Venelaste propagandafilm "Eesti - ajaloo risttee"

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

valdo kirjutas: Aga usu mind, neid on Eestis üsna marginaalne kogus ehk käputäis. Üks korralik eestlane ei lähe natsi-ideoloogiaga kaasa.
Selles ma ei kahtle.
valdo kirjutas: Isegi siinsete alade baltisakslased ei läinud 1930ndatel natsimeelsusega kaasa. Berndt von Stadeni mälestusteraamat on üheks selle tõestuseks...
Ei tea. Kui sirvida vanu ajalehti, siis ikka päris tihti kohtad süüdistusi sakslaste aadressil seoses nende meelsusega. (nt. Postimees 21.04.1933 "Wõltsitakse rahwuslikku kuuluwust" sellest, et Võru saksa kooli õpilased nimetasid eestlasi matsideks, kandsid haakristi ja saksa lippe). Tegelikult ma isegi saan aru ja võib-olla ka õigustaksin seda, kuidas väljaspoolt Saksamaalt elanud sakslased suhtusid Hitlerile 30-datel. Aga praegu, 70 aastat hiljem, sümpatiseerida natsidele võib ainult üldharimatuse või erilise jonni pärast.

Muuseas, natsimeelsus ju ei tähenda üksnes Hitleri-režiimi välisefektidele kummardamist: rahvuslik sallimatus, vaenlaste otsimine, demokraatliku riigikorralduse mitteaktsepteerimine, kadedus, minevikuviha pidev regenereerimine -- kõik see on sügavam, kui lihtsalt mingi jobu kes kannab haakristi ja on uhke selle üle.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Sasha! Natsimeelsusest Eestis rääkides ei mõtle ju me neid paarikümment kiilakat isendit, keda linnapildis näha ei ole ja kellele üks Tartus resideerunud mustanahaline naishüsteerik omistas rünnakrühmlaste oreooli, mis jäi samavõrra tõestamata, nagu selle valetaja kriminaalne tegu?
Jättes kõrvale nimetused natsionaalsotsialist, fašist, kommunist, maoist, monarhist - siis minu jaoks on selliste tungide ihalejateks just Venemaaga (ja ka venelastega) tihedat kontakti otsivad ringkonnad. Ka isiklikus elus olen märganud, et minust lahtisaamiseks on vastaspoolel tavaliselt varrukast võtta ainult enda poolt praktiseeritavate sigaduste peegeldus minule!
Ja kui Sa ütled, et vankade natsimeelsus meie ravi ei vaja, siis miks nad meid ravima tulevad?!?!
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2088
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Natsimeelsusel Venemaal on omad põhjused ja kindlasti ka oma ravi. Las ise sellega tegelevad -- usu mind, meie abi nad ei vaja
Mnjaa...nii arvati ka natside kohta 20-30 Saksamaal lääne maailmas. Loodeti sakslaste, kui haritud ja tsiviliseeritud inimeste mõistusele. Venemaal sellele aga loota ei saa. Laaneots tegi õige tähelepaneku, kui Venemaad ainsaks ohuks nimetas. Nii on!
Riiklikul tasemel vähemuste (grusiinid, kaukaaslased, soome-ugrilased, siberi rahvad jne) jõhker mahasurumine, hävitamine ja venestamine. Vaba ajakirjanduse mahasurumine, vastaste kõrvaldamine, sihiliku desinformatsiooni levutamine (kusjuures rahva sihilik ülesässitamine nende valedega rahulike riikide vastu) jne, jne...

Ei, ma ei usu, et Venemaa sellest kõigest ise välja tuleb! Need jõud, mida eks KGB-FSB on veerema pannud, tuleb kogu lääne demokraatiat armastavate riikide ja organisatsioonidega peatada, enne, kui see laviin juhitavuse kaotab ja kogu maailma uputab.

Aina räägitakse, iga järjekordse vene poolse idiootliku süüdistuse puhul, et neid ei maksa tähele panna. Muidugi, provokaatoreid on, kuid...Näha on, et sealpool minnakse järjest jultunumaks.

Nii, et ma ei saa kohe mitte nõustuda, et vene fashismi-kommunismi-natsismi-äärmuslased oleksid Venemaa probleemiks ja, et ta ise tuleb sellega toime. Ei usu, kohe mitte!

Venemaa vajab revolutsiooni, kas roosat, oražsi, rooside, laulvat või oktroobi- vahet pole, peaasi, et normaalsed inimesed võimule saaksid (kui neid seal muidugi enam üldse leidub :?: ).
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Arnold kirjutas: Ja kui Sa ütled, et vankade natsimeelsus meie ravi ei vaja, siis miks nad meid ravima tulevad?!?!
Teie kui vanem ja elu näinud inimene kindlasti teate sellele küsimusele vastust. :) Aga minu arust võib sellele rahulikumalt suhtuda. Nupp "Ignore" on ju mitte ainult meie foorumis olemas.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kas ma nüüd nii "vanem inimene " olen - isegi solvab veel kuidagi, kuigi olen tõesti 41 :lol:
Olles kolm ja pool aastat elanud sunniviisiliselt Venemaal, kasutaksin ma heameelega nuppu "ignore", aga see nupp asub jaanalinnu perses!
Ma kasutaksin hea meelega nuppu "Blow" ja see oleks hea, aga mul hakkab nendest süütutest idiootidest kahju, kes süütult vaatavad oma "juhtide" tegemisi, kes kunagi ehk ka ülemaailmse kohtu ette astuvad.
Üldiselt on minu jaoks kogu Venemaa kloaagi tähendusega, kuigi võiksin seal isegi suhteliselt kergelt reisida ja kasvõi briti luurajat etendada.
Pask on see Venemaa!
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

krizz kirjutas: Venemaa vajab revolutsiooni, kas roosat, oražsi, rooside, laulvat või oktroobi- vahet pole, peaasi, et normaalsed inimesed võimule saaksid (kui neid seal muidugi enam üldse leidub :?: ).
Mõtle vabal ajal, keda sa "normaalseks" venelaseks pead ja millisena peaks välja nägema "su unistuste Venemaa", ehk selline, millega sa rahul oleksid. Ja sellest, miks neid, kes Eestisse heatahtlikult seal suhtuksid, on iga aastaga vähem ja vähem, kui võrrelda kasvõi 90-date algusega.

Selline idealistlik mõtlemisviis, mida sa demonstreerid, on klassikaline nõukogude inimese loogika; (millest retooriliselt küsis mind Arnold) -- selle loogika aluseks on soov teha naabritele "ainult head" vaatamata naabri soovidele ja oma enda võimalustele. Eesti ei saa reaalselt mõjutada režiime ei Venemaal, ei Valgevenes ega Hiinas või Põhja-Koreas. Samas meil on Venemaaga üldine piir, 90 tuhat nende kodanike ja tugev vene kapitali ärimõju -- ehk teisisõnu, meid mõjutatakse, mitte meie mõjutame. Ja seepärast on targem ja pragmaatilisem õppida / harjuda sellise Venemaaga, nagu ta on. Ükskõik mis režiim seal ei oleks. Panustada mingi ideaalsele olukorrale mis seal kunagi võib-olla kehtestatakse on rumalus -- me elame siin ja praegu; ja turvatunnet on vaja siin ja praegu.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2197
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Võiks küsida, et kumb on siis suurem oht, kas neonatsism või neostalinism?

Täiesti selgelt viimane, kuna neil üksikutel kätegavehkijatel ja "siegheil" karjuvatel hullukestel pole mitte miskit seljatagust.

Aga staliniste on meitel hulgi! (alles paar nädalat tagasi oli kaubanduskeskuses sõnavahetus miski punase mamsliga (ei ütle "vene mamsel," kuna ei taha seda rahvust solvata). Mina ei saanud aru, mida ta tahab ja ka ignoreerisin tema kategoorilist korraldust minna koheselt "po russki" peale üle. Seepeale sain teada, et olen ka fašist)
Ja pakun, et vähemalt pool Lasnamäe muulastest käib ringi rusikas taskus ja loodab, et peatselt Putini tankid tulevad ja korra majja löövad. Ja naaberriik paistab sellist mõtteviisi õhutavat ka.

Selle filmi suhtes tekkis mul kahtlus, et see ei tarvitsegi olla mingi venelaste propaganda, vaid hoopis näiteks kohalike vabamüürlaste sepitsus, et näiteks Savisaarele selle Filatovi pärast ära teha.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Arnold kirjutas:Kas ma nüüd nii "vanem inimene " olen - isegi solvab veel kuidagi, kuigi olen tõesti 41 :lol:
:) Olgu, võib-olla ma pisut pingutasin üle. Aga 35 on ju vähem kui 41, eks ole? Ja arvestades siinsete jüngrite vanust me ju oleme tõesti vanemad inimesed... :)
Arnold kirjutas: Üldiselt on minu jaoks kogu Venemaa kloaagi tähendusega, kuigi võiksin seal isegi suhteliselt kergelt reisida ja kasvõi briti luurajat etendada.
Moodsa vene teooria järgi (D.Galkovski) Venemaal on inglise agentuur mõtetu, kuna Vene on niigi inglise kontrolli all (krüptokoloonia). :)
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

"Ja seepärast on targem ja pragmaatilisem õppida / harjuda sellise Venemaaga, nagu ta on. Ükskõik mis režiim seal ei oleks."

Meil oli üks kohanduja, isegi sõjasangari haaras kaasa (väiksematest limukatest rääkimata) - lõpetas Buraševos, teine Vladimiri vanglas.
Mul on veel ehk paarkümmend aastat elada, aga ühte ma Sulle ütlen: sündimine orjuses ei olnud minu süü, kui ma nüüd peaksin jälle vankaorjuses surema, siis on see ka minu süü! Mina teen kõik selle vastu [---]
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Soobel ütles:"Selle filmi suhtes tekkis mul kahtlus, et see ei tarvitsegi olla mingi venelaste propaganda, vaid hoopis näiteks kohalike vabamüürlaste sepitsus, et näiteks Savisaarele selle Filatovi pärast ära teha."
Jah, ka mul tekkis kahtlus, et kuidas saab nii idiootne olla?! Tegelikult käivad idiootsused tänapäeval käsikäes - mingitest litvinenkodest alustades.
Eks viiekümne aasta pärast sünnib pudilõuast ajaloolane, kes kõik paika paneb. Loodetavasti mäletatakse ka meid!
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Selle eelmise postituse viimase lausega oleks aeg tagasi pöörduda filmi kui sellise juurde?
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2197
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Idiotism on diagnoos ja seda saab panna vaid vastava eriala spetsialist, mitte kasfoorumlane, seega ei võta ma seda diagnoosi tõsiselt.

Aga selline emotsioon tekkis korra. Filmi ennast pole näinud, ega tea, kui põhjalik ta on - kas tema tegemiseks on kulunud palju raha, või on ta lihtsalt klippidest ja pildikestest kokku monteeritud kollaaz, kuhu on odava raha eest miski vene mamsel peale lugema palgatud. Sellise asjaga saaks hea tahtmise korral üsna väike grupp hakkama, et Savisaarele ära teha. Selle versiooni poolt räägib natuke ka filmi ilmumise aeg.

Edit: kui seal pajatas juba ArnoldMeri, siis kukub see versioon ära.

Kui kohukesereklaame esimest korda nägin, tekkis ka kohe mõte, et miski Isamaaliiduga seotud firma teeb Edgari kulul pulli. Aga näe, ikka Keskerakonna suurrahastaja käsi oli hoopis mängus...
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Kas kellelgil on hirm / häbi / rõõm Arnoldi südamliku postituse eest, et seda nüüd tsensureeriti? Koos minu vastusega :)

Kes teab, inimene võis selle postituse esitamisel võib-olla ametikõrgenduse saada -- ja nüüd näe ei saagi! ;)

Nii et natsimeelsuse teema juurde: quod erat demonstrantum, seltsimehed. Ei vajakski kommenteerimist: kahju, et see piltlik tõestus ära kustatati.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Mina tsenseerisin ja kustutasin. Vanema inimese õigusega.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Olgu. Vanema inimese õiguse vastu mul ei ole midagi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist