Sakslaste taganemine Jõhvist Sept. 1944

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
eloopere
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 08 Veebr, 2017 13:27
Kontakt:

Sakslaste taganemine Jõhvist Sept. 1944

Postitus Postitas eloopere »

Olen suht asjatundmatu, kuid seoses sooviga rekonstrueerida paari lähisugulase elulugu, tahaksin täpsemalt teda, kuhu Saksa väed, eriti aga sakslaste latsaret/sõjaväehaigla Jõhvist taganes ja edasi liikus. Huvitab suht lühike aeg 18.09 ja 08.10 1944 vahel.
Võibolla on siin foorumis selle teemaga seoses juba juttu olnud. Olen siis väga tänulik kui oskate õige lingi panna. Olen ka väga tänulik kui oskate vihjeid anda, kus võiks vastavat infot leida. Loen ka saksa keeles.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sakslaste taganemine Jõhvist Sept. 1944

Postitus Postitas Kriku »

Jõhvist taandusid Saksa väed Kohtla-Järve kaudu, aga kuhu täpselt see laatsaret edaspidi jõudis, peavad küll targemad ütlema.

Ma soovitan ka "Rindelehest" küsida http://www.rindeleht.ee
eloopere
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 08 Veebr, 2017 13:27
Kontakt:

Re: Sakslaste taganemine Jõhvist Sept. 1944

Postitus Postitas eloopere »

Kohtla-Järve on liiga lähedal... Kas võib siis oletada, et edasi mindi Tallinnast laevadele? Või pigem liiguti ikkagi kuhugi Pärnu suunas?
Walter2
Liige
Postitusi: 3978
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Sakslaste taganemine Jõhvist Sept. 1944

Postitus Postitas Walter2 »

Vägede taganemise üldised suunad on memuaaridest teada, vaata Riipalu, Rebase, Iltali jne. teoseid. Kuskaudu laatsaret läks pole silma jäänud, vahest laaditi Tallinnas laevadele (Moero kui laatsaretlaeva saatus on üldtuntud).
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
eloopere
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 08 Veebr, 2017 13:27
Kontakt:

Re: Sakslaste taganemine Jõhvist Sept. 1944

Postitus Postitas eloopere »

Päris kimbatuses olen nüüd. Täna ujus välja otsitava kodaniku dokument Saksa okupatsiooni ajast ja selle kohaselt on ta 06.09 '44 Jurmala kandis registreeritud. Ise arvasin, et ta läks koos üldise taganemisega...Aster vms...tuleb välja, et vähemalt osa haiglapersonalist läks juba varem liikvele.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist