Sõjaõigus

Sõjaväelised erialad. Elutsükkel väljaõppest kuni reservist kustutamiseni. Nii nippidest kui ka relvadest/vahenditest.
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: uus alateema Inimsusevastased kuriteod

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

ixc kirjutas:..kas tasub, kas peaks ja on see kohane
1 x teema a la SÕJAKURITEOD - miks mitte.

Terve alamfoorum piinamist aga - no äraeksind sadomasokutt oled vä :lol:
Et ära aja naerma // ära üritagi foorumit risustada - lollus ühesõnaga.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
ixc
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 07 Juun, 2007 21:03
Kontakt:

Re: uus alateema Inimsusevastased kuriteod

Postitus Postitas ixc »

Borja kirjutas:
ixc kirjutas:..kas tasub, kas peaks ja on see kohane
1 x teema a la SÕJAKURITEOD - miks mitte.

Terve alamfoorum piinamist aga - no äraeksind sadomasokutt oled vä :lol:
Et ära aja naerma // ära üritagi foorumit risustada - lollus ühesõnaga.
Kõik see on osa reaalsusest sõjas, pole mõtet omale illusioone luua, et see pole nii.
Ajalugu ei koosnenud ainult Berliini vallutamisega, seal toimus asju millest ajalugu ei taha rääkida, aga need toimusid.
Kas siin räägitakse ainult rivitrillist ja edevatest säärikutest või kuidas asjad tegelikult on?
Teema peaks olema kuidagi vanusega piiratud. Ma arvan nii mõnigi ei kannata videomaterjali või pilte välja mida üles panna.
Lollus? :wink: lollus on ignorantsusega samal pulgal.
Piinamist ei peagi puudutama, samas see ju toimub!
kunagised Gestapo, NKVD, KGB piinamise võtted, tänapäevased guantanamo piinamised, kõik need asjad toimuvad.
Neist tuleb samuti rääkida.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: uus alateema Inimsusevastased kuriteod

Postitus Postitas Avatar »

ixc kirjutas:Kas siin räägitakse ainult rivitrillist ja edevatest säärikutest...
Usu mind - siin räägitakse ainult ja eranditult rivitrillist ja edevatest säärikutest. Snuff-filmide jaoks on see foorum kindlasti liiga nõrga maoga ja illusioonide kütkeis.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36582
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõjaõigus

Postitus Postitas Kriku »

Moodustasin selle teema laiemana. Esiteks ei taha näha sõjakuritegude eriala. Teiseks on sõjakuriteod ja inimsusevastased kuriteod eraldi mõisted: sõjakuritegude alla läheb ka agressioon jms., mis ei seisne otseselt jõledustes kellegi kallal. Kaht eraldi teemat tegema hakata läheks aga liiga peeneks eritlemiseks.

Nii et siia siis palun kõik sõjaõiguse küsimused, olgu rahvusvahelised või mitte.

Ning muidugi on ka justiitsohvitseridesse puutuv oodatud.

Ühtlasi liitsin sissinduse alt siia ühe teema, milles on käsitletud mitmeid sõjaõiguse küsimusi.

LISATUD: Ja veel kaks varasemat teemajuppi õnnestus valdkonna kohta leida II ms. ja "Et juttu jätkuks" alamfoorumitest.
Lemet
Liige
Postitusi: 19937
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Hollandi ülemkohus...

Postitus Postitas Lemet »

...tunnistas peale 25 aastat Hollandi vastutavaks rahuvalvajate tegevusetuse eest.

Alates 30ndast minutist.
https://youtu.be/TJ67t9Nc1W4
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
huvitun
Liige
Postitusi: 1285
Liitunud: 28 Mär, 2014 9:20
Kontakt:

Re: Sõjaõigus

Postitus Postitas huvitun »

Vahest ei ole õiges teemas?
Sattusin Domatševo lastekodu laste tapmise teemale.
23 septembris 1942 lasti saksa mundris meeste poolt maha 54 last (1 - 12 aastased) ja nendega kaasa sõitnud noor 20-aastane kasvatajanna Groholskaja.
Kas keegi teab v oskab öelda, miks nii läks? Miks anti korraldus lastekodu lapsed hukata?

Kas on korralikke allikaid ka, mis ei ole vene ühemõttelise sõnumig?

Pilt
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36582
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõjaõigus

Postitus Postitas Kriku »

Holokausti osa, väidavad pealiskaudsed Valgevene leheküljed: https://vetliva.com/belarus/about-count ... domachevo/
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Sõjaõigus

Postitus Postitas Walter2 »

huvitun kirjutas:Kas keegi teab v oskab öelda, miks nii läks? Miks anti korraldus lastekodu lapsed hukata?
Juudid?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
huvitun
Liige
Postitusi: 1285
Liitunud: 28 Mär, 2014 9:20
Kontakt:

Re: Sõjaõigus

Postitus Postitas huvitun »

Seal lähedal samal ajal likvideerisid sakslased ka getot. Et siis ühe soojaga ka lastekodu?
Kasvatajal lastud minna aga kuna ametlikult tahetud lapsed viia Bresti, siis noor naine läinud nendega ühes, kuna vastutas laste eest. Nii saanud otsa ka tema.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36582
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõjaõigus

Postitus Postitas Kriku »

Seda tuli Poolas ikka ette. Samadel asjaoludel hukkus näiteks ka kirjanik Janusz Korczak.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Nutt ja hala

Postitus Postitas vanahalb »

Hmm... Kas peaksin, tunnetades oma kuritegude sügavust, end maha laskma ? Ei peaks, sest need ongi minu arusaamad ja päris kindlasti pole vaja ei kellegi ees või millegi eest vabandada.
Kui ei sobi foorumi reeglitega või lihtsalt silma riivab saab ühe näpuliigutusega ära kustutada. Kui alles jääb teab igaüks kes loeb et kellega tegu on.

Raamatutest ei ole vaja kultust teha. Varemalt kui rohkem aega oli lugesin ka rohkem. Nüüd on lihtsalt tööd nii palju et ei jõua eriti. Eks millalgi pärastpoole. Ning varemalt, defitsiidi ajal oli üks raamat kümnest mille tasus riiulisse osta. Tänapäeval pigem üks sajast sest raamatu väljaandmine on väga lihtsaks muutunud ja igaüks kellel sulg peos seisab annab eluloo trükki. Seetõttu on ka väga palju haltuurat, eriti selliste kutsuvate pealkirjadega nagu "Kogu tõde blatnoidest" vms.

Eesti välispoliitikat ma ka ei kujunda, isegi mitte valimiste kaudu ja juba aastaid. Küll aga torkavad väljastpoolt vaadates mõned iseärasused silma ja mitte ainult mulle.
Nii et rahu. Kui sõjaks läheb on komandöri üks oluline oskus panna erinevad indiviidid ühe eesmärgi nimel tööle.
(Sama kehtib muide ka spordis. Suht üldteada on et kui on jäähoki MM siis venelaste NHL-tähtedest meeskond tavaliselt hävib. Mitte sellepärast et mängijad on halvad vaid treener ei suuda ansamblit kokku sobitada)
AndresTy
Liige
Postitusi: 959
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AndresTy »

vanahalb kirjutas:Seetõttu on ka väga palju haltuurat, eriti selliste kutsuvate pealkirjadega nagu "Kogu tõde blatnoidest" vms.
Varlam Šalamovi "Kolõma jutte" ja tema muid teoseid haltuuraks ikka ülekäe ei tasuks pidada....


Nõus.

Kriku
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
AndresTy
Liige
Postitusi: 959
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AndresTy »

vanahalb kirjutas:Hmm... Kas peaksin, tunnetades oma kuritegude sügavust, end maha laskma ? Ei peaks, sest need ongi minu arusaamad ja päris kindlasti pole vaja ei kellegi ees või millegi eest vabandada.
Kui ei sobi foorumi reeglitega või lihtsalt silma riivab saab ühe näpuliigutusega ära kustutada. Kui alles jääb teab igaüks kes loeb et kellega tegu on.
Rahu, ainult rahu! Mina küll ei soovi, et sind sinu arvamuste pärast kuidagi maha laskma või pagendama vms. tegema peaks. Ega ma mingi kommunist :D pole, kes inimesi nende tõekspidamiste põhjal kohe nagaankuklastama [naljarubriigi sõnausevaimust kantuna] hakkab. Usun, et ka teised siinsed foorumlased vaidlevad pigem seisukohtade-arvamustega, mitte ei rivista mittemeeldivate arvamustega isikuid nagaankuklalasusobilisteks. Sinu NA meenutused siin on igati lahe lugemine. Aga ega see anna automaatset indulgentsi sinu arvamustele muudel teemadel.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas vanahalb »

Nujah, konkreetse autori tõi teemasse akf Madis Reivik millele ma mitmetimõistetava tsitaadiga vastasin ja millest tekkis arutelu mu üldise lugemuse ümber.
Lihtsalt mälu värskendamiseks , Shalamov kaasati sellepärast, et ta käsitleb üht konkreetset teemat "õigesti" ja ma koban pimeduses. See on ere näide põhjusest miks kogu materdamine üldse hakkas - olevat mingisugune ainuõige käsitlus ja kõik muu on poetagune jauramine.
Ei ole õigeid ega valesid käsitlusi, on erinevad arvamused/kogemused ja millised neist õiged on seda näitab aeg. Paljud seda ei mõista ning ma ei saa ka kuidagi aidata.

Akf Madis Reivikul soovitaks aga läbi lugeda kasvõi sellesama foorumi Mälestuste rubriik. Erinevate inimeste kirjutatud kuid suures osas samast ajajärgust ning samal teemal. Ometi jääb vahel mulje et on oldud erinevatel sajanditel erinevates armeedes.
Milline lõng on seal "õige" ja kes on partei pealiinist kõrvale kaldunud?
Ma ole nõus vastust ootama sama kaua kui tema viidet Guardiani kommunistlikule artiklile.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36582
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Jah, objektiivsuse huvides tuleks tingimata kaasata mõni autor, kes mõistis täiel määral vajadust enda stalinlikku vangilaagrisse sulgemiseks ning kasvas seal ümber tubliks inimeseks.

See pole enam nutt & hala, vaid suisa okse :evil:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist