www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 05 Apr, 2020 10:27

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 247 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Gerassimovi 2013 a kevade arvamuslugu // VF uus sõjadokt
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2019 8:36 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2011 18:35
Postitusi: 4923
nimetu kirjutas:
Kogu see jutt peegeldab tegelikult mingil määral venelaste endi tegevust. Teisest küljest valmistutakse riigi stabiilsuse vähenemiseks, mis viletsates majanduslikes, sotsioloogilistes ja poliitilistes oludes võib rahvast oma meelsust avaldama panna.


Olen sama meelt,kui kaasfoorumlane siin ütleb.
Juhtusin tuubis vaatama Exo Moskvad ja seal esines üks majandusinimene.Ta tõi välja huvitava fakti.
Nimelt Breznevi seisakukümmnendil tõusis NSVLiidu majanduslik koguprodukt 17 protsenti.
Putleri viimase 10 aasta tulemus olevat kuskil 7 protsendi kandis reaalhindades,arvestades ka inflatsiooni.
Valmistutakse eelkõige protestideks ja see Trooja hobuse väljaütlemine peaks näiteks Belkovski hinnangul tulevikus õigustama arreteerimisi,kohtuid ja võimalik,et ka surmanuhtluse taastamise.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Gerassimovi 2013 a kevade arvamuslugu // VF uus sõjadokt
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2019 21:13 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Juul, 2005 13:09
Postitusi: 5644
Gerassimovi kõne.

Tsiteeri:
Векторы развития военной стратегии

04.03.2019


http://redstar.ru/vektory-razvitiya-voennoj-strategii/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Gerassimovi 2013 a kevade arvamuslugu // VF uus sõjadokt
PostitusPostitatud: 11 Aug, 2019 20:37 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 8383
Asukoht: Siilis
KUNNASe värske artikkel sobib mitmesse teemasse aga enim vist ikka siia..

Tsiteeri:
Leo Kunnas: rohelised mehikesed kardavad automaati, mitte kumminuia

Hübriidohtude ajastul peavad ka politsei ja piirivalve täitma sõjalisi ülesandeid.
LEO KUNNAS
riigikogu liige (EKRE)


Üht ja sama käsku või korraldust võib mõista väga erinevalt. Kui anda sõjaväelasele käsk „Kaitse seda maja!”, asub ta positsioonile, paneb paika laskesektori, rajab kindlustusi ning kui vaenlane läheneb, avab tule ja võitleb. Politseinik näeb seda ülesannet hoopis teisiti. Ta laseb paigutada maja ümbrusse turvakaamerad ja majja valve- ja häiresüsteemi. Kui pätt peaks sisse tungima, ruttab ta kohale ja püüab päti kinni võtta.
Kumbki lähenemine pole õige ega väär, teisest halvem või parem. Need lähtuvad lihtsalt erinevast olukorrast ja vastasest. Kõik peaks olema selge ja arusaadav: politsei püüab kurjategijaid ja kaitsevägi võitleb vaenlasega.
Mis siis, kui politseiniku vastas ei seisa enam tavaline pätt ega ka kavalam ja oskuslikum organiseeritud kurjategija ega piirivalvuri vastas piiririkkuja, kelle eesmärk on jõuda kusagile Lääne-Euroopasse? Millest peaksime siis lähtuma? Eks ikka teiste kogemustest.

Ühesugune stsenaarium
Kõiki sõdu, mida Venemaa on pärast Nõukogude Liidu lagunemist pidanud, iseloomustab üks ühine nimetaja: see on olnud relvastatud sisekonflikt, mille idanaaber algatas või mille puhkemisele kaasa aitas (välja arvatud Süürias, kus kodusõda algas Venemaast mitteolenevatel asjaoludel).
Vene vägede 1994. aasta detsembris Tšetšeeniasse tungimisele eelnes relvavõitlus Džohhar Dudajevi valitsuse pooldajate ja vastaste vahel, keda organiseeris ja toetas Venemaa. Ulatuslik kallaletung võeti ette alles siis, kui muud meetodid ei andnud tulemusi ja relvastatud siseopositsioon sai lüüa. Teises Tšetšeenia sõjas värbas Venemaa enda poolele ühe olulisema tšetšeeni välikomandöri Ahmat Kadõrovi koos toetajaskonnaga. See samm otsustas lõpuks sõja tulemuse.
Abhaasia ja Lõuna-Osseetia ei oleks saanud Gruusiast eralduda ega saaks praegu eksisteerida ilma Venemaa sõjalise abi ja sekkumiseta. Kui Gruusia püüdis 2008. aastal kaotatud Lõuna-Osseetiat tagasi vallutada, alustas Vene pool viivitamatult pealetungi.
Sama juhtus 2014. aasta sügisel Ukrainas, kui Donetski ja Luganski rahvavabariigid hakkasid Ukraina vägede pealetungi tõttu lüüa saama. Needki poleks saanud tekkida Vene eriteenistuste sekkumiseta ega püsida Venemaa toeta. Sääraseid moodustisi oleks võinud olla rohkemgi, näiteks Harkivis ja Odessas, aga Ukraina pool suutis need katsed tõkestada.

Piirivalve esimesena lahingus
Laiaulatuslik kallaletung, mille korral selgesti identifitseeritavad vaenuväed ületaksid suurte üksustena (brigaadide või pataljonide taktikaliste gruppidena) Eesti riigipiiri, on ainult üks võimalik ohustsenaarium. Sel juhul oleks asi selge: agressiooni tõrjumise põhivastutus langeks kaitseministeeriumile ning seda teeksid kaitsevägi ja kaitseliit. Kuid ka sel juhul oleks siseministeeriumi valitsemisalasse kuuluv piirivalve ikkagi esimene, kes peaks vaenlasega lahingukontakti astuma.
Juba kukutamisrünnaku korral, kus vaenlane püüaks väikesearvuliste eriüksuste sisseimbumise ning õhu- ja meredessantidega vallutada Tallinna võtmeobjekte ning sellega kukutada seaduslikku riigivõimu, oleks lugu palju keerulisem. Vaenlane teeks tõenäoliselt kõik endast oleneva, et nende võitlejaid ei oleks võimalik identifitseerida. Säärases „hallis olukorras” ehk vähemalt kukutamisrünnaku algusfaasis langeks reageerimise põhiraskus paratamatult siseministeeriumi kanda. Näiteks Tšetšeenias tegid Vene eriüksused säärase ebaõnnestunud katse juba 1991. aasta septembris, maandudes Groznõi lennuväljal, kust nad edasi ei pääsenud.
Juhul kui Vene eriteenistused kutsuvad esile riigisisese relvakonflikti, samuti mitmesuguste hübriidsõja stsenaariumite puhul, mil vaenlane ei ole selgelt ja üheselt määratletav, ei saakski vastutust kriisi või konflikti lahendamise eest panna kellelegi teisele peale siseministeeriumi.

Spetsnaz ja nende käsilased
Kellega tuleks politsei- ja piirivalveametil sel juhul silmitsi seista? Meie vastu võitleksid GRU spetsnaz ja ebaseaduslikud relvagrupeeringud, mille nad on Eesti elanikest moodustanud. Tegemist võib tulla ka mitmesuguste irregulaarste relvaüksustega – kasakate, Wagneri grupi laadsete palgasõdurite, ideoloogilistel või majanduslikel põhjustel võitlevate vabatahtlikega, kes eitaksid oma seost Venemaaga ning keda vormiriietuse ja/või eraldusmärkide puudumise tõttu oleks raske vaenlasena identifitseerida. Säärase ohustsenaariumi realiseerumise korral muutub eriti oluliseks piirivalve roll, sest piire sulgemata ja tugevat piirirežiimi kehtestamata poleks võimalik Venemaa sekkumist tõkestada ega konflikti lahendada.
Kuigi tegu oleks ebaseaduslike relvaformeeringutega või irregulaarsete üksustega, tuleks arvestada, et vaenlane kasutab sõjaväerelvastust ja -taktikat. Politseile omase organisatsiooni, relvastuse, taktika ja väljaõppega nende vastu ei saaks. Kas see säästaks politseinike ja päästeametnike elu, kui me ei käsitaks neid kombatantidena? Ei, sest vaenlane ei hooliks sellest.

Käib sõda islamistidega
Paraku ei ole võimalike ohustsenaariumite loetelu sellega veel lõppenud. Liialdamata võib väita, et sõjakas islamiäärmuslus on ohtlik kogu maailmale. Rootsi rahu-uuringute instituudi (SIPRI) definitsiooni järgi on relvakonfliktiga tegu juhul, kui selles hukkunud inimeste arv ületab tuhande piiri.
Kui arvata kokku, kui palju inimesi on Lääne-Euroopa riikides hukkunud alates 2004. aasta Madridi metroo õhkulaskmisest olnud terrorirünnakutes ja islamiäärmuslaste kallaletungides, siis on see rajajoon ületatud. Lääne-Euroopast on saanud vähese intensiivsusega sissisõja võitlustanner. Kuna elame avatud piiridega ja ühtses Schengeni viisaruumis, on ainult aja küsimus, millal see konflikt jõuab ka meile. Siseministeeriumile sigineb vastaseid juurde.
Automaatrelvaga politseinik on Prantsusmaa tänavapildis tavaline. Revolutsioonide- ja rahutusterohke ajaloo tõttu on sel riigil pikk sõjaväestatud politseijõudude – sandarmeeria – traditsioon. Ka Itaalias on karabinjeeride kujul olemas säärased üksused, kel tuli võidelda maffia ja vasakäärmuslike terroristide vastu.


KOLM SAMMU PIIRIVALVE NÕRGESTAMISEKS

Kui 1990. aastatel eksisteerinud siseministeeriumi ajateenistusel ja reservil põhinev üksus sisekaitse operatiivrügement (SOR) kaotati, põhjendati otsust sellega, et tegu on jäänukiga nõukogude ajast, mil siseministeeriumil oli laialdane repressiivaparaat. Prantsusmaad, Itaaliat ja teisi demokraatlikke riike, kellel on sõjaväestatud politseiüksused, ei saa seetõttu küll sugugi vähem demokraatlikeks pidada.
See oli esimene kolmest sammust, millega siseministeeriumi valitsemisala hakkas ohupildile järjest vähem vastama. Järgnesid veel kaks: sõjaväestatud piirivalve kaotamine ja valitsemisala üldine õhukeseks lihvimine. Kas meil on täna laiapõhjalist riigikaitset rohkem kui eile või üleeile? Ei, täna on seda vähem kui ajal, mil need struktuurid veel eksisteerisid.
Olukord peab muutuma. Siseministeeriumi valitsemisalas sõjaväeliselt korraldatud reservüksuste loomine on esimene samm õiges suunas.

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Gerassimovi 2013 a kevade arvamuslugu // VF uus sõjadokt
PostitusPostitatud: 12 Aug, 2019 13:57 
Eemal
Liige

Liitunud: 13 Sept, 2006 11:07
Postitusi: 274
Taaniel Tina kirjutas:
Tsiteeri:
mis peab välla suretama eelkõige Aasovi-taguse ukraina metallitööstuse (mille produkti veetigi välja ülalmainit sadamate kaudu)


Tunnistan enda täielikku võhiklust raudtee- ja meretranspordi alal, aga võiks ju selle produkti rahulikult mööda raudteed näiteks Odessa või Mykolaivi sadamasse sõidutada.
Või on probleemiks vastava taristu puudus neis sadamates või läheb hind käest ära?? :dont_know:

Keskmine kaubalaev mahutab ja kannab umbes kolme kaubarongi jagu kaupa.

_________________
You are not entitled to your opinion. You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant. (Harlan Ellison)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Gerassimovi 2013 a kevade arvamuslugu // VF uus sõjadokt
PostitusPostitatud: 08 Sept, 2019 22:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Juul, 2005 13:09
Postitusi: 5644
Hollandi analüüs hübriidohtudest, kus Gerassimov sees.

https://english.nctv.nl/binaries/WEBver ... g2019%20(2)_tcm32-404960.pdf


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Gerassimovi 2013 a kevade arvamuslugu // VF uus sõjadokt
PostitusPostitatud: 11 Sept, 2019 7:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 7729
Gerassimovi uuest doktriinist
https://warontherocks.com/2019/09/antic ... t-matters/

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Gerassimovi 2013 a kevade arvamuslugu // VF uus sõjadokt
PostitusPostitatud: 09 Nov, 2019 21:32 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Juul, 2005 13:09
Postitusi: 5644
Gerassimovi mõtetele pühendatud terve peatükk selles kogumikus.

https://community.apan.org/cfs-file/__k ... nload=true


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 247 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: diesel ja 9 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt