Mis Ukrainas toimub? vol.3

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
albatros
Liige
Postitusi: 270
Liitunud: 04 Jaan, 2012 9:00
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas albatros »

Võib olla on vale koht selle postitamiseks, kuid mu ukrainlastest kirjatuttav saatis mulle. Üks muusikapala. Korralik rock Denpropetrovskist. Laulavad (vene keeles- ime või mitte aga väga paljudel neist kes putinoidide vastu seal sõdivad on vene keel kas emakeel või teine suhtlemiskeel) ühest jalkafännist, kes sõtta läks ja vist tagasi enam ei tule. Ei tea miks, aga mind kuidagi see torkis kergelt. Hakkasin mõtlema ka meie elule. See mis toimub praegu Ukrainas- võib ju ka meile tulla. Olgu selleks valmis!
Kui koht on vale- siis las moderaatorid maha kustutavad. Aga äkki aitaks arusaada mis ukrainlaste hinges praegu toimub. Sorry https://www.youtube.com/watch?v=JZN8Xaebs_U


Lahe lugu jah aga see postitati juba siia teemasse - nii paarkümmend lehekülge tagasi..
(by Borja)
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4087
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Some »

Mina ketran sellist lugu: http://youtu.be/0BtudJg1ogI
Albatros, mis rahvusest ise oled? lihtsalt uudishimu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Kriku »

Küsitaks neid küsimusi vaid rohkem...

https://www.youtube.com/watch?v=2KnVdH76vQQ
vanemuine
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 16 Okt, 2014 10:54
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas vanemuine »

Järgnev on pikk jutt ja ehk sitt jutt, kuid võibolla mõni mõte läheb ka õigesse auku. Teema üldiselt, miks Venemaa seda teeb. Kui väga teemast mööda, võib kustutada.

Tekkis mõte, mis on kogu selle Novorussia/Donbassi/Krimmi operatsiooni sügavam eesmärk ja mõte. Arvan aina enam, et asi ei ole ei Krimmi vallutamises, ei Novorussias, ei maismaaühenduses Krimmiga, vaid asja taga on lihtsalt suure juhi isiklik vimm ja kättemaksuiha. Analoog Hitleri kujunemisega - ehk väike mutter oli suure riigi sedavõrd suurest alandamisest teiste riikide poolt sedavõrd häiritud, et võttis asja väga isiklikult. Seis Putiniga tundub väga sarnane - väike mutter suurest võimsast riigist seisis silmitsi oma emakese NL'i lammutamise ja alandamisega lääne pahatahtlike jõudude poolt. Paljudest tema sõnavõttudest käib läbi sellise kibestumise toon - a la NL'i lagunemine sajandi geopoliitiline katastroof jne. See tundub kangesti sarnane selle retoorikaga, millega Hitler end võimule ja suurele sõjale murdis. Mis Putini suureks plaaniks alanduste eest läänele kättemaksmiseks pidi olema, jääb meil tõenäoliselt nägemata, sest vääramatu jõuna tuli vahele Ukraina kaotamine oma mõjusfäärist. Maidanieelsed Venemaa suurõppused toimusid suuresti ju Euroopa piiri külje all suunaga Balti riikidele ja Poolale, mitte suunaga Ukraina peale. Ukraina oli Venemaa partner, õigupoolest kannupoiss. Ootamatu võis sündmuste kulg Venemaale olla seetõttu, kuna tõenäoliselt ei osatud oodata Ukrainas sedavõrd kiiret ja effektiivset võimuvahetust läänemeelse valitsuse vastu. Selle apsu kompenseerimiseks improviseeriti filigraanselt plaanitud ja teostatud Krimmi ülevõtmise operatisoon. Tõenäoliselt pidi see Ukrainlastele nende koha Venemaa suhtes kätte näitama, et ukrainlasi alandada ning sundida neid Venemaa suhtes alandlikkusele. Alandamise osas see ka õnnestus, sest ukrainlased ei teinud Krimmi ülevõtmisel mitte üht lasku. Arvan, et Krimmi ja Donbassi operatsioon oli improvisatsioon sel lihtsalt põhjusel, et Donbassi hõivamine järgnes Ukraina õnneks ja Venemaa õnnetuseks liigsuure viivitusega, mis andis ukrainlastele aega Krimmis löögist toibuda ja kriitilisel tasemel mobiliseerida. Kui Venemaal oleks olnud varasem ja põhjalikult ettevalmistatud plaan Krimmi ühendamiseks maismaadpidi, oleks võimuvahetus kõikjal Novorussia projekti aladel toimunud sama-aegselt ilma, et ukrainlastel mitte mingisugustki võimalust reageerida oleks olnud. Venemeelset elanikkonnast oli tollal ju kogu Novorussia projekti ala üle ujutatud, kuid ometiti õnnestus plaan vaid Krimmis ja vaid poolikult Donbassi alal. Seejures on venelaste oskus ja võime kurikavalaid skeeme läbi viia üle ilma kurikuulus, niiet vaevalt, et Novorussia projekt kehva plaani taha jäi. Pigem kiirustamise tõttu jäi tarvilikke ressursse kõvasti puudu. Donbassis jäid kaamerate ette mitmeid samu nägusid, kes Krimmis figureerisid, järelikult oli FSB vastav Ukraina operatsioon edukaks läbiviimiseks liiga alamehitatud.

Ma usun, et Venemaa on tänaseks Donbassis Ukrainaga patiseisus ning esialgne plaan sundida ukrainlasi alandlikkusele läbikukkunud. Gaasiga manipuleerimine ebaõnnestus ning peale seda on Ukrainavastane energeetikarelv riiulile pandud ja Venemaa gaas voolab endiselt Ukrainasse. Paistab, et ukrainlastele soovitakse koht kätte näidata veriselt ja võimalikult alatult - rikkudes täiesti avalikult Genfi konvensiooni sõjavangidega ümber käimisel ning presenteerides seda võimalikult suurele ringile. Need elukutselised filmimehed rindel vaevalt on seal rindel venelaste endi meeleheaks, vaid pigem ukrainlastele mõeldes, et nende eneseuhkust igal moel materdada. Ehk siis pannakse kõikidele ukrainlastele suures pildis jalaga munadesse. Kui Volnovahha massimõrv võis ehk kogemata olla, siis Mariupoli pommitamine elukutseliste sõjaväelaste poolt enam nii kogemata ei ole usutav - me räägime KUUE! Gradi vägagi ühte kanti lastud tabamusest. Kogemata oleks see ehk olnud, kui ühe Gradi laengud oleks elumaju tabanud, kuid see ei olnud nii. Ehk sellise teo motivatsiooniks ma pakun vaid - jalaga munadesse ja võimalikult kõvasti. Maismaasilla raiumiseks ja hoidmiseks Krimmi on Venemaa hiljaks jäänud. Ukraina on selleks oma sõjamasina juba liiga hästi toimima saanud, rinne on paigal püsinud ju varsti pea pool aastat. Rootsest krigisevana ja lonkavana, aga ikkagi sõjamasin Ukrainal juba toimib.

Venemaal paistab minevat aina hullemini - enam ei suudeta rahastada Transnistria nukuvalitsust, mis võib tekitada seal Venemaale ebameeldivaid olukordi, sanktsioonid koos madala naftahinnaga survestavad väga karmilt juba Venemaa majandust, Venemaa on sellele lisaks alandavas välispoliitilises isolatsioonis. Putin keerab oma propagandamasinas aina kütet peale läänevastaste meeleolude kasvatamisele, mispärast ma kipun arvama, et Venemaa järgmised sammud tulevad võimalikult ukrainlasi alandavad ja verised, mis iganes need ka poleks. Kui Putini motivatsiooniks on kättemaks NL'ile osaks langenud alanduse eest ja tahe ukrainlasi alavääristada, siis võib venelaste avalik sõda ka väljaspool Donbassi Ukraina vastu täiesti reaalne olla: lääs ei saa ega suuda reageerida ning Ukraina saab oma koosa. Kui just Venemaa majandus enne kokku ei kuku.


Ülekeskmise asjalik ja sisutihe post - soovitan kõigil foorumlastel siin kolmeks minutiks aeg maha võtta..
(by Borja)
albatros
Liige
Postitusi: 270
Liitunud: 04 Jaan, 2012 9:00
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas albatros »

Kriku kirjutas:Küsitaks neid küsimusi vaid rohkem...

https://www.youtube.com/watch?v=2KnVdH76vQQ
Ja eriti kui küsida enda käest- kelle vastu ma lähen sõdima ja keda ma hakkan tapma? Mu arust see mis on Ukrainas toimub- on puhas vennatapp mille põhjuseks on üks ...... kes punases kindluses istub. Siiski arvan (loodan)- et selliseid laulle, ainult teiste kohanimedega kunagi hakkatakse Venemaal taas laulma. "Kelle nimel ja miks pärast ma suren..."
Siga
Liige
Postitusi: 503
Liitunud: 07 Mär, 2009 9:13
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Siga »

Ei ole kunagi huvi tundnud, aga sõdurimuusika või kaevikumuusika? On siin kusagil mõni säänne teema olemas? Lily-Marlen, eksole j.n.e. kuni tänasteni välja?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Kriku »

Kuulge, selgitage nüüd mulle, rumalale, ära, mispoolne laul see on:

https://www.youtube.com/watch?v=9mAhXbC ... e=youtu.be

Visuaali kohta ei tekkinud küsimusi, nii et sellel palun mitte peatuda. Aga:

Нас война за пол года сменила , теперь мы другие
Орденов и медалей не просим , нам не нужно наград
Она зделала нас молчаливыми , грубыми ,злыми
Мы закурим с тобою братан когда пушки молчат

[...]

Нас война научила ценить лиш друзей и потроны
На войне нам впервые пришлось людей убивать
Из России идут в Новороссию вновь гумконвои
Мы закурим братишка с тобой пока пушки молчат

See on seesama kutt, kes esitas kunagi veenvalt ülaltsiteeritud laulu Bamuti all langemisest ( https://www.youtube.com/watch?v=3mHeIBb ... mHeIBbxsOc ). Kas ta on ka lolliks pööranud või ei ole?
albatros
Liige
Postitusi: 270
Liitunud: 04 Jaan, 2012 9:00
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas albatros »

Some kirjutas:
Mina ketran sellist lugu: http://youtu.be/0BtudJg1ogI
Albatros, mis rahvusest ise oled? lihtsalt uudishimu.
Ränk. Jampolje sepakate kaevikud. Kuigi mul rohkem meeldib nende "Укроп"
Mis rahvusest olen? Hm-m... raske öelda. Ema mul on ukrainlanna, isa veres on ka poolakatelt osa, rahvastikuregistri järgi olen ma venelane. Ise pean ennast ka venelaseks. See on minu ema- ja kodukeel. Olen eestimaalane ja eesti kodanik- kas see oli ammendav vastus?
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Avatar »

Yks kirjutas:Ei räägi! Jääb natukene segaseks, kas tema kasutas Dragunovi või sai ise Dragunovist (vist ikka sai ise "za svd"). Edasi tuleb, et kolm korda lasti, sest otsustas mitte alla anda ründajate arvates. Lihtsalt ei tahtnud end elusalt ja niisama kätte anda! "Batareiki ne sadjatsa" = võhm ei saanud otsa aka tahet võitlus lõpetada ja relv langetada ei tekkinud.
Õppige kõigepealt palun vene militaarsläng selgeks! Kaua võib kedrata vandenõuteooriaid lihtsalt ilmselge tulemuse taustal, kui ühed tahavad teisi nottida, kes omakorda tahavad esimesi nottida või ei soovi relva langetada
Ma esitasin lihtsalt küsimuse. Kui sa teinekord ilma etlemata ei saa, siis jäta parem vastmata.

Filmija suurendab ukrainlase laubal olevat kuuli sisenemisava: za svd dõrka bau-buh (svd -st auk pau-puh)
Kõrvalt teine mardikas: Eta vnevo tri raza šlibanuli? (Tema pihta põrutati kolm korda?)
Filmija: Da etovo...tri raza streljali. Živutši popalsja, batareiki tolga ne sadilis. (Jah, tema pihta...kolm korda tulistati. Visa tüüp sattus, patakad ei saanud tühjaks)
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4087
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Some »

albatros kirjutas:
Some kirjutas:
Mina ketran sellist lugu: http://youtu.be/0BtudJg1ogI
Albatros, mis rahvusest ise oled? lihtsalt uudishimu.
Ränk. Jampolje sepakate kaevikud. Kuigi mul rohkem meeldib nende "Укроп"
Mis rahvusest olen? Hm-m... raske öelda. Ema mul on ukrainlanna, isa veres on ka poolakatelt osa, rahvastikuregistri järgi olen ma venelane. Ise pean ennast ka venelaseks. See on minu ema- ja kodukeel. Olen eestimaalane ja eesti kodanik- kas see oli ammendav vastus?
Jah, täiesti. Mul sõpradeks nii venelasi, ukrainlasi kui tatarlasi. On küll erinevaid seisukohti aga huvitaval kombel suudame ikka sõpradena jätkata. Veidi ikka kripeldab, miks krt nii vahva tegelane Putinit jumaldab :P Samas eks minulgi ole puudusi...
albatros
Liige
Postitusi: 270
Liitunud: 04 Jaan, 2012 9:00
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas albatros »

Kriku kirjutas:
See on seesama kutt, kes esitas kunagi veenvalt ülaltsiteeritud laulu Bamuti all langemisest ( https://www.youtube.com/watch?v=3mHeIBb ... mHeIBbxsOc ). Kas ta on ka lolliks pööranud või ei ole?
Tegelikult sõnade järgi väga ei saagi öelda, kui kohanimesid ei oleks (Antratsit jne) siis ei ütleks ka. Aga siiski putinoide oma. Küll "fašistidest ja uropidest" juttu ei ole. Tegelikult on ammu juba öeldud, et sõda on lihtne alustada ja väga raske on lõpetada.
Yks
Liige
Postitusi: 1915
Liitunud: 04 Juun, 2014 8:48

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Yks »

Avatar kirjutas: Ma esitasin lihtsalt küsimuse. Kui sa teinekord ilma etlemata ei saa, siis jäta parem vastmata.

Filmija suurendab ukrainlase laubal olevat kuuli sisenemisava: za svd dõrka bau-buh (svd -st auk pau-puh)
Kõrvalt teine mardikas: Eta vnevo tri raza šlibanuli? (Tema pihta põrutati kolm korda?)
Filmija: Da etovo...tri raza streljali. Živutši popalsja, batareiki tolga ne sadilis. (Jah, tema pihta...kolm korda tulistati. Visa tüüp sattus, patakad ei saanud tühjaks)
Kuidas neid mehi kutsuti? Robotitest sõdurid, kel on oma toiteelement aka küborgid. Mida on viimasel paaril kuul venemeelsete poolt kasutatud lahingus surma saanud küborgide või mahasurutud tulepunktide kohta slängis? "Akud said tühjaks".
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Kriku »

Vaat' just, et sõnade järgi ei saa öelda. Sõnad on julmad ja ausad. Selle, et "sõjas tuli meil esimesena teist inimest tappa" ja "Venemaalt tuleb Novorossijasse uus gumkonvoi" ühte salmi panemist võib nii ja naa tõlgendada.

Nii palju on täiesti normaalseid venelasi putinoidiks läinud, et ma ei imestaks ka, kui too oleks teiste seas. Aga ma kaalun ikka veel võimalust, et tegi meelega kahemõttelised sõnad.

Õige veidi on puudu, et teistsuguse pildimaterjali taustal ei võiks mõni pataljoni "Donbass" võitleja seda laulda.

EDIT: tõlge õigeks, enne läks segi ühe teise lauluga, mida ka kuulasin.
Viimati muutis Kriku, 27 Jaan, 2015 0:33, muudetud 1 kord kokku.
albatros
Liige
Postitusi: 270
Liitunud: 04 Jaan, 2012 9:00
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas albatros »

Sõnad on ju "universaalsed" sest kirjaeldavad seda mis sõjameeste hinges toimub ("sõjal me hindame ainult padruneid ja sõpru..."), sellega ma olen sinuga nõus. Kuid sõnad "Antratsit ja Rovenki eest kus meil oodataske"- siiski viidab et.... stopp. Võib olla et ka sul on õigus, seda tõesti võib ju teisti tõlgendada, et kedagi pataljonist "Donbass" ka samuti keegi Antratsitis ootab....
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.3

Postitus Postitas Martin Peeter »

albatros kirjutas:Siin oli arutelu kui palju ukrainlastel võiks Debaltsevos mehi olla- Pilt Siin ei ole küll arvu, kuid näha kui palju seal üksusi on. Kaart on sepakate oma.
Seal võib kokku küll 7-8 tuh meest olla, aga enamik jääb neist võimalikust "katlast" väljaspoole. Kui U on kokku võib-olla 40 000 meest korraga rindel, siis eks ole ju ka muid kuumi kohti. Ilmselt hoitakse suurte jõududega ka Mariupolit, Peskit-Avdeevkat ja ka Lissitšanski suunda.
Dona nobis pacem!
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist