Mis Ukrainas toimub? vol.1

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
diesel
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas diesel »

eelpool oli viide s-300 videotele.
jäin mõtlema, kas ukraina neid üldse tiblastani vastu kasutada saaks?
paranoiliselt võiks ehk arvata, et küllap venelastel mingi kursimuutmise või vähemalt enesehävitamise tarbeks väike tagauks kuskile sokutatud.
kas mõistab keegi pädevam kommenteerida?
Xender
Liige
Postitusi: 1700
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Xender »

Eriti ei usu, need NSVLi enda käest saadud süsteemid ehk siis mitte mõeldud müügiks ( kuhu võidi midagi lisada ). Risk, et vaenlane saab kuidagi tagaukse jälile ja nulliks sellega suurema osa NSVLi Õhukaitsest oleks olnud liiga suur - vähemalt normaalne loogika ütleb seda.

Kuid arvatavasti on venemaal teada enamik S 300 nõrkused ja oskaks neid ära kasutada.
kirsa710

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas kirsa710 »

Vaatan siin arutelu selle üle,et venelased on ohuks eesti julgeolekule.Ma küll nii mustvalgelt seda asja ei näeks,paljud venelased on eestile lojaalsed ja suuremad eesti patrioodid kui mõni puhastverd eestlane.(paharet) No sa oled kohe puhtaloll! Tean vähemalt 3-e venelast, kes oskavad eesti keelt ja on kodakondsuses, kuid sõja korral annaksid tuld eestlastele!
Mina ka ei usu sellesse lojaalsusesse. Nendel, kes kannavad siiani rusikat taskus nõuka privilegeeritud seisuse kaotamise eest ja kes elavad NTV ja co infoväljas, neid parandab haud.
Parim näide oli eilne Vabariigi Kodanikud, kus ka päris mitu "arvamusliidrit" sisuliselt läbi lillede nutsid taga nõuka aja privilegeeritud seisust.
Täpselt samasuguste seisukohtadega seltskonda on see Sevastopol ja Lõuna-Krimm täis. Saaks aga oma nõuka privilegeeritud parasiidiseisust jätkata. Et ei peaks kohalikku keelt oskama ja kohalikke kombeid austama. Mul vajus lausa lõug ripakile, kui üks vana kurtis, et on suur venelaste solvamine see eestikeelne (kõrg)haridus.
No mulle ei tule kohe pähegi, et kui kolin Soome elama, hakkan seal lõuad püsti nõudma eestikeelset haridust Soome riigilt.(trumm)
Eesti valitsus ei ole reaalselt nõus midagi ära tegema põhimõttel, suuga teeb suure linna käega ei kärbse pesagi. See jutt mingitest sanktsioonidest ja muust on lihtsalt poliitkorrektne pläma rahvusvahelise avalikuse eksitamiseks! Kas erakonnad on nõus transiidiärimeeste annetustest ja Vene rahast loobuma? Ei ole! Rahvas võib-olla isegi oleks teatud asjadest hüvede vähenemise arvelt suurema iseseisvuse nimel loobuma aga valitsus ja erakonnad on arvatavasti need, kes ei ole millestki nõus loobuma, eriti veel endi personaalsetest hüvedest.(rbl)
Tuletan meelde, sm Breznev, et Eesti Vabariik kehtib juba 22 aastat (on kah aastakümned) ja sovjettidel on olnud küll ja veel võimalusi see keel ära õppida.
Mida aga pole, on tahtmine, eesti keele õpiku asemel on ju lihtsam oma rasket elu kurta ja rusikas püsti nõuda.(trumm)
Ega siis eesti keelsus ei ole veel eestimeelsus!(rbl)
Miks peaks neil olema või tekkima tahtmine eesti keel ära õppida - igapäeva asjaajamises, töös-lõbus saab hakkama vene keelega, telekanalid ajalehed, portaalid on ka vene keeles olemas. Väidaks, et vene keelsel vanemal generatsioonil puudub igasugune motiiv eesti keele õppeks. Nooremad järgud saavad eesti keelega rahuldavalt, kohati ka väga hästi hakkama. Kuigi on ka vene noori, kes saavad eesti keelega hakkama aga ei jäta rõhutamata, et keeleõppes on nad panustanud inglise keelele ja näevad oma tulevikku kuskil läänes.(actual)
Kusjuures väga õige tähelepanek-ei jõua eestlaste koogutamist venelaste ees ära imestada!
Paraku-ei aja rbl ega actual sugugi totaalselt lolli juttu!
vana vares
Liige
Postitusi: 111
Liitunud: 04 Mär, 2014 0:14
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas vana vares »

Eestivenelaste teema on väga huvitav, aga siiski mõnevõrra teine teema. Olen olnud aastaid rakenduskõrgkoolis vene üliõpilaste õpetaja ja aine, mida andsin, tõi nende suhtumise üsna hästi välja - 30-st umbes 3 oli avalikult vaenulikud Eesti iseseisvuse suhtes, umbes 5 leigelt positiivsed, umbes20 rahulikult ükskõiksed, 4 tugevalt Eesti iseseisvuse poolt, ülejäänuist ei saanud aru. Iseenesest see viienda kolonni teema on laialdasem ja ei jookse just alati täpselt rahvuspiiri mööda. Venemaa kutsub praegu 5ks kolonniks ja sõimusõnana liberaalideks kõiki Putinivastaseid. Kutsun üles ilmutama mõnevõrra distsipliini ja vaatama Ukraina suunas.
Viimati muutis vana vares, 12 Mär, 2014 21:48, muudetud 2 korda kokku.
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Reigo »

Paljastatakse rahvavaenlasi: http://predatel.net/
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas denis23 »

Tänase päeva jooksul on laekunud kümneid vene videod tuhandete sõidukitega. Ikka hirmus rebimine lõuna poole:


http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... LY/page104

Aga see tundub kõige huvitavam video:

http://www.youtube.com/watch?v=LYuGSnyZWmw
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19536
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas ruger »

http://www.cnews.ru/top/2014/03/12/anon ... ole_564000 võimalik false flag operatsioon käimas? :scratch:
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
indre599
Liige
Postitusi: 85
Liitunud: 16 Nov, 2010 12:29
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas indre599 »

Huvitav,kui sanktsioone mida planeeritakse (rõhk sõnal planeeritakse) tegelikkuses eriti kasutada ei saa, sest need on kahjulikud mõlemale poole (Näiteks võib tuua siin eelneva arutelu teemal kas me oleme valmis neid sanktsioone ka rakendama) Mida siis üldse saab? Laiutada käsi? Kõlab päris nukralt või mis? Praegune olukord paneb kukalt kratsima ausalt öeldes.
Huvitav, kas EL (sh meie) annab üldse aru, millise indikaatori ta annab idasõpradele?
Ei näe enam rahuldavaid lahendusi.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Jaanus2 »

Üks Ukraina rahvasaadik kommenteeris seda Putini avaldust, et Ukraina väljaastumine N. Liidust ei olnud päris JK nii, et siis on Vene ise ka ebaseaduslik - N. Liidu õigusjärglane, aga kust see N. Liit tuli? Kukutasid tsaari ja siis tapsid ära ka veel. Taastagu siis tsaaririik! Tundub, et Putin ikka hull ei ole, lihtsalt loll. Selle tatarlase käest saadakse tema seisundi kohta kindlasti täpsemat infot.
http://glavnoe.ua/news/n169218
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas denis23 »

Ma igaks juhuks küsiks -
indre599 kirjutas:Huvitav,kui sanktsioone mida planeeritakse (rõhk sõnal planeeritakse) tegelikkuses eriti kasutada ei saa, sest need on kahjulikud mõlemale poole (Näiteks võib tuua siin eelneva arutelu teemal kas me oleme valmis neid sanktsioone ka rakendama) Mida siis üldse saab? Laiutada käsi? Kõlab päris nukralt või mis? Praegune olukord paneb kukalt kratsima ausalt öeldes.
Huvitav, kas EL (sh meie) annab üldse aru, millise indikaatori ta annab idasõpradele?
Ei näe enam rahuldavaid lahendusi.
Igaks juhuks ma küsiks - kas selline variant, et üritada Venega arvestada (mitte rünnata territooriume kus 80% elanikest on vene kodanikud, mitte korraldada vaenulikud riigipöörded naaberriikides, jne) ei tule kõne alla üldse?
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
indre599
Liige
Postitusi: 85
Liitunud: 16 Nov, 2010 12:29
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas indre599 »

denis23 kirjutas:Ma igaks juhuks küsiks -
indre599 kirjutas:Huvitav,kui sanktsioone mida planeeritakse (rõhk sõnal planeeritakse) tegelikkuses eriti kasutada ei saa, sest need on kahjulikud mõlemale poole (Näiteks võib tuua siin eelneva arutelu teemal kas me oleme valmis neid sanktsioone ka rakendama) Mida siis üldse saab? Laiutada käsi? Kõlab päris nukralt või mis? Praegune olukord paneb kukalt kratsima ausalt öeldes.
Huvitav, kas EL (sh meie) annab üldse aru, millise indikaatori ta annab idasõpradele?
Ei näe enam rahuldavaid lahendusi.
Igaks juhuks ma küsiks - kas selline variant, et üritada Venega arvestada (mitte rünnata territooriume kus 80% elanikest on vene kodanikud, mitte korraldada vaenulikud riigipöörded naaberriikides, jne) ei tule kõne alla üldse?
Ei mõista sinu küsimuse püstitust hästi, äkki seletad veidi rohkem lahti?
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6223
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas kaur3 »

denis23 küsis minu meelest häid küsimusi. Kui lugeda neid tänaseid uudiseid, siis läheb vist vastamisega kauem aega.

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/na ... d=68219467

http://www.stat.ee/72442
indre599
Liige
Postitusi: 85
Liitunud: 16 Nov, 2010 12:29
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas indre599 »

kaur3 kirjutas:denis23 küsis minu meelest häid küsimusi. Kui lugeda neid tänaseid uudiseid, siis läheb vist vastamisega kauem aega.

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/na ... d=68219467

http://www.stat.ee/72442
Jah, eelmine küsimuste jada, mis puudutas sanktsioone oli täitsa mõtlemapanev.
Ma ei mõistnud lihtsalt viimast küsimust, oleks hea kui saaks veidi lahti seletatumalt.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9137
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas Kilo Tango »

denis23 kirjutas:Ma igaks juhuks küsiks -
indre599 kirjutas:Huvitav,kui sanktsioone mida planeeritakse (rõhk sõnal planeeritakse) tegelikkuses eriti kasutada ei saa, sest need on kahjulikud mõlemale poole (Näiteks võib tuua siin eelneva arutelu teemal kas me oleme valmis neid sanktsioone ka rakendama) Mida siis üldse saab? Laiutada käsi? Kõlab päris nukralt või mis? Praegune olukord paneb kukalt kratsima ausalt öeldes.
Huvitav, kas EL (sh meie) annab üldse aru, millise indikaatori ta annab idasõpradele?
Ei näe enam rahuldavaid lahendusi.
Igaks juhuks ma küsiks - kas selline variant, et üritada Venega arvestada (mitte rünnata territooriume kus 80% elanikest on vene kodanikud, mitte korraldada vaenulikud riigipöörded naaberriikides, jne) ei tule kõne alla üldse?
Tüüpilisele venelasele ei tule iialgi pähe, et mõni riigipööre Venemaale ebasoodsal suunal võib tekkida spontaanselt. No lihtsalt ei satu ajusse selline teadmine.
mehaanik
Liige
Postitusi: 93
Liitunud: 25 Mai, 2008 23:39
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub?

Postitus Postitas mehaanik »

Sanktsioonidest:
karu.jpg
karu.jpg (44.45 KiB) Vaadatud 3746 korda
Kel ei ole lootust tulevikuks, selle minevik röövib temalt oleviku.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist