Dessant üle Peipsi?

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Dessant üle Peipsi?

Postitus Postitas herman30 »

Ei tea kas ma olen loll ja rumal, aga hakkasin mõtlema miks punaarmee Narva rindel ennas lasi verest tühjaks joosta. Miks nemad ei teinud dessant üle Peipsi, näiteks kuskil selle järve põhja-osas? Kas seletus on niingi lihtne et neil polnud paate?

Palun kas keegi minust targem oskaks mitagi spekuleerida selles teemas?
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Dessant üle Peipsi?

Postitus Postitas TTA »

herman30 kirjutas:Ei tea kas ma olen loll ja rumal, aga hakkasin mõtlema miks punaarmee Narva rindel ennas lasi verest tühjaks joosta. Miks nemad ei teinud dessant üle Peipsi, näiteks kuskil selle järve põhja-osas? Kas seletus on niingi lihtne et neil polnud paate?

Palun kas keegi minust targem oskaks mitagi spekuleerida selles teemas?

Punaarmee üritas teha dessanti Merikülas, kus neil oli kasutada ka kogu Leningradis baseeruva laevastiku toetus mida Peipsil poleks olnud. Kuidas see lõppes teame me kõik. Pealegi, kuhu suunduvad need vaprad Punaarmeelased edasi? Peipsi põhjarannik pole just tuntud oma üliarenenud teedevõrgu poolest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40201
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Dessant üle Peipsi?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

On selline episood nagu Lämmijärve dessant 1944, mis on nn Tartu lahingu osa, kahe diviisi suuruse üksusena, 16-19 august.
http://et.wikipedia.org/wiki/S%C3%B5jat ... tis_(1944)
http://militaar.elkdata.ee/phpBB2/viewt ... c&start=30
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Dessant üle Peipsi?

Postitus Postitas herman30 »

:) Tänan.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Dessant üle Peipsi?

Postitus Postitas oleeg »

Algul püüti ikka üle jää tulla, 3-4 korda. Ka Lämmijärve dessanti planeeriti tunduvalt varem ja jäeti ära. See mis toimus oli nö viimases hädas...

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist