www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 21 Sept, 2020 23:26

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 11519 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 747, 748, 749, 750, 751, 752, 753 ... 768  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 11 Apr, 2020 21:16 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 8626
Dmitri Gordon räägib maailmas toimuvast. Mainib ka ära, et Saudi-Araabia võib naftat müüa hinnaga 8 dollarit barrel. Sellise hinnaga pole valmis müüma ükski teine riik.
https://www.youtube.com/watch?v=Ff398RaRPf8

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 11 Apr, 2020 22:13 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Aug, 2014 18:16
Postitusi: 690
Tsiteeri:
Kuigi Venemaa Gazprom plaanis oma gaasieksporti hoida rekordilisel tasemel, ei ole see kava end seni õigustanud: tarned kaugvälismaale vähenesid jaanuaris ja veebruaris aasta varasemaga võrreldes 30%.
Gazprom tarnis kaugvälismaale ehk siis Euroopa riikidesse jaanuaris ja veebruaris 24,9 miljardit kuupmeetrit maagaasi, kirjutab Vedomosti riigi tolliteenistuse andmetele tuginedes. Seda on 30% eelmise aasta sama aja tulemusest vähem. Absoluutarvestuses on Venemaa gaasieksport vähenenud enam kui 10,7 miljardi kuupmeetri võrra.

Gazprom ise ei ole selle aasta ekspordistatistikat veel avaldanud, regulaarse andmete avaldamise lõpetas ettevõte selle aasta alguses.

Suurima kukkumise tegid jaanuaris- veebruaris Saksamaa (langus 38,5% 6,7 miljardi kuupmeetrini), Austria ( 49,2% 2,3 miljardi kuupmeetrini ja Holland- 54,8% 1,4 miljardi kuupmeetrini).

Kokku vähenes eksport pea kõikidesse 24 riiki, mille kohta tolliamet andmed avaldas. Ainsaks erandiks oli kolm riiki: Belgia, Ungari ja Slovakkia. Nendesse kolme riiki kasvas eksport pea 1,4 miljardit kuupmeetrit.

Tolliameti andmebaasis ei ole andmeid Bosnia ning Hertsegoviina, Taani ja Makedoonia kohta. Gazpromi kinnitusel eksport neisse riikidesse toimus, kuid mahte ettevõtte esindaja ei täpsustanud.

2018 ja 2019. aastal saavutas Gazpromi eksport Euroopasse rekordilise mahu- ligi 200 miljardit kuupmeetrit. Gazpromi osa Euroopa gaasiturul saavutas 36,7% taseme ning Euroopa gaasiimpordist andis Gazprom 67%.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 12 Apr, 2020 7:33 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 5017
Usun,et selle gaasitarnete vähenemises võivad olla süüdi kaks asjaolu.
Suhteliselt soe talv Euroopas ja kasvava hakanud koronaviirus.Viirus võis näiteks mõjutada suuremate tööstusriikide tarneid sellepärast,et Hiinas hakkas vähenema kaupade ostuhuvi,kuni täieliku seisakuni(veebruar).Huvitav tuleb muidugi märtsi ja aprilli statistika,pakun,et langus tuleb sarnane,sest turismisektor ja tööstus täielikult seisavad ning alanud kevad ja suvi ei nõua küttekulusid gaasile.
Teine asi veel,mis torkas pähe.Minu arust ei ole veel siiani Venemaa lasknud OPEC(loeme saude) kontrollmeetmeid tootmise vähendamiseks oma pinnale.Juhul,kui see tõesti ära tehakse,siis suur Venemaa ei lasknud pükse ripakile isegi mitte USA-le vaid kõigest saudidel.............
Oli vist see märtsikuu,kui Riigiduuma kinnitas need kurikuulsad põhiseaduse parandused,kus kuulutati,et Venemaa riigisisesed õigused on üle rahvusvahelistest lepetest ja kohustustest......volaa,kus nüüd siis need kanged paragrahvid on,kui tõesti mahutitele,torudele ja väljaveokohtadele kontroll tehakse.
Mis viib mind jällegi mõttele,et osade opositsiooniliste majandusmeeste ja politoloogide arvamus sellest,et no pole seda rahatagavara ja asi on ülesbluffitud vastab tõele.
Uudiseid Tšetseenia Kadõrovi nimelisest Vabariigist,Kadõrov saatis nüüd ametlikult nii Mišustini,kui ka Putleri pikalt.Nimelt Mišustin kaebas Putlerile selle üle,et Kadõrov ületab volitusi selle karantiiniga,kui ei lase sisse enam rahvast,kes ei ole tolle samanimelise vabariigi sissekirjutatud kodanikud.
Putleri isegi noomis nimesid nimetamata sellise tegevuse tõttu kedagi kes kannab pikka habet aga too pikka habet kandev tegelinski jäi endale kindlaks ja peale Putleri kõnet demonstratiivselt ühes maanteed blokeerivas kontrollpunktis ütles otse,et ta ei kavatsegi kellegi Mišustini(otseselt vihjati Putlerile selliselt) nõudeid täita.Volaa ja nii see Moskva sõõb jälle neid uusi põhiseaduse parandusi,müts maas kellegi pikahabeme ja moslemi taustaga mehe ees.
Venelased on tuubis ise väljendanud arvamust(mitte Kreml),et Kadõrov võib täiesti vabalt hakata otsima rahalisi sponsoreid hoopis Pärsia lahe riikide hulgast,näiteks kui Venemaa hakkaks oma finantseerimist pitsitama.Ning viimased oleks tundub seda naftasõda vaadates sellega ka päri,see ju oleks ka mats toormebaasi pihta,sest Kaukasuse ja Kaspia mere naftat peetakse üheks kvaliteetsemaks naftaks maailmas.Siberi oma on selle kõrval täielik puskar,kui nii väljendada,kui puskar omab endas selliseid ebameeldivaid õlisid,mis ajab sellise pohmaka peale,et tundub nagu pea läheks lõhki,siis puskariõliks võiks Siberi nafta puhul pidada erakordset parafiinikogust toornaftas,mistõttu on seda kulukam tõõdelda ning puskariga sarnaselt tekitab finantsilist peavalu Vene riigile.Mul oli au kunagi äri ajada sakslasega,kes müüs naftatootmise tehnikat Venemaale ja tema sõnul tulebki Venemaa lennukikütus ainult Kaspia ja Kaukasuse piirkonnast,sest tolle Siberi olluse kvaliteet ei kannata kõrgekvaliteedilise lennukikütuse tootmise norme.
Tundub,et see valitsuse plaan toiduainete hindasid hakata kontrollima on jõudnud Duumasse.Jääme ootama siis sarnast lasku enda jalga nagu tehti naftasõjaga.
Sotnik TV annab nüüd igapäevaselt ülevaadet Venemaalt:
Panen siia juurde märkused majanduse ja Venemaa poliitilise arengu kohta.
Juttu on ka seal koronaviirusest aga need märkmed panen sinna teemasse.
Majandus,sellest rääkis nii endine Vene natsionalistide juht,kes istus ka poliitilise põhjusena vangis,ärimees,kes helistas Lõuna-Venemaalt ning ka Solovei.
Ärimehe sõnul on tegelik tugevusvaru keskmisel ja väiksemal ettevõtlusel suveks murtud,mehe hinnangul on suveks 8 miljonit töötut juures,kusjuures erini jube on see,et väikese sissetulekuga ettevõtted,kes ei sõltu riigist on pandud eriti lolli olukorda.Neil ei ole suuremat sorti valikut,isegi kinnipanemise juures(pankrott) hakatakse ettevõtjaid sõna otseses mõttes läbi kohtute ka kinni panema vanglatesse.
Küsimusele,mis ootab Venemaa ettevõtlust,vastas ta,et tagasi tuleb täielik riiklik kontroll ning plaanimajandus,mis viib minu arust mingi Junn III tüüpi riigi juurde ja hakkab sarnanema seguna Hiinast ja P-Koreast.
Korralik ülevaade oli aga sellelt Vene natsionalistide eksjuhilt,kes valgustas olukorda vanglates ning tema sõnul on see mäss alles esimene linnuke.Konkreetselt selle vangla lugu on Sotniku sõnul järgmine.Nimelt töötab vanglas 3 saeraami ja käis korralik äritegevus,kontroll selle julgestamise ja ka tegevuse üle omas Vene maffia.Vangla administratsioon sai oma osa rahast ja aitas kaasa toorme ja vangidest tööjõuga.Aga viirusega tekkisid ka probleemid,kuna kõik kamandati karantiini,siis jäi äritegevus seisma ning mis veel hullem,vanglates ei pidavat olema mingit arstiabi(natsionalisti sõnul,kellel tekkis omal ajal sepsis jalaliigesesse ja vajas kirurgilist abi).Kuna need maffiaga seotud "äijuhid-vangid" aga olid suht vabakäigu vangid,siis keegi vist tassis sinna ka viiruse sisse.Tulemuseks kiire haiguse levik,mis sundis administratsiooni murdma maffiaga kokkulepitud reegleid.Tulemuseks mäss,videol on ka kaader,kui lähedal on vanglaruumides voodid.Ütleks nagu silgud potis,ime,et viirus seal ei hakanud kiirelt levima.Ma usun,et enamik vanglaid sarnasel reziimil,maffia kontrollib äritegevust ja jagab kasumit administratsiooniga ning jalutab ise vabalt ringi,mis tõstab oluliselt viiruse ringlemise võimalusi.Natsionalist rääkis ka olukorrast Moskva ümbruses,kus on tekkimas pinged nii peredes(kaelas laenud ja eluasemete võlad aga raha on otsakorral),kui ka keskmise ja väiksema suurusega eraettevõtetes.
https://www.youtube.com/watch?v=WE5yLR5u9QM
Ja lõpetuseks selline impordiasendus,saates on video ühe Moskva haigla ees vonklevast kiirabiautode järjekorrast,mis torkas silma oli kiirabiautode mark.Puha Mercedese mikrobussid ja uued......kus need super über Gazellid nüüd on,tundub,et,kui vaja on vastupidavust ja kvaliteeti siis nagu inglise keeles õeldakse :impordiasendus my ass.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 12 Apr, 2020 11:55 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1069
Lukoili asepresident Leonid Fedun võrdleb naftakokkulepet Bresti rahulepinguga, millega Venemaa väljus 1. maailmasõjast loovutades Eesti, Läti, Leedu, Soome, Poola ja Ukraina.
Tsiteeri:
В результате новой сделки российским нефтяникам придется сократить добычу больше, чем всем остальным участникам ОПЕК+. Россия урежет добычу на 1,8 млн б/с с 10,3 млн б/с, Саудовская Аравия — только на 1,3 млн с 9,8 млн. На вопрос, насколько это адекватная цена, Федун ответил так:

«Я бы привел пример Брестского мира, когда большевики в 1918 году были вынуждены по различным причинам пойти на сделку с Германией, которая была унизительной и тяжелой».

На этот раз России придется снизить добычу в четыре раза больше, чем саудиты предлагали ей на провальных переговорах в начале марта.
https://thebell.io/leonid-fedun-sravnil-novuyu-neftyanuyu-sdelku-s-opek-s-brestskim-mirom/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 12 Apr, 2020 22:14 
Eemal
Liige

Liitunud: 19 Mär, 2014 13:31
Postitusi: 450
Naftatootmine 2019
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... production

Kokku 80milj. bbl/päevas

1. usa(!) 15 milj bbl/päevas
2. saudi araabia 12
3. venemaa 10,8
...
Tükk tühja maad ja alles siis tulevad teised.
Minujaoks peale usa oli - hiina - ja veidi ka kanada üllatavalt kõrge koht.

Eks näis kas/kuidas 2020 turud ümber jaotatakse


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 12 Apr, 2020 22:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 8626
Ma imestan, et neid sõltumatuid või võimu kritiseerivad ajakirjanike-analüütikuid ei ole hakatud veel otseselt kinni panema. Soloveile siin taheti krimkat kaela lükata, koroonaviirusse nakatunud inimeste arvu avalikustamise eest. Aga ülejäänud on hetkel veel üsna vabalt sõna võtta saanud.

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 13 Apr, 2020 8:06 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Dets, 2016 10:15
Postitusi: 111
Siis ju hea näidata, et demokraatlik riik :D . Palju neist ajakirjanikest kremli palgal jne... Tegelikult ju vaatajaskond neil suht minimaalne ja nende hulka loetakse ka ju meid, kes hoolega seal toimuval silma peal hoiame. Mõnel üksikul tuleb üle miljoni vaataja. Kui venemaa siseselt rohkem vaatajaid saavad, küll siis tulevad ka vahistamised....


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 13 Apr, 2020 9:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Mär, 2014 10:20
Postitusi: 1055
Vene mõtteviisi omapära.
Siin eestis elavatel venelastel (vähemasti neil, kellega olen kõnelnud) kipub olema veendumus, et Navalnõi on Kremli agent ja Nemtsovgi koksati maha lääneriikide poolt (muide siin on nad selgelt kõhklevad) ikka selleks et diskrediteerida Venemaad.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 13 Apr, 2020 11:14 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 8626
Rosnefti juhtimist kritiseerinud artikkel sai üleval olla 2 tundi.
Tsiteeri:
Главред Ведомостей снял с сайта колонку, что Сечин НЕ ВИНОВАТ в падении цен на нефть и кризисе. То есть новый главред Ведомостей уверен, что Сечин виноват!

https://thebell.io/novyj-i-o-glavreda-v ... vyshla-kol
https://twitter.com/sssmirnov/status/12 ... 2430355458

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 13 Apr, 2020 14:27 
Eemal
Liige

Liitunud: 02 Dets, 2016 10:15
Postitusi: 111
Ega kogu opositsioon on kahte lehte Navalny suhtes...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 13 Apr, 2020 14:42 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Aug, 2008 16:40
Postitusi: 5037
AlarKa kirjutas:
Ega kogu opositsioon on kahte lehte Navalny suhtes...


Mis ilmselt klapib võimu eesmärkidega hästi..


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 13 Apr, 2020 23:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 18 Mär, 2006 2:59
Postitusi: 1662
Asukoht: Eesti Kuningriik
Huvitav mis siis teeb Navalnõist Kremli agendi? See, et ta järjekindlalt Vene võimuladviku (sh. Putini) tohutut korruptsiooni paljastab (sh. paljuski avalikust infost tervikpilti kokku pannes) ja võimud teda pidevalt kotivad? Raske uskuda. Sama loll kui arvata, et Nevtsovi tapsid lääneriigid Venemaa diskrediteerimiseks. Ja lihtsalt ära likvideerimiseks on Navalnõi liiga mõjukas. Ka Hadarkovski vangishoidmine muutus Vene võimudele tülikaks. Sellist jama pole vaja. Aga see võib küll tõsi olla, et on teemasid, mida on tal keelatud puudutada. Eks igaühel ole alalhoiuinstinkt.

_________________
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 13 Apr, 2020 23:37 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 14 Aug, 2008 16:40
Postitusi: 5037
krizz kirjutas:
Huvitav mis siis teeb Navalnõist Kremli agendi? ...

Kes sellise lolli teooria on välja pakkunud?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 13 Apr, 2020 23:48 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Sept, 2017 23:39
Postitusi: 1069
Oleks Navalnõi aus mees, oleks ta ammu maha löödud, kasvõi Kremli müüride ees nagu Nemtsov. Taoline vahva loogika.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid
PostitusPostitatud: 14 Apr, 2020 9:25 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Apr, 2017 2:39
Postitusi: 233
No ei usu, et Kreml sellist agenti, nagu Navalnõi, toetab. :D

Samas Kremli valitsejana võib Navalnõi jätkata suurvene šovinistina, aga vaevalt me selles veenduda saame, kuna ilmselt ei näe ta võimutippu enda käes.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 11519 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 747, 748, 749, 750, 751, 752, 753 ... 768  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: kloss ja 33 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt