Suvesõda Eestis 1941

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Postitus Postitas Roamless »

Natuke OT:
Major Hirvelaane haud asub Rapla surnuaial kabelisse viival teel paremal pool. U. 150m peaväravast ja peiehoonest/kontorist. Haud peaks olema ühine koos teiste Raplakandi ümbruse langenud meestega. Kes tahab, mingu vaadaku üle, mis kuupäev kivil on.
Unforeseen consequences
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Aasta ettepoole 1943st

Pilt

Pilt
andrus
Liige
Postitusi: 4354
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

tore, lootsingi selle provokatsiooniga rohkem infot välja pressida :), küsin endapoolse ettevalmistuseta mõned rumalad küsimused:
indrek24 kirjutas:Sakslaste kõrgem plaan nägi ette tõmmata kotti Eestis paiknevad Punaarmee üksused ning selleks tuli sooritada mööda Peipsi idakallast pealetung Soome laheni.
palju selles plaanis oli Eestis olevate üksuste kottitõmbamist ja palju Luuga all olevate vägede tiivalt haaramist?
Miks jäid sakslased Eestis toppama tuleneb sellest, et kõrvalsuunale eraldatakse reeglina nõrgemad ning väiksema mobiilsusega üksused.
toppama jäädi ju ka peasuunal - miks tugevdati siis kõrvalsuuna üksusi näiteks XXXXII.A.K. ja mitmete diviisidega?
Miks liiguti Tallinna suunal kiiremini kui Narva suunal Eestis tuleneb sellest, et väiksemal üksusel on omakorda pea ning abilöögisuund. Tallinn oli seega pealöök ning sinna koondati Eestis paiknevatest üksustest mobiilsemad.
ja mis kriteeriumite järgi valiti peasuund ?
Eestisse taandumisel kogunes siia üsna suur väegrupp ning kui tõmmati Pärnu - Emajõe joonele suurenes konseńtratsioon veelgi
tõmbuti ju kohe sellele liinile, punavägi suurenes ehk tagantpoolt reservide juurdetoomisega?
indrek24
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 03 Aug, 2008 18:47
Kontakt:

Postitus Postitas indrek24 »

nendele küsimustele vastata ei oska. polnud minu uurimisobjekt ka. Teemaks oli Emajõgi 41. Üldist tausta tean pealiskaudsemalt.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Kas keegi on kannatamatu?
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Ei saa välistada ...

Mina viskasin oma võtmed juba ammu kaevu...

o
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Eestlastest hävituspataljoni mehi (kommuniste) lasti loomulikult maha sakslaste poolt - ja nad tapsid elajalikult sakslasi sõjavange.

Minu kirjeldatud üldpilt vastab aga toele. Sakslased võeti tava eestlaste ning metsavendade poolt vabastajatena vastu - ning eestlased võitlesid koos sakslastega terve Eesti vabastamiseks punasest saastast.

Hiljem märkimisväärne kogus eestlasi võitles imperialistliku Venemaa vastu ka väljaspool Eestit - au nendele kangelastele. Iga mättasse löödud punaarmeelane oli üks vaenlane vähem näiteks hiljem Sinimägedes.
Kasutaja avatar
ivalo
Liige
Postitusi: 1102
Liitunud: 13 Apr, 2004 20:01
Asukoht: Lilleküla
Kontakt:

Postitus Postitas ivalo »

Kõik on õige, mingit häma ära kuula. 1941. sõdis sakslaste vastu ainult hävitajate ridadesse kuuluv eestlane.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

oleeg kirjutas:Rahu, ainult rahu!

Iga asi omal ajal ...

Antud teemat suure kella külge panna on veel vara - see on lihtsalt läbikäimata etapp ...

Sarnase uurimuse läbiviimise osas läbirääkimised ... ütleme nii, et käivad.


Oleme corvusega kahepeale niigi vahest liigagi palju öelnud / kirjutanud ...
Kõik kes püüavad seni eesti keeles publitseeritud materjalide baasil rohkemat väita (ükskõik kummale poole) - olgu valmis ka minu küsimustele vastama.

terv
o
Kuradi huvitav, just see viimane lause. Lase aga küsimused lahti, eks ma püüa vastata. Aga siiani - ainult loll möla
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

oleeg kirjutas:Rahu, ainult rahu!

Kõik kes püüavad seni eesti keeles publitseeritud materjalide baasil rohkemat väita (ükskõik kummale poole) - olgu valmis ka minu küsimustele vastama.

terv
o
See on muidugi eriti tore - kui Eesti ajaloost on midagi eesti keeles kirjutatud, siis see on juba a priori vale ja jama. No tule taevas appi, nagu Ansip ütleb! No ESITA siis oma küsimused, vaimuhiiglane!
Aga siin viide ka eestivihkajatele, see on päris inglise keeli:
sõjateaduste professor Chris Bellamy raamat Absolute War, Macmillan 2007 - kirjutis täpselt nii nagu "laaril".
Teine veel, mis pole "tshuhnaade" keeles - Norman Davies, Europe at War. No simple victory, 2006 - hästi on NSVL ja vana vunts paika pandud ehk umbes sama jutt nagu teie arhivaenlasel Laaril. Huvitav ainult, kas Laar on nende p.lakkuja või siiski nii kõva mees, et nad ära petnud "eesti natsikute" ajaloo võltsimisega?
Ah, neid raamatuid võiks siia ju karjakaupa kirja panna. Aga mida siin ikka jutustada - ütlen lihtsalt, et Corvuse ja oleegi väited, et eestlased hakkasid kohe 1941 sakslastega võitlema ja sakslased tapsid eesti patrioote, on lihtsalt möla (kas siis lollusest või eesti-vaenulikkusest, pagan seda teab). Möla see on ja loll möla.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Ei tihka enam "Tere!" kah kirjutada, peetakse "lolliks mölaks" ...

See on muidugi eriti tore - kui Eesti ajaloost on midagi eesti keeles kirjutatud, siis see on juba a priori vale ja jama.
Ei mäleta, et oleksin midagi sarnast kirjutanud. Tähelepanelik lugeja leiab minu postitusest väljendi "publitseeritud"... Viitasin võimalikele publitseerimata materjalidele, millega mul ei ole võimalust olnud tutvuda.

Kogu edasine sõnamulin ei vääri kommenteerimist.
No tule taevas appi, nagu Ansip ütleb! No ESITA siis oma küsimused, vaimuhiiglane!
...
Huvitav ainult, kas Laar on nende p.lakkuja või siiski nii kõva mees, et nad ära petnud "eesti natsikute" ajaloo võltsimisega?
...
Möla see on ja loll möla.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

oleeg kirjutas:Rahu, ainult rahu!

Iga asi omal ajal ...

Antud teemat suure kella külge panna on veel vara - see on lihtsalt läbikäimata etapp ...

Sarnase uurimuse läbiviimise osas läbirääkimised ... ütleme nii, et käivad.


Oleme corvusega kahepeale niigi vahest liigagi palju öelnud / kirjutanud ...
Kõik kes püüavad seni eesti keeles publitseeritud materjalide baasil rohkemat väita (ükskõik kummale poole) - olgu valmis ka minu küsimustele vastama.

terv
o
Aga minul on ka üks küsimus, selline lihtne ja väike - millal võiks kodukootud ajaloorevisionistide küsimustele vastata, millega meid ähvardati. Või tegelikult on ka suurem küsimus - mis see siis 12.8.2008 tehtud postitus õige oli (et eestlased hakkasid sakslaste vastu võitlema suvel 1941, et sakslased tapsid eesti rahvuslasi, et Rapla kirikuaed varjab endas õudset saladust jne)? Minul on küsimused, kas keegi ka vastaks?
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Kallis metssiga! Vastan alati Su küsimustele hea meelega ja kohe kui jõuan arvuti juurde! Jäin täna pisut hiljaks - vabanda, ehitasin seina ...
Aga minul on ka üks küsimus, selline lihtne ja väike - millal võiks kodukootud ajaloorevisionistide küsimustele vastata, millega meid ähvardati.
Enne kui silte kleepima hakkad - mine vaata peeglisse: Sinu rinnal on samasugune silt nagu minul. Seega võiksime ehk viisakalt edasi suhelda ?

Kogu ülejäänud teksti osas vastan nii nagu varemgi:
Antud teemat suure kella külge panna on veel vara - see on lihtsalt läbikäimata etapp ...

Sarnase uurimuse läbiviimise osas läbirääkimised ... ütleme nii, et käivad.
Sul on ju uurimise kogemus missugune, või ma eksin ? Pealegi ei tellinud mina seda masu siia meie õuele - nüüd on kraanid pikaks ajaks kinni!

terv
o
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Viimase lausega nõus mis nõus ehk nagu habemikud prohvetid kirjutasid - majanduslik baas määrab ühiskondliku pealisehituse toimimise. Aga nad kirjutasid ka, et kapitalistlik majandus toimib tsükliliselt. Seega, jääme ootama paratamatult järgnevat tõusu! Eks sellest tuleb tulu kõigile ajaloouurijatele ja huvilistele, sealhulgas mulle ja oleegile. Mida meile kõigile soovin!
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Mulle just meenus, et üks endine minister (homme samal ajal võib olla juba Euroopa Parlamendi saadik) on kirjutanud diplomitöö teemal "Suvesõda Võrumaal1941.aastal" ...
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist