NKVD Raudtee- ja Veemiilits

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Õpetaja

NKVD Raudtee- ja Veemiilits

Postitus Postitas Õpetaja »

1942. aasta 4. oktoobril allutati seni eraldi tegutsenud NKVD Raudtee- ja Veemiilits NKVD Transpordivalitsusele – koondati kõik NKVD miilitsa struktuurid, mis tegutsesid transpordiga.

Kas on kellelgi mingisugust informatsiooni NKVD Raudtee- ja Veemiilitsa tegevusest Eestis 1941. aastal ?

Ette tänulik
Õpetaja
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Informatsiooni on.
Aga selle siin avaldamine võib lõppeda sellega, et need praegu kahjuks ikka veel elus olevad ja Eestis elavad miilitsad tulevad nagaan pihus minu korteriukse taha... :shock:

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Kas see asi on ikka nii hull ? :cry:

Kui võimalik, anna privas märku, mislaadi infi liigub!

Lugupidamisega
Õpetaja
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Kõik on suhteline...
Kui täna võtta ühte kätte püstol ja teise nende inimeste nimekiri, kellelt on midagi ennast huvitavat ära võtta ja siis hakata käima mööda neid aadresse... siis nimetataks seda tegevust teadagi kuidas...
Kuid aastal 1941, olukorras, kus oma ametiseisundit kasutades sai kõiki terroriseerida... ja röövida... isegi tappa?
Sellises olukorras pole ju röövimine vist kõneainetki väärt?
Ise usun, et seda tegevust ei harrastatud vähemalt massiliselt ja oli tegu vaid üksikute miilitsate saamahimuga.
Seega ei midagi erilist.

Tervitustega ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
Õpetaja

Postitus Postitas Õpetaja »

Ma saan väga hästi aru, mida Sa silmas pead, kuid võib olla peaksin ma hoopis täpsustama oma küsimust. :oops:

Otsin informatsiooni, mis võimaldaks määratleda näiteks kõik veekogud, kus NKVD veemilits Eestis üldse tegutses, kes oli eesotsas, milline oli struktuur, kui suur see struktuur Eestis oli jne.

Nagu näed, ei püüa ma tuhnida mitte konkreetselt ühegi tegelase minevikus - selleks on EW-s teised inimesed ja struktuurid.
:wink:
Ka NKVD Raudteemiilitsa kohta otsin ma samasugust informatsiooni.

Nii mõnegi asja kohta on mul juba mingisugune informatsioon olemas, kuid vajaksin kas täpsustavat või ka täiendavat infot. Paljude NKVD ohvitseride kohta on olemas vaid perekonnanimi, vahel ka auaste. venemaa on suur ja lai, ning sama perekonnanimega leidub kümneid, vahest sadu. Seega on ka eksimise võimalus suur.
Ka struktuuridega on palju segadust - kes millele või vastupidi allus.

Seega on igasugune abi teretulnud!

Lugupidamisega
Õpetaja
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist