"Sudite sami" telesild Moskva-Tallinn

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2088
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Ja sakslastel ikka jätkub mõistust ja eneseväärikust...
Mis eneseväärikust? Kaks ühesugust pätti, mõlemal samad patud südamel. Koos anastasid Poola, koos jagasid maailma. Venemaa ja Saksamaa on ühesuguse süüga. Ega see ei peagi sakslasi häirima, et nende endised liitlased nende kodus pidutsevad. Lihtsalt sakslased on euroopalikud pätid, kes on oma tegusid kahetsenud. Moskoviidid aga trallitavad ja taovad vastu rindu...See nn "võit" suures isamaasõjas ongi ainuke saavutus, mis neile on jäänud. Kui nad aru saavad millisel valel see suur võidu müüt seisab, variseks kogu nende eneseväärikus kokku. Eks aeg teeb oma töö... Aga Eesti ja teised demokraatlikud riigid peavad vaikselt kaasa aitama, et see müüt puruneks.

Haudade kohta on jah nii, et kus lahingud olid, seal venelased jätsid oma langenud sageli vedelema. Vanaisa oli sapöör 4 a vene sõjaväes. Käis mõõda lahingupaiku. Oli haruldane, kui leidsid sakslase laiba, seevastu vene poolel sõdinuid oli lademetes soodes ja väljadel.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Ja sakslastel ikka jätkub mõistust ja eneseväärikust...
Jätkub seda eestlastel ka Sashake.
Esiteks tahame me seda kuju ainult teisaltada, mitte hävitada.
Teiseks arvestades seda mida Vene okupandid on siin korda saanud, siis tänu eestlaste mõistlikusele ja eneseväärikusele venelased siin üldse elada saavad.
Vaata näiteks kuidas käitusid Tsehhid sakslastega, kui Saksa võim nende pealt kadus.

Räägi parem Sasha kus on venelaste mõistus ja eneseväärikus, kas neil seda üldse kunagi olnud on?
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Mis alusel sa räägid teiste eestlaste eest? Kes on "meie"? Harimata eesti hitlerjugend? Isehakanud ajaloolaste selts? Militaar.net foorumi trollide/flooderite ühing? Õpi lõpuks enda eest rääkida, hugo1.

Hea kasvatus seisneb selles, et alustatakse endast: mis asi sul on tšehhidest või venemaal elavatest venelastest -- proovi käituda eneseväärikalt ja suuremeelselt siin ja inimestega kes on sind ümber. Mis asi sul sellest, mis on kunagi ja mitte sinuga juhtunud, kui sa elad siin ja praegu? 15 aastat on piisavalt pikk aeg, et kättemaksuhimust ja muudest kompleksitest vabaneda. Seda enam, et sul isiklikult ju ei ole millegi eest kätte maksta -- noor oled, kes sind jõudnud nii sügavalt solvata? :) Milleks siis sa sublimeerid see olematu või koos ajupesuna päritud viha? Sa ei kuulu ju kaotajate generatsiooni, oled võitjate sees: vabas Eestis vaba noor inimene. Mis sügav põhjus on olla jälle looser ja käituda kaotajana?
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Suured tänud Sashale hea nimekuju eest:

Isehakanud ajaloolaste selts, lühendatult IAS.

Tõepoolest, väga tabavalt öeldud!!!
:wink:

terv
o
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Sasha
Mis alusel sa räägid teiste eestlaste eest? Kes on "meie"? Harimata eesti hitlerjugend? Isehakanud ajaloolaste selts? Militaar.net foorumi trollide/flooderite ühing? Õpi lõpuks enda eest rääkida, hugo1.

Kas Sa tõesti uskusid, kui tõid näitena Saksamaa, et terve saksa rahvas pooldab seda punamonumenti seal Berliinis?
Kes annab Sulle õiguse rääkida sakslaste eest?
Tahad teada ´miks ma arvan, et enamus eestlastest nii arvab.
Sellepärast, et enamus mu sõpru-tutavaid on eestlased ja nad pooldavad selle monumendi ära viimist, isegi meie peaminister on selle poolt.
Vaata, kasvõi mis toimub siin foorumis.
Hea kasvatus seisneb selles, et alustatakse endast: mis asi sul on tšehhidest või venemaal elavatest venelastest -- proovi käituda emneseväärikalt ja suuremeelselt siin ja inimestega kes on sind ümber
Ma proovingi, kuid kurat kui Sa tuled siin ninapeale hõõrma sakslaste suuremeelsust, millal te venelased ükskord aru saate, et te ei ole pühad lehmad, keda tuleb alati kohelda paremini kui teisi.
Pange näiteks kusagile Venemaale püsti SS.lase kuju nende eestlaste mälestuseks kes seal surid ja siis tule suuremeelsusest rääkima.
Kurat pange kasvõi nende mälestuseks, kes surid teie endi käe läbi teie endi laagrites.
Kus on teie suuremeelsus? Ainult nõuate.


Mis asi sul sellest, mis on kunagi ja mitte sinuga juhtunud, kui sa elad siin ja praegu?
Pool mu suguvõsa suri Siberis, aga mis mul sellest.
15 aastat on piisavalt pikk aeg, et kättemaksuhimust ja muudest kompleksitest vabaneda. Seda enam, et sul isiklikult ju ei ole millegi eest kätte maksta -- noor oled, kes sind jõudnud nii sügavalt solvata?
Ei kuulu mina nende hulka, kes tänaval venelasi ründavad ja ei pea ka seda õigeks, ei taha kättemaksta kellegile. Mul on tutvusringkonnas palju Vene tutavaid kellest väga lugu pean.
Jutt käib sellest kujust, mis irvitab meie kurva ajaloo üle, Sinule ei jõua see kahjuks pärale.
Muidu ei oleks midagi Sul selle vastu, et see mujale viidaks.

[/quote]
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

huvitav miks tuuakse näiteks vägistatud ja nürnbergi tagajärgede tõttu alaliselt süümekates olevaid sakslasi? sakslased ei julge teha midagi, mille tõttu neid võidaks taas-tärkavas natsismis süüdistada. venekeelne avalik arvamus süüdistab meid fashismis, on nimetanud meid fashistideks IIMS-ist alates ja samas räägib, kuidas punaarmee "vabastas eesti fashistidest". juu siis ei vabastanud piisavalt, sest ligi miljon eestlast elab ikka veel siin. meie üle pole kohut mõistetud, meil pole midagi häbeneda. meil on täielik õigus võtta maha, paigutada mujale, või hävitada meie vaenlaste ausambad nii, nagu seda punavõim tegi meie vabadussõja ausammastega.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

hugo1 kirjutas: Kes annab Sulle õiguse rääkida sakslaste eest?
Ma ei rääkigi. Kontrolli ära.

Fakt on et Saksamaal nõukogude sümboolikaga Punaarmee ausambad seisavad kohal ja on ideaalses korras. Renoveerimise ja korrapidamise eest maksab Saksamaa. Vaatamata Ida-Saksamaa keerulisele sõjajärgsele ajaloole, kogunevad seal inimesed punaste lippudega ja see ei ole aluseks memoriaalide teisaldamiseks. Samuti ei ole aluseks ausambadega sõdimiseks väljakutsuv nõukogude sümboolika: vt. kuidas näeb välja keset Berliini seisev Tiergarteni sõjamemoriaal. Leppimiseks oma ajalooga (või oma elanikkonna osaga) pole vaja midagi lammutama või teisaldama.
hugo1 kirjutas: meie peaminister on selle poolt.
Meie peaminister on endine kompartei pomo. Rahavuslaste häälte kogumiseks reformlastel ei ole muud, kui teeskleda võitlust nõukogudemeelsetega :) Sõdimine ausambadega ongi puhas nõukogudemeelsus. Ja sina, toetades pronkssõduri teisaldamist, näitadki oma homo soveticus'e komplekse. Mis sellest, et lehvid sini-must-valgega -- sees oled seesama sallimatu nõukogude inimene.
millal te venelased ükskord aru saate, et te ei ole pühad lehmad, keda tuleb alati kohelda paremini kui teisi.
Kohtle teisi inimesi nii nagu sa sooviksid et nad kohtleksid sind. Mitte paremini, mitte halvemini. Praegu aga sa üritad minule või mingile abstraktsele venelasele millegieest kätte maksta.
Pange näiteks kusagile Venemaale püsti SS.lase kuju nende eestlaste mälestuseks kes seal surid ja siis tule suuremeelsusest rääkima.


Kelle poole sa pöördud? :) Minu arust, Maarjamäel on olemas vastavad mälestusmärgid, Jüriöö pargis samuti. Kui on soov panna veel kuhugi, mul ei ole vastu midagi. Venemaa mind eriti ei koti, ma ei ela seal.

Ja veel. Võta mingi sõnaraamat või hea klassikaline ilukirjanduslik raamat ja proovi uurida, mis on sõna "suuremeelsus" tähendus. Sina kasutad selle päris kohatult.

Kurat pange kasvõi nende mälestuseks, kes surid teie endi käe läbi teie endi laagrites.


Sõnakasutust "meie" osas ma vist olen sulle selgitanud. Nüüd võime seda sõna "teie" osas teha. :) Mina olen mina. Iseenda eest. Kellele sa teietad?
Jutt käib sellest kujust, mis irvitab meie kurva ajaloo üle, Sinule ei jõua see kahjuks pärale.
Muidu ei oleks midagi Sul selle vastu, et see mujale viidaks.
Ma ei lähe tänavale protesteerima kui see teisaldatakse. Aga väljendan oma arvamust, et see oleks rumal samm.
Viimati muutis Sasha, 24 Jaan, 2007 11:14, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Madis22 kirjutas:meil on täielik õigus võtta maha, paigutada mujale, või hävitada meie vaenlaste ausambad nii, nagu seda punavõim tegi meie vabadussõja ausammastega.
Õigus meil on kahtlemata olemas. Aga mis sügav mõte on sarnastuda punavõimuga?
Epaminondas
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 01 Apr, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Epaminondas »

http://www.hullumaja.com/?pg=main&i=6413

Sasha - sa oled suurepärane demagoog. Kuid ma usun, et sa saad hästi aru, miks Tõnismäe monument rahvast ärritab. See ei ole suure osa venelaste jaoks enam mälestusmärk, vaid koht, kuhu minna provokatsioone korraldama.
Kasutaja avatar
Sasha
Liige
Postitusi: 659
Liitunud: 14 Juun, 2005 16:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Sasha »

Art kirjutas: Sasha - sa oled suurepärane demagoog.
Võiksid piirduda sellega, et olen suurepärane.;)

Aga demagoogitsemisele sa võiksid osutada või tõestada.
Art kirjutas: Kuid ma usun, et sa saad hästi aru, miks Tõnismäe monument rahvast ärritab. See ei ole suure osa venelaste jaoks enam mälestusmärk, vaid koht, kuhu minna provokatsioone korraldama.
Ma saan aru, miks see ärritab. Ma ei saa aru, miks Ansipi lahendus on nii rumal ja lühinägelik. No viiakse sõdur Maarjamäele või sõjakalmistule või hoopis Venemaale -- kuidas see välistab provokatsioonide korraldamist mujal või teisel viisil?

Ja kes on mõõtnud eestivenelaste osi omavahel -- kumb on suurem ja kumb väiksem? :) Käivad Tõnismäel tuhanded, seisavad aga punalipudega või joovad viina -- üksikud.
susi
Liige
Postitusi: 557
Liitunud: 08 Juul, 2005 21:22
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas susi »

Naljakas on see, et hiljuti lugesin Zalesski viimasest raamatust, et Putini sünnilinnas (või kodulinnas) on mälestusmärk Leningradi all langenud norralastele. Ehk siis ilmselt norra SS-lastele. Zalesski imestas ka, et miks Vene meedia sellest mööda on läinud. Raamatu pealkiri "Komandirõ elitnõh chastej SS".
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

kas norrakad käivad regulaarselt selle juures SRÜ vastu meelt avaldamas?
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
susi
Liige
Postitusi: 557
Liitunud: 08 Juul, 2005 21:22
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Postitus Postitas susi »

Ma arvan, et Sa tead isegi vastust.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2088
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Harimata eesti hitlerjugend? Isehakanud ajaloolaste selts? Militaar.net foorumi trollide/flooderite ühing?
Ei, eestlased ongi ju fašhistid, pole vaja siin alustada hitlerjugendist, et jõuda välja ühesele tõdemusele- fašhistid! Kui venelased peavad tõesti fašhistideks neid, kes oma kodu armastavad ja kaitsevad- siis olen seda meeleldi. Mõistetest nende õiges tähenduses ei räägita enam ammugi.

Mis aga ajaloo teemalistesse sõnavõttudesse puutub (siin foorumis), siis ei maksa unustada, et eestlased on pidanud 50 a kuulama okupantide "õiget" ajaloo käsitlust. Oleme alles pea 16 a taasiseseisvad, on mõistetav, et ajalugu on tulnud sel ajal, ja tuleb edaspidigi puhastada 50 a pitserist. Nii, et eestlastel on oma ajalooga tõesti käed tööd täis. Venelased seda ehk ei mõista, sest nende seisukohad pole viimaste aastatega eriti muutunud. Kuigi päevavalgele on tulnud järjest ilmsemaid fakte, mis räägivad sootuks teist keelt, kui nõukogude- föderatiivne ajaloo käsitlus tahab uskuda. Ikka valitseb nõukogulik must- valge pilt.

Ühesõnaga eestlastel on väga palju oma ajalooga tegemist ja arutamist. Palju on vaja saastast puhtaks pesta. Meile on see oluline, kasvõi kõigi süütult tapetute ja represseeritute nimel. Meile on oluline, et õiglus pääseks võidule :!:

Pronkssõdurist veel. Usun, et paljud eestlased suutsid aastaid reaalsustaju säilitada, ja mõistsid, et on euroopalik, kui käiakse mälestamas oma langenuid, olgu siis pealegi vaenlased, või ei. Nii oleks see võinud ka jätkuda, sest veteranid surevad,st "iga pidu saab kord otsa ja pillimehel lõppeb ramm". Siis oleks asi lahenenud ja saanuks kuju rahulikult viia mujale. Nüüd aga hakati selle kuju juures noorsugu ülese ässitama ja eestlasi oma kodumaal alandama. Nii see ei käi. Euroopas ei nimetata seda langenute mälestamiseks. Selleine asi ei lähe. Eriti veel Eesti pealinna keskel. Pealinnast peab see kuju igaljuhul kaduma!
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Nüüd aga hakati selle kuju juures noorsugu ülese ässitama ja eestlasi oma kodumaal alandama.
See on probleemi nö jäämäe tipp. Põhiline on ju, et teatud jõud taoliselt käituvad. Ja kuju teisaldamisega seda probleemi vaevalt et lahendab. Ta annab ühele poolele vaid teatava moraalse rahulduse, aga "ässitajad ja alandajad" jäävad ning otsivad uusi meetodeid. Muidugi on ässitajaid alati, nendest ei saa mitte kunagi lahti, kuid alati on võimalik minimiseerida nende aktiivsete pooldajate hulka. Ma ei ole küll erilise tähelepanuga seda monumendi ümber toimuvat eelmistel aastatel jälginud, kuid näib, et iga aastaga tuleb neid pooldajaid aina juurde. Miks see nii on ja mida selle vastu ette saab võtta -- vaat hoopis sellega tuleks tegeleda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist