TUVASTAMISEKS vormikomplekt

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
otofoto
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 08 Apr, 2011 12:43
Kontakt:

Re: Mis vormiga tegu?

Postitus Postitas otofoto »

Pildil on Lw allohvitseri vormis Elmo Lauri. Teisel pildil koos koer "Jeekiga" Võttis osa politseikoerte kursusest Lätis Bolderaas
1.09-15.10.1943. Alates sellest pildist http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater
kuni pildini 2322- saab tutvuda veel tema tegemistega!
mereke
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Dets, 2011 14:44
Kontakt:

Abi tsaariaegse vormi ning välismärkide tuvastamisel

Postitus Postitas mereke »

Tere!

Palun teadjamate abi tsaariaegse vormi ning mütsimärgi, rinnamärgi jm tuvastamisel.
Pildil olev isik on mu abikaasa vanavanaisa, kellest on teada vaid eesnimi, juuresolev pilt ning faktid, et ta olevat sündinud Viljandimaal ning surnud kas 1909 või 1910 Pihkva kubermangus.

Igasugune abi, mis aitaks tema vormile või välismärkidele tugenedes tema kohta rohkem informatsiooni anda, on rohkem kui teretulnud!

Link:

http://uuetalu.ee/~marika/Hans.png
mereke
Uudistaja
Postitusi: 6
Liitunud: 19 Dets, 2011 14:44
Kontakt:

Re: Abi tsaariaegse vormi ning välismärkide tuvastamisel

Postitus Postitas mereke »

Saime vastuse Jaak Mällilt Eesti Ajaloomuuseumist, ehk kellelgi veel huvitav teada.

"Tegemist on reamehega 4. Keiserliku perekonna laskurpataljonist, mis hiljem formeeriti ümber polguks. Kaardivägi, eliitüksus.
Rinnal on polgu rinnamärk, see oli ainus üksus, millel oli oma rinnamärk ka soldatitele."

Infoks lähemalt link ka:

http://ru.wikipedia.org/wiki/4-%D0%B9_% ... 0%BB%D0%BA
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Re: Abi tsaariaegse vormi ning välismärkide tuvastamisel

Postitus Postitas ivalo »

Tsaariarmee mundrid ja eraldusmärgid on väga lai ja hämar teema.
Ja seda ka venelastele endile.
Võrdluseks on fotol paremal Saaremaa poisid üksusest venekeelse nimega "Лейб-гвардии Павловский полк".

Tsaariarmees 002.jpg
Tsaariarmees 002.jpg (174.76 KiB) Vaadatud 7610 korda
Mis väeosade rinnamärkidesse puutub, olen näinud fotodel sõdurite rinnas mitmeid erinevaid märke ja ei saa nõustuda väitega, et tegemist oli ainsa üksusega, kus need lihtsõduritele ette nähtud.

Pavlovski ihukaardiväe märk ise selline:
pavlovsk.jpg
pavlovsk.jpg (6.38 KiB) Vaadatud 7610 korda
Kui nüüd rinnamärki lähemalt uurida, pakuksin, et Teie abikaasa vanavanaisa teeniski Pavlovski polgus!
00.jpg
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Re: Abi tsaariaegse vormi ning välismärkide tuvastamisel

Postitus Postitas OveT. »

ivalo jutt paistab tõene olevat.
Aga sellest on kahju, kui teadurid võtavad sõna asjatundmatumalt, kui tavalised asjaarmastajad ja pakuvad välja esimese näppujuhtuva variandi. Väga piinlik! :roll: Ja mitte teadmatus (ei saagi igal alal asjatundja olla), vaid...
Polgu märgid alamväelastele olid suuremal osal väeosadest.
http://www.youtube.com/watch?v=I2RlRFXpdSU
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 631
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Abi tsaariaegse vormi ning välismärkide tuvastamisel

Postitus Postitas just plain mean »

See teema on pisut komplitseeritud küll ja mustvalge foto põhjal pisut raskesti lahendatav. Eelpool pakutud ihukaardiväe Pavlovski polgu kahjuks räägib asjaolu, et alamväelased ei kandnud õlakul Nikolai II monogrammi. Ka ihukaardiväe 4. Imperaatorliku perekonna laskurpataljonis ei kantud seda, kui uskuda sellist väljaannet - "Tablitsõ form obmundirovanija Russkoj Armii" 1910 a .
Nikolai II venzel oli õlakul sellistel polkudel:
1. Tema Imperaatorliku kõrguse ihukonvoi (koosnes kasakatest ja asiaatidest-mägilastest ning kandis kasakalõikelist vormi.
2. Ihukaardiväe Ühendkasakapolgu 1. Uraali sotnja.
3. Lossigrenaderid (nende õlakud ja vorm olid siiski väga erilised)
4. 4 Nesvižski grenaderipolk
5. 13. Erivanski (Jerevani) ihugrenaderipolk
6. 65. Tema Kõrguse Moskva jalaväepolk
7. 84. Tema Kõrguse Širvanski jalaväepolk
8. 1. Tema Kõrguse Ida-Siberi laskurpolk
9. 17. Nižni-Novgorodi tragunipolk.
Mina ise pakuksingi pigem seda viimast väeosa, vaadates samal ajal mehe mundri detaile - mütsil on tormirihm (jalaväes alamväelaste välimütsil rihma polnud ette nähtud); püksid on tumedad, st sinised, nagu tragunitele ette nähtud. Natuke ajab segadusse see, et saabastel pole kannuseid, aga tegemist võib olla ka nö rivitu alamväelasega (kirjutaja, velsker vms). Nende rinnamärk on selline: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0% ... egorod.jpg
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Re: Abi tsaariaegse vormi ning välismärkide tuvastamisel

Postitus Postitas OveT. »

See viimane, mõõkadega märk, ei ole küll sarnane.
Minu arvates ikka Pavlovski polgu 1. rood.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Re: Abi tsaariaegse vormi ning välismärkide tuvastamisel

Postitus Postitas ivalo »

Lisan foto Karl Lemberist (ülemisel fotol paremal) paraadmundris.
Et mees vahetas lihtsalt väeosa?
Kui reakoosseis ei tohtinud tsaari monogrammi kanda, siis kes on need plankpagunitega mehed auastmelt?
Pavlov.jpg
Isegi ülimat kujutlusvõimet kasutades ei saa väita, et fotol on üks ja seesama märk!
rinnamärk.jpg
Eksitavaks võib olla märgi taha kinnitatud riidest rosett!
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 631
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Abi tsaariaegse vormi ning välismärkide tuvastamisel

Postitus Postitas just plain mean »

Eks see määramine meil siin üks suur oletamine on. Kaardiväe peale ma mõtlesin ise ka - sellele viitab värviline pael gimnastjorka nööbiliistul. Võimalik, et pildil on püksid tumedad sellepärast, et kantakse rahuaegse paraadvormi tumerohelisi pükse. Sellisel puhul jääb mulle see venzelite probleem segaseks, sest tsaariaegne raamat seda ei tundu kinnitavat.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Re: Abi tsaariaegse vormi ning välismärkide tuvastamisel

Postitus Postitas OveT. »

Olematu sõna "venzel" asemel soovitan kasutada monogramm :wink:
Ma arvan, et 1. roodu alamastmetel oli lubatud kanda monogrammi.
Järgnev tekst on küll teise väeosa kohta, aga kehtima peaks see kõigi ihukaardiväe üksuste suhtes.

В лейб-гвардии Саперном батальоне нижние чины никаких шифровок или номеров на погонах не имели, за исключением роты Его Величества (1-я рота батальона). В этой роте нижние чины носили накладной металлический вензель императора Николая II серебристого цвета (латунь, луженая оловом).
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Egleh
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Jaan, 2012 23:24
Kontakt:

Mis vorm vms.?

Postitus Postitas Egleh »

Sooviksin teada, mis vormi/riietust see meesterahvas kannab. Ma olen ise suht otukas selliste asjade otsimise suhtes, ehk oskab keegi targem aidata.
Manused
Viktor.jpg
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Mis vorm vms.?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

No Tartu Ratsarügemendi ajateenija ju :wink:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Egleh
Uudistaja
Postitusi: 14
Liitunud: 31 Jaan, 2012 23:24
Kontakt:

Re: Mis vorm vms.?

Postitus Postitas Egleh »

Suur-suur tänu. Kas Te oskaks öelda kust ma võiksin ratsaväe rügemendi kohta rohkem infot leida.. Näiteks raamatuid ?

(googeldamisega ma juba tegelesin :) )
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis vorm vms.?

Postitus Postitas Faust »

Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
kurikala
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 11 Mär, 2012 11:31
Kontakt:

Fotol oleva nekruti vormiriietus

Postitus Postitas kurikala »

Tere!

Sooviksin arvamusi fotol oleva nekruti vormi osas. Millisel ajal (aastatel) sellist vormi kanti? Fotol olev isik on eestlane.
http://imageshack.us/f/844/juhankobbinvanas6dalarg.jpg/
Kõik arvamused ja ka avalik arutelu on teretulnud. Samuti küsimused :)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist