Kas Eesti politseipataljonid põletasid vene külasid?

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Suletud
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

TO GAMAJUN :

kas ma olen köiki teisi eestlasi,kes on teiste maade armeedes teeninud,nimetanud reeturiteks? ära hakka parem provotseerima.
Leedulased valisid öige tee ????Mnjah,kahjuks oled sinagi sellel tüüpilisel madalalaubalisel arvamusel,mida terve vene press kogu aeg pasundab.

Eestlastel oli kolm valikut söja ajal-kas punaarmeesse (sinna viidi sundmopiga enne,kui sakslased eestisse jöudsid),kas saksa armeesse vöi hoopis metsa.

1) Kuna eestlased kannatasid venelaste jubeduste all tohutult enne sakslaste tulekut,otsustasid paljud eestis ellu jäänud mehed sakslaste tuleku ajal minna saksa armeesse,et teha löpp igaveseks punasele terrorile.Kas seda saab neile ette heita ?

2)Tahax sinu käest küsida,et kui see (st.sakslaste poolel södimine oli nii suur kuritegu sinu meelest),siis huvitav huvitav,miks ometi paljud paljud eestlased jooksid punaarmee poolelt saksa poole üle ? Meeldetuletuseks neist kuulsamaid : Hilisem rüütliristi kandja major Paul Maitla ja Auvere sangar kol.leitnant ,samuti rüütliristikandja, Harald Riipalu.

3)kas sa nimetad neid tuhandeid vabatahtlikke flaame,norrakaid,hispaanlasi,taanlasi,rumeenlasi MÖNEKS?
Sul on kummaline arusaam mönest inimesest.

Küsiks sinult vastu,et kas need inimesed,kes läksid vabatahtlikult punaarmeesse,ka lollideks ???
Ilmselt nad olidki poolearulised,et minna vabatahtlikult kahurilihaks,kes ei saa öieti relva katsuda....

Aga tundub,et tänu sinu igati sassis suurele kodumaale ei suuda ükski vene hing möista eestlaste ajalugu.Ikka ja jälle leidub neid oinaid,kes tulevad meile meie oma ajalugu öpetama,saamata aru,mis teil seal venemaal toimuma hakkas alates kommude pukki ronimisest.
Tee endale see köigepealt selgeks ja siis öpi kaua aega meie ajalugu,enne,kui julged oma suus selle koha pealt lahti teha.
Meie ju ei tule teile teie ajalugu öpetama,me ei tahagi seda teha.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

TO GAMAJUNN 2 :

Ah et sa tead ÜHTE omakaitseväelast,kes tappis ?
Kas tead,ma avaldan sulle ühe saladuse - neist paljud tapsid,nad olid selle jaoks ju kokku kutsutud,et hävitada punategelasi.

Ja mina näiteks tean kümneid veel elus olevaid hävituspataljonlasi,kes elasid vene ajal väga hästi.Punane reziim paitas neid selle eest,et nad veel jöhkramalt kui hiljem Pol Pothi reziim oma vastaseid hukkas, eestlasi (k.a vanurid,lapsed) tapsid,vägistasid ja tegid muid öudusi.

Ma olen juba varem siin kirjutanud,et mitte mingi asi ega vöim ei tohi oma söjakurjategijatest relvakandjaid inimeste kombel elada lasta vabas ühiskonnas.N liit aga käitus vastupidiselt ja seetõttu ei saa seda totalitaarset vöimu mitte kunagi normaalseks lugeda.ma toonitan-niisugusi inimesi ei tohiks elada lasta,sest nad on teinud oma elus köige hullemaid asju....
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Suurem aur nüüd välja lastud? Kokvuvõtvalt võiks ju öelda (kuigi ei ole ma mingi tegelane kokkuvõtteid tegema :oops: ), et see denis-poiss ju kirjutas väga rahulikult, aga meil kõigil on oma kodust saadud vaade minevikule (me ise pole seda ju näinud) ja seega ka teatud kallutatus. Siiski on ju enamus väljendanud ennast normi piires ja vihjed sõdurite mustemale poolele (mõningate asjaolude ohvriks langenute siis!) on tulnud ikka puhastverd eestlastelt, kui õigekirja analüüsida. Samas ei saa neid süüdistada kellegi vaenuliku jõu teenistuses olemises (enda eest võin peaga vastutada!) Oli keeruline aeg ja kerge ei olnud kellegil.
Mis puutub sakste juures karistuspoliitikasse, siis saan ise ainult paari episoodi mainida. Üks on laiemalt tuntud Mengeli raamatust ja räägib ühe jao
mahalaskmisest Tartu rindel. Süüdistus oli väejooks, aga alles selle aasta alguses leidsin mehe, kes lugu ise näinuna lisas veel fakte ja see oli tõesti üks alatumaid kämbude sigadusi eesti sõduri vastu. Näidisprotsess - kui see midagi ütleb?
Üksus, kes minu vanaisa metsavahitalus peatus, oli igati korrektne, aga lahkudes varastas üks frits vanaisa kõige parema kirve. Vana nägi vargust pealt ja läks kirvest tagasi nõudma. Asi lõppes sellega, et vanaisa tõi toast jahipüssi ja lubas päti maha lasta. Ohvitser tuli vahele, kirves sai omanikule ja varas lubati eesliinile saata. Hämmastav lugu, kui võrrelda nädala pärast saabunud venelastega - mees, kes oma jalgratast läks vanka käest tagasi küsima, lasti sealsamas maha! Rääkimata sellest, et püssiga tsuhnaa oleks tapetud niikuinii - rääkimata püssiga ähvardavast eestlasest! Üks lugu on veel Venemaalt ja rääkija vahendas koolivenna sõnu. Tegemist sedakorda omakohtuga. Noor sakslasest ohvitserijupats arvas, et oma uut püstolit on kõige parem proovida külatanumal kõõluva poisikese pihta märki lastes. Poisike sai kohapeal surma, aga lahingus karastunud eesti mehed jätsid asja meelde ja järgmises madinas sai püstolikangelane "kangelassurma" osaliseks.
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

eks neid meeldejätmisi oli söjas küllaga.Ja enamasti ikka asja eest,sest suurtele sigadustele vastati tavaliselt ikka kuuliga selja tagant.
Kuigi ka minu suguvösa on kannatanud saksa ohvitseri ülbuse all,ei leia ma,et kellelgi teisel kuskilt väljast tulnul,oleks öigus meie ajalugu loputada.see selleks
Ja üsna asjakohane mötete väljendus oli see küll.
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Jah, kahju, et see 70 aastat on teinud niipalju inimeste ajus, et nüüd paljudel juhtudel ei usuta isegi oma esiisade siirusesse võitluses Eesti aadete eest. Minu vanaonudest olid 3 Leegionis,2 neist jätsid mulle noorena väga sügava patriootliku süsti. Tegu oli siiraste Eesti meestega, kes tegid oma Isamaa nimel kõik, et päästa vasja tulek siia, et päästa tragöödiast, aga see ei õnnestunud. 3 neist jäi lahinguväljale. Nad olid siiski kindlad, et tuleb aeg kui taas haaratakse "mõõk" ja see raiub pooleks ahelad.. nii ka juhtus, lõpuks nägi neist seda vaid üks. piinlik, et paljud, kes on oma kõvema panuse "elu" andnud Eesti eest ja paljud, kes peavad tänapäeval valitsuse kahepalgelise poliitika ja punaste propaganda jüngrite pärast kannatama. Siin meediastki ju käis läbi, et juba mitmendat korda esitatakse ühe kõrge medali-autasu saamiseks legendaarne Eesti Vabadusvõitleja Rüütliristi kavaler Harald Nugiseks, aga ikkagi ta kriipsutatakse nimekirjast maha, polevat seda väärt.. no krt küll.. see on ju sulaselge mõnitamine. vaadake, kes kõik ei saa siin autasusid. Punane lipp valitsuse ja riigijuhtide südameis lehvib endiselt, samuti suure % eestlaste hinges, kes usuvad tõetruult seda, mis siin venelane okupatsiooni ajal räägiti, eks pööblit ju leidub samas alati.

Nõus VANA LÕUKOER'aga, see on loll jutt, et see "vennike", kes siin nimetab Punase Katku vastu võidelnuid flaame,soomlasi,rootslasi,taanlasi, valloone,belglasi,norrakaid jne, jne "mõnedeks" :x Nad teadsid, mille eest nad sõdisid. Nad ei tahtnud seda jubedat korda oma maadele lasta, eks oli kuuldud, milline see punareziim on.. ja nagu Soomes siin ühel hiljutisel ajaloo konverentsil üeldi, oli neil vabatahtlikel suur teene, selles, et NSVL'l operatsioon "Graza" luhtus, samuti Saksa armeel. Küll selle kohta veel tulevikus juttu tuleb. Sest on arhiive, kuhu veel praegu ligi ei lasta.

Igaljuhul arutelu oli hea. Edu kõigile ,kes hinges end vabadena tunnevad ja on orjaloorist, kus ainult teiste arvamusi küsitakse, välja murdnud. Meie ajalugu on selline ja ei ole meil seda vaja häbeneda. Ja on alati hea, et on neid, kes selle eest on võidelnud, neid tuleb austada.. ja meilgi kui peaks vaja minema Isamaad kaitsta, tuleb seda kõhklemata teha. See on Meie maa ja meile püha. Me elame siin ja nii see peabki jääma :wink:
gamajun
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 26 Jaan, 2005 10:57
Kontakt:

Postitus Postitas gamajun »

kas ma olen köiki teisi eestlasi,kes on teiste maade armeedes teeninud,nimetanud reeturiteks?


So ? Siis ei saa arvata reeturiteks ka neid eestlasi, kes sõdisid Punaarmees, mis oli USA ja Inglismaa liitlane. :lol:

Leedulased valisid öige tee ????Mnjah,kahjuks oled sinagi sellel tüüpilisel madalalaubalisel arvamusel,mida terve vene press kogu aeg pasundab.
Vene press pasundab palju, aga selles küsimuses on tal õigus. Ma võiks öölda, et kõige õigem valik oli soomlastel, aga ma kardan, et siis sa solvud lõplikult :wink:
Eestlastel oli kolm valikut söja ajal-kas punaarmeesse (sinna viidi sundmopiga enne,kui sakslased eestisse jöudsid),kas saksa armeesse vöi hoopis metsa.
Vabatahtlikud hävituspataljonid ununesid ära. Ja see et saksa armeese mindi ainult vabatahtlikult ja lauluga on ils muinasjutt :lol:
1) Kuna eestlased kannatasid venelaste jubeduste all tohutult enne sakslaste tulekut,otsustasid paljud eestis ellu jäänud mehed sakslaste tuleku ajal minna saksa armeesse,et teha löpp igaveseks punasele terrorile.Kas seda saab neile ette heita ?
Võib küll. Poolakad said enamlaste kääst touhtult kannatada. Mitu Poola väeosa sakslaste eest sõdis? Poola AK sõdis kahel rinnel - venelaste ja sakslaste vastu ( tegelikult veel ukrainlastega :D )

2)Tahax sinu käest küsida,et kui see (st.sakslaste poolel södimine oli nii suur kuritegu sinu meelest),siis huvitav huvitav,miks ometi paljud paljud eestlased jooksid punaarmee poolelt saksa poole üle ? Meeldetuletuseks neist kuulsamaid : Hilisem rüütliristi kandja major Paul Maitla ja Auvere sangar kol.leitnant ,samuti rüütliristikandja, Harald Riipalu.
Mis tõend see nüüd on? See lihtsalt näitab meie kaasmaalaste lolljust :twisted:
3)kas sa nimetad neid tuhandeid vabatahtlikke flaame,norrakaid,hispaanlasi,taanlasi,rumeenlasi MÖNEKS?
Sul on kummaline arusaam mönest inimesest.
Just. Mõned lolljakad ja reeturid, kes läksid oma riigi vaenlaste ja okkupantide eest sõtta. Ära hakka ütlema, et taanlased said kommunistide käest kannatada :twisted:

Küsiks sinult vastu,et kas need inimesed,kes läksid vabatahtlikult punaarmeesse,ka lollideks ???
Ilmselt nad olidki poolearulised,et minna vabatahtlikult kahurilihaks,kes ei saa öieti relva katsuda....
Inimene, kes läheb kaitsma seitsme maa taha, tema kodumaad okkupeerinud vaenlase huvisid on parimal juhul loll :lol:
Aga tundub,et tänu sinu igati sassis suurele kodumaale ei suuda ükski vene hing möista eestlaste ajalugu
.

Nüüd sa astusid ämbrise. Minu ja muu esivanemate kodumaa on Eesti :twisted:
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

"Leedu variandist"... Huvitav, kui leedukad oleksid Saksa rassiteooria kohaselt pisut kõrgemal olnud (nad olid eestlastest ja lätlastest madalamal) ja sakslased oleksid Leedus seega pisut mõistlikumalt käitunud, äkki oleks leedukate osalus Saksa armees palju suurem olnud?

Sest alguses moodustati ju Leedu pataljonid Saksa sõjaväe koosseisus. Aga hiljem kukutati SS-diviisi moodustamine läbi. Äkki "Leedu variant" oli valik, mis sunniti peale tegelikult olude sunnil? Seega ei ole vast õige Eestit Leeduga võrrelda?

Aga kohe märgin, et mu teadmised Leedu ajaloost on nõrgad...

Gamajun:
Võib küll. Poolakad said enamlaste kääst touhtult kannatada. Mitu Poola väeosa sakslaste eest sõdis
Sakslaste käest said nad veelgi rohkem kannatada ja seega sõdis palju poolakaid Punaarmee alluvuses. Eestlaste puhul asendame nüüd "sakslased" punastega ja "Punaarmee" Saksa armeega. :wink:
Kasutaja avatar
ostius
Liige
Postitusi: 299
Liitunud: 22 Sept, 2004 15:58
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas ostius »

Ojah, ei tahtnudki kõiki kommentaare lugeda...
Toon parem ühe arutluse ja teie öelge, kus on viga:

Rabinovitđ mürgitas kaevu.
Rabinovitđ on juut.
Kõik juudid on mürgitanud ja mürgitavad ka edaspidi kaevusid.

Sõbrad, sõjast on hulk aega möödas. Kuritegusid sooritasid konkreetsed inimesed, mitte terve rahvas. Jutt kollektiivsest süüst ja kollektiivsest vastutusest ning järelikult kollektiivsest karistamisest on barbaarsus. Vaadake nüüd endasse ja öelge ausalt, kas tahate pikkade nugade ööl minna pooma oma naabreid, koolivendi, kroonukaaslasi ainult selle pärast, et mõni nende rahvuskaaslane oli kurjategija?
:?: :?: :?:
Mulle küll kõrge kapuutsiga valged rõivad ei meeldi! :wink:
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Mina ei viitsi ka kõiki komme uuesti läbi lugema hakata ja kaevumürgitajaga tehakse teadagi mida - aga kas siin tõesti lahati kaevumürgitaja Salomoni rahvuskaaslaste kollektiivset süüd? :(
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

gamajun kirjutab:

"So ? Siis ei saa arvata reeturiteks ka neid eestlasi, kes sõdisid Punaarmees, mis oli USA ja Inglismaa liitlane. :lol: "

Punased viisid siinmail läbi sundmob-i. Kui kohale ei tulnud, kannatas pere.
Ei saa neid hukka mõista



"Vene press pasundab palju, aga selles küsimuses on tal õigus. Ma võiks öölda, et kõige õigem valik oli soomlastel, aga ma kardan, et siis sa solvud lõplikult :wink: "

Soomlaste valik oli nende jaoks õigeim.
Ehkki mina (ja ilmselt paljud teised) mõtlen, et olnuks siingi kõige õigem variant sõdida, arvasid Riigikogu ja pr. toona kõiki asjaolusid arvestades teisiti.
Soome oli looduslikult märksa paremini kaitstud. Meil aidanuks ainult totaalne sissisõda.

Peale punaste terroriaastat tundus kõigiti õige liituda Wehrmachtiga ja punavõim kukutada. Saagu siis mis saab.


"Mis tõend see nüüd on? See lihtsalt näitab meie kaasmaalaste lolljust :twisted: "

Nõuk. võim= vähkkasvaja. Oled nõus? Tema väljajuurimiseks oleks tasunud ka vanakuradi endaga liituda. Sõdida punaarmees, oma perekonna vägistajate ja tapjate ideede nimel, no tänan, ei.


"Just. Mõned lolljakad ja reeturid, kes läksid oma riigi vaenlaste ja okkupantide eest sõtta. Ära hakka ütlema, et taanlased said kommunistide käest kannatada :twisted:"
Inimene, kes läheb kaitsma seitsme maa taha, tema kodumaad okkupeerinud vaenlase huvisid on parimal juhul loll :lol: "

Neid mõnesid oli tuhandeid. Ka rootslasi ja soomlasi, keda sakslased ei okupeerinud.
1918.ndal a-l juba liikus Eur-s ringi dok.filme punaste "kangelastegudest" Vm-l ja ülisuurest näljahädast, mis leninlaste poolt kunstlikult tekitatud. Levis laialt ka info, et nõuk. võim oli läänelt saadud suure toetuse hädaliste aitamiseks enda taskusse pistnud, mis näitas uue korra erilist küünilisust - paluvad abi ja ...
Kui mõtled, et Lääne-Euroopas ei räägitud kommunismiohust, siis oled paraku kehvasti sellest ajajärgust informeeritud.
Sks-d kütsid kired osavalt üles ja vabatahtlikult kaasatulijaid oli suht-koht palju. Lisaks lubati vabatahtlikeile mitmesuguseid soodustusi, nt ilma konkursita sissesaamist Sksm ülikoolidesse ja tasuta studeerimist.


"Nüüd sa astusid ämbrise. Minu ja muu esivanemate kodumaa on Eesti :twisted:"
Tore :roll:
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

TO GAMAJUNN :

Viies jutu tagasi saksa poolel södinud möne flaamlase jt.peale tahaks sulle veidi mötlemisainet anda sellega,et suur ja verine nliit oleks kokku kukkunud,kui "teised önnelikud sots.vabariigid poleks oma mehi kahurilihaks ajanud".
Palju siis venelased oleks suutnud ise kokku ajada mehi.Tuleb välja,et siis ka need möned inimesed teistest vabariikidest olid lollakad-mis see meie asi on,kui venelane södib ?


TSITEERIN:
So ? Siis ei saa arvata reeturiteks ka neid eestlasi, kes sõdisid Punaarmees, mis oli USA ja Inglismaa liitlane.

VASTAN :Ex need eestlased,kes söja alguses SUNDMOBILISATSIOONIGA nliitu tassitud eesti södurid surid köigepealt 2 aastat Siberis töölaagrites.Ma ei saa neid nimetada reeturiteks,eks iga mees valib ise oma saatuse.
Kuid samas on see VÄGA debiilne ühte poolt süüdistada.Ära tuleks päevapealt keelata verise punaarmee sümboolikaga lehvitamine,sest see tekitab oi kui paljudes eestlastes oksemaitse suhu.

Kas sa oled kunagi süvenenud nendesse nn.VABATAHTLIKESSE HÄVITUSPATALJONIDESSE ?
Need mörtsukad seal olid ja on siiani kuuli väärt.Nad koosnesid enam jaolt
inimestest (kui nii vöib nimetada),kes olid oma eluga esimese EW ajal täiega rappa jooksnud nannipunnid,vägistajad,mörvarid ja muu selline praht.INIMKÖNTS.Sellise saasta hävituspataljonidesse astumine oli igati loogiline - nad said seal olles ju elada välja oma haigeid ihasi,tappa karistamatult keda hing ihaldas,röövida,pöletada jne.
NEED INIMESED OLID JA ON REETURID SÖNA OTSESES MÖTTES.NAD REETSID OMA RAHVA JA ASUSID TALDU LAKKUMA PUNAVÖIMUL (A´LA UNO THAL).PTUI.

kas keegi on siin väitnud,et saksa armeesse astuti ainult vabatahtlikult????

Kas sa ikka ei usu eda,et eesti laskurkorpus hoiti oi kui kaua kodumaalt eemal,kuna kardeti meeletut ülejooksmist.Tuletame meelde köige suurema ülejooksmise- Kindral Vlassov koos oma armeega.Nad ei olnud küll söjamehed,vaid nagu vene södurile kombeks-kari maradöörleid,aga see oli üks suuremaid ülejooksmisi punaste poolelt....meenub ?????
Seda tendentsi on ka välismaa ajaloolased täheldanud ja nad on venelaste ülejooksmist ja lihtsalt vabatahtlikult vangi andmist vörrelnud esimese maailmasöja Austria-Ungari keiserlik-kuningliku armeega.

Ja kui sinu arvates näitab see,et 4 eestlast teenisid välja reichi suurima söjalise autasu,lollust,siis minu arvates näitab nende kangelasmetalli andmine nliidu oskamatutele söjarditele seda,kui väga nad oskasid oma mehi surma saata.Nende suurimat lollust.

Sinu söps Deniss oli märksa möistlikum ja targem ja seda küll 2 korda rohkem.

Ja igal juhul,kui ajalugu korduks,ei köhkleks samuti tuhanded eestlased taas relvaga oma pölisvaenlase - venelane vastu astuda.
Nende hulgas ka mina ja mu hea kamraad Wiking ja meie head söbrad.

Ahsoo,Gamajunn,tahtsin küsida su käest seda,et kas sa juhuslikult ei kuulu sellesse idiootlikku nn.ühendusse "neofasismi ja bla-bla bla vastane klubi"???.Kui sa kuulud,siis tervitan teid soojalt ja suru kätt ühe eesti rahva mörvari seltsimees Uno thali´l ja kuula,kuidas üks südametu ja mörtsukmeelega räpane inimhing käituma peab !!!1
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Vana Lõukoera postist kaks isiklikku solvangut välja visatud.

Antud teema on oma algesest küsimusest juba kaugele läinud ning kipub rohkem isiklikuks minema. Kui järgmised postid tulevad samas stiilis, siis läheb kogu see teema lukku...
gamajun
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 26 Jaan, 2005 10:57
Kontakt:

Postitus Postitas gamajun »

Leedu variandist"... Huvitav, kui leedukad oleksid Saksa rassiteooria kohaselt pisut kõrgemal olnud (nad olid eestlastest ja lätlastest madalamal) ja sakslased oleksid Leedus seega pisut mõistlikumalt käitunud, äkki oleks leedukate osalus Saksa armees palju suurem olnud?
Oma ette küsimus. Aga... Mida ÜLDSE rassiteoriast 1944 aastal teada oli?
Ja kas eestlased teadtsid, et nende saatus on olla orjade kamandajà :twisted:

Seega ei ole vast õige Eestit Leeduga võrrelda?
Suure huviga kuulan, miks ei tohi leedukaid eestlastega võrrelda.

Aga kohe märgin, et mu teadmised Leedu ajaloost on nõrgad...

Sakslaste käest said nad veelgi rohkem kannatada ja seega sõdis palju poolakaid Punaarmee alluvuses. Eestlaste puhul asendame nüüd "sakslased" punastega ja "Punaarmee" Saksa armeega.
Ei saanud naljast aru.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Administraator juba müristas ja minu tagasihoidlik arvamus on seesugune, et Vaikal sai siit midagi (kui sai) ja edasi muutub see heietus nagunii sarnaseks delfi kristlaste ja võitlevate ateistide omavahelise targutamisega, mis reklaambannereid mitteomava foorumi eksistentsi kohapealt ei ole ehk eriti oluline? Poliitikast ju päriselt ei pääse, aga aeg-ajalt võiks tagasi tõmmata! Noh, kasvõi sellepärast, et igav ei hakkaks :wink:
gamajun
Liige
Postitusi: 61
Liitunud: 26 Jaan, 2005 10:57
Kontakt:

Postitus Postitas gamajun »

Viies jutu tagasi saksa poolel södinud möne flaamlase jt.peale tahaks sulle veidi mötlemisainet anda sellega,et suur ja verine nliit oleks kokku kukkunud,kui "teised önnelikud sots.vabariigid poleks oma mehi kahurilihaks ajanud".
Palju siis venelased oleks suutnud ise kokku ajada mehi.Tuleb välja,et siis ka need möned inimesed teistest vabariikidest olid lollakad-mis see meie asi on,kui venelane södib ?
Lugesin hoolega läbi. Oled vist saarlane või lõunaeestlane?
Ex need eestlased,kes söja alguses SUNDMOBILISATSIOONIGA nliitu tassitud eesti södurid surid köigepealt 2 aastat Siberis töölaagrites.Ma ei saa neid nimetada reeturiteks,eks iga mees valib ise oma saatuse.
Nõus.
Kuid samas on see VÄGA debiilne ühte poolt süüdistada.Ära tuleks päevapealt keelata verise punaarmee sümboolikaga lehvitamine,sest see tekitab oi kui paljudes eestlastes oksemaitse suhu.
Lolljus.

Kas sa oled kunagi süvenenud nendesse nn.VABATAHTLIKESSE HÄVITUSPATALJONIDESSE ?
Olen.

Need mörtsukad seal olid ja on siiani kuuli väärt.Nad koosnesid enam jaolt
inimestest (kui nii vöib nimetada),kes olid oma eluga esimese EW ajal täiega rappa jooksnud nannipunnid,vägistajad,mörvarid ja muu selline praht.INIMKÖNTS.Sellise saasta hävituspataljonidesse astumine oli igati loogiline - nad said seal olles ju elada välja oma haigeid ihasi,tappa karistamatult keda hing ihaldas,röövida,pöletada jne.
NEED INIMESED OLID JA ON REETURID SÖNA OTSESES MÖTTES.NAD REETSID OMA RAHVA JA ASUSID TALDU LAKKUMA PUNAVÖIMUL (A´LA UNO THAL).PTUI.
Eeee... Tahaks mingit dokumenti selle kohta näha :D
kas keegi on siin väitnud,et saksa armeesse astuti ainult vabatahtlikult????
OK. Minu poolne propaganda.
Kindral Vlassov koos oma armeega
.

See on vale.

Sinu söps Deniss oli märksa möistlikum ja targem ja seda küll 2 korda rohkem.
Hi, hi. :D Deniss on täitsa venelane, mina ainult pooleldi. Tal on süükompleks, mull seda ei ole.
Ja igal juhul,kui ajalugu korduks,ei köhkleks samuti tuhanded eestlased taas relvaga oma pölisvaenlase - venelane vastu astuda.
Nende hulgas ka mina ja mu hea kamraad Wiking ja meie head söbrad.
Naeran ennast surnuks. Ära ainult minu käest kuuli selga saa, kui saa nii loll oled ja mind tiblaks nimetad :twisted: See on karm valik, aga meie ei toeta momendil natse.
Ahsoo,Gamajunn,tahtsin küsida su käest seda,et kas sa juhuslikult ei kuulu sellesse idiootlikku nn.ühendusse "neofasismi ja bla-bla bla vastane klubi"???.
Ei kulu.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist