5000-6000 maha lastud mustlast

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Kasutaja avatar
massud
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 26 Juun, 2006 11:28
Asukoht: Eesti lõuna osariigid
Kontakt:

Ära usu mustlase möla.

Postitus Postitas massud »

Ei taha eriti uskuda seda juttu, sest mu isa poolne vanaisa oli partei kommite esimene sekretäär. Ning ta oleks pidand sellest teadma. See selleks- haige hüllge möla ei usu. Muideks präegu tegelen pisi tasa info kogumisega Viljandi juutide kohta. Sest nende saatuses on pallju küsitavat. Olen lugend vene poolset propagandat ja seal kirjutatakse kogu see veretöö Osside kaela. kuigi vanaisade jutust ja mõne teise vanema inimese jutust olen kuulnud , et Viljandi juute hakkasid esimesene nillima kommud. Ning need kes elasid üle kommude repressioonid löödi natside poolt kasti.Nii ,etkui kellegil on antud teemast infot jagada saatke aadresile massud@hot.ee
Ma ei nõustu ühegi sõnaga , mida te ütlete, kuid olen valmis surema teie õiguse eest seda öelda!
Voltaire Prantsuse suur revolutsionäär.
araterI
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 20 Jaan, 2007 15:00
Kontakt:

Postitus Postitas araterI »

Teema ilmselt üldhuvitav, et panen siis juudifookusega jutu siia
Eesti juutide represseerimisest jms hea allikas siin
http://eja.pri.ee/history_es.html
vaata seal ringi, seal ka selle 929 saksa ajal tapetud juudi nimekiri

Jevgenia Gurin-Loov-i raamatus ka midagist vast. Seda saab Juudi Kultuuri Seltsist osta.

Ja siin Eesti rahvastikukaotuste register
http://www.history.ee/register/

Viimasest peaks saama vast ainult nimede põhjal infot ka mustlaste kohta

Kõige korralikum ülevaade on:
"Extermination of the Gypsies in Estonia during World War II: Popular Images and Official Policies", Anton Weiss-Wendt, Brandeis University, Holocaust and Genocide Studies, V17, N1, Spring 2003, pp. 31-61

Nii nagu Weiss-Wendtile kohane, väga põhjalik, korralike allikaviidetega, tasakaalukas ülevaade. Kes soovib asjast pilti saada - suuremates raamatukogudes saab selle artikli endale tellida. Internetis seda pole.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist