest
sun ei usu ma usun ei usu
katsuda tahaksin ma
kui ainult kätega katsuda saan
usun kõiki päiksetõuse seni kuni saan
ussidesse usun ma ja kalasse ka
usun kõiki olevusi seni kuni saan
usun nende olemisse õhus ja maal
usun sooja pesu sisse seni kuni saan
sussidesse sallidesse sonisse ka
usun keedukartulisse seni kuni saan
puljongisse pirukasse armunud ma
ma ei usu päkapikke kummutite peal
ma ei usu puudritoosi imesse eal
ma ei usu hinnetesse tunnistuse peal
ma ei usu triipudesse kannika peal
usun ei usu ma usun ei usu
katsuda tahaksin ma
kui ainult kätega katsuda saan.

Seega teen vahekokkuvõtte ja seis on järgmine:
1) tutvusin mulle mitteettenähtud kirjatükiga, kuid alla ei kirjutanud;
2) avaldasin interneeduses oma arvamust, kuid alla ikka ei kirjutanud;
3) kuna meie kaitseväe areng on jõudnud katastroofilisse olukorda ja Nupukamad ja asjalikumad mehed järjest lahkuvad ning kuna ma ei ole veel lahkunud - siis järelikult pole ma ei nupukas ega ka asjalikum... kuid alla ikka ei kirjuta :write:
4) petitsiooni autor nõuab riigikaitse kõrgema juhtkonna lahkumist, mis ohustab otseselt Eesti riigi julgeolekut sest riigikaitse jääks ju sellisel juhul juhtimiseta - millega ma nõus ei ole ja alla ikka ei kirjuta 8)

Puhh sunnik, jälle peab tööle minema...
Aga tore oli mõtteid vahetada!

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: AVALIK KIRI RIIGIKAITSE JUHTIDELE

Postitus Postitas jackpuuk »

Oleeg, + 1 minu poolt!
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: AVALIK KIRI RIIGIKAITSE JUHTIDELE

Postitus Postitas soesilm »

Kirjutan alla hoopis oleegi kirjutisele.
vihm
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 27 Juun, 2007 20:44
Kontakt:

Re: AVALIK KIRI RIIGIKAITSE JUHTIDELE

Postitus Postitas vihm »

aina enam hakkab mulle tunduma, et too Kirsberg on valusalt vastu näppe saanud ja on nüid - pärast kaklust - rusikatega vehkima kukkunud.
petitsiooni seisukohad ei ole minu arvates veenvalt argumenteeritud ja kogu tekst on ülevoolavalt ning kibestunult sapine.
OnuEnn
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 10 Nov, 2011 22:38
Kontakt:

Re: AVALIK KIRI RIIGIKAITSE JUHTIDELE

Postitus Postitas OnuEnn »

kasutaja "retired" on loodud pool päeva enne selle teema loomist ja tema senised ainsad postitused (2) on siinses teemas.

avastas ta jee juhuslikult petitsioon.ee lehelt midagi, tõenäoliselt on tegu antud kirja autoriga kes siin häma ajab.

muide, ainus kes kasutaja "retired" loomise ja antud postituse tegemise vahel petitsioonile alla on kirjutanud, on tuntud poistesõber Joel Friedrich Steinfeldt.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: metsanurk ja 8 külalist