www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 28 Sept, 2020 22:49

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 9091 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 607  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 14:32 
Eemal
Liige

Liitunud: 31 Mai, 2007 14:17
Postitusi: 3157
Fakt on see, et ukrainavastane jama toimub Putini heakskiidul, on üsna ebaoluline, kuidas käsud ja kolu täpselt jooksevad (kuigi mõnele võib ka see suurt huvi pakkuda). Ah et tulemused on Venemaale nagu on, et milleks kõik siis? Aga äkki Putin ongi suht. nüri pliiats? Selliseid juhte on Venemaal ennegi olnud, ei midagi erakordset. Karu on ohtlik loom ja sellest piisab - ei ole väga oluline, kuidas karu seedetegevus täpselt toimub (kuigi mõnele teadlasele võib ka see suurt huvi pakkuda).


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 14:32 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Aug, 2014 18:52
Postitusi: 374
Yks, kahjuks ei öelnud sa midagi uut... Jarjekordne katse paaniliselt kaitsta oma mottearendust, kaasates aga üha uusi ja uusi võrdlusi, paralleele jne. Miks me küll üritame oleviku üle otsustada mineviku kaudu... See lartsumine siin muidugi mõttetu, kuid sulle on vaja osutada sinu mottekaikude vigasusele. Kahjuks oled sa isegi Krimmi kohta paljusid viiteid lugemata jätnud, kasvoi see, kuidas ja kes võtsid seal hooneid ja objekte. Vastsvalt ulessandele olid erinevate joustruktuuride eriüksused. Loe need uuesti üle. Aga muidu sulle jõudu ja tao omale pähe. Et keegi pole eksimatu, isegi Vova mitte, ja sellisel puhul on seda hea tunnistada...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 14:37 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10463
Asukoht: Metsas / Ämbris
Ütlen ausalt, ei lugenud kõike seda "varustuse" teematamist siin läbi.
Selle pärast, et minu jaoks on see, kuidas seal huilolandias asjad tegelikult selles suhtes käivad, täiesti ebaoluline teema ja suht tarbetuks ballastiks. Sama moodi, nagu oli see Luganski OGA "raketi" teema (jpt samalaadsed minu arust mõtetud pikad vaidlused mingite X nüansside üle - neid on siin ikka olnud).
Aga kuna see muudkui areneb ja areneb ja mitte ei taha vaibuda, siis no ma kirjan ka, mida mina arvan.

Peahuiloo võtab kokku mingi Y nimega kinnise komisjoni, milliseid tal seal on navalom iga elujuhtumi jaoks.
Komisjonis igasugu rahvast duumasaadikutest, kindralstaabi ja FSB tegelasteni. Teemaks: kuidas me saame novorussiat aidata, millised on meie võimalused, kuidas seda peaks tegema jne.

Arutatakse nii ja naa. Seatakse eesmärk ja ülesanded. Komisjon otsustab (jõuab üksmeelse otsuseni 8) ), et novorussiale on vaja osutada igakülgset abi. Pädevatel ametkondadel ja isikutel tuleb välja selgitada, mida me saame kohe neile saata ja kuidas. Esitatakse aruanded moonast, tehnikast (nii maha kantud kui trofee ühikute kohta arvuliselt) jms. Kantakse ette, et kohe on saadaval need ja need ühikud seal ja seal laos või hoiuplatsil. Igasugu kraami Gruusiast, Krimmist ja laialt venemaalt. Osa nänni vaja rekonserveerida, korda teha, üle vaadata, parandada. Selgitatakse välja isikud, kes sellega hakkavad tegelema ja isikud, kes hakkavad modru kohaletoimetamisega tegelema. Leitakse probleemivabalt terve nimekiri tsiviliste (endistest sõjaväelastest NSVL rahvakunstnike ja duuma saadikuteni). Luuakse ja kaasatakse "kodanikualgatusel" loodud erineva nimetusega "tsiviilstruktuurid" novorussia/Dommbasstaani toeks. Nii satubki algul esimeste suuremate saadetistega esmajärjekorras Dommbasstaani hunnik roostetanud käsirelvi, mida oli kohe võtta ja mida sai kohe saata ilma pikemalt orgunnimata (vastavad videod ja artiklid, kus Dommbasstaani võitlejad ägedalt oma rahulolematust VF "tsiviilkullerite" vastu üles näitavad, on siit kusagil kaugel eespool ka läbi käinud). Seda videot kahjuks enam näha ei saa, sest SinuTuubi konto suleti. Kusagilt leiab ilmselt otsides ka koopia.

Edit: Leidsingi ühe koopia, mis töötab
https://www.youtube.com/watch?v=6I6jfTC3qLU

Kes tahab, siis mõned lingid meenutuseks:
http://snob.ru/profile/25185/blog/79074
http://sprotyv.info/ru/news/2221-zapoy- ... y-slobodki
http://novosti-n.org/news/read/72840.html

Ühikute ülesputitamiseks, autodele/rongidele laadimiseks ja UKR piiri äärde mõnda sõjaväebaasi saatmiseks pole vaja peahuiloo käsku paberil. Asjad toimivad lihtsat käsuliini pidi nii, nagu nad seal venes läbi aegade ikka toiminud on ilma liigsete emotsioonideta, kui on teada ja kinnitatud kõrgeimate instantside kasvõi suuline seisukoht ja juhised. Nii see militaarmodru sinna Ukrainasse muudkui voolas ja voolab. On kõige kõrgemalt poolt püstatatud ülesanne, või ühene seisukoht, ja kogu masinavärk töötab vajaliku tulemuse saavutamiseks.

Ühel hetkel ilmselt jäi sellest kogusest, mis maha kantud ja mida kohe probleemivabalt saada oli väheseks, või sai see aastaid seisnud laokaup lihtsalt otsa. Egas midagi. Uued komisjonide istungid, arutelud, otsused ja juhised. Kui niisama vedelevat kraami enam pole, siis tuleb seda juurde leida. Selgitada välja väeosad, kus saab modru maha kanda ja esitada hinnangud kui palju, kust kohast, mida saab. Hajutatult. Et igalt poolt natukene, mitte ühest kohast. Ja vene on suur, ning lai. Seal leiab kõike. Tehakse kindlaks, esitatakse modru nimetused ja arvud. Kantakse vajadusel maha. Seda kõike kindlasti ametlikult ja paberidki koostatakse. Selleks pole vaja eraldi peahuiloo ja tema otseste alamate spetsiaalset käsku paberil. Mahakandmine käib olemasolevate normatiivide ja juhendite alusel. Rasketehnikaga, erinevalt kalašnikovidest, on see probleem, et see niisama ise ei liigu ilma pädeva juhita. Ei ole ju probleemi, juhiks kõlbavad needsamad VF ajateenijad, kust modru kokku aetakse. Väike komandeering või "õppus" ja ongi vajalik tehnika UKR piiri ääres mõnes sõjaväeosas või piiripunktis. Selle kohta oli siin ammu tagasi ka videosid, kus vangi langenud VF huiloreguilod seletasid, kust ja kuidas tehnika UKR piiri äärde saabus, mida huiloreguilod nendega tegema pidid enne üle piiri saatmist, kuidas toimus meeskondade komplekteerimine ja kuidas tehnika ja isikkoosseisu üle piiri minek.

Üks viimastest artiklitest on see nt.
http://www.ukrinform.ua/rus/news/rossiy ... to_1681080

Nüüd tuleb see veidi keerulisem osa. Nimelt on bojevikud alates suve esimesest poolest hädaldanud selle üle, et kohutavalt napib raske- ja eritehnika spetsialiste. Mitu korda on välja kuulutatud tankistide jms personali otsimine ja värbamine. Vaadates nt. tankide/soomukite koguseid, mida üle piiri on saadetud ja soomuse kaotusi on selge, et see spetsialistide defitsiit on ajas kohutava kiirusega aina süvenev. Lahendused? VF häid lahendusi pole. Jääb vaid saata oma spetsialiste kas eraldi või koos tehnikaga. Selle ülesande täitmise nimel lükatakse käima "puhkuste", "väeosadest iseseisvalt lahkunute" ja "Ukrainasse äraeksinute" kampaania. Komisjon/nõukogu tuleb lihtsalt kokku ja otsustab, et nüüd on asjalood sedaviisi, et Dommbasstaani jätkuvaks varustamiseks ja toetamiseks tuleb leida VF armees piisav kogus vabatahtlikke. Kui selliseid vabatahtlikke ei ole piisavalt (või saavad n.ö "otsa" ühel hetkel), siis tuleb sellised "vabatahtlikud" "leida muul viisil" kasutades otseste ülemuste poolset mõjusat "veenmist". Tulemustest, kui palju "patrioote" meil ühest või teisest väeosast "vabatahtlikult" Dommbasstaani "tahab" minna, esitada koos väeosa ülemate nimede ja auastmetega komisjonile. Samuti väeosade nimed ja juhid, kus selliseid "vabatahtlikke" ei suudeta leida. Всё. Приступать к выполнению!

Siinkohal kõlbab ära tuua vana hea, oksendamiseni korrutatud ja iga võitleja pähklisse jäädavalt taotud lihtne põhimõte NA-s, mis kehtib VF armees ka praegu ja kõlab nii:
Не умеешь - научим. Не хочешь - заставим.

Ja milline on üldine foon, nii siseriiklik kui rahvusvaheline, kogu sellel teemal?
Peahuiloo ja tema otsesed alamad peavad kõike seda tegema salaja, salastatult, varjatult, tõestamatult jne.
Kogu huilostaani mardisantika Ukrainas on sellele üles ehitatud. Ei ole mõeldav, et juba Krimmis alustatud mardijooks saaks nüüd Dommbasstaanis suure pauguga järsku läbi seetõttu, et peahuiloo ja/või tema otsesed alamad VF juhtimse hierarhias on otsustanud, et kogu peahuiloo, FSB, kindralstaabi, komisjonide, nõukogude jne käsud, juhised ja soovitused, tuleb/võib ilusasti paberil avalikustada. Kui sellised käsud ja korraldused üldse on kusagil paberil, siis neid ei näe ei meie, ega muu maailm ilmselt mitte kunagi (nagu tonnide viisi muid huvitavaid pabereid, mis asuvad Moskvas Большая Лубянка дом 1/3 ; Большая Лубянка дом 2 ja Лубянский проезд дом 3/6 maa-alustel korrustel , kui just venes midagi ühel päeval riigijuhtimise tasandil kardinaalselt 180 kraadi ei muutu ja mingit enneolematult suurt avalikustamist seal toimuma ei hakka). Sellised materjalid kahjuks isegi mitte ei leki mitte kunagi. Ei juhuslikult ega "pooljuhuslikult".

Seega, mida me siin Eestis ühes väärt foorumis siis otsime, või mida ja millega tõestada tahame?

P.S. IMHO sama puudutab ka huiloreguilode ja bojevikkude võimaliku suurrünnaku/pealetungi puhul küsimust, et kes siis ikkagi seda kõike juhib? Milline staap, kes on need kindralid ja kellele, või millist VF struktuuriliini pidi üldse allutatud? Kas see poleks mitte lisaks praktiseeritavale mardisantlusele ka VF-s kõrgem ja kiivalt kaitstud sõjasaladus??


Kui sai liiga blaa-blaa, siis kustutage.
Mul täna palavik, pea paks ja enesetunne suht vilets.
Seega võib siit midaiganes tulla :D

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 14:40 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Juun, 2014 9:48
Postitusi: 1915
vanemuine kirjutas:
Yks, tungivalt soovituslik on sellise jutu juurde panna viited, mille baasil sa järeldusi teed. Ilma viideteta kipub asi minema läbuks.


Mille kohta sa viiteid soovid? Relvade kohta, mis kasutusel? Mõned viited siin:
http://news.bigmir.net/ukraine/830104-V ... tov--foto-
http://uk.reuters.com/article/2014/07/2 ... U320140729

See eitus Lõuna-Osseetiast räägib enam kui kümme jaatust (mäletamistmööda seotud mingi Poola õhutõrje relvade partiiga, mis Poolast oli ennem 2008 jõudnud Gruusiasse ja sealt omakorda L-O'sse):
http://ria.ru/world/20140715/1016099104.html

Ajakirjanike töövõit Dnestriäärse värdriigi relvade smuugeldamise koha pealt:
http://mignews.com.ua/skandaly/v_mire/3202270.html
https://reportingproject.net/occrp/inde ... ournalists

See, et kasutusel on enamasti ZIP tankid. Minu omad järeldused, mis tuginevad pildimaterjalile ja teadmistele relvastuse väljavahetamisest alalise valmisolekuga väeosades. Olen selle kohta viiteid ennem andnud piisavalt.

Mitmeid endiste VF erusõjaväelastest separatistide mälestusi on siingi keskkonnas mitmel korral kajastatud. Kõik kinnitavad, et relvastuse kvaliteet (ennem Illovaiskit vähemalt) olenes ühe või teise grupi juhi kontaktidest. Ma tõesti ei pea vajalikuks hakata neid "memuaare" otsima.

Viiteid plahvatuste statistika kohta VF's kuni 2010.aastani:
2000 год
18 мая – взрывы на артиллерийских складах возле Санкт-Петербурга.
21 мая – взрыв на складе боеприпасов неподалеку от порта Ванино (Приморье).
2001 год
21 июня – пожар и взрывы на армейском складе вблизи Нерчинска (Читинская область).
21 cентября – пожар на артиллерийских складах возле п. Гусиное Озеро в 120 километрах от Улан-Удэ.
2002 год
10 июля – пожар на складе Главного ракетно-артиллерийского управления Министерства обороны РФ в поселке Сердовина возле Сызрани.
16 октября – пожар и взрывы на складе боеприпасов Тихоокеанского флота во Владивостоке.
Несколько крупных пожаров на военных складах в Бурятии и под Санкт-Петербургом.
2003 год
19 июня – пожар на складе артиллерийской базы в районе в Селемджинском районе Амурской области.
2005 год
17 мая – пожар и взрывы в цехе ремонта глубинных бомб в Кронштадтском военном гарнизоне.
30 сентября – пожар и детонация на открытых площадках, где хранились боеприпасы, предназначенные для утилизации, в поселке Южные Коряки (Камчатка).
2008 год
23 мая – пожар на складе авиационных боеприпасов 6-й армии ВВС и ПВО при военном аэродроме в районе Лодейного Поля (Ленинградская область). За час сгорели запасы ракет «воздух–воздух» целого авиационного полка. На складе хранились 450 ракет для истребителей-перехватчиков Су-27. В основном ракеты типа Р-27 различных модификаций.
2009 год
13 ноября – пожар складе боеприпасов ФГУП «31-й арсенал» ВМФ России в Заволжском районе Ульяновска. По предварительным данным, причиной случившегося стали нарушения при утилизации снарядов. Губернатор Ульяновской области Сергей Морозов заявил, что ущерб от взрывов на складе боеприпасов в Ульяновске составил около 200 миллионов рублей.
2010 год
апрель – пожар на территории расформированной военной базы под Владикавказом. Четыре охранники были в день пожара отпущены начальством домой.
октябрь – пожары на военных складах в поселке Арга Серышевского района Амурской области.
2008 kuni 2012:
http://ria.ru/spravka/20120518/65204280 ... 7hl9cbp7mc

Värsked "põlengud" justkui tellitult aprillis 2014: http://www.ntv.ru/novosti/937417/

Mis allikaid sa veel vajaksid? Hea meelega annan, kui täpsustad.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 14:51 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Juun, 2014 9:48
Postitusi: 1915
kaur3 kirjutas:
Yks,

Tsiteeri:
Ilmselgelt on kaur3 lähenemine lihtsustatud.


Ma pigem nimetaksin Sinu lähenemist lihtsustatuks, sest Sa ei pea võimalikuks sõjaplaani olemasolu. Putin juhib oma riigimasinat. Ukrainaga ollakse sõjas. Sõja pidamiseks peab olema plaan. Plaanis on diplomaatiline rinne, sõjaline rinne, majanduslik rinne, poliitline rinne (enda kodupublik, vastase publik, RV publik). Igal rindel tegutsevad oma ala spetsialistid. Lavrov, + teised diplomaadid, + poliitikud RV organisatsioonides ja kahepoolsetes suhetes; majanduslikul rindel kotitatkse gaasihindadega, makstakse kellegi arveid, tehakse vastusanktsioone jne; sõjalisel rindel peetakse sõda enda üksustega (erinevad väeliigid) ning proxy üksustega; poliitilisel rindel viiakse läbi valimisi, pestakse ajusid, kallutatakse arvamusi jne. Yks, kui Sa ütled, et taolist läbimõeldud plaani ei ole ning tegutseb miski leaderless tüüpi Vojentorg ja Sa tood oma väite tõestuseks ka veenvad tõendid, siis ma lähen rahuliku südamega nädalavahetust veetma.

Tsiteeri:
Kordan aga veelkord, et kõik minu kirjeldatu ei tee olematuks, et kogu see tegevus Ida-Ukrainas toimub Putini vaikival (või vähem vaikival) nõusolekul.


Mida see vaikiv nõusolek tähendab? Ta istus laua otsas vait? Tegi kellegile kuskil koridoris silma? See vaikiv värk on natuke naljaks :)

Yks, soovitan lugeda seda asja, mis peaks aitama fookusesse panna Vene ütlemised ja tegemised.

http://www.rit.edu/~w-cmmc/literature/Thomas_2004.pdf


Ma juhiks su tähelepanu sellele, et see mis Ida-Ukrainas toimub on pehmeltöeldes kaootiline rabelemine, kus ju puudub konkreetne sõjaplaan! Kui venelaste (regulaaride) kaotused on tõesed, on see ju lausa katastroofi mõõtu rabelemine. Ma ei saa ju tõestada sõjaplaani mitte olemasolu! Või saan?
Pigem võiksid sina siis konkreetselt kirjutada, et milles seisneb see "sõjaplaan"? Mitte "laia rinde plaan", mis teinekord tundub nii sõnades kui ka tegudes ju lausa erinevat jalga astuvat, aga sõjaplaan.

Ainus sõjaplaani moodi asi oli see hetk kui sekkusid VF regulaarüksuste baasil loodud võitlusgrupid. Sel hetkel sai nähtavaks see, mida näiteks 18.meh.brigaad ja 19.meh.brigaad juba mitu aastat on harjutanud. Kirjutasin selles minevikus. Koos viidetega, kus kirjas ka õppuste stsenaariumi. Kõik mis ennem seda ja präast seda toimus on pigem pornograafia kui mõtestatud sõjakäik.


"Laia rinde plaani" puhul võin ma küll väita, et see on üks ülimalt sitt plaan, mis nagu öeldud lonkab ja rebeneb samuti igast kohast. Ainus mis tõesti hästi töötab on kodumaisele publikule mõeldud propa. Aga see pole mingi plaan, see on kümne aastase tegevuse tagajärg. Ülejäänu ei olegi minu arust mingi "suur plaan", vaid improvisatsioon. Tõestus? Jeerum mees, kas Venemaa on praegu demokraatlikuma maailmaosa silmis paariariik? Kas Venemaa majandus õitseb või on tal lootust kiiresti kosuda? Kas meie väriseme siin riigis? Kas Saksamaa äriringkonnad on kui üks mees tõusnud tagajalgadele ja nõuavad "häid suhteid Venemaaga"? Kui isegi alguses oli mingi plaan, siis on see sisinal õhust tühjaks visisenud ja käib tulekahjude kustutamine. Isegi sellise hinnaga, et seotakse end Hiinaga, selliselt nagu üks krooniline võlgnik laenukontoriga.


Viimati muutis Yks, 14 Nov, 2014 15:10, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 14:59 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Juun, 2014 9:48
Postitusi: 1915
toomasv kirjutas:
Yks, kahjuks ei öelnud sa midagi uut... Jarjekordne katse paaniliselt kaitsta oma mottearendust, kaasates aga üha uusi ja uusi võrdlusi, paralleele jne. Miks me küll üritame oleviku üle otsustada mineviku kaudu... See lartsumine siin muidugi mõttetu, kuid sulle on vaja osutada sinu mottekaikude vigasusele. Kahjuks oled sa isegi Krimmi kohta paljusid viiteid lugemata jätnud, kasvoi see, kuidas ja kes võtsid seal hooneid ja objekte. Vastsvalt ulessandele olid erinevate joustruktuuride eriüksused. Loe need uuesti üle. Aga muidu sulle jõudu ja tao omale pähe. Et keegi pole eksimatu, isegi Vova mitte, ja sellisel puhul on seda hea tunnistada...


Vabandust, aga kas sa üldse loed mida ma kirjutan või näed mu nime autorina, loed mõned tuttavad kohad ja nimed välja ja lajatad siis silmad verest punased?

Tsiteeri:
...Krimmi parlamendihoone hõivati aga ometigi koostöös erinevate ametkondadega. Mitmed muud kohad ka. Nagu toimus Poola piiriintsident Abwerhi, Gestaapo ja sõjaväe erinevate struktuuride koostöös. Õlitatult. Nii toimus ka nüüd. Ja alles siis, kui esimene etapp oli läbi, võtmepunktid olid hõivatud ja sai ka retoorikas tugineda Krimmi puhul müütilisele vene elanikkonna kaitsmisele, anti arvatavasti juba konkreetne käsk rakendada plaan "Krimmi hõivamine"...


Ma ju ei kirjuta kuskil, et käsku polnud. Vastupidi. Kuid nagu puudus sakslastel võõrriigi territooriumil sõjalise üleseande läbiviimiseks, mis pidi sissejuhatama üldisemat tüüpi sõjategevuse, kirjalik ülemjuhataja korraldus, ei olnud seda oletatavasti ka nüüd. Jah, ma arvan seda. Allikat ei saa anda.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 15:04 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Jaan, 2011 16:44
Postitusi: 115
kaur3 kirjutas:
Mida see vaikiv nõusolek tähendab? Ta istus laua otsas vait? Tegi kellegile kuskil koridoris silma? See vaikiv värk on natuke naljaks :)


Sa pole kunagi jõustruktuurides ametnik olnud? Ilmselt mitte.
Vaikiv nõusolek on väga levinud käsu andmis liik.
Olemuselt vastutuse ära lükkamine. Tehniliselt küsimusele, kas anname tuld vaadatakse otsa ja vaikitakse.
Vaikime tähendab nõusolekut - näe vanasõnagi selle kohta olemas.
Isegi mina, kes ma asjast muhvigi ei jaga saan aru, et enamus asja aetakse Ukrainas nn. vaikival nõusolekul.
Härrad Kremlis ju selgesõnaliselt ütlevad, et nad ei tea, mis toimub, nemad pole käsku andnud.
Aga nad pole ka keelanud, seda lihtsalt ei öelda.

Kõige parem tõde on pooltõde.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 15:10 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Juul, 2005 13:09
Postitusi: 5723
Leimer, Sul on tuline õigus, sest ma ei ole jõustruktuuride ametnik olnud.

Vaikiv nõusolek. Aamen! :)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 15:14 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Aug, 2014 18:52
Postitusi: 374
Yks, mis sojaplaan?? Vattid ei ole Ukrainaga sõjas!!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 15:24 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Juun, 2014 9:48
Postitusi: 1915
Tsiteeri:
Fucs:
Peahuiloo võtab kokku mingi Y nimega kinnise komisjoni, milliseid tal seal on navalom iga elujuhtumi jaoks.
Komisjonis igasugu rahvast duumasaadikutest, kindralstaabi ja FSB tegelasteni. Teemaks: kuidas me saame novorussiat aidata, millised on meie võimalused, kuidas seda peaks tegema jne.

Arutatakse nii ja naa. Seatakse eesmärk ja ülesanded. Komisjon otsustab (jõuab üksmeelse otsuseni 8) ), et novorussiale on vaja osutada igakülgset abi. Pädevatel ametkondadel ja isikutel tuleb välja selgitada, mida me saame kohe neile saata ja kuidas. Esitatakse aruanded moonast, tehnikast (nii maha kantud kui trofee ühikute kohta arvuliselt) jms. Kantakse ette, et kohe on saadaval need ja need ühikud seal ja seal laos või hoiuplatsil. Igasugu kraami Gruusiast, Krimmist ja laialt venemaalt. Osa nänni vaja rekonserveerida, korda teha, üle vaadata, parandada. Selgitatakse välja isikud, kes sellega hakkavad tegelema ja isikud, kes hakkavad modru kohaletoimetamisega tegelema. Leitakse probleemivabalt terve nimekiri tsiviliste (endistest sõjaväelastest NSVL rahvakunstnike ja duuma saadikuteni). Luuakse ja kaasatakse "kodanikualgatusel" loodud erineva nimetusega "tsiviilstruktuurid" novorussia/Dommbasstaani toeks. Nii satubki algul esimeste suuremate saadetistega esmajärjekorras Dommbasstaani hunnik roostetanud käsirelvi, mida oli kohe võtta ja mida sai kohe saata ilma pikemalt orgunnimata (vastavad videod ja artiklid, kus Dommbasstaani võitlejad ägedalt oma rahulolematust VF "tsiviilkullerite" vastu üles näitavad, on siit kusagil kaugel eespool ka läbi käinud). Seda videot kahjuks enam näha ei saa, sest SinuTuubi konto suleti. Kusagilt leiab ilmselt otsides ka koopia.


Minu arust on seegi väga tõenäoline stsenaarium, kuid siin on üks "aga". Tead, kuidas sellist tegevust näiteks Haagi rahvusvahelises kohtus kvalifitseeritakse? Usutavasti on loetletud stsenaarium täis ka vastuolusid VF Konstitutsiooniga.
Putin ei karda Haagi kohut? Putin ongi Konstitutsioon? Putin ei karda mitte kedagi? Olgem ausad, sõnades ei ole keegi kunagi hilisemat "kohtupäeva" kartnud. Eriti Hitler and Co, kel puudus empiiriline kogemus Nürnbergi või Tokio protsessidega, kes aga toimetasid millegipärast oma kõige hullemaid asju sisuliselt ilma paberiteta ja suurema seltskonna tunnistajateta.
On üsna tõenäoline, et ka Putin ei soovi isegi hilisema ajaloo jaoks jätta midagi sellist, mis ilmselgelt lubaks talle inkrimineerida juba tema ajal kehtivaid kuritegusid või seaduserikkumisi. Veel vähem sooviks ta lõpetada nagu Jaruzelski või Pinotchet.


Viimati muutis Yks, 14 Nov, 2014 15:27, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 15:35 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Juul, 2005 13:09
Postitusi: 5723
Yks
Tsiteeri:
"Laia rinde plaani" puhul võin ma küll väita, et see on üks ülimalt sitt plaan, mis nagu öeldud lonkab ja rebeneb samuti igast kohast. Ainus mis tõesti hästi töötab on kodumaisele publikule mõeldud propa. Aga see pole mingi plaan, see on kümne aastase tegevuse tagajärg. Ülejäänu ei olegi minu arust mingi "suur plaan", vaid improvisatsioon.


Hm, sama loogika järgi võib ju öelda, et ka USA koos liitlastega läks ilma sõjaplaanita Iraaki. Bush arvas ka, et Iraagi rahvas tervitab vabastajaid ning edasi läheb vaid paremin. Asjad hakkasid lohisema ja lohisema, mission muudkui slip-is ja slip-is. Tekib küsimus, kas plaani ei olnud või plaan oli kehv? Pigem olid plaani kinnitamise eeldused valed? Kas sama ei või olla ka Vene plaaniga?

Fog of war läks ka meelest lisada.

Tsiteeri:
Military strategic

Militarily, the ambiguity experienced at this level relates to the structure, strength, capability, and disposition of own and adversary offensive and defensive assets. Own-force ambiguity can be caused by failure to report material deficiencies or an unwillingness to escalate concerns, leading to an optimistic view of own capabilities. Adversary ambiguity may be a result of inaccurate intelligence, sources being subverted or deceived, or adversary intelligence presenting a superior picture allowing one's decision cycle to be compromised. In addition, if unanticipated situations occur they can hamper the execution of long term planning.


http://en.wikipedia.org/wiki/Fog_of_war


Viimati muutis kaur3, 14 Nov, 2014 15:42, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 15:37 
Eemal
Liige

Liitunud: 30 Jaan, 2007 22:54
Postitusi: 714
Leimer kirjutas:
--------------------
Härrad Kremlis ju selgesõnaliselt ütlevad, et nad ei tea, mis toimub, nemad pole käsku andnud.
Aga nad pole ka keelanud, seda lihtsalt ei öelda.
Kõige parem tõde on pooltõde.


Loomulikult anti ka konkreetsed käsud! Anti suuliselt või ka kirjalikult, ei oma tähtsust. Anti need käsud koos range märkusega "salajane", kirjalikud korraldused hävitada kohe peale lugemist!
Salajasuse tagamiseks ja "pokasuhaks" on aga veel eraldi osakond mis ainult näitamiseks moodustab mingid gripid kes siis teesklevad sõdimist postamendilt maha võetud ja nõia väel remondidutud tankidega ja teiste "trofee" relvadega.
Näidata saab ka nii, et üks võitleja puust mõõgaga lõõb puruks vastase armee. Lihtsalt pisut abistatakse kahuritest mis asuvad teise riigi territooriumil või snaiperitega kes pildile ei kipu.
Lisan juurde, et mardikate "sõltumatuse" näitamiseks ei ole eriti raske käskida neil initeerida omavahelisi lahinguid koos mõnede hukkunutega või
esineda kriitikaga Kremli aadressil. Selliseid võtteid oskavad kasutada ka võikeste sulide kambad. Juba taskuvaraste kambas on liikmed kelle üleanne on karjuda "Võtke varas kinni!" ja sellega tähelepanu õigelt vargalt kõrvale juhtida!


Viimati muutis ants431, 14 Nov, 2014 15:51, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 15:47 
Eemal
Liige

Liitunud: 07 Aug, 2014 18:52
Postitusi: 374
Loe see kunagine Krimmi ulevotmist kajastav artikkel üle. Märkusena üks meeskond. Sojavae objekte näiteks võtsid üle sojavae eriüksused. Mis sa tahad väita, et parlamendihoonet võtsid erinevad eriüksused?? Üks mees fsb ja tema paariline grust?? Ja enne tegid kuu aega kuiva trenni, et ainuuksi käe märke selgeks saada, rääkimata aastatest, mis kulus liikumise koordineerimiseks??? Mehed, kuidagi ikka väga lihtne arusaamjne sojavaes? Kas keegi ütleb, kui kaua kestabainuuksi lihtsa "käsu" andmine jaole?? Et mehed tulid erinevatest vene nurkadest kokku, istusid korraks maha ja siis et "hakkame nüüd minema"???


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 15:48 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Juun, 2014 9:48
Postitusi: 1915
kaur3 kirjutas:
Yks
Tsiteeri:
"Laia rinde plaani" puhul võin ma küll väita, et see on üks ülimalt sitt plaan, mis nagu öeldud lonkab ja rebeneb samuti igast kohast. Ainus mis tõesti hästi töötab on kodumaisele publikule mõeldud propa. Aga see pole mingi plaan, see on kümne aastase tegevuse tagajärg. Ülejäänu ei olegi minu arust mingi "suur plaan", vaid improvisatsioon.


Hm, sama loogika järgi võib ju öelda, et ka USA koos liitlastega läks ilma sõjaplaanita Iraaki. Bush arvas ka, et Iraagi rahvas tervitab vabastajaid ning edasi läheb vaid paremin. Asjad hakkasid lohisema ja lohisema, mission muudkui slip-is ja slip-is. Tekib küsimus, kas plaani ei olnud või plaan oli kehv? Pigem olid plaani kinnitamise eeldused valed? Kas sama ei või olla ka Vene plaaniga?


Kindlasti on paralleel kohane. Kuid, peale USA esmase suure plaani jamaks minekut ilmus järgmine plaan. Peale seda järgmine. Sõjalisest aspektist aga oli USA plaan konkreetne, selge ja nö kobatav. Isegi kui sa ei ole kunagi näinud staabiülemate originaali.
USA versus Venemaa võrdlemisel seab piirid valitsuste (ja presidentide) täiesti erinevate tegutsemiskeskkondades eksisteerimine täna. Ühes keskkonnas peab suure plaani (isegi kui ta on valedel alustel) heaks kiitma palju erinevaid, sisuliselt teineteisest sõltumatuid, institutsioone (sest näiteks raha ei ole presidendil piltlikult lauasahtlis), Venemaal aga on erinevate plaanide puhul hoopis teistsugused mängureeglid. Tõsi, ka Putin ei ole oma otsustes sageli sõltumatu, kuid need kellest tema sõltub ei ole "institutsioonid" vaid erinevad huvigrupid ning tema nö "instistutsioone" mõjutatakse hoopis teisiti.

Küsimus antud juhul ei ole Venemaa suures plaanis kui sellises, sest ilmselgelt selline asi eksisteeris ning ta töötati välja rohkemate inimeste kui vaid Putin ainuisikuliselt poolt, vaid selles, et kui USA's peab see olema piltlikult konkreetselt raamatuna köidetud, et erinevad institustsioonid saavad selle kas heaks kiita või tagasi lükata, siis Venemaal mingit "raamatut" ei koostatut. Ilmselgelt oli päris palju "plaanist", eriti sõjaline osa täiesti kirjeldamata või täis lausvalesid.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3
PostitusPostitatud: 14 Nov, 2014 15:56 
Eemal
Liige

Liitunud: 24 Okt, 2014 20:14
Postitusi: 254
Ei taha minna selle vaidlusega kaasa ega üles kütta. Usun seda plaanide-käskude puudumise hüpoteesi, mis on üsnagi üks tõenäoliseimaid versioone, aga ikkagi, keegi peab ju midagi üles skitseerima, märkmeid tegema. Loomulikult hiljem võib neid hävitada. Ei usu, et kogu see "täna võiks..."-krempel jääb pähe ning seda rahvafolkloorina teistele suuliselt edasi kanda. Aga puht psühholoogilist aspekti arvestades inimestel on kombeks teha mingi pikema või lühiajalise plaani jaoks enda jaoks märkmeid või "to-do"-nimekirja.


Viimati muutis Blackhawk, 14 Nov, 2014 15:58, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 9091 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 607  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: ASuur ja 17 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt