Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Vasta
Kasutaja avatar
kupiseeru
Liige
Postitusi: 151
Liitunud: 13 Apr, 2014 18:07
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas kupiseeru »

Kriku kirjutas:Taanis anti kaks liiga suurt rändurite abistajat kohtu alla. Süüdistatakse ebaseaduslike immigrantide transpordis ja majutamises. Poliitiliselt punarohelised tädid kirjutasid oma suurest südamest kohalikus ajalehes ning konservatiivne poliitik tegi seejärel nende peale politseisse avalduse.
Sloth kohtus sõna ei võtnud, kuid nii tema kui Hegelund on eelnevalt enda tegevust õigustanud inimõigustele viidates.

«Meil oli majas ruumi ja me ei arutanud, kas tegu oli seaduslik või mitte. Me lihtsalt lähtusime oma südametunnistusest,» selgitasid nad Århus Stiftstidendele. Sel nädalal teatasid nad lisaks, et ei kahetse oma tegu.

«Ma arvan, et inimeste aitamise eest kohtusse andmine on imelik. Ma ei ole kunagi kahelnud, et käitusin õigesti neile siin öömaja pakkudes,» sõnas Sloth.
Need tüübid, kes neegritele bussis pasunasse sõidavad, lähtuvad ka lihtsalt oma südametunnistusest...
Nagu on tavaks öelda - Poliitika on osa räpasest maailmast.
Kui mina peaksin kedagi kaastundest ja omakasupüüdmatult aitama, siis hiljem sellest avalikult sedasi ei pasundaks. Vaadates neid tegelasi, kes noori meessoost aafriklasi aitasid ja kuidas see lugu sai avalikuks, siis tundub, et vasakpoolne partei üritab selle looga Taanis oma reitingut tõsta. Väidetavalt on toakaaslane Anne Hegelund samuti Enhedslisten (punaroheline) poliitik ning loodab olla valitud parlamenti. Tegemist võib ju vabalt olla ka nendepoolse bluffiga, sest kes seda tagantjärgi enam tõestab, kas see tegu tegelikult ka aset leidis ja kui leidiski, siis on ju minu arust raske tõestada, kas tegemist oli pagulastega või illegaalidega. See, et neil polnud naistele esitada isikut tõendavaid dokumente (stiften.dk), ei muuda nad automaatselt illegaalideks. Kui need tuvastamata aafriklased viibisidki Taanis ebaseaduslikult, siis politsei vaevalt suudab seda kohtus tõestada. Juhul kui Sloth ja Hegelund jäävadki kohtule väitma, et nad aitasid tundmatutel aafriklastel Norra pääseda ja mõne seaduse alusel määrataksegi neile sümboolne trahvike (mis on vähe tõenäone), siis poliitikud ise on ju kahe õnnetu aafriklase aitamise eest üle maailma kuulsaks saanud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

Jah, nad ilmutavad täit demonstratiivset valmidust saada oma ideaalide järgimise eest karistatud.

---

Juuli saabuvus Vahemerel oli peaaegu sama kui juunis: 25 472 vs. 24 583. 2014. juulis tuli rohkem.
Viimati muutis Kriku, 19 Aug, 2016 18:38, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
kupiseeru
Liige
Postitusi: 151
Liitunud: 13 Apr, 2014 18:07
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas kupiseeru »

Pakun, noored tüdrukud said kuskil õhtul lanti loopides meestega kokku ja hommikul järgides oma südametunnistust: "Oli tore, siin on teie piletid Norra".. :)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

Külli-Riin Tigasson näib arvavat, et seaduskuulekus on idaeurooplase tunnus. Toredale lääne inimesele on paslikum politsei peale nördinud olla.
Olin 1996. aasta suvel Pariisis. Olin 20 ja nõukogude ajal kasvanud noor. Käinud nõukogude kombinaatkoolis, kus kõik, ka need, kes ei olnud pioneerid, pidid olema pärast tunde rivimarsi harjutuste ajal võimlas ja laskma nii kaua enda peale röökida, kuni jalad käisid enam-vähem ühekõrguselt. Kus kehalise kasvatuse õpetaja, väikest kasvu ja äsja ülikoolist tulnud veretute huultega naine mõnitas mõnuga algklassilapsi, kes ei suutnud normi piires palli visata. Kus igal neljapäeval lajatati sööklas plekk-kaussi puuhaluna kõva kala koos siniste keedukartulitega. Ja kus fuajees rippus Lenini tsitaat: „Õppida, õppida, õppida.”

Mu Pariisi tuttavad jutlesid 1996. aasta suvel kohvikulaua taga ühest skandaalist. Nimelt oli üle 200 immigrandi end Pariisi Saint Bernardi kirikus varjanud. Ühel augustihommikul tungis politsei kirikusse ja võttis nad kinni: 98 meest, 54 naist ja 68 last. Järgmisel päeval pandi osa neist lennukisse ja saadeti tagasi Aafrikasse. Minu Prantsuse sõbrad olid nördinud. Ma ei saanud aru. „Mis mõttes?” küsisin ma. „Nad olid ju riigis illegaalselt ja muidugi tuli nad välja saata.” Tekkis piinlik vaikus.
Eks igaüks vali oma sõbrad ise...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

Akf kirjutas millegipärast Venemaa majanduse teemas nii:
Puurija kirjutas:Venemaa julgeolekuteenistuse FSB piirivalvurid võtsid Vene-Soome piiri juures kinni 41-aastase süürlase, kes üritas pääseda ebaseaduslikult Soome ning sealt edasi Saksamaale naise ja laste juurde. Vene võimud tegid kindlaks, et 41aastasel süürlasel polnud mingit kodakondsust ning Venemaal elas ta ajutise pagulase staatuses. Venemaal elades abiellus süürlane venelannaga, sai temaga lapsed ja omandas meditsiinilise hariduse. 2014. aastal sõitis naine lastega Saksamaale. Süürlasel aga sai tänavu Vene Föderatsioonis viibimise luba läbi ning tal tuli riigist lahkuda. Selleks, et naise juurde jõuda, otsustas ta kuidagi Soome saada. Mais sõitis süürlane autoga Peterburist Lahdenpohja rajooni ning kõmpis seal kaks ööpäeva jalgsi piiri poole. Mees jõudis piiri lähistel juba okastraadi läbi lõigata, kuid 40 meetri kaugusel Soome piirist pidasid ta kinni Vene julgeolekuteenistuse FSB piirivalveosakonna töötajad. Süürlane astub nüüd Lahdenpohja rajoonikohtu ette.
http://www.ohtuleht.ee/754439/fsb-votti ... de-paaseda
John
Liige
Postitusi: 506
Liitunud: 17 Juun, 2006 19:57
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas John »

Ma vaatan, et meie kohaliku punaroosa brigaadi sturmführer Yks kõrvale on tekkinud väike soldat. Ega midagi, mu igno nimekiri vaikselt täieneb. :lol:

Muidugi paneb mind mõtlema, et mis ajuehitus peab olema, kus ilmselgelt ignoreeritakse reaalsust ja ei omata isegi kõige elementaarsemat kokkupuudet antud subjektiga. Mida mina näen: tegemist on ilmselgelt parasiitse/kantserogeense biomassiga mis nakatab peremeeslooma ning sööb selle seest poolt ära. Esialgu koormates sots süsteemi üle ning seejärel aeglane demograafiline ülevõtt millega kaasneb ka vaenulik kultuuriline invasioon. Islami patogeeni põhikoodeksis on selle kohta isegi termin olemas- hijrah.

Mis aga tundub Yks/Vipu peakestes toimuvat: tegemist on vaeste pabulastega kes tahavad ainult sõjapiirkonnast pääseda. Selle jaoks peavad nad muidugi läbi 5+ rahuliku riigi jooksma otse Lääne/Põhja-Euroopa südamesse. Ida-Euroopa ei lähe arvesse kuna nood vastikud fašistid/rassistid kes ei pea uusaadlike tasuta üleval. Muidugi ka mis sellest, et nonde saabumisega on täitsa statistilisi andmeid olemas, kuidas raskete kuritegude graafikud (tapmised, vägistamised, terroriaktid, röövid jne) järsku üles hüppavad. See ju kõik vastikute fašistide vandenõu ning muinasjutt- igaks juhuks on küll vaja ametlike andmeid raskelt salastada/võltside/summutada kuid me oleme täiesti kindlad, et reaalselt käib intergratsioon täie hooga. Viimaks koraan? Mis see püha raamat küll loeb?? Meie siin Euroopas oleme kõvad valgustatud ning tolereerivad ateistid, järelikult kõik inimesed üle maailma on täpselt meiesugused.

Muidu üldiselt rääkides siis see loll jutt Eesti paadipõgenikest ei kannata mingit kriitikat. Miljon korda räägitud kuidas olukord pole võrreldav ja reaalsuses ei oma see Vipu/Yks taoliste punaroosade silmis ka mingit tähtsust kui põhjendatud see tegelikult on. Alates pabulaste invasiooni alguses olen suht põhjalikult tudeerinud seda punaroosa seltskonna arsenali ning jõudnud järeldusele, et see paadipõgenike teema on järjekordne iteratsioon ühest vasakliberaalide/sõsside põhirelvast: süütunde loomine. Lääne-Euroopas on paadipõgenike asemel kasutusel koloniaalminevikule rõhumine. Eriline frukt on Saksamaa kus on lisaks kergele koloniaalminevikule ka see Natsi-Saksamaa värk. Põhja-Euroopa, eriti Rootsi, on aga juba nii täiesti ajupestud, et seal piisab sellele viitamisest, et Rootsi oli neutraalne II maailmasõja ajal (ei võideldud päh natsidega) ja valge rass tervikuna kannab mingisugust sulest välja imetud kollektiivset süüd oma mineviku koloniaal/maailmasõdade pattude eest. :roll: Ida-Euroopas on aga sõssidel palju keerulisem kuna siin enamasti on oldud ise koloniseeritute rollis ning spets juhtudel nagu Venemaa ollakse hoopis uhked selle üle. :lol: Lisaks muidugi ka kommude okupatsiooni periood mis irooniliselt isoleerib meid hetkel kõige hullema eest. Sots mülkast turumajandusse=kängus majandus= väike maskutulu= olematud sotstoetused= rassistlik päh maa pärdikute põhimassi silmis. Seetõttu jõutakse mingite täielike pseudopõhjendusteni nagu see II ms aegse paadipõgenike "süüle" rõhumine.

Viimaks disclaimer sulle vipu- ära vaeva ennast "rassist" tippimisega kuna minul on sügavalt pohhui kas ma olen rassist või mitte. Minu silmis on see sildike sama tõsiselt võetav nagu vankade fašist. Reaalselt tähendab, et "mulle ei meeldi mis sa räägid aga ma ei oska ka midagi sulle vastu öelda. Ergo ma sildistan sind." Demagoogia ABC.
Inter arma enim silent leges (sõja aegadel on seadused vaiksed) Cicero
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

vipu kirjutas: ..kustutasin selle sodi just ära (by Borja)
Oli varasemaga, kuidas oli, aga see on nüüd küll üle võlli:
* akf KLE rääkis sellest, et kui Eesti liitlastele tekib suur probleem immigrantide näol, ei pruugi neile jääda jõudu vajadusel Eestit aidata; ksf vipu toppis talle seepeale meelevaldselt suhu arusaama Eestist kui suurriigist;
* oponendi sildistamine EKRE lühendiga;
* üldine ebaviisakus veel peale selle.

Isiklikuks minevad rünnakud on kõige ebaväärikam viis oma allajäämist tunnistada.
vipu kirjutas:Kui homme peaks algama sõda siis pool eestit karjub miks muu maailm meid ei aita.
Aga kui meie võiks ka kedagi aidata, siis karjume miks meie peame aitama.
Kas pole veider? Nemad peavad aitama meid, aga meie valime, meile tehakse liiga, meil on õigus keelduda, aga neil mitte, sest meil on ju LEPING
On jah veider, et ksf vipu ikka veel niimoodi kirjutab, kuigi viimastel lehekülgedel on korduvalt selgitatud, et ka Eesti peaks kindlasti kõiki oma lepingulisi kohustusi täitma.

:dont_know:
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas nimetu »

Ma saan nii aru, et see 550 pagulast pole mingi bilateraalse lepinguga seotud, vaid meie vabatahtlik panus rändekriisi koorma kandmisel. Kvootidele oldi vastu (seda pretsedenti ei tahtnud enamus riike) ja lepiti kokku vabatahtlikkusel põhineva solidaarsusega.

Vähemalt minu jaoks isiklikult pole probleemiks niivõrd see, et võtame vastu 550 teisest kultuurist inimest (ei ole nad mingid kollid), vaid see et endale võetud kohustuse jaoks pole piisavalt ette valmistatud ja loodetakse asjade niisama laabumise peale. Peamised murekohad on juba ammu riigikontrolli poolt välja toodud ja kattuvad suures osas minu enda arusaamisega asjadest (mis pärineb pagulastega tegelenud tuttavatelt piirivalvuritelt, õpetajatelt ja KOV ametnikelt). Ehk siis ma ei salli pimedat optimismi sellel teemal, me veame sellega alt nii enda kodanikke kui ka neid pagulasi.
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1584
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas ambur123 »

Paar uudist ka sekka "kultuuririkastajatest": Viinis vägistasid üheksa iraaklast noore sakslanna ja Saksamaal on kohtu ees nelja-aastase iraagi poisi vägistanud afgaan

Kui teise loo osas pole midagi öelda, niigi selge, siis esimese osas minu mõtteid: jah, kahjuks on tõesti nii et osad naisterahvad ei oska alkoholiga piiri pidada ja järgmisel hommikul ärgates leitakse end situtatsioonidest, mis kaine peaga enam nii meeldivad pole (lisaks ka osade naisinimeste komme kohe vägistamistest kisama hakata, millest mõned juhtumid ka meil meediast läbi käinud). Antud artiklis viivad sõnad "Iraaklastele jäi purjus sakslanna silma ja nad pakkusid talle abi. Seltskond viis purjus neiu endaga kaasa. Hommikul ärkas sakslanna alasti võõras korteris" aga mõttele, et napsine preili lihtsalt võeti kambaga kinni, viidi ära rahulikumasse kohta toimetamiseks ja järgmine päev visati välja. Kölnis oli neid kambaga äralohistamisi rohkemgi, ka siin varasematel lehtedel kirjeldatud. Tonaalsus viskab aga kivi rohkem naise kapsaaeda - no mis ta siis kakerdab napsisena uusaastaõhtul ringi.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Roamless »

Tonaalsus viskab aga kivi rohkem naise kapsaaeda - no mis ta siis kakerdab napsisena uusaastaõhtul ringi.
Ei ole küll naisõiguslane, aga selle väitega ei taha kuidagi nõus olla. Kui sa ise mehena nn "mälukasse" satud ja hommikul 7 araablase juurest valutava tagumikuga paljalt leiad :D , kas see on ka kivi sinu kapsaaeda? Juhul, kui seal midagi "ette võeti", siis alkoholijoobes asjaosaline ei pruukinud mitte milleskti aru saada, mis liigitub ikkagi tahte vastase tegevuse valda.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas krizz »

nimetu kirjutas:Ma saan nii aru, et see 550 pagulast pole mingi bilateraalse lepinguga seotud, vaid meie vabatahtlik panus rändekriisi koorma kandmisel. Kvootidele oldi vastu (seda pretsedenti ei tahtnud enamus riike) ja lepiti kokku vabatahtlikkusel põhineva solidaarsusega.
Eks siin ole paras annus "hea ja halva politseiniku" mängimises. Hirmutame ja siis ollakse valmis "vabatahtlikult" võtma nii palju, nagu tahtsimegi. Mädanenud ajudega eurobürokraadid ei tule muidugi selle peale, et piirid kinni panna, vaid näevad lahendust hoopis kvoodi järgi "pagulaste" laiali jaotamises. Umbes kui laev lekib, siis jagame vee võrdselt kajutite vahel ära ja seilame uhkelt edasi.

Mõni räägib siin hirmsast solidaarsus vajadusest. Et Eesti peab ikka aitama meie vaeseid liitlasi, kes on sattunud mingi force majeure survel "pagulaskriisi". Midagi sellist ei ole olnud. Selle kriisi on nad ise, nende rumalad, silmakirjalikud ja arad poliitikud ise tekitanud. Me ei peaks siin Eestis ise ka mingit abi ootama, kui oma rumalusest oleme oma piirid lahti jätnud ja näit. Venemaa valitsuse kukutanud, toetanud seal ühtesid ja teisi, susserdanud-ässitanud jne. Kõike seda on meie suured "liitlased" teinud nii Süürias ja mujal. Söögu nüüd ise oma suppi. Me sõime ühte nende keedetud suppi juba niigi 50 aastat - vaevu jäime ellu ja alles hakkame jalgu alla saama. Aga juba keedetakse meile uus supp valmis ja tehakse pealekauba justkui kaasüüdlaseks ka. Ei aitäh!

Sõjad on Aafrikas ja Lähis-Idas alati käinud, kuid siis on Euroopa piirid pidanud. Nüüd on poliitilistel juhtidel soov pagulasi siia sisse tuua ja seetõttu midagi tõsist selle peatamiseks ei tehtagi. Me ei pea seda kammajaad toetama ja selles osalema. Ükski rahvusvaheline leping ei kohusta pagulasi vastu võtma kolmadatest riikidest, kus on rahu.

Nagu allolev kaart näitab, on Eesti niigi üks Euroopa suurima immigrantide protsendiga riike. Kes siis peaks kellega olema solidaarne? Tehku järgi! Meis püütakse alatute võtetega tekitada süütunnet, samal ajal eirates kõiki fakte. Faktid ei huvitagi neid, sest neil "eesmärk pühitseb abinõu"! EL-ist peab saama Euroopa USA (Euroopa Ühendriigid/Föderatsioon). Poliitika ja kapitali haldajad-suunajad peavad samaks jääma.
immigrants europe 2016.jpg
NB! Eesti ei ole suurriik ja eestlased suurrahvas, et vastutustundetult igasugu eksperimente teha. Sellel võivad meie puhul olla fataalsed tagajärjed. Aga lõpuks oleneb kõik rahvast endist - kui ta tahab hävida, siis hävigu.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3501
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Chupacabra »

Lisame siia juurde, et tegelikult on esimese ja teise põlvkonna immigrante Eestis pigem 30% tuuri ja seda on rohkem kui näiteks immigrandisõbralikus Rootsis. Aga kohustusliku pagulaskvoodi arutelul EUs ei tahetud meie Vene immigrantidest midagi kuulda. Neid ei tahetud arvestada immigrantidena. Õnneks läks see kuul meist vähemalt seekord mööda.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

nimetu kirjutas:Ma saan nii aru, et see 550 pagulast pole mingi bilateraalse lepinguga seotud, vaid meie vabatahtlik panus rändekriisi koorma kandmisel. Kvootidele oldi vastu (seda pretsedenti ei tahtnud enamus riike) ja lepiti kokku vabatahtlikkusel põhineva solidaarsusega.
Jah, bilateraalsega mitte. Aga see otsustati ühekordse meetmena ära Lissaboni lepingu kohases formaadis hääletamisega (kus mõni riik ka vastu hääletas). Sellest alates on tegu Eesti jaoks õiguslikult siduva kohustusega, mis loomulikult tuleb täita.
Chupacabra kirjutas:Lisame siia juurde, et tegelikult on esimese ja teise põlvkonna immigrante Eestis pigem 30% tuuri
Kuna 1945. aastal pärast ENSV piiride muutmist jäi Eestisse peaaegu 100% eestlasi, siis võib peaaegu kõiki praegusi muulasi pidada pärast II ms sisse rännanuteks. Mis kergitab nende osakaalu kolmandiku lähedale.
Chupacabra kirjutas:Aga kohustusliku pagulaskvoodi arutelul EUs ei tahetud meie Vene immigrantidest midagi kuulda. Neid ei tahetud arvestada immigrantidena.
On Sul andmeid, kas ja kui häälekalt Eesti üldse seda argumenti esitas? Mul ei ole.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3501
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Chupacabra »

Kriku kirjutas:
Chupacabra kirjutas:Aga kohustusliku pagulaskvoodi arutelul EUs ei tahetud meie Vene immigrantidest midagi kuulda. Neid ei tahetud arvestada immigrantidena.
On Sul andmeid, kas ja kui häälekalt Eesti üldse seda argumenti esitas? Mul ei ole.
Kuluaarides ikka esitati koos Läti ja Leeduga. Aga väga suureks ei pidanud kisa ajama, kuna terve Ida-Euroopa (ja mõne veel) vastuseisu tõttu lükati idee kiiresti vaiba alla.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

Läti kaitseministeerium läks ÜRO pagulasametiga riidu: lätlasi ei tohi pagulastega võrrelda!
Eelmisel nädalal saatis Läti kaitseministeerium välisministeeriumile kirja, et see nõuaks ÜRO pagulasameti (UNHCR) kampaaniast „solvavate“ elementide eemaldamist.

Kaitseministeeriumi kantsler Jānis Garisons märkis, et kampaanias väideti nii otseselt kui kaudselt, et sõjaolukorras eelistaksid ka lätlased pigem kodumaalt lahkuda kui selle eest võidelda. Ministeeriumi hinnangul solvab see Läti kaitsejõude ja iseäranis vabatahtlikke kaitseliitlasi. „Läti rahva kaitsetahe aitab vältida olukorda, kus inimesed peaksid kodust põgenema,“ leidis Garisons.
Eurosaadik Schöpflin: Ungari piirile võiks sisserändajate tõrjumiseks paigutada seapead.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist