Venemaa sõjaline võimekus ja armeereform(id)

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

corvus kirjutas:Parandasin trükivea ära. Happy now? Esiteks ei ole midagi seletada, sest need mõtted, mida tõlkisid ei kuulu enamasti autorile.

Tahad spetsialistide ning asjast ka tegelikult jagavate inimeste arvamust, kes evivad originaalseid lähenemisi, siis võiksid "mulle meeldivad tema ütlused" autorite asemel lugeda kasvõi sama instituudi teiste erudeeritud inimeste seisukohti.
Alustada võiksid mainitud instituudi juhatajast Aleksander Sharavinist:

http://www.echo.msk.ru/guests/7105/
Selge. Kui juttu räägib Aleksander Sharavin, siis on tegu "tõeliselt originaalse lähenemisega". Kui aga täpselt sama juttu räägib Hramtšihin, siis ei maksa see jutt midagi. Minu arust on tegu tobeda ja lapsiku suhtumisega. Võrreldav sellega, et kuulutada väide sellest, et maakera on ümmargune, jamaks ainuüksi selle tõttu, et seda väidab corvus. Ja kellegi teise samalaadset avaldust pidada tõeliselt originaalseks lähenemiseks. Ja mis puutub siia väide tema meeldimisest või mittemeeldimisest. Minule tundus tema artikkel lugemist väärt. Ja selmet vinguda ja vigiseda, võta ja tõlgi inimestele, kel vene keelega raskem, mõni "tõeliselt originaalne" artikkel siia ülespanekuks. Praegu jätad vaid mulje vingujast, kes iial millegagi rahul pole, aga ise suurt midagi paremini pole ka suuteline tegema.

P.S. Inimene ei saa aksioom olla. Seda saavad olla vaid tema väited, "...mille tõesus on arusaadav ilma tõestuseta...". Nii et ...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9144
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

corvus kirjutas:Parandasin trükivea ära. Happy now? Esiteks ei ole midagi seletada, sest need mõtted, mida tõlkisid ei kuulu enamasti autorile.

Tahad spetsialistide ning asjast ka tegelikult jagavate inimeste arvamust, kes evivad originaalseid lähenemisi, siis võiksid "mulle meeldivad tema ütlused" autorite asemel lugeda kasvõi sama instituudi teiste erudeeritud inimeste seisukohti.
Alustada võiksid mainitud instituudi juhatajast Aleksander Sharavinist:

http://www.echo.msk.ru/guests/7105/
Aga mille poolest see raadiointervjuu erineb mainitud argumentidest? Mees muretseb rohkem küll tuumarelva kasutamise künnise madaldamise pärast ja näeb väljapääsu hoopis tihedamas koostöös NATO-ga. Sellest raadiointervjuust jääb ka mulje, et vaatamata retoorikale sõda NATO-ga eriti tõenäoliseks ei peeta. Hiina üle ollakse rohkem mures, kuid peamure on hoopis see, et doktriinis lollusi ei tehtaks ning, et riigisisene sõjatööstuskompleks välja ei sureks.
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Jäägu siis pealegi viimane sõna sulle.
Aga siinkohal küsimus ülejäänud foorumile- ons üldse huvi sellise tõlketöö vastu? Sest oma aega oskan ma ka muude tegevustega piisavalt sisustada ja kui huvilisi pole, siis oleks tõepoolest maotu foorumit reostada sellelaadsete "plagiaatorite, keda tolereeritakse "asedirektori" kohal teatavatel põhjustel" artiklite ümberpanemise ja avalikustamisega. Hoolimata sellest, et mulle endale selle jutu lugemine huvi pakkus. .
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Drax »

Lemet kirjutas:Aga siinkohal küsimus ülejäänud foorumile- ons üldse huvi sellise tõlketöö vastu?
Lugesin siinse tõlke läbi ja läksin originaalteksti piiluma, vaatasin pildid ära ka teistel artiklitel ja mõtlesin, et tore kui tekstist ka aru saaks. Aga kahjuks ei saa ja seetõttu on minu jaoks sellise vaeva nägemine äärmiselt tänuväärt. :wink:
Kilgore
Liige
Postitusi: 272
Liitunud: 11 Sept, 2007 12:44
Kontakt:

Postitus Postitas Kilgore »

Suured tänud Lemet! Mitte ainult sellesinatse artikli, aga ka kõigi muude tõlgete eest! Mul küll vene keel kenasti suus, aga ausalt öeldes kirillitsa veerimine on ikka paras pingutus küll.
Kasutaja avatar
Merepura
Liige
Postitusi: 184
Liitunud: 20 Okt, 2004 11:22
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Merepura »

Tõlkimine väga tänuväärt! Enda vene keel selline et saan mõttest aru aga sageli nüansid lähevad kaduma ja "veerimine" võtab kõvasti rohkem aega (kui võrrelda ntx inglise keelse materjaliga). Tulemusena enamus venekeelset materjali jääb kõrvale, ses mõttes selline tõlkimine väga hea.
Ja kardan et noorematel lugejatel pilt veelgi rohkem ainult inglise keele kasuks.
Incc
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 03 Okt, 2008 12:16
Kontakt:

Postitus Postitas Incc »

Väga hea lugemine! Tänud minult, kes vene keelt ei mõika!
War, war never changes...
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Postitus Postitas kana tagumik »

tänud Lemetile! :write:

Vene keelt oskan, aga militaarkirillitsa lugemine on hirmus vaev.
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 807
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Nonii, mul nüüd küll asi selge:Corvus,Sa andsid end nüüd ise välja, Sa oled ju poliitik või vähemalt tahad seda nii väga olla... See Sinu viimane postitus pani i-le täpi ja selgitas kõik!
Tundub üldse imelik, et mida Sa siin nokid, poliitikas ju vihmaussid rasvasemad...
Muideks eeltoodu seletab ka, miks Sa kogu aeg kõiki arutlusteemasid poliitilisele tasandile viia üritad,erinevalt teistest, kes tõsised militaarteema fännid on. Äkki jätad ristiinimesed igatsugu poliitikaga rahule ja kõneled alati ja rangelt ainult asjast, st militaariast?
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 807
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Ah jaa, oleks peaaegu unstanud: Lemet, respekt ja jätka samas vaimus!
Lemet
Liige
Postitusi: 19941
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Täpsustuseks - Aleksander Šaravin, kellest siin räägitakse, esineb vene keeles nimekujuga Александр Шаравин, eesti keeles peaks siis olema Šaravin. Mitte Šharavin.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
igavesti eilne
Liige
Postitusi: 148
Liitunud: 27 Juul, 2005 21:45
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas igavesti eilne »

Põhiteemast kõrvale minnes, puudutan corvuse postituse ühte viimastest lausetest:
Ja Leemet. Ma tõsiselt soovitan tõlkida Mark Solonini kaliibris inimeste kirjutisi, pigem kui Suvorovi klassi jäävaid üllitisi.
Aga mina soovitan lugeda Saksa sõjaväelaste memuaare (milliseid pole sugugi vähe). Peale seda paistavad nii Suvorov, kui ka Solonin tühikargajatena.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

igavesti eilne kirjutas:Põhiteemast kõrvale minnes, puudutan corvuse postituse ühte viimastest lausetest:
Ja Leemet. Ma tõsiselt soovitan tõlkida Mark Solonini kaliibris inimeste kirjutisi, pigem kui Suvorovi klassi jäävaid üllitisi.
Aga mina soovitan lugeda Saksa sõjaväelaste memuaare (milliseid pole sugugi vähe). Peale seda paistavad nii Suvorov, kui ka Solonin tühikargajatena.
Alati tasub allikakriitiline olla sõbrake, siin on juba mainitud kamraadide poolt, et aeg on mäluga teinud oma töö (kui hakata fakte kontrollima), ning iga li.s kiidab oma v.ttu. Tõde paikneb kusagil keskel, või peaaegu keskel.
sitt päev, kellele kurdad
igavesti eilne
Liige
Postitusi: 148
Liitunud: 27 Juul, 2005 21:45
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas igavesti eilne »

Ma olengi see väga allikakriitiline inimene. Ja kui Sina jackpuuk kirjutasid, et aeg on mäluga oma töö teinud (väga õige), siis mina, pidades silmas oma sõnu Saksa sõjaväelaste memuaaride kohta, tõstan esile Saksa väejuhtide mälestusi, mis on enamasti kirjutatud läinud sajandi 50-nendatel aastatel või isegi veidi varem. Sõjast oli veel vähe aega möödas.
igavesti eilne
Liige
Postitusi: 148
Liitunud: 27 Juul, 2005 21:45
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas igavesti eilne »

Teisipäevases, 20. oktoobri Vikerraadio Reporteritunnis esines teiste hulgas meie Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse sõjandusekspert Kaarel Kaas. Venemaa armeereformi kohta ütles ta järgmist:
"Venemaa armeereform, mis nüüd aasta tagasi ametlikult käivitus, on kandnud vilja, vastupidiselt paljudele skeptikutele, milliste hulka kuulusin ka mina ise aasta tagasi."
http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=1227851
See lause kõlas saate 28 minuti 26 sekundil.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 31 külalist