Kaplaniteenistus

Sõjaväelised erialad. Elutsükkel väljaõppest kuni reservist kustutamiseni. Nii nippidest kui ka relvadest/vahenditest.
Vasta
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Charlemagne kirjutas: Demagoogia on paraku kahe otsaga malakas. Ja ei põhiseaduse, Kaitseväe määrustikuga ega Konnaküla kooli sisekorra reeglitega anna kõiki asju ilmas paika panna. Niisama lihtne ja keeruline see ongi.
kui just see väide pole demagoiogiasse kalduv, siis mis üldse seda on!?!? kas väide, et konnaküla gümnaasiumi kodukord (vmt) pole mingi tegija, tähendab automaatselt, et demokraatliku, kirikust lahutatud riigi kaitsevägi peab/võib olla usulise pealesurumise taimelavaks ja eeskujuks??????????????????????????????????????????
Viimati muutis Satakas, 10 Mär, 2007 0:12, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Charlemagne kirjutas:Kas uskmatuse surumine pole sama paha kui ususurumine?
nagu üks-ühele delfist kopeeritud. kusiganes seal ei tekiks analoogne teema, on usulollid kohal TÄPSELT sama argumendiga: kui ateistid nõuavad kirikurituaalide kaotamist riiklikest tseremooniatest, on see vähemalt samaväärne sellega, kui kõik ateistid katoliku usku sunnitaks astuma.

aga kui uskmatuse pealesurumine on sama, kui uskusurumine, siis miks mitte siis juba sinu stiilis küsida, miks tõepoolest mitte kõiki kodanikke näiteks luteri kirikusse sundida sest nende mittesundimine oleks sinu loogika järgi ju sama halb, kui nende surumine.

lähtuda tuleb lihtsast ja selgest tõsiasjast, et põhiseaduse kohaselt puudub eestis riigikirik ja arva sa kirikutest ja uskudest, mida iganes sa tahad, see ei muuda nimetatud fakti ega anna ka kirikuvenadele VÄHIMATKI põhjendust just OMA rituaale riiklike tseremooniate sekka suruda. vastasel juhul nõuan ma, et ka mina satanistliku preestrina võiks paraadidel rahvamassile oma sõna sekka öelda sest kui mind ei lubata, on tegu räige riikliku sekkumisega inimeste õigusse olla satanistid. ja loomulikult seisavad minu selja taga järjekorras budistid, hinduistid, vigala-sass, vormsi-enn, shmuel kot, patriarh aleksius, shintoistid, tantristid, animistid, vabamüürlased, quetzalcoatl'i teenrid ja muu igati kirev tsunft sest nende kõigi arust on nende sõnavõtu keelamine lihtlabane inimeste usuvabaduse piiramine

lubage südamest (läbi piinava köha) irvitada
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Luciano kirjutas:Kohustuslik palve pidamine on kindlasti vastuvõtmatu mingit muud usku inimestele ja ka ateistile. Ise olen pigem võsausku ja samal põhjusel ei kipu paraadile.
vot. ei kipu sest on teada, mida sind tegema sunnitakse. rõhutan: SUNNITAKSE! aga seesama sund tähendab juba iseenesest usuvabaduse piiramist sest eelduslikult ei saa ükski põhimõtteline mittekristlane (pohuistid jäägu kõrvale) paraadist (vähemalt vabal tahtel) osa võtta! ja siis tuleb veel keegi tuututama, et mustakuuemeeste sõnavõtud on justkui usuvabaduse väljendus vmt...wtf...

Luciano kirjutas:Ajateenistuses (97-98 ) näiteks oli ajateenijal õigus kanda risti kaelas kuid mina pidin oma talismanist loobuma.
olen olnud tõsimeelne satanist viimased 15a (siinkohal paluks jätta koheselt kõrvale igasugused illusioonid nn hollivuudisatanistidest) ja ka minule öeldi terve karja luterlaste ja õigeusklike kõrval (kel lubati riski kanda kaelas), et "igasugu satanistlik jama kaelast koristada!". selle kohta kirjutasin siegi rügemendiülemale kaebuse. arvata võib, kui palju sellest tolku oli.... põhimõttelsielt tehti selgeks, et ma võin arvata, mida tahan ja põhiseaduses võib olla kirjas mis pask tahes - eesti on selgelt kristlik riik ja siin pole kögisemist.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Hey, te kirjutate liiga pikalt! Alice Cooper väntab siin teksti Hey Stupid!
Võtan õiguse olla öiselt loll :roll:
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

ära pane tähele, ma ise olen seoses oma teatava "lisatööga" neid teemasid pidanud lahendama ja seletama kõikvõimalikes kohtades kümneid ja kümneid kordi lollidele ja veel lollimatele ametnikele, erisikutele ja paljudele teistele. siit ka minupoolsed pikad tekstid.
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Igati tubli tulemuseni jõudsime. See, mida ütlevad teisiti mõtlejad on demagoogia ja ütlejad ise on delfi(usu)lollid. Ja kui muud enam üle ei jää, siis nõutakse võrdseid õigusi nii võsasektidele, Himmleri stiilis uuspaganatele, delaveylastele ja kasvõi asteegi preestritele. Iga külalollikene võib ju ennast tervendajaks, maagiks või ussisõnade tundjaks pidada,aga...Aga olulise ütles satakas ära - liigne poliitkorrektsus ja timukraatia on asja ära rikkunud. Selle koha pealt täitsa nõus.
Olen korduvalt püüdnud neid, kes foorumilt lahkuda on kavatsenud ja kellel samal ajal ka militaarajaloost midagi öelda on, püüdnud veenda siiski edasi olema ja jätkama. Tasapisi hakkan neist aru saama. Äraminejatest. Peut-être c'est un bon temps pour moi ? Ei viitsi eriti enam jageleda ammugi äraräägitud asju.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

ära saa valesti aru. asi lihtsalt ON nii, et igasugused tüübid käivad ja seletavad, et kui keelata paraadidel kristlik palagan, on see otsekui usuvabaduse piiramine. ja seda väidetakse täiesti tõsimeeli. hämmastav aga kahjuks väitsid sa ka ise midagi sinnakanti.

PS! kes-mis on delaveylane?
snaiper
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 20 Mär, 2006 13:07
Kontakt:

Postitus Postitas snaiper »

Olen paraku nõus Satakaga. See kohustuslik palvetamine on mulle südamest vastik. Seda enam et näiteks meie maleva kaplan paraku on JOBU. Kõigi meeste naerualune pealekauba, ainult ise on ta muidugi viimane kes sellest aru saab...
Ja ma ei ütle sõna jobu, rääkimata veel suurte tähtedega, eales kergekäeliselt. Toon siia ainult ühe näite: Paar aastat tagasi hakkas meie kaplan peale ühet laskeharjutust mulle peale käima, et laseme võidu, et näha kes parem on (laseme muidu suht ühehästi). Kuna tegelane oli mulle ka varem veidi ebasümpaatne ja mul ei olnud tahtmist temaga eriti asju ajada, ütlesin et mina olen nõus ainult siis kui laseme millegi peale. Leppisime kokku kasti õlle peale. Mõlemad olime nõus ja paraku läks nii et tema kaotas. Algul hakkas kohe vingerdama et olime küll jah kokku leppinud küll aga füüsiliselt käsi polnud löönud. Mul oli ausaltöelda suht savi asjast, ja minupoolest oleks võinud asi sinnapaika jäädagi, aga mõned mehed tegid talle märkuse et kaup on kaup. Siis tuli minu juurde ja ütles et pudeleid ta küll tooma ei hakka (ja seda kuidagi rõvedalt halvustava tooniga, nagu oleks ma mingi alkohoolik), et annab parem rahas. Kehitasin õlgu ja ütlesin ok. Loomulikult pole ma seda raha tänaseni näinud.

Et jutt kukkus välja suht isiklik ja mingit kirjalikku tõestusmaterjali mul pole (kuigi tunnistajad on olemas) siis ma maleva nime ei maininud.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

no ühe inimese iseloomu järgi ei tohiks muidugi iseenesest kogu kaplanaati maha teha aga küllap tilk tõrva tõesti rikub potitäie mett. seda enam, kui see pole sugugi ainus ega esimene tõrvatilk. aga see selleks - kaplani reaalne funktsioon iseenesest on ju tänuväärt ja vajalikki aga toimugu see töö siis lihtsalt nõustaja või psühholoogina. tule taevas appi ( :twisted: ), miks ei võiks välja mõelda kasvõi mingit eestipärast iidse taustaga ametinimetust selle asemel, et süüdimatult kristlust promoda?

hehe, siin ka üleskutse iidsetele-geniaalsetele kaplani asendusnimetustele: manatark, rehepapp :twisted:
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Kas EV paraadidel sunnitakse sõjaväelasi ja kaitseliitlasi palvetama? Esimest korda kuulen. Mütsi peast võtmine on aga hoopis teine asi - traditsioonid, viisakus, meie vana matsitarkus (teate seda laulu "Mats alati on tubli mees, ei kedagi ta pelga ..."). Minu arvates on sellel Meeritsal tõsine probleem sellises vallas nagu koostegevus. Ja see on juba kurjast.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Mina kaitseks Meeritsat - see on tema vabadus ja õigus. Arvan, et usuvabadus on isegi olulisem kui sõnavabadus. Kedagi ei saa ka koostegevuse nime all sundida palvetama. Ja veel labasem oleks keerutada samal ajal kui teised hardalt palvetavad mütsi näpuvahel ja mõelda hoopis sellest, et mida õhtul süüa või kas k...i saab. Palvetagu need kellel selleks soov või marssige nendega pärast eraldi Toomkirikusse.
snaiper
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 20 Mär, 2006 13:07
Kontakt:

Postitus Postitas snaiper »

metssiga kirjutas:Kas EV paraadidel sunnitakse sõjaväelasi ja kaitseliitlasi palvetama? Esimest korda kuulen. Mütsi peast võtmine on aga hoopis teine asi - traditsioonid, viisakus, meie vana matsitarkus (teate seda laulu "Mats alati on tubli mees, ei kedagi ta pelga ..."). Minu arvates on sellel Meeritsal tõsine probleem sellises vallas nagu koostegevus. Ja see on juba kurjast.
Siin vaidleks tuliselt vastu. Papi sonimise ajal mütsi peast võtmine on täpselt samasugune religioosne riitus nagu näiteks moslemite puhul koogutamine ja peaga vastu maad tagumine. Aga nende salakavalate usukuulutajate lemmikväljenditeks ongi seejuures "euroopalik kultuur" ja "traditsioonid", mis on hästi kõigile tuttavad ka nende koolides ajuloputuse (loe: religiooniõpetuse) kohustuslikuks muutmise põhjendamisel. Öökima ajab :evil:
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Satakale - delaveylane - satanismi selle suuna viljeleja (klassikaline satanist, kalifornia satanist), millele aluse pannud 1969 a. Anthon Szandor De La Vey Kalifornias, n.n. "satanistlik kirik", saatana kirik. Klassikaline satanism järgib De La Vey poolt koostatud Saatanliku Piibli norme, ei ole vägivaldne( NB! igasugused kalmisturüüstajad jms.) Tegemist rohkem sisemaailma suunatud ideoloogiaga, välised riitused on olemas, kuid pole kohustuslikud.

Snaiper - tõsiselt kahju! Kui kihlavedamist võib kristlane ka mittekristlikuks pidada, siis kihlveo tasumata jätmine on seda veel enam. Või teise inimese alkohoolikuna kohtlemine. Oma kurvastuseks pean sinu hinnanguga konkreetse kaasuse puhul päri olema. Saada mulle privasse aeg ja koordinaadid, kuhu ja mis marki õlu tuua, toon õlal kandes kohale. Koos paneme nahka.
Et notre Parole s'appelle Fidélité !
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

mu küsimus delavey kohta oli kergelt irooniline. su jutt muidu ju õige aga "DE" on nimes küll täiesti üleliigne. ma torkisin seepärast, et vahel mõned arvavad, et se "de" sinna kuskile vahele peab käima.

aga jah, tean "delavey" asjust ropult palju. olen tõlkinud peaaegu kõik ta teosed eesti keelde ja arendanud seda teemat eestis äärmise põhjalikkusega :wink:
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Rääkige siin mis tahate peeneid sõnu aga mina seda kristliku jumalasõna kuulda ei taha ja ei taha ka ühegi teise usu jutlusi. Ei peagi tahtma ja ei hakkagi. Jätke inimesel õigus otsutada mida ta usub. Ja usulisi rituaale läbi viia selle pärast, et nii on kristlikus maailmas korrektne, ei ole mingit mõtet ja see peaks pigem kirikule solvav olema kui jumalale meelepärane.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist