Eesti SS võimalik kuritegu

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Eesti SS võimalik kuritegu

Postitus Postitas Veltu »

Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
thor199
Liige
Postitusi: 164
Liitunud: 29 Nov, 2005 19:55
Kontakt:

Postitus Postitas thor199 »

Kuram kahjuks tulin ilma logimata sisse ja pidin nüüd seda nägema ...

Äkki Veltu järgnmiseks suunad mõne nõukogude ringvaate aastast 1943 lingi siia ?

Lõpetaks äkki ära ?
Mobutu
Liige
Postitusi: 190
Liitunud: 14 Nov, 2005 23:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Mobutu »

Kui selline asi oleks juhtunud, oleks see olnud väga tänuväärt kont nõukogude propaganda hammaste vahel. Sinna oleks püstitatud memoriaal ja pioneerid oleksid auvalves seisnud jne. Külade põletamisega tegelesid nagu rohkem teise poole mehed.
Kapral Karu
Moderaator
Postitusi: 1133
Liitunud: 14 Dets, 2004 13:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kapral Karu »

Selle pildi põhjal ei saa küll kriminaalasja algatada...
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Eesti SS võimalik kuritegu

Postitus Postitas propatria »

Veltu kirjutas: ... Mida te selle peale kostate, ah?
Veltu antud lingil sai näha ühte väga tänuväärt fotot, mida annab allkirjastada vastavalt vajadusele.

Üks on selge: fotol on kujutatud tuleohutusnõuete eiramise tõttu süttinud paari-kolme hoonet ning grupp relvastatud isikuid LIIGUB NENDE HOONETE SUUNAS. Nad lähevad hooneid kustutama!

Nende inimeste kaadrisse jõudmise ajaks on hooned juba ammu laustules põlenud.
Seega ei saa olla pildil kujutatud võitlejad neid kuidagi süüdanud.
Veelgi enam: tahtlikust süütamisest (põletamisest) rääkiv allkiri on lausa naeruväärne, sest ühegi inimese käes pole näha tuletikke, välgumihklit ega süütepudelit, tõrvikust rääkimata...

Kohe tekib küsimus, et kuidas need hooned süttisid, või veelgi jubedam - süüdati?
Süttimine võib olla tingitud tuleohutusnõuete rikkumisest - sellest võib iga priitahtlik pritsimees rääkida väga pikalt ja laialt...
Süütamise korral on aga mängus kindlasti hoopis punamõrtsukate käsi...

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Mina ei saa küll mitte midagi aru sellest hägusest pildist.
Kui propatria tegi otsa lahti, siis ma jätkan :lol:
Aga äkki kukkus näiteks lennuk, või mõni pomm sinna, mis seal nüüd tossab ja seda need mehed uudistama lähevad.
Veltu mille järgi siin pildil saab aru, et tegemist on eestlastega :?:
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

foto

Postitus Postitas hillart »

Kuna momendil pole vastavat kirjandust käepärast, siis ei saa päris täpselt ütelda, kuid sama fotot on olnud kirjanduses nähtud ka teistsuguse allkirjaga. Nimelt oli see vist "Narwa"-pataljoniga seoses ja just Tšerkassis. Aga võin ka eksida. Igatahes see korduvalt erinevates kirjalikes allikates äratrükitud pilt pole seni küll mitte Eestiga seoses olnud. Küll aga eesti üksusega. (Üritan õhtul vastava materjali üles leida.)
Mis puutub aga suvaliste allkirjade panemisse fotode alla, siis siin üks näide. Foto pildiraamatus, mis kajastas Suurt Isamaasõda ja Eesti Laskurkorpust ning kus oli kujutatud suvalist põlevat küla ja selle taustal justkui vintpüssi maha toetavat seisvat saksa sõdurit mingi kraamikuhja juures. Foto oli tume ja väidetavalt tehtud öösel. Allkiri oli: "Mida ei võtnud tuli, selle röövis vaenlane."
Sama fotot nägin juba mingis saksa pildiraamatus ja siin oli juba päris täpselt näha, missuguse olukorraga tegu. Foto oli tehtud normaalsetes valgustatud päevatingimustes ja ka sellel oli tõepoolest põlev külamaja, kuid sõdur oli sellel väidetavalt päästetöödel ja nüüd oli juba selgesti näha ka labidas, millele sõdur toetus. Ning ka allkiri oli vastav. Pealekauba polnud selle foto tagamaad, mida see illustreerima pidi, hoopiski mitte Eestiga seotud. Paraku kaldun ma seda saksa raamatu informatsiooni siiski tõesemaks pidama.
Selliselt annab suvaliste fotodega mängida. Hulganisti näiteid teate isegi Discavery saadetest, missugused on teadupärast USA-s toodetud. Ka neis kasutatakse sageli suvalisi filmilõike ja fotosid, mis kohe kuidagi kirjeldatava sündmusega kokku ei peaks käima.
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti SS võimalik kuritegu

Postitus Postitas Satakas »

Veltu kirjutas:http://www.eesti.ca/forum/board_entry.p ... scasc=DESC

Mida te selle peale kostate, ah?
ma ütleks: küll veltu on nüüd õnnelik, kui see tõsi peaks olema.
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Postitus Postitas kalleb »

ja mis siin veel on?

See on käsitsi tehtud seep. Mulle meeldib seda nuusutada ja imetleda. Ostsin ta enne pühi Raekoja alt keldrist. Kavatsus seda kellelegi kinkida luhtus (ununes) ja nüüd ma siis imetlen teda.

Mida te selle peale kostate, ah?


velcsbaum peaks vähem õukat tarbima

äkki vaatad ka seda linki

http://www.eesti.ca/main.php?op=article&articleid=12292
Lupus
Liige
Postitusi: 872
Liitunud: 02 Juun, 2005 12:44

Postitus Postitas Lupus »

Kus kohast see autor küll selle välja võttis et Eesti SS põletab kommude külasid heh:-D Täitsa loll jutt ju.Lahingu käigus läheb ikka üht teist põlema
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

hugo1 kirjutas:Mina ei saa küll mitte midagi aru sellest hägusest pildist.
Kui propatria tegi otsa lahti, siis ma jätkan :lol:
Aga äkki kukkus näiteks lennuk, või mõni pomm sinna, mis seal nüüd tossab ja seda need mehed uudistama lähevad.
Veltu mille järgi siin pildil saab aru, et tegemist on eestlastega :?:
Hugoga olen täiesti nõus!

1. Mille järgi kindlalt väita, et fotol kujutatud isikud on SS-lased aga mitte hoopis punapartisanid?
2. Mille järgi kindlalt otsustada, et tegu on eestlastega?
3. Mille järgi öelda, et tegu on ikka sõjaga, aga mitte rahuaegsete jahimeestega? (Taamal tossavatest hoonetest ei maks ennast heidutada lasta - ajaloos on ennegi teada juhtumeid, kus inimene "sauna pani, aga küla läks..." :shock:

ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Hakkab jälle pihta... Teate... mul üks kuldaväärt raamat riiulis: "SS tegutseb" , seal ka palju huvitavaid pilte (tõepoolest - eriti, kui nendesse süveneda). Homme astun toimkonda, ent katsun mingil päeval paar pilti sisse skaneerida sealt.
Veltu
Liige
Postitusi: 605
Liitunud: 02 Nov, 2005 19:34
Asukoht: Minu kodumaa on N-Liit.
Kontakt:

Postitus Postitas Veltu »

Hakkab jälle pihta... Teate... mul üks kuldaväärt raamat riiulis: "SS tegutseb" , seal ka palju huvitavaid pilte (tõepoolest - eriti, kui nendesse süveneda)
Sa räägiksid nagu irooniaga. Nende piltide autentsuses pole põhjust kahelda.

Ja mis õigusega suhtute te sellesse pilti nii skeptiliselt? Kui Inglismaa raamatus on kirjas, et tegu on eesti SSlastega, siis nii see ka on. Süvenege asjasse loogiliselt- miks peaksid inglased, vanad kommunismivaenlased, valetama? Kelle huvides võltsitakse ajalugu? nt. kui härra Zuroff ütles, et Männil on süüdi, siis seda ta ka on. Miks peaks Zuroff ajalugu vägistama? See pole härra Zuroffi süü, et teatud instantsid keelduvad mõrvareid karistamast.
Kui sellist liini jätkata, siis ei saa ju enam milleski kindel olla. Muidugi ei saa me päris 100% väita pildil on tegu kuriteoga. Kuid tuletage meelde vanasõna: kus suitsu, seal tuld. Niisama ei teki siin midagi.
Ära hirmuta!
Ära tee ulakust!
Koera, kes kogu aeg haugub, pannakse kõige vähem tähele
[img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan4.gif[/img]
Elagu sõnavabadus!
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1981
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas MadMan »

googlit lapates ei leia paul whittle teostest rohkem kui WWI in photos ja WWII in photos. tavaliselt on selliste raamatute puhul tegemist suvalise pildimaterjaliga, kus esineb räigeid faktivigu.
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas jrgen20 »

Pildi pealt tegelikult suurt ju öelda ei saa et tegu on süütamisega või mõne muu pahatahtliku teoga. Kuna jah kõnealune raamat on siiski pildiraamat ei tea autor enamasti kus kohast need pildid pärit, kelle poolt tehtud ning mis vajadustel. Ühesõnaga TÕENDEID POLE! Pealegi olid inglased ka suured natsivastased ning ausalt öeldes ma arvan et inglastel puudus info vene poolt tehtud piltidest. Välismaale lasti ju ainult neid pilte mis kangelasi kujutab ning natse mustab. Raamatu autorile võidi ka igast pada ajada.
Mis puutub Zurofisse puutub siis neil on vaja näidata aegajalt oma tähtsust et rahasid ikka liiguks nende tegemisse, juudivärk ühesõnaga.
Usun et kui uurida siis neid põlevate küladega pilte võib leida veelgi ning mitmete pealkirjadega.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist