Uurimistöö oleks abi vaja

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
hahwaha
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Dets, 2014 13:27
Kontakt:

Uurimistöö oleks abi vaja

Postitus Postitas hahwaha »

Tere! Kas kellelgil on sugulasi või tuttavaid kes on käinud II maailmasõja ajal eestis koolis.Millised olid klassiruumid, milliseid õppevahendeid kasutati, millised olid reeglid poistele ja millised tüdrukutele, millised olid õpetajad ja millised olid õpilased, kuidas õpilastele hindeid pandi jne. Palun aidake ja võite rohkemgi küsida. Uurimistöö pealkiri on Õppetöö II maailmasõja ajal Eestis. Andmed jäävad ainult minu näha ja teistele andmeid edasi ei saada. Aitäh abi eest!
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Uurimistöö oleks abi vaja

Postitus Postitas ants431 »

Minu vanem vend rääkis kunagi, et kuna koolil kütet ei olnud siis pidi iga poiss iga päev ühe puu halu kooli tooma.(tüdrukutest ei tea?). Ukse peal oli kontroll. Ega poistel ka neid halge eriti võtta polnud.
Sõber viskas teise korruse aknast halu uuest välja.
Õpikud olid loomulikult parajasti okupeeriva riigi omad. Õpetajate enamus olid aga veel eesti aegsed.
Kuulsin ka juttu, et kes oli saksamaal teatud aeg tööteenistuses võis saada ülikooli diplomi ilma sisuliselt õppimata.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uurimistöö oleks abi vaja

Postitus Postitas hillart »

Kuulsin ka juttu, et kes oli saksamaal teatud aeg tööteenistuses võis saada ülikooli diplomi ilma sisuliselt õppimata.
Lollus. Sai ülikooli sisse teatavate soodustustega, seda küll, kuid mitte ülikooli diplomit ilma õppimata.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Uurimistöö oleks abi vaja

Postitus Postitas jackpuuk »

Lugupeetud teemaalgataja võiks oma küsimusele lisada, milliste allikatega ta on eelnevalt tutvunud. Hetkel jääb mulle küll mulje, et tahetakse oma uurimustööga lihtsalt ja kergelt hakkama saada.
sitt päev, kellele kurdad
hahwaha
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Dets, 2014 13:27
Kontakt:

Re: Uurimistöö oleks abi vaja

Postitus Postitas hahwaha »

Olen tutvunud A.Elango "Pedagoogka ajalugu 2 trükk", L.Andersen "Eesti rahvakooli ja pedagoogika ajalugu", L.Andersen "Eesti kooli ajalugu" ja olen teinud ka ühe intervjuu vanema prouaga kes on käinud II maailmasõja ajal Eestis koolis, kuid mul oleks vaja rohkem informatsiooni selle kohta ja võite mulle anda ka soovituslikku kirjandust, kust leiab head infot. Aitäh!
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Uurimistöö oleks abi vaja

Postitus Postitas oleeg »

Võiksid vaadata seda elulugude massiivi, mis on publitseeritud pealkirja "Eesti rahva elulood" all. Kokku kolm korralikku köidet.
Silmanurgast võid vaadata ka: http://www.apollo.ee/sojajargse-polvkon ... torid.html
Loomulikult on memuaare hulgaliselt välja antud ja leiad neid ei kusagilt mujalt kui raamatukogudest...

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Uurimistöö oleks abi vaja

Postitus Postitas ants431 »

hillart kirjutas:
Kuulsin ka juttu, et kes oli saksamaal teatud aeg tööteenistuses võis saada ülikooli diplomi ilma sisuliselt õppimata.
Lollus. Sai ülikooli sisse teatavate soodustustega, seda küll, kuid mitte ülikooli diplomit ilma õppimata.
Võis saada diplomi kergemalt. Näiteks ainult veerandi õppimisega kogu programmist!
Nõukogude Liidus oli palju võimalusi diplom lihtsalt osta.
Samuti oli teadmistest tähtsam korralik loengutes käimine ja tutvused. Eksamitel sai organiseerida õpetaja abiga "õige" pileti.
Üks ajaloo õpetaja õpetas oma õpilast enne eksamit: "Tähtis on, et sa eksamil räägid ja vait ei ole! Mina loen kõik vastused õigeks ja ega teised komisjoni liikmed midagi aru ei saa!"
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Uurimistöö oleks abi vaja

Postitus Postitas Lemet »

Ka raadiost võib abi leida, mitmed järelkuulamisvõimalused. Seesinane Välis-Eesti haridustee on mõnes Vikerraadio viimase aja Eesti lugude sarjad jutuks olnud, sügisest saati on teemaks põgenemine ja pagulus.
http://vikerraadio.err.ee/kuularhiiv?saade=22&kid=67
Siis veel sama raadio Kirjutamata memuaare, millistest ka raamatud on kokku köidetud ja Kuku raadiost Kukul külas, kus nii mitmedki koolipapad ja toonased koolipoisid saatejuhi käes kahe tunni jooksul kuivaks on olnud väänata. Nõo kooli asutaja , nüüdseks küll kahjuks manalamees Kalju Aigroga oli kuskil 90-ndate keskel vistist saade. Nutitelefon ja pisut asisem sinikihv, laadid alla ning kannatab muu tegemise kõrvalt usinast kuulata.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Uurimistöö oleks abi vaja

Postitus Postitas ants431 »

Küsimus uurijale? Kes mõtles välja teema? Praegu oleks kaval uurida haridust NLiidu ajal sest neid inimesi on veel palju elus ja tõepäraseid andmed rohkem kättesaadavad.
Miks peab ootama seda aega kui mõned üksikud tudikesed veel midagi ähmaselt mäletavad? Probleem on ka mäletajate enesetsensuuris, palju pisikesi kuid olulisi asju ei peeta vajalikuks rääkida või on lihtsalt ununenud.
hahwaha
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 29 Dets, 2014 13:27
Kontakt:

Re: Uurimistöö oleks abi vaja

Postitus Postitas hahwaha »

Teema mõtlesin ise välja.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist