www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 19 Okt, 2017 1:19

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kristlus maakaitses
PostitusPostitatud: 30 Jaan, 2012 1:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Mina tahan saada šamaani, koos trummide ja muu värgiga. Sobib ka mõni šinto preester või Tao munk ... ja käib ka Tiibetist mõni laama ...
Aga kaplanit ja muud ristiga vaimuliku ma sooviks hoida endast väga kaugel ...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Mai, 2012 13:09 
Eemal
Liige

Tuletaksin meelde, et kõik vähegi mõtlevad inimesed, kes usuvad "elu pärast surma" teevad seda toetudes -vähemalt enda meelest -ratsionaalsetele ja loogilistele põhjustele. Samal moel püüavad enda maailmavaate tõepärasust seletada endale materjalistid-ateistid. Ka nemad on enda arvates millegist aru saanud.

Seega võiks kaasaegne postmodernistlik enamus endale aru anda, et kristlik maailmavaade ei ole propaganda vaid viis mõtestada elu. Oleks ju kurb, kui tublist elujaatavast materjalistist/ateistist saab kitsarinnaline ketsereid (st usklikke)tuleriidale saatev sektant? Sest pime usk ei ole vaid nn usklike monopol.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Nov, 2012 20:02 
Eemal
Liige

JR200 Soome Jätkusõjas

Eestlane Jalaväeregiment JR200 oli osaleja Soome Jätkusõjas.
Sellest on kirjutatud raamat Soome keeles:
Jalkaväkirykmentti 200, Virolaisten vapaaehtoisten historiikki Suomessa ja kotimaassa
toisen maailmansodan aikana.
Jorma Mutanen, 1991. 112 sivua.

Eesti sõdurid toetusid ilmselt Jumala abile: Su üle Jumal valvaku
Ma kirjutan hiljem rohkem JR200'st teises teemas.

Regiment laulis Eesti rahvushümni 24.2.1944 , Eesti Iseseisuvpäeval.

Hümnis on järgmised sõnad:
Manus:
EestiHymni.jpg
EestiHymni.jpg [ 61.46 KB | Vaadatud 3200 korda ]

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 21 Nov, 2012 22:32 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tsiteeri:
Su üle Jumal valvaku …

Kas kusagil on ära tähendatud, et äranimetatud JUMAL just kristlaste oma on? :roll:
Võib-olla hoopis Taara või Odin, või ...
Kust krdist võtavad ennast kristlasteks nimetavad persoonid endale õiguse JUMALAT vaid enda omaks pidada? :roll:

Stellung halten und sterben!!

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Nov, 2012 14:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Üks tuttav osales II maailmasõjas sakslaste poolel. Ma ei mäleta enam kus täpselt aga ikka kuskil Eestimaa pinnal sai ta üsna kõvad lahingud. Tema jutu järgi oli ta enne seda kristlane. Pärast lahinguid ta enam mingisse jumalasse ei uskunud ... ei saavat olemas olla sellist jumalat, kes laseb sellistel asjadel sündida. Ja kui ka on olemas, siis pole temal sellega midagi ühist.
Nii palju siis ateistidest, kellest kaevikus usklikud saavad.
See muidugi ei tõesta jumala (te) puudumist või tegevusetust :)

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 22 Nov, 2012 17:11 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

oh, eks on ka paljudest "ateistidest" kaevikuis usklikud saanud aga küllap polnud need ühed õiged ateistid vaid lihtsalt veidi lahjamad ja mitteteadlikumad usklikud. isegi piibli kohaselt pole uskmatus mingi eriline patt (paganate üle mõistetakse kohut nende südametunnistuse järgi), nii et kui sa otseselt siga pole, siis pole vaja ka uskmatuna millegi pärast lihtsalt nii igaks juhuks muretseda. liiatigi arvan mina, et kui jumal olemas oleks, ega ta siis nagunii sellistest kaevikus surmahirmust usklikuks hakanutest suurt hoolikski. ja kui hoolikski, siis ei tahaks ma omakorda sellisest jumalast suurt miskit hoolida. nii, et ei anna pommirahe all usklikuks hakkamine miskit juurde.

võimalik ka, et neid kaevikus usklikuks muutunute jutte on võimendanud igapäevaste tavafraaside kasutamine. küllap on iga ateist sitas seisukorras omaette pomisenud mõnda "usklikku" käibefraasi nagu näiteks "annaks nüüd jumal..." või "tule taevas appi". ehk on see mõnele teravmeelitsejast võitluskaaslasele kõrvu jäänud ja hiljem kuskil kas naljaga või tõsimeeli äramärkimist leidnud.

noriabooks@gmail.com

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 04 Apr, 2017 9:40 
Eemal
Liige

Koosolekud Kuressaare Laurentiuse koguduses, Kauba 5, Kuressaare,
neljapäeval 6. April ja reedel 7. April kell 18:00-20:15.
Program, mõlemad õhtud: 1.piiblitund, 2.kohvilaud, 3.evangeeliumikoosolek.
Korraldavad Kuressaare kogudus, Espoo toomkiriku kogudus ja Soome piibliinstituut.
Mul on ka kõneid seal.
Sooviksin kohtuda kohal mitmeid kaitseliitlasi.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 07 Apr, 2017 13:03 
Eemal
Liige

Kui jumal oleks olemas,ei siis laseks sõdadel ja inimeste kannatustel tekkida. Paluge palju tahate,kasu sellest pole.
Minu kadunud vanaema oli ka usklik olnud aga peale seda,kui ta pojad tapeti,ütles kohe ära,et ma ei saa sind enam uskuda. Sa lasid mu pojad tappa. Vaat nii sõbrad. Ei usu ka mina.
T.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 09 Apr, 2017 18:38 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Yritasin varasemaid postitusi lugeda, aga seal ajas keegi nii erakordselt lolli juttu loodusliku valiku kohta, et palju ei viitsinud.

Teema juurde naastes kaplanitest. Nagu iga eriala puhul, v6ib kindlasti ka kaplan olla tuhm ja m6ttetu looder, kelle igavat loba peab kylmetades kuulama. See, et m6ni on, pole argument eriala kohta.

Yldiselt peaks riik kindlustama ka ajateenijatele ja rindes6duritele usuvabaduse ja sealhulgas v6imaluse oma usukombeid t2ita, kui need teenistust ei sega. Mille hulka peaks kindlasti kuuluma ka ligip22s jumalateenistusele ja vaimulikule. Ajateenijatega on asi lihtne - kysimuse lahendab tegelikult pyhap2evane linnaluba. Missioonis6duritega v6i rindel on keerulisem ja on hulk loogilisi p6hjusi, miks tsiviilvaimulikud ei peaks nende juures kondama. Samuti ei tasu unustada, et aktiivse lahingutegevuse tsoonis usulised vajadused kasvavad - kaevikus on nii m6nestki ateistist usklik saanud.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 13 Apr, 2017 19:23 
Eemal
Liige

Satakas kirjutas:
Muidugi pole surmajärgne elu kristlaste leiutis. "Selle kultuuri" all pidasin ma silmas judeokristlikku kultuuri. Muidugi väike näpukas selle surmajärgse eluga...
Aga mida sa ise soovid uskuda kriisi korral? Inimese usk on seotud alati ka tema vaimsete vajadustega.

PS: Surmajärgse elu all saab mõelda ka hingede rändamist, taassündi uues kehas ja sellega seonduvat karmavõlga ... :mrgreen:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2017 20:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ma ei soovigi midagi uskuda. Ma eelistaks teadmisi ja kus teadmised lõpevad, seal tuleb lihtsalt jääda äraootavale seisukohale, sest teadmistes leiduvate aukude täitmine jumalate ja muu taolisega, pole vastus, vaid laiskus.

noriabooks@gmail.com

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Apr, 2017 0:37 
Eemal
Liige

Inimene on juba kord selline ebatäiuslik olend, kes, eriti kriitilises olukorras, vajab vaimset tuge.
Või arvad tõesti, et harimatud ning suures osas elementaarse relvakäsitsemisoskuseta kitsekarjused või kaameliratsanikud suudaks sõjaliselt korda saata sedagi, mida saadavad, ilma pidevalt "Allahu Akbar" karjumata?
Jah, samad müüdid või mis igenes nimega jutustused on levinud sumeritelt egiptlastele, sealt juutidele, edasi roomlastele... Piibli Aabraham on islamis Ibrahim... Kolm musketäri sõdisid hugenottidega, kes olid needsamad prantslased, kuid tahtsid sedasama Jumalat teenida prantsuse, mitte ladina keeles...
Kõikvõimalikud, omavahel leppimatud religioonid, kirikud ja usulahud on tõesti vaid vahend hingede püüdmiseks (ning rikastumiseks), kuid kui inimene tunneb usust tuge, siis seda naeruvääristada ei tohi.
Kui Sa muidugi ei soovi, et Sinu teaduslikust maailmavaatest tulvil pea ripuks kunagi juukseidpidi mingi võiduka näoga usufanaatiku käes.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Mai, 2017 14:13 
Eemal
Liige

Enamik usklikke, keda ma tunnen, nii eras kui vormis, on oma eluga vägagi rahul ja niikaua kui nad ei hakka teistele tapmise ähvardusel peale suruma, kas, kuidas ja millise jumaluse poole palvetada, on see ju väga ok, sest nad saavad enda jaoks usust vaimset tuge raskel hetkel. Veteranid räägivad, et kaevikutes on vähe ateiste ning enamik teab lugusid, kuidas mõni ateist või partorg on meelt muutnud ja mis need on, kui vastavalt usk teaduse ja partei ülimuslikkusesse? Samas on ka palju lugusid, kuidas usklikud on usust taganenud, sest ei suuda uskuda jumalolevuse kõikvõimsusse ja headusesse, sest on ise näinud liiga jubedaid asju. Lühidalt, usuvabadus on hea ja oma uskumuste pealesundimine halb.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Mai, 2017 21:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

EOD kirjutas:
kui inimene tunneb usust tuge, siis seda naeruvääristada ei tohi.

Jätan endale vabaduse seda siiski teha. Erandid teen just nende koopas kasvanud karjuste osas sest neil puudub võimalus maailmast ratsionaalset pilti saada. Samalaadseid mullis kasvanud inimesi leidub ka meil. Tean ka ise ühte. Hämmastav isend. Kõrgharidusega, koolis oli tubli jne aga tema teadmised maailma asjadest, mis jäävad väljapoole kohustuslikus korras keskkoolis õpitut ja EPAs maastikukaitse tudeerimist, on praktiliselt olematud, Võib mulle siira näoga otsa vaadata ja küsida, mida ma mõtlen öeldes "kingitud hobuse suhu ei vaadata" vmt. No on lihtsalt varajasest noorusest suht mullis elanud ja juba enne ülikooli krišnaiitide tempisse kolinud, kus aastaid elas ja ülejäänud elu samuti omas mullis oldud. Teen temale erandi.

Aga neile, kes elavad täisverelist elu infoühiskonnas, ei tee ma mitte mingeid hinnaalandusi sest nemad valivad teadlikult teaduse ignoreerimise.

noriabooks@gmail.com

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 02 Mai, 2017 21:50 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Satakas kirjutas:
teadlikult teaduse ignoreerimise.
Tuletan sulle meelde, et religioon ja teadus ei pea tingimata teineteisele vastanduma. Suur hulk usklikke inimesi saab rahulikult hakkama teooriata, et Maa on suurusjärgus 5000 aastat vana vms.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 38 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: