Gaza sõda

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
alax
Liige
Postitusi: 1529
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas alax »

Urmas Reitelmann

·
ERR jätkab oma vasakradikaalses kvaliteedis. Seltsimees Kannel tegi kokkuvõtte Iisraeli jõhkrast pommirünnakust rahumeelsetele Gaza elanikele. Pikalt-laialt anti sõna palestiinlastele, kes üllatus-üllatus ärkasid hommikul ootamatult plahvatuste peale. Nüüd on juudid sulgenud kaubaveod ja elektrivarustuse Gazale, mis seab süütud palestiinlased raskesse olukorda. Hamasi terroriste tituleerib Kannel aga võitlejateks.
Tõsi, ridade vahelt võis aimu saada, et juutide rünnak oll vastus vaenutegevusele ent ülevaate üldine tonaalsus oli Hamasi kui mitte toetav, siis mõistev igatahes.
Ma ei saa siiralt aru, miks ERR aastaid oma ebaprofessionaalsust ja sõgedat vasakpoolsust tõestanud Kannel`it palgal hoiab. Ju on see juhtkonna ja nõukogu ametlik poliitika.
Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
Ruuki
Liige
Postitusi: 138
Liitunud: 02 Juul, 2023 7:01
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Ruuki »

Roskilde Ülikooli välissuhete kaasprofessor Somdeep Sen Al Jazeeras:

https://www.aljazeera.com/opinions/2023 ... -operation

Hamasi "operatsioonis" pole midagi üllatavat. Terrorismi või sõjalist agressiooni nimetatakse nüüd "operatsiooniks". Mitte et midagi uut, aga sõdu meil enam pole, on operatsioonid.
Miki
Liige
Postitusi: 1336
Liitunud: 28 Jaan, 2015 16:26
Asukoht: puu otsas
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Miki »

Kriku kirjutas: 09 Okt, 2023 6:33
ruger kirjutas: 08 Okt, 2023 22:40IDF soldiers in army base recording their last
Jah, aga samas mulle tundub jätkuvalt, et pildilt on midagi olulist puudu... Näiliselt liiga tühjalt kohalt toimus see Hamasi väljaastumine.
Kui mõelda, kes ettevõtmisest võiks kasu saada siis hakkavad ka Huilo kõrvad paistma.
Sahistatakse, et kinnivõetud kõrgelt Hamasi tegelaselt saadud info põhjal, valmistati operatsiooni ette aasta aega. Alates Hamasi visiidist Moskvasse.
Kasutaja avatar
wk2
Liige
Postitusi: 2695
Liitunud: 22 Aug, 2014 17:16
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas wk2 »

Laupäeva hommikul Rei’mi lähedal Nova festivalil toimunud koleduste kaardistamine ja ajastus (pikk niit). Uute droonimaterjalide, mitmete satelliidipiltide ja videotega töötades oli võimalik koostada väike ettekujutus väikesel alal juhtunust.
https://twitter.com/Osinttechnical/stat ... 2646897813
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Kriku »

Welldone&FBI kirjutas: 09 Okt, 2023 9:24arvan et ksf Lamba arvates ei ole ka tavavenelasel, kuskil kolkas, mingit vastutust selle eest, mida Vene riik korraldab praegu Ukrainas? Ta ju elab nii kaugel ja on tsiviilelanik, ta ei saa ju kuidagi vastutada selle eest, mida teeb Vene valitsus. Ta on ju kõigest tavaline tsiviilelanik.
Kuidas see teemasse puutub?
Welldone&FBI
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 01 Juul, 2022 11:25
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Welldone&FBI »

Kriku kirjutas: 09 Okt, 2023 9:25
Welldone&FBI kirjutas: 09 Okt, 2023 9:24arvan et ksf Lamba arvates ei ole ka tavavenelasel, kuskil kolkas, mingit vastutust selle eest, mida Vene riik korraldab praegu Ukrainas? Ta ju elab nii kaugel ja on tsiviilelanik, ta ei saa ju kuidagi vastutada selle eest, mida teeb Vene valitsus. Ta on ju kõigest tavaline tsiviilelanik.
Kuidas see teemasse puutub?
??? Ksf Kriku samasugune... Milleks ainult osa tekstist siia tirida, kas tõesti ei saa oma mõtet normaalselt esitada?? Ja selline on mode(parandatud)... Ja küsis siis korralikult, mis sulle segaseks jäi minu võrdluses. Kuidas on küll võimalik nii ebamääraselt midagi küsida, Mina näiteks küsin selgelt, mis sulle minu võrdluses segaks jäi??
Viimati muutis Welldone&FBI, 09 Okt, 2023 9:47, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Kriku »

Ma ei ole administraator, ma olen moderaator.

Ma küsisin, kuidas sinu postitusest tsiteeritud laused teemasse puutuvad ja ootan jätkuvalt vastust. Enda meelest esitasin selle küsimuse täiesti "normaalselt" :dont_know: .

Postitus on ülal tervikuna olemas ja pole mitte mingit vajadust seda tervikuna uuesti tsiteerida.
Kasutaja avatar
wk2
Liige
Postitusi: 2695
Liitunud: 22 Aug, 2014 17:16
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas wk2 »

Lõuna-Iisraeli kaardivärskendus. Peaaegu 48 tundi pärast seda, kui umbes 1000 Hamasi võitlejat katkestasid vaherahu ja ründasid Iisraeli, lahingud jätkuvad. Kokkupõrked on jätkunud Mefalsimis ja jätkuvad Sderotis pärast Hamasi rünnakuid selles piirkonnas.
Pilt
https://twitter.com/War_Mapper/status/1 ... 30/photo/1
Viimati muutis wk2, 09 Okt, 2023 9:47, muudetud 2 korda kokku.
Roamless
Liige
Postitusi: 3809
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Roamless »

Kui mõelda, kes ettevõtmisest võiks kasu saada siis hakkavad ka Huilo kõrvad paistma.
Sahistatakse, et kinnivõetud kõrgelt Hamasi tegelaselt saadud info põhjal, valmistati operatsiooni ette aasta aega. Alates Hamasi visiidist Moskvasse.
On üpris tõenäoline, et venelased olid asjast teadlikud, esiteks on nad Iraaniga viimasel ajal suured sõbrad, teiseks neil on meeleheitlikult vaja viise, et viia Lääne fookus Ukrainast mujale, kolmandaks on väga tõenäoline, et tõesti leitakse ka Lääne relvi, mis Ukrainale saadetud, venelased neid ju tänaseks küll kätte saanud, on suisa nende eluline huvi, et lisaks nende enda toodetud püüdlikele propagandavideodele, kus araablased veel eraldi Ukrainat tänavad (et propaganda oleks täiuslik), neid sealt ka reaalselt leitaks. Delfis trollid muidugi kirevad, aga oli ka vaimukaid vastuseid, et tõesti tõesti, leiti Hamasilt 30 Abrams tanki, erinevaid Leopard 2 modifikatsioone, mõned Himarsid ja 16 F-16, mis kõik ei jõudnudki Ukrainasse, vaid Ukraina korruptandid müüsid kohe Hamasile maha :D
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
wk2
Liige
Postitusi: 2695
Liitunud: 22 Aug, 2014 17:16
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas wk2 »

Hamasi paraplaanid on väidetavalt maandunud Shimon Peresi tuumauuringute keskust valvavasse IDF baasi. Teatatakse, et selles kohas käib lahing. See on teadaolevalt relvakvaliteediga Iisraeli plutooniumi tootmiskoht.Pilt
Welldone&FBI
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 01 Juul, 2022 11:25
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Welldone&FBI »

Kriku kirjutas: 09 Okt, 2023 9:44 Ma ei ole administraator, ma olen moderaator.

Ma küsisin, kuidas sinu postitusest tsiteeritud laused teemasse puutuvad ja ootan jätkuvalt vastust. Enda meelest esitasin selle küsimuse täiesti "normaalselt" :dont_know: .

Postitus on ülal tervikuna olemas ja pole mitte mingit vajadust seda tervikuna uuesti tsiteerida.
Hästi, vastan siis sulle, kes sa ei SAANUD ARU, kuidas see puutub teemasse. Minu kommentaar oli vastus ksf halale, et tavalised inimesed ei ole kuidas süüdi selles, mida Hamas korraldab Iisrelis. Ja nüüd peavad nad taluma pommitamisi ja IDF vastulööke. Süüd neil tõesti ei ole, kuid neil on vastutus!!! Vastutus selle eest, et Hamas sooritab rünnaku Gaza sektorist, kus nemad ka elavad ja selle omavalitsuse on ju nemad valinud. Nii nagu ka minul on vastutus selle eest, mida korraldab Eesti valitsus. Ja, ilmselt on sellised mõisted kui moraal ja eetika sinu jaoks kauged, hoomamatud. Ja kui sa ka nüüd paralleeli eri näe, siis ma ei oska rohkem aidata. Neil ei ole OTSEST SÜÜD, kuid min arvates on neil VASTUTUS selle eest eest, mida tegi Hamas ja nad peavadki nüüd siis vastutama. Kui ei taha vastutada, võib alati sealt kus kurat kerida, kuhugi mujale, kus on vastutustundlikumad juhid, valitsus jne.
Kasutaja avatar
wk2
Liige
Postitusi: 2695
Liitunud: 22 Aug, 2014 17:16
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas wk2 »

Juba 48 tundi on IDF võidelnud Hamasi terroristidega Lõuna-Iisraelis. Infot kinnitas Iisraeli kolonelleitnant Richard Hecht. Lahingud käivad tema sõnul Gaza piirkonnas 7-8 paigas avatud aladel. Lahingud ise toimuvad korraga kuues Iisraeli piiriäärses asulas. IDF tunnistas, et ennustas kiiremat edasiminekut, teatab Ameerika telekanal CNN. Jeruusalemmas endas on nad kindlad, et Iisraeli territooriumil on endiselt palju terroriste, kes sisenesid riiki laupäeval, 7. oktoobril. Lisaks jätkavad Hamasi võitlejad piiri ületamist kohtades, kus nad seda rikkusid. Iisraeli lennukid ründavad kohti, kus võitlejad kogunevad. Hecht tunnistas ka, et Gaza sektoris toimuvad praegu õhurünnakud sõjakatele majadele ilma tsiviilelanikkonnale "katusele koputamata" (kuna IDF hoiatas tsiviilelanikke, et see maja saab löögi). Kolonelleitnant ütles, et võitlejad ei hoiatanud arste, kui nad loopisid neid granaatidega ja tulistasid Iisraeli tsiviilisikuid. Pantvangis on endiselt üle 100 iisraellase, kellest mõned võivad hõlmata ametnikke ja sõjaväelasi. Peaaegu terve öö ja varahommikul korraldasid Iisraeli õhujõud rünnakuid võitlejate komandopunktidele ja peakorteritele.
https://www.dialog.ua/world/282569_1696836365
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Kriku »

Welldone&FBI kirjutas: 09 Okt, 2023 10:01
Kriku kirjutas: 09 Okt, 2023 9:44 Ma ei ole administraator, ma olen moderaator.

Ma küsisin, kuidas sinu postitusest tsiteeritud laused teemasse puutuvad ja ootan jätkuvalt vastust. Enda meelest esitasin selle küsimuse täiesti "normaalselt" :dont_know: .

Postitus on ülal tervikuna olemas ja pole mitte mingit vajadust seda tervikuna uuesti tsiteerida.
Hästi, vastan siis sulle, kes sa ei SAANUD ARU, kuidas see puutub teemasse. Minu kommentaar oli vastus ksf halale, et tavalised inimesed ei ole kuidas süüdi selles, mida Hamas korraldab Iisrelis. Ja nüüd peavad nad taluma pommitamisi ja IDF vastulööke. Süüd neil tõesti ei ole, kuid neil on vastutus!!! Vastutus selle eest, et Hamas sooritab rünnaku Gaza sektorist, kus nemad ka elavad ja selle omavalitsuse on ju nemad valinud. Nii nagu ka minul on vastutus selle eest, mida korraldab Eesti valitsus. Ja, ilmselt on sellised mõisted kui moraal ja eetika sinu jaoks kauged, hoomamatud. Ja kui sa ka nüüd paralleeli eri näe, siis ma ei oska rohkem aidata. Neil ei ole OTSEST SÜÜD, kuid min arvates on neil VASTUTUS selle eest eest, mida tegi Hamas ja nad peavadki nüüd siis vastutama. Kui ei taha vastutada, võib alati sealt kus kurat kerida, kuhugi mujale, kus on vastutustundlikumad juhid, valitsus jne.
Täpselt samasugust teksti on postitatud vene sõjapropaganda teemasse: kuigi kõiki ukrainlasi ei saa juriidiliselt kurjategijateks nimetada, on nad siiski kollektiivselt vastutavad selle eest, et Ukrainas on natsid jne. ning järelikult peavad taluma kõiki sõja raskusi.

Niimoodi arutledes jõuab paratamatult seisukohani, et sõjas tsiviilelanike ründamises pole midagi taunimisväärset, sest kuigi nad SÜÜDI ei ole, VASTUTAVAD nad ju ikka. Läänelikus õigusruumis on aga vastutus üldjuhul siiski seotud süüga (strict liability ja muud sellised teemad jätame praegu siit kõrvale) ning õigustatud sihtmärgid kummagi poole võitlejad (kombatandid), nende positsioonid, sõjamaterjalid jne.
Runkel
Liige
Postitusi: 2831
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas Runkel »

Hamas jagab 3-ks: võitlejad, uusasunikud ja tsiviilisikud. Kaks esimest on nende silmis õigustatud sihtmärgid.
muruniiduk
Liige
Postitusi: 405
Liitunud: 18 Nov, 2021 15:21
Kontakt:

Re: Iisrael vs. Hamas

Postitus Postitas muruniiduk »

Runkel kirjutas: 09 Okt, 2023 10:29 Hamas jagab 3-ks: võitlejad, uusasunikud ja tsiviilisikud. Kaks esimest on nende silmis õigustatud sihtmärgid.
Need muusikafestivali pidulised kes maha lasti ei ole tsiviilisikud?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 28 külalist