Vormikandmise apsud tänapäeva KV/KL

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

hillart kirjutas:
Pole ise suitsumees, aga kas see ajab siis ila nii voolama või?
Muud vabandust ma sellele ei näe - niisama sülgamine on minule isiklikult rõve.
Mis puudutab aga seda, et sülitamisele peab olema mingi vabandav põhjus, siis on küsimuse selline asetus tõepoolest kummaline. Kuna sülitamise näol on tegu inimese elutegevuse protsessis tekkinud ülemäärase süljenäärmete nõre kehast eemaldamise aktiga, siis - miks peab sellele mingit vabandavat põhjust otsima?
Toon ikka selle juba läbijooksnud näite. Ei lähe ma ju end ei kergest ega raskest kergendama suurtes sisemistes süümepiinades ja rõvedusgrimassiga suul, sisemisi vabandusi taoliseks ettevõtmiseks otsides. Ja seda vaatamata sellele, et ka need protseduurid mõningatele meist RÕVEDAD on. Aga võib-olla pole mitte? On hoopis meeldivad, nauditavad? :lol:

Sülje saab alla neelata - selles mõttes on võrdlus muude "kergendamistega" kohatu - vastasel korral oleks ju OK kui seesama vormis tegelane oleks hoopis kõrge kaarega vett lasknud, sest häda tuli peale. Kui külmetushaiguse tagajärjel on kurgus röga, siis ilmselt pole seda mõistlik alla neelata, kuigi avalikus kohas teen ma seda siiski, sest lähtun sellest, et kui mulle endale on teiste ilastamine rõve - jah, tõepoolest - RÕVE, siis ilmselt on seda ka minu ilastamine teistele.
Koduõuel ja metsas tatistamine on teine asi, kuigi nädalavahetusel õppusel käies oli päris häiriv, kui üks tegelane tatistas just sinna alale angaari põrandal, kuhu teised varsti oma kotid pidid asetama.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas mongol »

Ma sülitan küll suitsunurgas prügikasti. Ka sõdurite juuresolekul. Peab vist selle silmakirjaliku tegevuse lõpetama, sest muudes kohtades (riviplatsil, kasarmu ees jne) teen ma hoopis märkusi mahatatistajatele.

Samas, ma pole major ka, kõigest allohvitser :D

PS Aga ehk aitaks absurdihuumorist ja defineeriks "otsisin just kaks minutit oma taskust salvrätti"-situatsioone või midagi?
professional retard
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Fakt on see, et paljud inimesed peavad avalikus ruumis ja eriti mundris sülgamist rõvedaks ning ei ole vahet, kas seda teeb ohvitser, allohvitser või sõdur - sülgaja suhtes tekib lihtsalt teatud eelarvamus (tegelikult on küll vahe - ohvitseri puhul tundub see eriti rõve). Loengud füsioloogiast jms. asja ei muuda, sest see ei ole mitte pelgalt hoiak vaid lisaks sellele ka aisting. Ükskõik millise aistingu puhul võib ju südame kõvaks teha, aga milleks vaeva näha? Sest lisaks aistingule on ju ikkagi ka hoiak :)

Siiralt - mulle tuli üllatusena, et on omakorda palju inimesi, kes arvavad, et avalikus ruumis on sülgamine täiesti normaalne tegevus.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
B2 Spirit
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 04 Mai, 2009 14:31
Asukoht: Paldiski/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas B2 Spirit »

Shiim kirjutas:Siiralt - mulle tuli üllatusena, et on omakorda palju inimesi, kes arvavad, et avalikus ruumis on sülgamine täiesti normaalne tegevus.
Mulle ka, väga suure üllatusena.
First Cavalry Sniper Regiment of Theatre Critics
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Ega siin pikalt midagi arutada polegi. Avaldan lihtsalt meelsust tugeva toetuskommentaariga B2 Spirit´ile ja temaga samal lainel olijatele.
Siin on tegemist asjaga, mida kas on kahe kõrva vahel või siis pole.
Sülge jätkub kõigil, aga selle väljutamiseks koha ja aja valimiseks jääb osadel kõrvadevahelisest puudu.
Ja füsioloogiaga pole siin küll mingit pistmist :wink:
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Lootusetu. :cry: :oops:
Milleks meile vormikandmise eeskirjad ja muu taoline paberipahn, kui ... ?

... kui KVJ käib talvel suvemütsiga.
... kui, paar päeva tagasi TV-s nähtuna, presidendi adjutant nagu mees muiste tavavormi suvemütsiga ringi patseerib. Aga väljas on ikka päris krõbe külm! :lol:

(Vastavalt KVJ kk-le on tänase päevas seisuga EKV-s kehtiv talvine vormiriietus. Ja pole tähtis, kas väli-, tava- või pidulik vormiriietus. Ja nii ongi.)

Ja meie räägime siin, et keski sülitas (kujuta ette!! :shock: ). Ja juttu jätkus oi-oi kui kauaks. :lol: :lol: :lol:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Vormikandmiseeskirja kohaselt on talvevormide hulgas ka vormikomplekt, kus muu ilu kõrval on kasutuses suvise välivormi müts. Nr 5 või 6, ei mäleta peast.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

kangelaspioneer kirjutas:Vormikandmiseeskirja kohaselt on talvevormide hulgas ka vormikomplekt, kus muu ilu kõrval on kasutuses suvise välivormi müts. Nr 5 või 6, ei mäleta peast.
Nii see on ja kas mitte väeosa ülema käskkirjaga ei kehtestata vormi, suvist, talvist või seda nr. 5 või 6? Aga, tagasi tulles selle päris võika sülitamisepildi juurde. Nii ei tehta avalikus ruumis - aga kuskuradi kohas see pilt siis tehtud oli?? Kas tõesti avalikus ruumis? Või kusagil ja vastavas suletud suitsetamise ruumis? Mina olen selle poolt, et ohvitseridel, ka paraadvormis, ei tohi ära keelata sülitamisevõimalust. Nii nagu ka kusemise jmt tegevust. Mida B2 Spirit vist hea meelega teeks :D
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

B2 Spirit kirjutas:
Shiim kirjutas:Siiralt - mulle tuli üllatusena, et on omakorda palju inimesi, kes arvavad, et avalikus ruumis on sülgamine täiesti normaalne tegevus.
Mulle ka, väga suure üllatusena.
Vaatan siin seda arutelu "viisakuse" yle ja mul tekkis retooriline kysimus.
Kui paljud "moraalitsejatest" on viisakad sisemise soovi pärast ja kui paljud on "viisakad" väliste möjude pärast?
Näiteks, tööl juures sööklas ma vaatan, et inimesed tänavad ette ja taha. Minul tekkis kysimus, et kui paljud tänavad siiralt ja kui paljud tänavad selle pärast, et nii on lihtsalt kombeks ...
Tervitan moraliste selle lauluga - http://www.youtube.com/watch?v=WZnis3XO5VM
B2 Spirit
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 04 Mai, 2009 14:31
Asukoht: Paldiski/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas B2 Spirit »

metssiga kirjutas:Nii ei tehta avalikus ruumis - aga kuskuradi kohas see pilt siis tehtud oli?? Kas tõesti avalikus ruumis? Või kusagil ja vastavas suletud suitsetamise ruumis? Mina olen selle poolt, et ohvitseridel, ka paraadvormis, ei tohi ära keelata sülitamisevõimalust. Nii nagu ka kusemise jmt tegevust. Mida B2 Spirit vist hea meelega teeks :D
Nagu juba MITU korda öeldud on, on pilt tehtud eelmisel aastal presidendi vastuvõtul. Vanemuise suure maja ees, paraadukse kõrval.

Jah, mina keelaksin KÕIKIDEL inimestel avalikus kohas kusemise ja ilastamise. Nii ohvitseridel kui mitteohvitseridel, nii paraadvormis kui ballikleidis kui töötunkedes. Mitte ainult mina. Meite seadusetegijad lausa on arvanud, et avalikus kohas kusemine toob endaga trahvi kaasa. Mõned peavad tööle kõndima üle nende "loomulike vajaduste" Tartu esindusteatri peaukse ees.

Aga matsid jäävad matsideks ja neid ei ole just vähe:(

Major T. võiks vormikandmise eeskirju põhjalikumalt lugeda. Paistaks natuke intelligentsem välja ja ei juhtuks nii lolle apsakaid pidevalt.

Wudul ei ole ikka sootsiumi toimimise mehhanismidest mitte kõige udusematki aimu, eksole? :(
First Cavalry Sniper Regiment of Theatre Critics
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Paistaks natuke intelligentsem välja ja ei juhtuks nii lolle apsakaid pidevalt.
Vaadake, mind nagu eriti ei huvita (ja pole kunagi huvitanud) ENDAST MINGI MULJE JÄTMINE TEISTELE. Seda enam, kui see vaid võlts teesklemine oleks. Kust ühel sünnipärasel põllupidajate pojal ja nn esimese põlve intelligendil seda sügavat geneetilist päritolu intelligentsi ikka nii väga võtta on? :lol: :lol:

Aga siiski. Seda siis ühe meie foorumis tuntuima ilkuja kommentaari kohta. Noh, et järjekordne minu LOLL APS, või nii. :lol: :lol:
Pole mulle mitte teadmata iga-aastaselt muudetavate vormikandmise juhendite vastavad klauslid. Viimatine on siis (18.03.2010) - KAITSEVÄELASE JA KAITSELIIDU TEGEVLIIKME VORMIRIIETUSE JA ERALDUSMÄRKIDE KANDMISE KORD
Vaatamata erinevatele sõnastustele ning erinevate punktide järjekordade muutmistele on aga selle põhipunktid neis kõigis juba oma 15 aastat samaks jäänud. Omapoolse nn. lolli apsu ( :roll: ) selgituseks siis niipalju, et eelpoolnimettud normatiivdokument ütleb selge sõnaga, et ... "Vormid 1−4 on suvised ja 5−7 talvised tavavormikomplektid." ja "Peakate peab vastama aastaajale."
Vorm nr.5, mis vastavalt eeltoodule on küll talvevorm, kuid sellega kantakse tõepoolest tavavormi mütsi, ja selle juurde kuulub veel ka mantel.
Minu poolt äramärkimist leidnud juhtumuste korral olid eksimused järgmises:
1. Meeste tavavormi müts ei ole mitte samane tavavormi suvemütsiga. Et ka eelpoolkommenteerinud kaitseväekauge (tema enese sõnade kohaselt eelnevates postitustes) foorumlane nende kahe erineva peakatte erinevust mõistaks, siis - "tavavormi suvemüts" on kaitseväe peakate, millist rahvakeeles "pilotka"-ks kutsutakse ja missugust kindlasti krõbeda pakasega lumehangede vahel sobiv kanda pole ja mis kohe kindlasti ei vasta ka aasataajale. Seda enam, et see KVJ käskkirjaga ja sellele järgnevate kk-dega kehtestatud talvevormile ei vastanud.
Üle 20 kraadine külm ja üle pea kõrguvad lumehanged annavad vist küll ilmselt alust oletamaks, et talv on väljas. :lol:
2. Sama kehtib ka tavavormi nr 5 kandmise kohta presidendi adjutandi poolt. Samadel tingimustel (nagu eelmiselgi juhul) ei ole samuti tegu aastaajale vastava peakattega. Noh, kohe väga ilmselt, kui just pealtnägija puudega pole (nägemise puudus).

Mis puutub aga talve-, või suvevormi kehtestamist, siis vastavalt juba mainitud normatiivdokumendile teevad seda kaitseväes keskalluvusega struktuuriüksuste ülemad ja väeliikide ülemad ning Kaitseliidus Kaitseliidu ülem oma käskkirjaga, millise aluseks on aga omakorda KVJ vastav käskkiri.

Eelpoolloetletut arvestades oligi mul siis selline tagasihoidlik arvamus, et need seigad peaksid just-kui täpselt teemasse minema. (Erinevalt süljenäärmete nõre väljutamisprotsessi kajastavast fotost, mis aga teemale mittevastavusele vaatamata üliägedat kestkuselu tekitas :lol: )

Arvan, et ka see asi sai nüüd järjekordselt "puust ja punaseks" ära tehtud.
Päris ehitusmehe vilumus hakkab pikapeale tekkima. Ikka muudkui voolin neid puuklotse ja pintseldan tuletõrje värviga üle. Või võtaks hoopis tuletõrjesse maalrina lisatööd? :lol: :lol:
(Ega selle viimase väljaütlemisega tegelikult nalja pole kah. Varsti-varsti ju ... :cry: )
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

B2 Spirit kirjutas:
metssiga kirjutas:Nii ei tehta avalikus ruumis - aga kuskuradi kohas see pilt siis tehtud oli?? Kas tõesti avalikus ruumis? Või kusagil ja vastavas suletud suitsetamise ruumis? Mina olen selle poolt, et ohvitseridel, ka paraadvormis, ei tohi ära keelata sülitamisevõimalust. Nii nagu ka kusemise jmt tegevust. Mida B2 Spirit vist hea meelega teeks :D
Nagu juba MITU korda öeldud on, on pilt tehtud eelmisel aastal presidendi vastuvõtul. Vanemuise suure maja ees, paraadukse kõrval.
(
Kui nii, siis pole muidugi midagi seletada, ka vormi asemel õliseid tunkesid kandes nii ei sobi.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Tuumapommike
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 09 Okt, 2005 10:43
Asukoht: kodus või tööl
Kontakt:

Postitus Postitas Tuumapommike »

Urmas Roosimägi on RESERV! brigaadikindral. esiteks pole tal vaus sealmaal, et erus olla ning meedias on ju ka küllalt sellest kirjutatud, mis põhjustes ta otsustas reservi minna. aga see selleks. õlaku valet pidi kandmine... ehk pole see nii hull kui jääda fotosilma ette sülitades.
ats 2
Uudistaja
Postitusi: 17
Liitunud: 20 Okt, 2007 21:36
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas ats 2 »

Mul konkreetne küsimus .Kas kaitseväe suvise mütsi taha tohib nimesilti õmmelda ?.Vormikandmise eeskirjad seda nagu ei luba . KL meestel on see aga kombeks
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vormikandmise apsud tänapäeva EKVs

Postitus Postitas hillart »

Vormikandmise eeskirjad seda nagu ei luba .
:wink:

"Kaitseväelase ja Kaitseliidu tegevliikme vormiriietuse ja eraldusmärkide kandmise kord" KVJ 18.03.2010 kk nr 99
p. 4.9.
Lubatakse kanda:
...
6) nimesilti välivormi ja talvise välivormi mütsi tagaküljel;
...
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist