www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 24 Nov, 2017 0:58

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 486 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 19 Okt, 2016 9:41 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 4802
See eeldab, et antud isik on relvaga kokku kirjutatud ja peab olema ka veendunud, et relv laseb seda, mida ta peaks laskma. Jah ballistikatabel on muutuv relva, moona ja veel ilma jne.. jne.. osas muutuv, kuid sisselaskmisel võib algselt olla aluseks kasvõi teine analoogse relva tabel. Põhimõtted on sarnased. Aga eks iga relv on erinev. Selle järgi tulebki see lõpuks valmis teha-ja siduda vastava relva ja optika ning moonaga, mis üldjuhul peaks tulema TL-i ja SN puhul ühest ja samast kastist-karbist. Erineva moona kasutus muudab tabeleid. Ehk brasiilia moon või rootsi v.. või kus iganes. Relv peaks jääma oma kasti juurde. Kui otsa saab siis võetakse uus kast ja tehakse uued laskmised...ning vastavad korrektuurid tabelisse. Selleks peab laskur oma relva teadma piisavalt. Mitte see, et antakse kastist määrde all olev relv-ja oled nüüd TL. Ja see, kuhu su relv laseb, on sinu teada saada. Aja jooksul kindlasti. Suvalise relva pihkupanek ei tohiks olla TL-iks määramisel suur avastus, et relv ei pruugi olla korralikult laskev-logisev ja jupid erinevatelt relvadelt. See eeldab TL-ile võimalust ja aega kasvõi uue relvaga tutvumist. Meie võtame hetkel ilmeksimatult SA ajal kätteantavat relva, mida saadakse, kui kulumatut ja ideaalkorras stabiilse täpsusega erinevate inimeste juures laskvat relva.

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 19 Okt, 2016 10:13 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Dets, 2006 21:35
Postitusi: 1549
Asukoht: Tallinn
Ei ole olemas rumalaid kysimusi. Eestis olukord tavaliselt nii ongi, et antakse kastist suvaline täpsusrelv ja padrunid ning oledki snaiper valmis, parimal juhul on sama relv, millega olid ajateenistuses. KLis on relvad rohkem inimestele kinnitatud, kuid ka KLis on suuri probleeme maleva laos olevate relvadega, kuhu pääsevad ligi ja igasugu nupukesi keerama koiksugu "relvatohtrid", nii et eelmisel oppusel sisselastud relv voib olla vahepeal väljas käinud ja siis märjana ning puhastamata hoidlasse tagasi viidud ning sihik on keeratud kuu peale. Mehed pyyavad TPd kodusele hoidmisele saada, kui on ametlikult ametikohal. Automaatidel ja KPdel on yldine ballistika tabel piisavalt täpne relva kasutamisel, TL ja SN peab ikka yle laskma.

Märkus ballistikatabeli kohta on korrektne, korraliku tabeli peab iga laskur oma relva jaoks ise tegema. Mingi yldine tabel kusagil käsiraamatus on ainult sinnapoole täpsusega. Näiteks kuuli algkiirus padrunikarbil on samuti suunava tähtsusega ja muutub oluliselt erineva temperatuuriga ja samuti erinevates laskemoona partiides. Relvaraud kulub voi on sodi täis ja ka see mojutab algkiirust ehk ballistilist kaart. Kindlam on votta 1 kast padruneid korraga ette ja lasta neid erinevates tingimustes läbi krono, sealt saab tegeliku kiiruse kätte, kusjuures ka koik kronod eksivad. Siis pollu peale ja päriselt proovima, ning selle pohjal ballistiline tabel relva kaba kylge vms. Kui padrunikast vahetub, siis sealt valikuliselt proovilasud, kas on sama, mis eelmisel? Vajadusel muudatus tabelisse. Iselaetud voi kvaliteetse tehasemoona algkiiruse koikumised samas partiis on alla 10 m/sek, suvamoonal oluliselt rohkem. Riigi relvas pohimotteliselt iselaetut kasutada ei tohi ja yldiselt relvatehased neid ei armasta, ylelaadimise oht on reaalne. Kui läheb relvapoodi jutuga, et iselaetud moonaga relv sai kannatada, siis void garantii ära unustada.

Mulle tundub, et SN teemas on Eestis saavutatud loomulik tasakaal ja olemasolevate sisendite puhul ei ole eriti kuhugi areneda. KV ajab jäigalt oma ametikohtade arvule pohinevat väljaoppemudelit ja KV reservis olevatel KL yksustel on sama teema. Kui ei ole ametikohti, siis väljaopet ei ole ja malevasse relvi ei anta. Koik! Seega on asjalikku koolitust väga raske korraldada. KL TL ja SN erialakursustel osalenud on ostnud märgatava hulga korralikke täpsusrelvi ja raskel hetkel on nendest kindlasti palju kasu, kuid oma rahakoti peal alginvesteering 2-3000 € ja aastased jooksvad kulud 500-1000€ on paljudele keskmise palgaga pereisadele liiast. Riik ka ei soosi voi pigem takistab täpse laskmise arengut, konkreetne näide M14 ylejääkide hoidmine laos, need oleksid andnud paljudele voimaluse saada piisavalt täpne TL relv odavalt, ehk alginvesteering oleks vähenenud poole vorra.

TL ja SN on jalaväe erialad ja koolituse tasemeb, kasutatav relvasysteem voi kaliiber on täiesti teisejärgulised. Täpse padrunipesaga 308 Win ei mahuta 7,62 NATO padrunit, vastupidi mahub kyll. Sama on 223 ja 5,56 NATOga. Muude kaliibrite kasutamine eeldab suure hulga laskemoona hankimist omavahendite eest, see on oluline lisakulu. Isegi 338 LM saadavus kriisiajal on ylimalt kahtlane, sest ametlikke relvi on näputäis kaadriyksustes, kellele siis ka kogu olemasolev laskemoon kanditakse. Muid täpseks laskmiseks sobivaid kaliibreid KJs ei olegi. Kui homme algaks kriis, siis saaks KL täpne laskur arvestada peamiselt selle laskemoonaga, mis on omal kodusel hoiul ja maleva laos, peale selle loppemist on relvasysteemi vahetus voi yleminek samas kaliibris suvamoonale.

Sellesse, et meil oleks kriisi ajal aega hakata kedagi kiirkoolitama, ma eriti ei usu, muidugi synnivad spontaansed meeskonnad, kus TL pannakse kokku KP-paariga vms ja yksteisele pohiasjad yle räägitakse, kuid see on ka koik, suuremaks lahingukogemustega laskurite kasutamiseks TL ja SN täiendkoolituseks ei ole voimalust. Täpsed laskurid lähevad esimeste kiirreageerijate hulgas välja, kui on hallil ajal vaja objekte julgestada jne ja neid on liiga vähe ja nad on liiga marginaalsed tegijad, et KJPS vms suvatseks 10-15 koige pädevamat laskurit kokku korjata ja kusagil tagalas uusi koolitama panna. See on peamiselt suurte riikide teema, kus lahingutegevus on väga lokaalne voi toimub hoopis kodumaalt eemal, et on voimalik rahulikult reserve koolitada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 25 Okt, 2016 9:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 21969
Tsiteeri:
Täiesti nõus sellega. Eesti nõrkus ongi see, et kui ei ole ametikohta ette nähtud siis koolitust ei tehta. Oluline ongi see, et SA ajaks on reservi vaja. LOomulikult kasvab SA ajal välja erinevaid spetsialiste, kuid mis hinnaga-vere ja inimeste, mida meil raisata ei tohiks olla. Võimalus oleks kasvõi anda KV või KL poolsetele vabatahtlikuna koolitusel osalejatele M14 pihku-anda võimalus relva tunda õppida, vajadusel tuunida-oma rahade eest ning teha kasvõi moodulite kaupa neid erinevaid tasemeid ja erialatunde. Loomulikult tullakse siin kallale, et keda te koolitate siin... Kelle jaoks jne... Reservväelasena oleks mitmetel huvi osaleda sellel koolitusel, kui neid tehtaks. Seda kasvõi sellele reservile, kes ei ole enam esmasetähtsusega.


Tegelikult on KL süsteemis näha viimastel aastatel väga positiivset trendi, et kui kohti on, siis saavad eriala koolitustele minna ka allüksuste ülemad. See võib aga oluliselt tõsta allüksuste pädevust relvasüsteemide praktilisel rakendamisel - no nt TL kursuse läbinud jaoülem vaevalt hakkab TL paigutama keset lagedat kilomeetrist põldu. Igasugu asjassepühendamata inimeste plaanides võib pahatihti sellist jama kohata. On ju mõnus fantaseerida paberil olema "efektiivse laskekauguse" teemal, kuid tegelik tabamise kaugus võib olla sellest kergesti poole väiksem ja paberkauguse piirile pandud mees tegelikult ei suudagi vastast mõjutada.

Näiteks RÜ tasemel ei jookse kindlasti mööda külgi maha sellised asjad:
-rivisõidukite koolitus (eelkõige veoautod) koos maastikusõiduga
-vähemalt ühe meeskonnarelva erialakoolitus koos praktilise laskmisega, või nt TL oma
-pioneeri ja B-kat lõhkaja koolitus
Uskuge või mitte, aga otsused saavad olema way pädevamad kui miski üldise tasemekursuse lõpetajal eales on.
Sa ei planeeri autode liikumist mööda metsaveoteid ega pane relvasüsteeme ebasobivasse kohta.
Selline üldine vahelepõige. :)

Mul pole kahjuks võimalik olnud TL kursusel käia (lasknud olen küll), kuid kustid ja kullad on tehtud-lastud ja usun, et ma tulevikus ei eelda kustimehelt liikuva tanki tabamist 300 m pealt. Seega lp ülemad, käige, õppige ja proovige ise ka lasta - teie otsustused saavad sellest ainult kvaliteeti juurde.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 26 Okt, 2016 10:43 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Dets, 2006 21:35
Postitusi: 1549
Asukoht: Tallinn
Neid malevaid tuleb ainult kiita, kes asjale loominguliselt lähenevad ja erialameeste puudusel pealikke erialakursustele saadavad. Mis malevas need TL kursused erialameeste puudusel pealikele anti, tavaliselt on ikka häda ja kisa, et erialamehed ootavad paar-kolm aastat enne kui koolitusele lastakse, sest kohti on vähe?

TLEK kestab 3 nädalat ja SEBAK 6 nädalat, molemas on teooriat, praktikat ja laskedrille vordselt 1/3 ajast. Pealikele on ka eraldi tehtud sissejuhatavaid koolitusi täpsuslaskmisse, sest terve erialakursus on ränk katsumus, piisab paarist päevast loengutest, maastikuharjutustest ja laskedrillidest erialarelvadega et eriala paremini kasutada osata. Need laskuri lagedale sättimise teemad on peamiselt filmikunsti mojutustega ja ajaloost on ka teada moned näited, kus nii on käitutud, kuid seal ei mainita tavaliselt seda, mitu tundi voi isegi päevi laskur pidi positsioonile roomama. Normaalne positsioon peab ikkagi voimaldama kiiret eemaldumist ja näiteks TLi optimaalne laskekaugus on 200-500 m, alla selle on suur oht kiiresti avastatud saada ja kaugemale lastes langeb tabamise % oluliselt, kuid see peaks ikka olema 70-90%, et saaks rääkida efektiivsest täpsustulest. Seda peab arvestama. Probleemiks on see, et enamikus SN varitsuseks sobivates kohtades on teeääred puhtad ja poldudeks tehtud mitmesaja meetri ulatuses ja ilma magnumita ei ole lootustki vastasele pihta saada ja magnimeid meil eriti ei ole ja lähematel aastatel ei tule.

Soomlased lahendasid selle nii, et vaatlejal on enesekaitseks automaat ja täpselt lastakse magnumiga, siis ei ole vaja vastasele päris kylje alla ronida ja kaitsevestist läheb ka paremini läbi. Näiteks 7,62 M80 kuul läbistab 500 m pealt 3 mm terast ehk praktiliselt kiivri kylje, M61 AP kuul terassydamikuga samalt kauguselt 5 mm 300 HB ja M993 kuul volframist läbistajaga 7 mm kova ja sitket 450 HB terast. Neid EKJ ei osta, peetakse kalliks. Soomlaste 338 LM Lock Base ja soomustläbistav on oluliselt äkilisemad ja lendavad 2x kaugemale, sest kuul on raskem ja kineetiline energia topelt 7,62 NATOga vorreldes. Soomlased märkasid juba enne aastatuhande vahetust, et Tkiv 85 oma raske FMJ kuuliga ei hammusta läbi venelaste titaanplaadiga kaitsevestist ja alustasid magnumile yleminekut. Täna on venelaste kaitsevestid Ratniku systeemis NIJ IV klassiga vordse kaitsetasemega, kuid EKJ ei ole sellest veel aru saadud, mida soomlased 20 a tagasi taipasid. Väga ei kadesta EKJ täpseid laskureid, kui nad peavad venelastega kokku minema, kui relvade laskekaugus on praktiliselt sama kuid venelaste SVD on paremini läbistava kuuliga ning vene eriyksuste peamised täpsusrelvad on juba aastaid magnumid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 21 Mär, 2017 18:27 
Eemal
Liige

Liitunud: 17 Okt, 2009 17:08
Postitusi: 195
Kooli tegevusest video https://www.youtube.com/watch?v=0TOe1z_p6ps .Ameeriklaste kaasamine igati tore, saab kogemusi vahetada


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 25 Mär, 2017 20:24 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Dets, 2006 21:35
Postitusi: 1549
Asukoht: Tallinn
Video oli ilus, samas jänkide kompaniiülema juttu ei tasu täiesti puhta kullana võtta. Isegi kui tema laskurid peaksid koolitust täielikuks ajaraiskamiseks, ei saaks nad kriitikat poliitilistel põhjustel välja öelda, liitlaste arvustamine on neil põhimõtteliselt keelatud. Samas kui arvestada seda, et paljud jänkid elavad piirkondades, mis on soojemad kui Eesti, siis see jutt, kuidas nad harjutasid külmas ja niiskes Eesti talves hakkamasaamist, oli ilmselt tõene. Kuna EKJ SN kool ei suuda eriti ratast leiutada, siis on SN koolitus eri riikides suhteliselt sarnane, vahe on peamiselt selles, kas õpetatakse ainult laskmist või ka jalaväeluuret ja tulejuhtimist.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 25 Mär, 2017 20:29 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 4802
TFB-s on analüüsitud snaiprikoolituse suuremaid murekohti, miks langetakse välja koolituse ajal
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017 ... lure-rate/
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017 ... -part-two/

Lisaks veel USMC TL-i ja snaiprieriala kursuse kogemused
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017 ... -part-one/
http://www.thefirearmblog.com/blog/2017 ... -part-two/

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 02 Mai, 2017 14:47 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Dets, 2006 21:35
Postitusi: 1549
Asukoht: Tallinn
Möödunud nädalavahetusel käisid eestlased Poolas pika maa laskevõistlusel Longshot 2017, millelt toodi koju karikas ja hunnik diplomeid. Juba 1Ondat korda korraldatud võistlusel oli 500+ laskurit Poolast ja sõbralikest riikidest, nii vormis kui eras. Eestlastel läks väga kõvas konkurentsis hästi, eriti arvestades seda, et eestlased lasid peamiselt tavaliste jahipüsside/sõjarelvadega ning samas arvestuses olid ka erikonstruktsiooniga F-klassi relvad. See on sama, kui minna rahvaralli masinaga samale joonele Ott Tänaku auto kõrvale. Võistluse teemaks optiliste püssidega oli 300, 600 ja 800 m 10 lasu skoor ja lisaks eraldi võistlus 1100 m peale. 300 m märklaud oli sama, millesse 25 m pealt püstolit lastakse, pikemad kaugused lasti 300 m vindi lehte. Igatahes hea tulemuse saavutamiseks pidi kõik tabamused mustas hoidma ja soovitavalt keskel, sest tavalise kaliibri paremal oli 3 kauguse summa 233, magnumitel 271, see on siis keskmiselt ligi 80 või isegi 90+ punkti igalt kauguselt tugeva puhangulise tuulega. Palju häid tabamusi oli lehe servas minimaalsete punktidega, sest laskur oli arvestanud tuult valesti või teinud lasu tuuleiilil alguses. Loodetavasti järgmine aasta läheb EKJ või vähemalt EKL esindus välja, sest PKJ oli kohal ja pidasid seda oluliseks treeninguks.

http://www.longshot.pl/1en/score.html


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 27 Juul, 2017 21:58 
Eemal
Liige

Liitunud: 06 Jaan, 2004 11:56
Postitusi: 1940
Asukoht: Tartu
USA poolt ukrainlastele ostetav snaiprivarustus

https://marketplace.fedbid.com/fbweb/fb ... AAyVXBA0Or

Tsiteeri:
001 COLLIMATOR SIGHT EOTECH XPS3 (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • Optics: Transmission holography - parallax free • Magnification: 1x • Eye Relief: Unlimited • Length/Width/Height: 3.5"x 2"x2.4" (88.9X50.8x60.96) • Weight: 8 oz (227 grams) • Waterproof: Submersible to 33 ft depth • Sealing: Fogproof internal optics • Adjustment (per click): 0.5 MOA (1/2" at 100 yds) • Adjustment Range: +/- 40 MOA travel • Mount: 1" Weaver or Picatinny (MIL-STD-1913) rail • Return to Zero: Repeatable to 2 MOA after re-mounting • Night Vision Compatibility: yes, 10 additional settings • Optical Surfaces: Anti-glare coating • Window Dimensions: 1.20" x 0.85" (30 x 23mm) • Front Window Material: 1/8" solid glass • Rear Window Material: Shatter resistant laminate(3/16" thick) • Field of View (100 yds): 30 yds (28m) at a 4" eye relief • Brightness Adjustment Range: 146,000 to 1, brightest to lowest • Night Vision Brightness Range: 1280 to 1, with NV switch engaged • Power Source: (1) 123 lithium battery • Battery Life: 600 continuous hours at nominal setting 12 • Brightness Settings: 30 settings with scrolling feature (10 settings for NV use) • Auto Battery Check Indicator: Flashing reticle upon start-up • Auto Shut-down: At 8 hrs- programmable to 4 hrs 20 EA
002 ASSAULT RIFLE TACTICAL FLASHLIGHT SUREFIRE M952 V-BK (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • Max Output -- White Light 350 lumens • Tactical Runtime** 2.5 hours • Output / Runtime -- IR 120.0 mW • Bezel Diameter 1.37 inches • Weight w/Batteries 9.2 ounces • Batteries 2 ea. 123A (included) 20 EA
003 ASSAULT RIFLE SLING (TWO-POINT) MAGPUL MS3 GEN 2 (BRAND NAME OF EQUAL) SPECS: • Fast transition between one-point and two-point configuration. • Light weight (1.000 LB) yet durable hardware made with hardened steel and heavy-duty polymer. • Cross-Bolt Lock Bar in each Paraclip. • Custom 1.25 inch wide nylon webbing material is strong and wear resistant while remaining anti-chafe for user comfort. • Color: Green 20 EA
004 OPTICAL SIGHT LEUPOLD MARK 6 M5C2 (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS • Magnification: 3-18X44mm (34mm) • Length: 12 inches • Weighing in at 23.6oz • Reticle: Horus H59 • Finish: mate 30 EA
005 RANGEFINDER BUSHNELL ELITE 1 MILE CONX (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • 7x magnification • Blue Tooth Wireless connectivity - requires Android operating system 4.3, or iOS 8.1 or newer for Apple devices • VDT (Vivid Display Technology) • 2nd Generation E.S.P. (Extreme. Speed. Precision.) - Provides up to 1/2 yard accuracy and 1/10-yard display precision • VSI (Variable Sight-in) • Rifle Mode – provides bullet-drop/holdover in CM, IN, MOA & MIL. • Scan mode • Range: 5–1760 yards • Diopter adjustment • Compatible with magnetic attachment system • Fully waterproof • Built-in tripod mount 30 EA
006 WEATHER STATION KESTREL ELITE 5700 W/APPLIED BALLISTICS (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • Bluetooth LINK to Smartphones / Mobile / Android / IOS • Works with Bushnell CONX Range Finder (CLIN 004) • Takes 1 AA battery • Improved high resolution screen for any lighting (even sunlight) and easy on your eyes. • Intuitive user-interface screen navigation • Multiple Languages: English, French, German, Spanish • Scratch and breakage-resistant window • All meters include both options of Red (NV - Night Vision) & White backlights. 30 EA
007 TACTICAL SPOTTING SCOPE LEUPOLD MARK 4 (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • Actual Magnification: 12.00 x low - 40.00 x 60.00 mm high • Angular FOV: 3.20 degrees low, 1.0 degrees high • Twilight Factor: 26.80 low, 48.90 high • Exit Pupil: 4.80 mm low, 1.50 mm high • Eye Relief: 30.00 mm • Objective Clear Aperture: 60.00 mm • Length: 12.40 in • Weight: 37.00 oz (1049 g) • Close Focus Distance: 36 ft (11 m) • Reticle: Horus H59 • Finish: Matte 15 EA
008 USTS P.I.G SADDLE TRIPOD KIT # P-08 (BRAND NAME OF EQUAL) SPECS: • Size: 36L x 6W (IN) • Contains P.I.G. saddle with tan pads and 055 aluminum tripod with magnesium ball head pig saddle • Universally mounts to any tripod platform which incorporates 1/4-20 or 3/8-16 thread attachments • Saddle Color: Green 30 EA
009 MANFROTTO GRIP BALL HEAD (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • Weight 814 g • Safety Payload Weight 5 kg • Material Magnesium • Head Type Other • Top Attachment 1/4″ screw, 3/8″ thread female • Base Diameter 60 mm • Plate Type 200PL-14 • Friction Control Yes • Front Tilt -90° / +90° • Lateral Tilt +90° / -30° • Panoramic Rotation 360 • Base Type 35 mm • Ball Locking Yes • Bubble Spirit Level (No.) 1 • Color Black • Maximum Working Temperature 60 C • Minimum Working Temperature -30 C • Quick Release Yes • Working Height 10.3 cm 30 EA
010 BACKPACK INITIAL ATTACK SNIPER SYSTEM DRAG BAG (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • Weight lb 10.0000 • Dimensions 50"L x 14 "W • Reconfigurable Weapon Retention System that allows the drag bag to securely accept weapons of varying length (42" to 48"). • Features stowaway backpack straps, drag handle, and a separate pouch for a drop line. • Webbing for the attachment of MOLLE pouches, including our Utility Pouch (TT-SS-UP) and.308 mag. pouches. • Slip-Not anti-abrasion grip material in wet or dry conditions used under the shooter's elbow positions. • Fold-out flap to eliminate the muzzle signature from a discharging weapon. • Two zippered utility pockets, one having a plastic see-through cover ideal for your sniper data book. • Separate pouch for a grease pen for making notations on the plastic window. • Cleaning rod sleeve (41") • Color: Multicam 30 EA
011 PELICAN 1750 CASE (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • Ext. Dim. 53.00" X 16.00" X 6.12" • Int. Dim. 50.50" X 13.50" X 5.25" • Lid/Case Depth 1.75" / 3.50" • Buoyancy 187.39 lbs. • Shipping Weight 27.0 lbs • 3-Layers of solid foam • Watertight, crush-proof and dust proof construction • Double Throw latch system • O-ring seal • Automatic Pressure Equalization Valve • Fold down handles • Polyurethane wheels with stainless steel bearings • Stainless Steel hardware and padlock protectors • Two (2) Padlock Eyelets • Unconditional Lifetime Guarantee 30 EA
012 EBERLESTOCK GUNSLINGER II BACKPACK (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • Dimensions: 22"h x 10"w x 8"d • • Weight: 8.2 lbs. • Volume: 2,700 C.I. • Color: Military Green • Intex-II Frame (or similar to provide stability and support) • Internal storage of a sniper rifle or an M-16/M-4/AR platform assault rifle 30 EA
013 BINOCULARS STEINER TACTICAL 10X28 (T1028) (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • Magnification 10x28 • Weight 12.7 oz • Width 5.1 • Height 4.6 • Item no. 6504 30 EA
014 ACCURACY FIRST WHIZ WHEEL BALLISTIC SOLVER (3 PACK) (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • Ballistic nomograph/calculator that provides versatility for multiple muzzle velocities, varying scope heights, numerous bullets and grain weights • Includes: 1 Solver Sleeve; 3 Solver Wheels; 2 Fastening Hardware Sets and an Instruction Manual 30 EA
015 TACTICAL CONCEALMENT MFG BEAST GHILLIE SUIT KIT (BRAND NAME OR EQUAL): SIZE: TOP: ONE-SIZE-FITS-ALL BOTTOM: 15 M/R, 10 L/R, 5 L/L, All MALE SPECS: • MCM-3 Cobra with Hood Ghillie Foundation: Hood sewn onto body; wide grid 550 cord bar-tacked throughout; adjustable chest tension straps, hood cinching cords. Nylon Cord is bar-tacked throughout entire outer shell to accommodate the use of or foliage. • Base garment is constructed from heavy-duty MultiCam mesh fabric. (Entire garment is ventilated which aids in ventilation and camouflage depth perception. • Hood is ventilated for ventilation and visual perception. • Skid Ares are constructed from 1000 Denier Cordura Nylon Threadless skid surface areas throughout the entire garment • Elbow/Forearm padding is sewn-in (Chest and knees are not padded) • Enhanced Reinforced shin Guards Nylon 550 Nylon cord bartacked throughout in wide-grid format • Closed-chest System: via zipper side entry • Adjustable Hand Loops • Adjustable Foot Stirrups • Sleeve length via wrist tension cords • All pant leg length via ankle tension cords • Adjustable Engree Suspension System (Crotch Strap) via Fastex Buckle Zipper • V-Neck preacher collar Reinforced seat and crotch using Cordura 2 • Wide belt loops around trouser waistband • Wide duty belt Inner knee abrasion protection • Enhanced Integrated trouser cargo pockets (both legs) • Entire back of shirt is ventilated with super-tough mesh fabric Garnish Package includes approximately 4 lbs of garnish fiber • Color: Multi-Cam 30 EA
016 HARRIS BIPOD (HBLMS ) WITH ACCESSORIES (BRAND NAME OR EQUAL): SPECS: • Ultralight weight: 14 oz. • Extends from 9" to 13" • Leg notches in 1" increments. • Legs are spring loaded, for fast deployment. • Swivels (tilts) to compensate for uneven terrain. • Has a built in sling swivel stud to attach the sling. • With S-Lock (Part# 747) • With a Picatinny Rail Bipod Adapter to allow attachment of a Harris Bipod to a Picatinny rail (Part# PRA) • With a SS Loophole Sling (Part# SSLS) 15 EA
017 BADGER ORDNANCE 34MM 1 PIECE UNIMOUNT ULTRA HIGH PSR (1.49“) FOR OPTIC (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • 1 PIECE UNIMOUNT 34MM • Center: 1.49" • Outer height: 2.55" • Outer width: 1.86" • Thickness: 0.625 • Uimount length: 5.0" • Color: black • Finish: anodized • Material: aluminum • Screw pattern set: 4 & 4 • M1913 (picatinny) • Height: ultra high 30 EA
018 BADGER ORDNANCE ANGLE COSINE INDICATOR WITH 34MM ACI RING CAP (4 SCREW) (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • Color: black • Finish: anodized • Material: aluminum • M1913 (picatinny) 30 EA
019 ACCURACY FIRST SCOPE LEVEL (34MM) (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • 1° with line increments of 2.5°. • Constructed of aircraft grade aluminum with glass levels • Custom bent, in lieu of a straight vial, designed using medical grade glass with a ceramic ball • Reads movement at a minimum of 1° and extends measurements out to +/- 10° 30 EA
020 PERSONAL TOOL KIT WHEELER ENGINEERING FAT WRENCH KIT WITH 10 BIT SET (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • Torque adjustments range from 10 inch pounds to 65 inch pounds • Accuracy plus/minus 2 inch pounds • 1/4" drive • Plastic Case Included • Included bits:  Leupold/Buehler windage bit  #10 flat blade bit  #11 flat blade bit  #32 flat blade bit  3/32" Allen bit  7/64" Allen bit  5/32" Allen bit  T15 Torx bit  T20 Torx bit  Square drive adapter bit 30 EA
021 DEWEY COATED CLEANING ROD (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • Caliber: 270/6.8 mm (.277), 284/7 mm (.284), 30 Caliber (.308), 7.62x39 (.310), 303/7.7 mm (.311-.312) • Material: Aluminum • Style: Rifle 30 EA
022 JP ENTERPRISES BORE GUIDE (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • For: AR .308 platform • Helps Prevent Crown, Throat & Chamber Damage • Replaces the bolt carrier, seals the upper receiver and provides safe and effective cleaning from the breech instead of the muzzle. Solid aluminum rod guide helps prevent throat and chamber damage plus, the rubber "O" rings keep bore cleaning solvents out of the lower receiver. 30 EA
023 BROWNELLS DEWEY CLEANING ROD JAGS (BRAND NAME OR EQUAL) SPECS: • For: 30 Caliber (.308) • Brass jags are specially designed for use with Dewey Coated Rifle Rods ONLY. Brass jags are the unique Dewey design that take a patch over-the-end, or wrapped around. 30 EA


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 31 Juul, 2017 14:01 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Dets, 2006 21:35
Postitusi: 1549
Asukoht: Tallinn
20 automaadi lisavarustus ja 30 täpsuslaskuri täielik erialavarustus ilma relvadeta, relvapuhastusvahendid on kuni kaliibrile 7,62. Ilmselt relvad on ukrainlastel juba olemas või kavatsetakse need juurde anda. Teine küsimus on, kus kohast hangitakse laskemoon? Ukrainlastel on muidugi olemas nii relvade kui laskemoona valmistajad, kuid kas nende kvaliteet on piisavalt hea? Kuidas ukrainlased neid varustuse komplekte jagavad, ei ole teada, kuid siin on vähemalt kolme pataljoni ehk terve brigaadi täpsuslaskurite erivarustus, mis on kindlasti oluline panus. Imelik, et Kremli ööbikud veel käuksuma ei ole hakanud, puhkused ilmselt ja ei jätku resurssi...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 31 Juul, 2017 18:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 4802
Juba hakkasid samal teemal käuksuma. Sputnikus uudis üleval, et USA varustab UKR poolt erialase varustusega.
Pilt
https://web.archive.org/web/20170731063 ... s-ukraine/
https://web.archive.org/web/20170731063 ... e-postavki

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 03 Aug, 2017 19:46 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Dets, 2006 21:35
Postitusi: 1549
Asukoht: Tallinn
Hea et venelased vinguvad. venelane vingub reeglina siis kui hirm ja valus on. Järelikult on vaja ukrainlastele veel rohkem snaiprivarustust hankida.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 23 Aug, 2017 17:36 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 4802
Ukraina snaiprivõistluse kohta tehtud video
Tsiteeri:
Перший снайперський турнір Сил спеціальних операцій Збройних Сил України

На базі навчально-тренувального центру Сил спеціальних операцій Збройних Сил України проведено Перший снайперський турнір на кубок Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.
У Турнірі прийняли участь десять команд (десять снайперських пар) від військових частин Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.
Під час заходу виконано вправи стрільб із снайперських гвинтівок та із пістолетів, а також проведено заняття по практичній роботі з тепловізорами ARCHER.
На завершення, кращі снайперські пари нагородили кубками та подарунками від спонсорів. Крім того переможці отримали грошові сертифікати.
Турнір сприяв удосконаленню навичок снайперів у стрільбі з штатної зброї, обміну знаннями і досвідом між військовослужбовцями військових частин Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.
Слова вдячності за безцінну допомогу у проведенні змагань висловлюємо компанії Archer, Банку ¾, ТМ Милитарист, компанії Zbroyar - Зброяр, компанії Velmet ARMOR System, Combat-ua а також організаторам, суддям та волонтерам.
Командування Сил спеціальних операцій ЗС України

https://www.youtube.com/watch?v=wWAsUWRX444
https://www.facebook.com/usofcom/videos ... LtkTU17EcQ

Pilte ka
http://sof.mil.gov.ua/news/58-pershyy-z ... l-ukrayiny

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 06 Sept, 2017 18:56 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 4802
Leo kirjutas:
Möödunud nädalavahetusel käisid eestlased Poolas pika maa laskevõistlusel Longshot 2017,
http://www.longshot.pl/1en/score.html


Sellest üritusest räägib ka viimane KL ajakiri Kaitse kodu nr 6 lk 26-30
https://issuu.com/kaitse_kodu/docs/kait ... _2017_veeb

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Snaiprikoolituse (täpsuslaskurid ka) asjad
PostitusPostitatud: 07 Sept, 2017 16:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Dets, 2006 21:35
Postitusi: 1549
Asukoht: Tallinn
Vaieldamatult on need mehed, kellest KK artikkel räägib, kergitanud Eesti laskurite mainet meie lähima suure NATO riigi sõjaväelaste ja politseinike hulgas päris korralikult, kusjuures peamiselt isetegevuse korras.

https://resul.fi/tulos/ta-hayha-sm-2017/

Selle lingi taga peaks avanema soomekeelne leht täpsuslaskmise meistrivõistluste ehk Häyhä 2017 teemal, mis toimus 2 nädalat tagasi Karjala Brigaadi polügonil Pahkajärvel. Osalejad olid valdavalt ilma eraldusmärkideta, nii et raske oli vahet teha reservväelastel, kaadril ja politseinikel, kuid kõik olid esindatud. Eestlasi ei olnud, sest keegi ei soovinud osaleda. Sel korral oli oluline erinevus, et testiti kolmeliikmeliste meeskondade tegevust ja võistluse põhirõhk oli maastikuluurel ja kaudtule juhtimisel, oma ja sihtmärgi koordinaate oli vaja korduvalt teada ja osa laskeharjutusi oli korraldatud niimoodi, et lasta tohtis ainult mõne sekundi jooksul, samamoodi laseks vastase peale kaudtuld juhtiv meeskond mõne täpse lasu oluliste sihtmärkide pihta, kui esimesed miiniplahvatused varjavad lasud ja vastasel on liiga palju tegemist peitupugemisega täpsuslaskurite jahtimise asemel. Järgmine meistrivõistlus peaks tulema 2018 kevadel Lapimaal Rovajärvel, ehk seal on külm ja saab suusatada ning välismaalased tohivad ka osaleda.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 486 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt