Mis Ukrainas toimub? vol.4

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas mart2 »

ruger kirjutas:SEPKA-Venelane tahab tõestada erinevate postitustega ISIS-e võitlejate osalemise Azovi polgu koosseisus. Selleks on leitud mitmeid pilte ja videosid.
https://twitter.com/JulianRoepcke/statu ... 6859549696
https://twitter.com/Ukr_Che/status/683731420712415232
https://t.co/yHO2zDmOow
Esiteks - Tegemist võib olla hoopis tšetšeenide üksusega Ukrainlaste juures
Teiseks - arvestades seda, et pildid on ainult ühest kohast ja minimaalse tegelaste hulgaga, siis tõenäoliselt on lavastatud... IMHO :oops:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Fucs »

ATO staabi aruanne kell 6:00
Normaalsed külmakraadid mõjutavad ka lahingutegevust teatud määral.
Viimasel ööpäeval 11 vaherahurikkumist.
Ikka ühed ja samad kohad.

сегодня в 09:01
В Генштабе рассказали где были бои этой ночью в зоне АТО
По сводке из пресс-центра штаба АТО состоянием на 6.00 час 4 января 2016 года сообщается, что идет тенденция к снижению количества вооруженных провокаций со стороны пророссийских захватчиков в зоне проведения АТО.

В течение прошлых суток, 3 января, бандиты незаконных вооруженных группировок 11 раз применяли оружие против украинских воинов.

Так, вчера под вечер из стрелкового оружия и гранатометов боевики дважды прицельно обстреляли наши позиции в районе Широкино, недалеко Мариуполя.

С наступлением темного времени суток оккупанты вели неприцельный огонь из стрелкового оружия по нашим защитникам из Авдеевки, которые удерживают один из объектов угледобывающей промышленности, известный как «шахта Бутовка».

На пересечении Донецкой и Луганской областей наемники кремля из стрелкового оружия не прицельно обстреляли украинские позиции южнее Троицкого. А неподалеку Светлодарска из крупнокалиберных пулеметов били в сторону наших позиций, расположенных в районе Луганского.

С началом этих суток боевики НЗФ уже четыре раза открывали огонь в направлении украинских военных. Все обстрелы велись севернее временно оккупированной Горловки - у н.п. Новгородское, используя исключительно стрелковое оружие.
http://tribun.com.ua/31168
Põhiline häda on külmaga töövõimetuks muutuvad relvad ja tehnika.....
Под Донецком бойцы спасают оружие от мороза спецраствором
04.01.2016 09:32
http://news.liga.net/news/politics/8171 ... tvorom.htm


Bellingcat andis Hollandile VF reguilode nimekirja, kes on seotud Boeing 777 alla laskmisega
04.01.2016 | 09:08 (Киев) | Общество | joinfo.ua
ИноСМИ: разведка Bellingcat передала Нидерландам список солдат ВС РФ, сбивших «Боинг-777» на Донбассе
http://joinfo.ua/sociaty/1142807_InoSMI ... andam.html
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Fucs »

Gorlovkas käib andmine kella seitsmest hommikul.

Запад Горловки грохочет от попадания мин с самого утра
04/01/2016 - 10:02
Новогодние праздники не принесли мир на Донбасс.

Об этом сообщает ИНФОРМАТОР с ссылкой на информационные сообщества террористов в социальных сетях

“Горловка. Вечер и ночь прошли относительно спокойно, были лишь мелкие стычки и пулеметные перестрелки на северных позициях. А вот с 07 :05 утра западное направление шумит сильно. Не спится. В р-н наших позиций прилетают мины калибра 82мм. Также слышно АГСы, стрелковое. Курганка – слышно пулемёты. Донецк. Ситуация аналогичная. Спартак – не интенсивный стрелковый бой с применением крупнокалиберных пулеметов пулеметов. На остальных участках вечер и ночь прошли относительно спокойно, оживились лишь к утру. Так, на Марьинке работают снайперы, а в стороне Песок фиксируется попытка проникновения ДРГ противника и плотная работа БПЛА в количестве до 3 единиц.”
http://www.informator.news/zapad-horlov ... moho-utra/

Dommbasstaani "spetsnaz" likvideeris väidetavalt "Vagneri" grupeeringu ja selle ninamehe
В “ДНР” обезврежена группировка “Вагнера”
04.01.2016
В «МГБ ДНР» заявили, что в населенном пункте Озеряновка провели масштабную операцию по обезвреживанию преступной группировки. Был уничтожен и их главарь по кличке «Вагнер». «Правоохранительные органы ДНР» шьют этой группировке похищение молодых девушек и их продажу «в сексуальное рабство» «Правому сектору» :mrgreen: , а также ликвидацию Дремова и Мозгового.

Стали известны детали задержания «спецслужбами ДНР» неподконтрольных боевиков в населенном пункте Озеряновка, о котором ранее упоминали в пресс-центре АТО. Оказывается, здесь действовала целая группировка бандитов, которые по версии донецкий «спецлужб» отказались подчиняться «авторитету властей ДНР». Именно поэтому сюда были направлены «силовики МГБ ДНР».

Сообщается, в результате спецоперации по задержанию преступной группировки было убито два ее представителя, среди которых и ее главарь по кличке «Вагнер». Еще 14 человек были задержаны.

Очевидно, группировка имела несколько подвалов для содержания похищенных людей. Потому что «спецслужбы» выявили в подвале лично главаря банды Вагнера четверо девушек возрастом до 25 лет. Они содержались в нечеловеческих условиях. Также на заднем дворе было обнаружено тело мужчины с огнестрельными ранениями на ногах. Он оказался застреленным отцом одной из девушек.

По версии «МГБ ДНР», обезвреженная группировка в основном занималась похищением молодых девушек, которых потом «продавали в сексуальное рабство «Правому сектору». Якобы в подтверждение этой версии на месте преступления были обнаружены какие-то записи и визитки «ПС»; рассказали об этом и сами преступники, а также жители Озеряновки. :mrgreen:

Кроме того, «спецслужбами» рассматривается версия, что именно эта банда Вагнера причастна к ликвидации командиров батальонов боевиков «ДНР» и «ЛНР». Они сделали это якобы по заказу украинских спецслужб. :mrgreen:

Напомним, в районе поселка Озеряновка Донецкой области бандиты незаконных вооруженных формирований для дальнейшей продажи за границу, недавно налаженным каналом, занимаются похищением девушек, в основном в возрасте 25-26 лет, которых удерживают в палатках под открытым небом. Эту информацию местные жители передали пресс-центру штаба АТО.
http://ghall.com.ua/2016/01/04/v-dnr-ob ... a-vahnera/
***************************************************************

kahe päevaga ATO võitlejate seas 11 nn "viinasurma"
За два дня в АТО от водки умерли 11 военнослужащих – днепропетровский журналист
Сегодня, 10:15
Мобилизованный днепропетровский журналист Вячеслав Поездник сообщил о многочисленных смертельных случаях в АТО из-за спиртного. Об этом он написал на своей странице в соцсети.

"За два дня нового года в зоне АТО вследствие употребления алкогольных напитков случилось 11 случаев смерти военнослужащих в состоянии алкогольного опьянения", – сообщил он.

Также он подчеркнул, что это официальные данные из документов.
http://www.sobytiya.dp.ua/news/16/13167

Mariupolis 1 jaanuaril hospitaliseeriti alkomürgistusega 17 inimest.
Alkobrobleemidest tingitud kiirabiväljakutseid 33.
04.01.2016 / 09:57
В Мариуполе 1 января из-за алкогольного опьянения госпитализированы 17 человек
http://www.ilich.in.ua/news2.php?id=110629

Партизаны Донбасса вновь троллят боевиков: на вас даже патроны жалко тратить - можно просто водку травить
Submitted by Матвеева on Mon, 2016-01-04 09:25
http://vchaspik.ua/region/363371partiza ... tit-mozhno
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Kriku »

mart2 kirjutas:Kangesti kipub sinna Lõuna -Ossetia stsenaariumisse, kus algul olid kohalikud ja hiljem tehti kogu juhtkond Venemaa kodanikest ning eriti sõjaväe/FSB taustaga inimestest. Sealt edasi passide jagamine ja ... Ainuke, millega saaks Ukraina takistada, on keelduda Venemaa osalusega rahuvalvajatest.
Nonoh. Ma peaks 1. punktiks ikka Gruusiast edukamat sõjapidamist. Nii seni kui tulevikus.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Fucs »

Nüüd ka eesti keeles

Bellingcat: lennu MH17 Ukrainas allatulistamise kahtlusaluste ring koosneb 20 Vene sõjaväelasest
04. jaanuar 2016 12:08
Amsterdamist Kuala Lumpurisse lennanud Malaysia Airlinesi lennuki alla tulistanud kahtlusaluste ring on kokku tõmmatud umbes 20 Vene sõjaväelaseni. Nad teavad, kes neist 2014. aasta 17. juulil õhutõrje raketisüsteemi Buk raketi välja lasi, ütles rahvusvahelise uurimiskollektiivi Bellingcat asutaja Eliot Higgins intervjuus Hollandi ringhäälingule NOS.

Bellingcat on sõjaväelaste jälile jõudnud sotsiaalmeedia ja teiste avalike internetiallikate kaudu, teatab NOS.

Ulatusliku raporti sõjaväelaste nimede ja fotodega andis Bellingcat kaks nädalat tagasi üle Hollandi prokuratuurile.

Prokuratuur teatas, et sai Bellingcati informatsiooni kätte. Uurimismeeskond uurib kõik nimed ja muud andmed tõsiselt läbi ning hindab nende kasutatavust kohtulikus uurimises, ütles pressiesindaja.

Bellingcat teeb koostööd lennukatastroofi uurijatega Hollandist, Belgiast, Malaisiast, Ukrainast ja Austraaliast. Higgins ja teised Bellingcati uurijad on neile teada oleva informatsiooni uurimismeeskonnale üle andnud. Higginsit on ka kaks korda tunnistajana üle kuulatud.

Möödunud aastal avastas Bellingcat, milline üksus Buki, millest lennuk alla tulistati, Ukrainasse transportis: see oli Kurski lähedal baseeruva 53. õhjutõrjebrigaadi 2. pataljon. Pataljon koosnes umbes sajast sõjaväelasest, kuid Bellingcat on suutnud kahtlusaluste ringi umbes 20-ni kokku tõmmata.

Üks neist on 53. brigaadi ülem Sergei M., kes Bellingcati väitel mängis oma ametikoha tõttu kindlasti rolli lennu MH17 allatulistamises, sest tema brigaad tõi relva kohale.

Veel on kahtlusaluste hulgas 2. pataljoni ülem Dmitri T. ja üheksa leitnanti, kes olid 2014. aastal selle pataljoni Bukide ülemad. Samuti on pildil mõned väga kogenud sõjaväelased, kes olid välja õpetatud raketisüsteemi Buk teenindama.

„Nad pidid teadma, kes neist nupule vajutas. Nad pidid ka teadma, kes andis käsu raketi väljalaskmiseks,“ ütles Higgins. Bellingcat teab täpselt, kes need mehed on. „Meil on nende fotod ja nimed ja mägede viisi muud informatsiooni, mida nende kohta internetis leida on.“

Higgins uuris asja koos 11 vabatahtlikuga erinevatest riikidest, mille hulgas olid Holland, Saksamaa, Poola ja USA. Aasta jooksul kammisid nad läbi selliseid lehekülgi nagu Instagram, Twitter ja VKontakte.

Varsti paneb Bellingcat uuringu anonüümseks muudetud versiooni oma veebilehele üles. Sõjaväelaste nimed ja fotod jäetakse sellest välja, et needsamad sõjaväelased tõestusmaterjali internetist ära ei korjaks.

„Nad võivad oma sotsiaalmeediaprofiilid maha võtta ja teised jäljed kustutada. Nii võime me kohtuliku uurimise ohtu seada. See on viimane, mida me tahame,“ ütles Higgins.

Tõenäosus, et 20 venelast uurimiseks välja antakse on Hollandi parlamendi liikme Sjoerd Sjoerdsma sõnul null.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... uudised%29
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas:
mart2 kirjutas:Kangesti kipub sinna Lõuna -Ossetia stsenaariumisse, kus algul olid kohalikud ja hiljem tehti kogu juhtkond Venemaa kodanikest ning eriti sõjaväe/FSB taustaga inimestest. Sealt edasi passide jagamine ja ... Ainuke, millega saaks Ukraina takistada, on keelduda Venemaa osalusega rahuvalvajatest.
Nonoh. Ma peaks 1. punktiks ikka Gruusiast edukamat sõjapidamist. Nii seni kui tulevikus.
Saan sinu mõttest aru, kuid see eeldab, et Ukraina loobub Minski lepetest ja läheb rünnakule.
Kui ei, siis saab Venemaa Ida-Ukrainas toimetada just Abhaasia ja Lõuna-Osseetia stsenaariumi kohaselt.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Fucs »

Gängi tegemistest Kominternovos

Стало известно, чем заняты боевики в Коминтерново
Сегодня, 14:33
Эксперты рассказали о действиях противника

Боевики оттянули часть боевых бронированных машин из района Коминтерново по направлению к Заиченко (3 ед. БМП-2). Об этом сообщает группа военных экспертов "Информационное сопротивление".

Однако, отмечают эксперты, на замаскированных позициях в районе Коминтерново остается не менее 8 единиц бронетехники боевиков и танковый взвод.

"3 танка, находятся на замаскированных позициях юго-восточнее Коминтерново в сторону Дзержинского", – добавили в ИС.
http://www.segodnya.ua/regions/donetsk/ ... 80533.html

Väike ülevaade toimuvast pealkirjaga "Krasnogorovka ja Marinka all tegutsesid gängi snaiprid."
Возле Марьинки и Красногровки работали снайперы
04.01.2016 14:00
Российские боевики совершили несколько обстрелов позиций сил АТО неподалеку от Опытного и Кольцевой дороги. Во время обстрелов применяли зенитные установки и вооружения БТРов. Кроме этого была зафиксирована работа сразу нескольких снайперских групп террористов.

Об этом сообщил руководитель группы "Информационное Сопротивление" Дмитрий Тымчук в соцсети.

"В районе н.п. Донецк были обстреляны позиции сил АТО в районе Опытного и Кольцевой дороги. Обстрел вёлся сразу с нескольких позиций со стороны Спартака (в том числе из штатного вооружения 2-х ед. БТР-80). Со стороны ДАП-а по этим же позициям украинских войск были применены ЗУ-23-2", - говорится в сообщении.

Также Тымчук отметил, что несколько снайперских групп работали возле населенных пунктов Новгородское, Марьинка, Красногровка, Погоды и Гранитное.
http://donbass.ua/news/region/2016/01/0 ... ipery.html


Makeevka ja Mospino rajoonis avastatud gängi tankid ja liikursuurtükid.
В районе Макеевки и Моспино обнаружены танки и САУ боевиков
04.01.2016 |
Ситуация в зоне проведения АТО остается сложной.

Об этом говорится в сообщении Главного управления разведки Министерства обороны Украины.

«Противником совершено 11 обстрелов из стрелкового оружия и гранатометов, из них: пять – Троицкое, Луганское, Новгородское (Славянское направление); четыре – шахта Бутовка, Опытное (Донецкое направление); два – Широкино (Мариупольское направление)», – отмечается в сообщении.

Представителям Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ предоставлена информация о наличии в районах н.п. Макеевка и Моспино запрещенного Минскими договоренностями вооружения – танков и САУ.

В течение суток усилия боевиков были сосредоточены на: перегруппировке/ротации подразделений на Новоайдарском, Донецком, Волновахском и Мариупольском направлениях; ведении разведки сил АТО; поддержании группировки российских оккупационных войск в готовности к немедленному задействованию; совершенствовании учебной материально-технической базы.
http://ghall.com.ua/2016/01/04/v-rajone ... -boevykov/

Donetski ruumis lendas gängi luuredroon
Опубликовал Январь 4th, 2016 14:15 - Solo Mia
Розвідника виявили на головному напрямку
На отдельных участках линии разграничения в эти дни не стреляют, хотя напряжение сохраняется. Кроме того, боевики продолжают шпионить за нашими военными. В Донецкой области пограничным нарядом было зафиксировано полет беспилотного летательного аппарата. Его обнаружили на направлении н. п. Заря. По данному факту проинформированы взаимодействующие подразделения ВС ВСУ.
http://www.dialoginfo.org/rozvidnika-vi ... napryamku/
kuido20
Liige
Postitusi: 3325
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas kuido20 »

Kriku kirjutas:
mart2 kirjutas:Kangesti kipub sinna Lõuna -Ossetia stsenaariumisse, kus algul olid kohalikud ja hiljem tehti kogu juhtkond Venemaa kodanikest ning eriti sõjaväe/FSB taustaga inimestest. Sealt edasi passide jagamine ja ... Ainuke, millega saaks Ukraina takistada, on keelduda Venemaa osalusega rahuvalvajatest.
Nonoh. Ma peaks 1. punktiks ikka Gruusiast edukamat sõjapidamist. Nii seni kui tulevikus.
Leedu ja USA abiga hakkab Ukraina viimaks erivägesid välja õpetama. Iseasi muidugi mida Ukraina nende erivägedel all silmas peab.
neil pooled üksused "spetsid". Esimese eriüksuste pataljoni ja instruktorite väljaõpe läks käima.
https://inforesist.org/genshtab-nachala ... operatsiy/
UKR kaitseminister Poltorak lubab, et 2016 aastal need loodud eriväed jõuavad ka operatsioone teostada.
See peaks lähitulevikus venelastel Donbastanis elu raskemaks tegema.
Erivägede ülema osas läks Ukrainas rahvaveetšeks kus üks pool tahtis senist asja eestvedajat Krivonossi ja teine
kandidaat oli dessantnik Lunev
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Kriku »

mart2 kirjutas:
Kriku kirjutas:
mart2 kirjutas:Kangesti kipub sinna Lõuna -Ossetia stsenaariumisse, kus algul olid kohalikud ja hiljem tehti kogu juhtkond Venemaa kodanikest ning eriti sõjaväe/FSB taustaga inimestest. Sealt edasi passide jagamine ja ... Ainuke, millega saaks Ukraina takistada, on keelduda Venemaa osalusega rahuvalvajatest.
Nonoh. Ma peaks 1. punktiks ikka Gruusiast edukamat sõjapidamist. Nii seni kui tulevikus.
Saan sinu mõttest aru, kuid see eeldab, et Ukraina loobub Minski lepetest ja läheb rünnakule.
Kui ei, siis saab Venemaa Ida-Ukrainas toimetada just Abhaasia ja Lõuna-Osseetia stsenaariumi kohaselt.
See tähendaks ühtlasi, et Venemaa võiks seal passida ükskõik kui kaua. See ei ole aga minu arust õige (vabandan, et kordan ennast). Donbassi okupeeritud alal pole enam mingit majandust ka Krimm on hoopis blokeeritud. Erinevalt Lõuna-Osseetiast räägime me Krimmi & Novorossija puhul ikkagi mitmest miljonist inimesest. Lisaks on Venemaal sanktsioonid kaelas. Aeg töötab pigem Ukraina kasuks ja see, kes peab rünnakule minema, on Venemaa. Ning siis otsustavad asja relvad ja tahe nagu Gruusiagi puhul.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Kulibin »

http://censor.net.ua/news/367908/rukovo ... _operatsii
Soovitan lugeda uudisnupu all olevaid kommentare. :lol:
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas:
mart2 kirjutas:... Saan sinu mõttest aru, kuid see eeldab, et Ukraina loobub Minski lepetest ja läheb rünnakule.
Kui ei, siis saab Venemaa Ida-Ukrainas toimetada just Abhaasia ja Lõuna-Osseetia stsenaariumi kohaselt.
See tähendaks ühtlasi, et Venemaa võiks seal passida ükskõik kui kaua. See ei ole aga minu arust õige (vabandan, et kordan ennast). Donbassi okupeeritud alal pole enam mingit majandust ka Krimm on hoopis blokeeritud. Erinevalt Lõuna-Osseetiast räägime me Krimmi & Novorossija puhul ikkagi mitmest miljonist inimesest. Lisaks on Venemaal sanktsioonid kaelas. Aeg töötab pigem Ukraina kasuks ja see, kes peab rünnakule minema, on Venemaa. Ning siis otsustavad asja relvad ja tahe nagu Gruusiagi puhul.
Ma ei ole öelnud, et mis õige või vale, lihtsalt juhtisin tähelepanu tendentsile ja selle ohtlikusele ... (Loodan, et esimesena siiski katkeb LNR/DNR/Rossia kannatus ja siis vastates tegutseb Ukraina rahvusvahelise õiguse kohaselt korrektselt ning saavutab oma eesmärgi.)
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Kas tundub mulle või on see väike"vandenõuteooria" minu peakeses aga nendele kõrgetele kupukandjatel hakkasid südamerabandused peale siis,kui meediasse hakkasid imbuma materjalid võimalikest nn.lennukihävitajatest.
Need kaks juhti olid otseselt seotud sellega.GRU teostas ja teostab katteoperatsioone.Ka sellele Buki patareile,mis veeti Donbassi ja ka see dessantvägede ülema asetäitja,kes kordineeris Krimmi operatsiooni,pidi asi teada olema,sest ukrainlaste andmetel just Krimmist lohistati see Donbassi.Selle Girkin-Strelkin asemel tunneks ma ennast üsna ebamugavalt...ta ju ka sellest asjast teadlik."Südamerabandused" ju Putja kontori FSB lemmiknumber ja väidetavalt seal isegi eraldi büroo igasuguste "õnnetuste" valmistamiseks olemas.
Loeme siis üles:
5 november 2015:Putja nõunik Lesin,kes kureeris sõjaväelastega Krimmi operatsiooni.Surma põhjus teadmata,Kremli ametlikul versioonil suri enneaegselt ja rahulikku surma(skorobozdizno).
10 detsember 2015:Sevastoopoli endine linnapea,kes oli aktiivne Krimmi sündmustes osaleja..herra Saratov Gennadi,surma põhjus,ebaõnnestunud operatsioon.
27 detsembril 2015:kindralmajor Suskin......Krimmi operatsiooni juht,surma põhjus jälle ootamatu ja rahulik surm(skorobozdizno)
4 november 2016:GRU ülem Sergun,surma põhjus jälle see sama skoropozdisno.
Paneme siia juurde kamba nende tollaste separatistide nimedega,kellel võisid ka olla õnnetusega seosed..Mororola,Givi ja nüüd see kasaka ataman.....kõik kuidagi ka nn.varalahkunud.
Kui see Girkin-Strelkin tahab ellu jääda,siis mina tema asemel orgunniks ennast koos naisega üle Azerbaidzaani Gruusiasse ja sealt otsejoones USA saatkonda.Need vähemalt ülestunnistuse vastu jätavad nad luuremängude põhjusel ta Hollandile välja andmata,samas annavad uue eluloo ja redupaiga.Vähemalt jääb ellu,kuigi sigadusi teinud.
Kasutaja avatar
Sekeldaja
Liige
Postitusi: 840
Liitunud: 29 Aug, 2014 17:38
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Sekeldaja »

Ukraina - teemas on siit läbi käinud nupuke, et kuskilt Ukraina-Vene piiri lähedalt leiti päev pärast MH117 allatulistamist neli (või isegi kaheksa?) eraldusmärkideta vormides surnukeha. Arvati, et see võis olla saatusliku "Buki" meeskond, sündmuskoht asetati ka kokku kompleksi arvatud lahkumismarsruudiga Venemaale. Otsisin nii, et käed venisid põrandani, aga ei leia enam... Aidake!
AivarV
Liige
Postitusi: 65
Liitunud: 11 Okt, 2014 22:10
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas AivarV »

Paar uudisnuppu 18.07.2014 aastast on siin - üks Delfist ja teine Ukraina meediast...


http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=69383259


Sverdlovsk - veoautost Ural leitud maskeerimisriietuses ja killuhaavadega kaheksa tuvastamata mehe surnukeha
http://www.0642.ua/news/579286
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? vol.4

Postitus Postitas Fucs »

Tõmtšuki opinf eile
Dmitry Tymchuk
22 tundi ·

Оперативные данные группы «Информационное Сопротивление».

На протяжении последних суток в зоне конфликта на Донбассе наблюдается некоторый спад активности российско-террористических войск. Тем не менее, противник не прекращает обстрелов позиций сил АТО и гражданских объектов, в т.ч. используя крупнокалиберные пулемёты (включая штатное вооружение БТР), ручные и автоматические гранатомёты, зафиксировано использование боевиками 82-мм миномётов и зенитных установок ЗУ-23-2.

В частности, в течение суток террористы обстреляли опорные пункты сил АТО, расположенные южнее трассы Ирмино – Светлодарск, в районе Троицкого. Работала мобильная огневая группа боевиков из Калиново, помимо стрелкового оружия применены АГС-17 и пара СПГ-9. После обстрела террористы отошли в глубину своих боевых порядков.

Фиксировались активные обстрелы со стороны террористов сразу на нескольких участках севернее и северо-восточнее Авдеевки. Были обстреляны, в том числе из 82-мм миномётов (применены 2 ед.), позиции украинских войск в районе Новосёловки-2 и Каменки. Огонь вёлся как со стороны террикона 5-й шахты, так и со стороны северной окраины Васильевки. Также боевики несколько раз обстреляли опорный пункт сил АТО на трассе Н20 северо-восточнее Авдеевки со стороны Крутой Балки и той же Васильевки (из частного сектора в западной части посёлка и ближайшей лесопосадки). Противником применялись гранатомёты (5 раз - СПГ-9, также вёлся прикрывающий огонь из АГС-17 для обеспечения отхода пехотной группы террористов, производившей обстрел из пулемётов и автоматов).

Также в районе н.п.Донецк были обстреляны позиции сил АТО в районе Опытного и Кольцевой дороги. Обстрел вёлся сразу с нескольких позиций со стороны Спартака (в том числе из штатного вооружения 2-х ед. БТР-80). Со стороны ДАП-а по этим же позициям украинских войск были применены ЗУ-23-2.

Отмечается работа сразу нескольких снайперских групп боевиков: в районе Новгородского, Марьинки, Красногровки, Зайцево и Гранитного.

В районе Широкино пехотная группа боевиков под прикрытием 3-х единиц АГС-17 вышла на нейтральную полосу и открыла огонь из стрелкового вооружения по передовым позициям сил АТО северо-западнее Широкино. Встреченные адекватно боевым охранением сил АТО, боевики отошли на исходный рубеж.

В ходе последних нескольких суток отмечается крайне низкий уровень огневой дисциплины, значительный уровень психологической неустойчивости личного состава формирований российско-террористических войск. Чаще всего огонь открывается неприцельно и хаотически, без всяких поводов обстреливается нейтральная полоса, отмечаются случаи открытия огня террористами по собственным флангам и в тылу. Так, в районе Старомихайловки отмечен случай бесцельного уничтожения частного строения в жилом секторе из АГС-17.

На протяжении последних нескольких суток отмечается снижение активности в перемещениях техники и личного состава в тылу боевиков, как и в проведении перегруппировок бандформирований близ линии разграничения.

Тем не менее, продолжается переброска батальонной тактической группы боевиков в район Енакиево, начатая перед самыми новогодними праздниками. В район Енакиево и прилегающие н.п. (Александровское, Булавинское, Южнокомунаровск), а также в Углегорск прибывают небольшие группы боевиков (иногда до усиленного взвода – 35-40 чел, иногда до 70 чел.) с бронетехникой. На данный момент общая численность боевиков, дополнительно переброшенных в данный район - 365-370 чел., 30-32 единицы ББМ (в основном БМП-1,2, 7-8 единиц МТ-ЛБ – из них 3-4 единицы с ПТРК «Штурм-С»). В район восточнее Каютино переброшена танковая группа боевиков уровня роты (10-11 танков), техника находится на замаскированных позициях. БТГ имеет также артиллерию – 4-5 установок БМ-21 122-мм РСЗО «Град» и 6-и орудийную ГСАБтр (гаубичная самоходная артиллерийская батарея, 122-мм САУ 2С1 «Гвоздика»), сосредоточена юго-западнее Прибрежного. В Углегорск также прибыло несколько ед. МТ-ЛБ с противотанковыми орудиями типа МТ-12 «Рапира» на прицепе. БТГ перебрасывается с южного направления, из района так называемого «учебного центра» под названием «Торез». Укомплектована россиянами (на данный момент нет подтвержденной информации, речь идет о российских наемниках или военнослужащих ВС РФ).

Боевики оттянули часть ББМ из района Коминтерново по направлению к Заиченко (3 ед. БМП-2), однако на замаскированных позициях в районе Коминтерново остается не менее 8 единиц бронетехники боевиков и танковый взвод (3 танка, находятся на замаскированных позициях юго-восточнее Коминтерново в сторону Дзержинского).
Также террористы продолжают обстреливать из миномётов (82-мм) позиции сил АТО в районе трассы Т0519, восточнее села Ломакино, также зафиксированы обстрелы н.п. Водяное. На выезде из Коминтерново в сторону Талаковки боевики оборудовали блокпост.

В «Лутугинские лагеря» после новогодних праздников ожидается прибытие 2-х «мотострелковых рот» боевиков из состава одной из мсбр 2-го АК для боевого слаживания. Техника уже прибыла – 16 ед. БМП-1,2 и 8 ед. МТ-ЛБ, вместе с механиками-водителями и подразделением охраны. Также в данный район перебрасываются танки (22 единицы, складируются на нескольких площадках), отведённые с фронта севернее Луганска.
https://www.facebook.com/dmitry.tymchuk ... nref=story

ATO staabi aruanne pealkirjaga: VF eriteenistused mõjutavad ATO tsoonis elanikkonna psühhikat (psyhops)
Российские спецслужбы давят на психику населению в зоне АТО - штаб
Елена Ахметзянова (Сегодня, 09:36)
Зa пpoшeдшиe cутки пpopoccийcкиe бaндфopмиpoвaния в зoнe АТО, пo cocтoянию нa 6.00 чacoв 5 янвapя 2016 гoдa, 20 paз oткpывaли oгoнь в cтopoну нaших пoзиций, чтo пoчти вдвoe бoльшe, чeм в пpeдыдущий дeнь.

Об этoм cooбщaeт пpecc-цeнтp штaбa АТО.

В штaбe oтмeтили, чтo кpoмe oбcтpeлoв poccийcкиe cпeцcлужбы иcпoльзуют в пpифpoнтoвoй зoнe элeктpoнныe cpeдcтвa инфopмaциoннo-пcихoлoгичecкoгo вoздeйcтвия нa мecтнoe нaceлeниe.

Пocлe 18.00 вчepaшнeгo вeчepa и дo пoлунoчи нaибoлee aктивными бaндиты были в paйoнe Дoнeцкoгo aэpoпopтa. В чacтнocти, oни 7 paз вeли бecпopядoчный oгoнь из кpупнoкaлибepных пулeмeтoв пo Пecкaм, oдин paз из cтpeлкoвoгo opужия - пo Опытнoму.

Нa Гopлoвcкo-Свeтлoдapcкoй дугe из кpупнoкaлибepных пулeмeтoв oккупaнты нe пpицeльнo били в cтopoну Лугaнcкoгo, двaжды из cтpeлкoвoгo opужия и гpaнaтoмeтoв - пo Зaйцeвo.

Нa тoм жe учacткe фpoнтa пocлe пoлунoчи зaхвaтчики нeудaчнo пытaлиcь cпpoвoциpoвaть Укpaинcкий вoинoв нa нapушeниe peжимa «пoлнoй тишины», иcпoльзoвaв cтaнкoвый пpoтивoтaнкoвый гpaнaтoмeт у Зaйцeвo, cтpeлкoвoe opужиe - у Нoвгopoдcкoгo. Тaкжe их кpупнoкaлибepный пулeмeт хaoтичнo бил в нaпpaвлeнии нaшeгo oпopнoгo пунктa, нaхoдящeгocя в нecкoлькo килoмeтpaх южнee Тpoицкoгo.
http://strana.in.ua/news/accidents/3030 ... shtab.html
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: rms. Rakmed, Semrush [Bot] ja 16 külalist