Genfi konventsioon tänapäeva praktikas

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1716
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Genfi konventsioon tänapäeva praktikas

Postitus Postitas Poti soldat »

No see langevarjurite tulistamise teema sõltub sellest kui ohtlikuna need tüübid tunduvad. Eeldatavasti piloote üldjuhul ei tohiks sedavõrd tihedalt alla sadada et neid õhudessandiga oleks kerge segi ajada (kuigi oleks ju tore kui neid tõesti nii tihedalt alla tuleks :)). Lihtsalt teadlikult selgelt abitut ja ohutut vastast ei tohiks hukata, samamoodi nagu uppuvalt laevalt vette hüppavaid madruseid ei tohiks kuulipildujatulega üle katta. Lisaks langevarjurite puhul tuleb arvestada, et kui ei nähtud millisest lennukist see tuli, siis võib tegu olla ka NATO piloodiga.

Mis puutub näiteks KL siis on suht normaalne et neile loetakse sõnad peale. Sellest tuleks paksu pahandust kui konfilkti korral mingid KLi tüübid jääksid kaamerasse omakohtuaktidega, mis nutitelefoni ajastul võib väga lihtsalt juhtuda. Kui on ka selgelt vaja kuskil mingeid reegleid rikkuda siis seda otsust ei peaks langemata reamehe tasemel vaid ikka veidi kõrgemal.
Kasutaja avatar
Mõmps
Liige
Postitusi: 467
Liitunud: 11 Mär, 2009 13:39
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Genfi konventsioon tänapäeva praktikas

Postitus Postitas Mõmps »

Selle konventsioonijutu kohta on mul lühike lugu pajatada:

Oli sellisest asjast vist isegi ajateenistuses juttu, oli vist lausa klassitund. Räägiti pikalt-laialt, keda tohib ja keda mitte tappa jne. Kõige lõpuks ütles kompül, kes seda tundi vist isiklikult läbi viis ( täpselt ei mäleta, ammu oli) "Kõik see on kena jutt aga ma luban teile, poisid, et kui päris lahingus ma peaksin leidma mõne teist läbilõigatud kõriga, või väljatorgatud silmadega, siis edaspidi lööme kõik kättesattuvad vastased pikema jututa mättasse" "Seda ma teile luban" Ja ma pean ütlema, et see mõjus meile vägagi moraalitõstvalt :twisted:
Ka oli juttu kultuuriväärtuste kaitsest, kompül selgitas, et ei tohi tulistada, arhidektuuriväärtusega hoonete pihta. Lisades kõige lõppu "Kui kirikutornis on tulejuht või snaiper, andke kohe raisale valu" "Hoonest hoolimata, hooned saab taastada, inimelu ei saa" Ka see mõjus meeskonnale väga moraalitõstvalt :twisted:
Kõigi maade proletaarlased,palun ärge enam kunagi ühinege.
Treimani muuseumimaja :wink:
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Venemaa sõjaline võimekus ja armeereform(id)

Postitus Postitas alari »

alo kirjutas:Päriselt ka!? Mis kursustel või kes nimeliselt sellist eluvõõrast ja ohtlikku jama õpetab?
Paar aastat tagasi vaidlesin sel teemal instruktoriga TT.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist