Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Vasta
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Postitus Postitas Some »

Siin pigem see teema, et kauba vedaja peab teadma mida ta veab. Kui mingeidki trahve ei kohaldataks siis looks see väga lihtsa võimaluse inimsmungeldamiseks - kerge pilu tenti ja siis laiutad teisel pool piiri käsi, et mulle märkamatult ronisid sisse... Tegelikult kasseerisid igaühelt €1000 küüdi eest. Siit siis riigipoolne surve teha selline äri majanduslikult mittetasuvaks ja motiveerida autojuhte enne piiriületust masin üle vaadata.
Mis ametnikesse puutub siis neid on tõesti erinevaid. Mina olin tollis enne ELiga liitumist ja tollal oli lubatud sisse tuua 15l lahjat alkoholi ühe inimese kohta. Mingil minu jaoks arusaamatul põhjusel ostsid soome kruiisituristid juba Eestisse sõites laeva TaxFreest oma alkoholi ära ja et neil kajuteid polnud siis vedasid oma ratastega kärukest õllekastidega terve päeva enesega kaasa. Mis sellise teguviisi mõte oli, ei saanudki aru.
See selleks, igatahes oli kogu tollikoridor täis soomlasi kärukestega millel kaks kasti 0,33l purkidega õlut. Kokku 48 purki seega. Kerge aritmeetika annab, et kokku 16l õlut aga lubatud on ju 15? Enamikeil inspektoritest sellest savi, nagunii kärutavad nad selle õllega koju tagasi. Aga oli ka kiiksuga tegelasi, kes võtsid rõõmsameelses tujus sommi rajalt maha ja kukkusid selle ühe liitri õlle pealt aktsiisi nõudma. Vahel ka trahvi, et deklareerimist nõudva kaubaga otse punasesse koridori ei pöördunud. Ülejäänud inspektorid muidugi pidasid sellist asja idiootsuseks, Tallinna Sadama kaubakäive oli juba tollal miljoneid kroone päevas ühe tööl oleva inspektori kohta ja raisata miski tund pabereid täites mõne krooni sisse nõudmiseks... Heh.

Ise sain ka tollilt hiljuti laksu kätte. Olin tellinud Saksamaalt sigareid. Täiesti ametlikust e-poest, Saksamaa maksumärkidega ja puha. Kaup minuni ei jõudnud, tracking näitas ainult, et saadetis on Saksamaalt maanteetranspordiga teele pandud. Kui kuu aega möödas, saatsin müüja klienditoele kirja, et kus sigarid on? Nood vaatasid ka, et ju on autojuht tee peal nood ära kimunud ja maksid mulle raha tagasi. Ok, case closed ja unustatud. Möödus aasta ja 3 kuud. Helistati EMTAst ja kutsuti uurija juurde. Võtsin siis tööpäeva vabaks ja ronisin kohale. Ca 2 tundi võttis minult ütlusi, laskis edasi saata kirjavahetuse müüjaga jne...
Tulemuseks ca 14lk dokumente. Seal muidugi ka kauba esialgse vaatluse ja kinnipidamise kohta jms. Protokollist nägin, et pangast oli välja nõutud ka minu kontoväljavõtted aga neid polnud paberitele lisatud.
Ühesõnaga, sigareid oli €101 väärtuses, trahvi sain €380. Keberniiti kui palju.
Olin üsna löödud, tellides olin täiesti kindel, et kui maksud Saksamaal makstud siis Eestis topeltmaksustamist ei toimu. Aga võta näpust - posti teel saadetud tubakatooted on erand, käsipagasis võid sigareid 150 tükki koju tuua aga mitte postiga!
Tundsin ennast väga lollina, maksin trahvi ära ja ronisin minema. Hiljem küll hakkas vaevama küsimus, et kuidas pagan ma nende arust pidanuks aktsiisi maksma kui mul puudus igasugune teavitus kauba saabumise kohta Itellalt või selle kinnipidamise kohta EMTA-lt? Kuskilt Hiinast mobiili ostes tuleb Omnivast kohe teade, et kas tahate, et teeme tollivormistuse teie eest või soovite seda ise teha. Aga paistab, et ELi siseste saadetiste puhul sellist teavitussüsteemi Itellal pole.

Igatahes sai selle juhtumiga minust esimest korda elus kurjategija. Mulle tekkis karistusregistrisse kirje. Ning nagu akf Peeter juba mainis, exametnikuna teisel pool lauda grillitud saada pole üldse nii mõnus kui ise teisel pool olla. Ja veendusin järjekordselt, et ametnikke on suhtumiselt tegelikult seinast seina. Aga seda teab vast igaüks, kes kasvõi liikluspolitseiga kokku puutunud on. Osad trahvivad igaüh, kes kasvõi natuke veapiirest üle kiirust ületab, osad ainult selliseid kes +20km/hsõidavad. Mõned teevad hoiatuse, teised väänavad iga asja eest. Aga seadustest peetakse reeglina siiski kinni.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Postitus Postitas Kriku »

Tallinnas äpitaksojuhina tegutsenud Sudaani põgenik Muhammad Ibrahim Uthman mõisteti 2021. aastal vägistamise eest neljaks aastaks vangi. Esmaspäeval seisis Muhammad taas kohtu ees. Prokuratuur süüdistab teda kaaskinnipeetava peksmises ja vanglaametnike ähvardamises.

Süüdistuse järgi võttis taksojuhina töötanud Muhammad Ibrahim Uthman 2020. aasta juulis täisealise alkoholijoobes naise tema koduukse eest peale ja viis enda Mustamäel asuvasse korterisse, kus vägistas ta. Mees ennast ise kohtus süüdi ei tunnistanud, põhjendades, et purjus naised ise tahavad temaga seksida. 2021. aasta suvel mõistis Harju maakohus Sudaanist pärit mehe neljaks aastaks vangi.

2. oktoobril astus mees taas kohtu ette. Prokuratuuri avalike suhete nõunik Kauri Sinkevicius kommenteeris, et vangis viibivat Muhammadi süüdistatakse selles, et peksis 2022. aasta 14. detsembril Tartu vangla pesuruumis ja koridoris kaaskinnipeetavat korduvalt kätega näkku ja kehasse. Lisaks olevat Muhammad ähvardanud möödunud aasta detsembris ja ka tänavu mais vanglaametnikke tapmisega. Esimene kohtuistung selles asjas toimub reedel.

Eestis elaval Sudaani põgenikul on sekeldusi varemgi olnud. Õhtuleht kirjutas 2016. aastal, et Tallinnas kaubanduskeskuses töötanud Sudaani põgenikul Muhammad Ibrahim Uthmanil tekkis tööpostil kolleegiga sõnavahetus, mis päädis rusikalöökidega näkku. «Sure ära, tapan ära!» ütles Uthman turvamehele enne seda, kui talle rusikaga näkku lõi. Kriminaalasi aga lõpetati, leides, et Muhammadi õiguskuulekat käitumist on võimalik saavutada ilma kriminaalkorras karistamata. Prokuratuuri hinnangul puudus menetluse jätkamiseks avalik huvi ja ka Muhhamad olevat teinud järelduse, et iga õigusrikkumisega võib kaasneda karistus.
https://elu24.postimees.ee/7866775/taas ... gitegudega
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Postitus Postitas Leo »

Selliste "toredate" Musta Mandri taksojuhtide saavutusi lugedes tekib retooriline küsimus, et miks neid välja ei saadeta? Isegi Soomest on pätistunud tulnukaid koju saadetud, päras nuuksuvad Helsingi Sanomate ajakirjanikule et küll kodumaal on kole ja paha. Samas maksumaksja tänab, sest vangi ülalpidamiskulud on liiga kallid.
Walter2
Liige
Postitusi: 3978
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Postitus Postitas Walter2 »

Erinevus rikastab ju. Olemegi siin konnatiigis liiga rahulikult kudenud.. :mrgreen:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Wots
Liige
Postitusi: 814
Liitunud: 21 Jaan, 2005 23:04
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Postitus Postitas Wots »

Ise ikka mõtlen, et kelle huve see üle Euroopaline immigratsioon teenib. Ja ükski mõte ei ole loogiline - kõik on pikas plaanis kahjulik.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Postitus Postitas davidsoniharald »

Wots kirjutas: 03 Dets, 2023 18:46 Ise ikka mõtlen, et kelle huve see üle Euroopaline immigratsioon teenib. Ja ükski mõte ei ole loogiline - kõik on pikas plaanis kahjulik.
A äkki siis ei olegi selle kõige taga vandenõuteooria vaid meie seadused ja meie püüd neid austada?
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Postitus Postitas Väino »

Seaduseid ei tehta lõbu pärast, aga kui mingit seaduseauku hakatakse ära kasutama, siis loogiline oleks, et sellele järgneb seaduseparandus. Kus on praegu need aktiivsed töörühmad seaduseparanduste väljatöötamiseks?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Postitus Postitas Kriku »

Seadusi teevad ju poliitikud ning seadusena realiseerub koalitsiooni poliitiline tahe. Nii lihtne või keeruline see kõik ongi.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Postitus Postitas Some »

Kriku kirjutas: 04 Dets, 2023 8:11 Seadusi teevad ju poliitikud ning seadusena realiseerub koalitsiooni poliitiline tahe. Nii lihtne või keeruline see kõik ongi.
Pressikonverentsidest olen aru saanud, et koalitsioon on saanud rahvalt mandaadi kõike otsustada. Ehk siis iga valitsuse otsuse taga on rahva tahe. Või ma eksin?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Postitus Postitas Kriku »

Esiteks, koalitsioonilepe on alati kompromiss. Selle osalised peaaegu alati loobuvad mingitest lubadustest, mida nad on valimistel andnud. Koalitsioonileppesse saab see, mida nad arvavad olevat võimelised ühiselt tegema. Kui veab, siis teevadki.

Teiseks, valimiste eel arutatud teemad ja valimislubadused pole valimistulemuste mõttes võrdse kaaluga. Ehk siis, kui mingi erakond saavutab valimisvõidu lubaduse või seisukoha A seljas ratsutades, ei pruugi see tähendada, et sama erakonna lubadusel B oleks rahva toetus.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Postitus Postitas Some »

Vaat see panebki nüüd kukalt sügama - kuidas ma valimistel tean, et punktid mille pärast ma erakonna poolt hääletasin ka reaalselt koalitsioonileppesse jõuavad? Näiteks mina hääletasin E200 poolt, nende programm sobis mulle (välja arvatud taastuvenergia osa). Võtame nende programmilised lubadused ette millega nad mind ära moosisid:

Investeerime alus- ja üld- ja kõrgharidusse igal aastal 250 miljonit eurot lisaraha. Selle eest kindlustame õpetajate palgatõusu, kindlustame kvaliteetse kõrghariduse, viime ellu ühtse Eesti kooli reformi ja tagame väga hea hariduse igas Eesti piirkonnas.

Juba järgmisel aastal peab hea kooliõpetaja saama 3000 eurot palka, milleks suurendame koolide palgafondi mahtu.

Loome haridustöötajate karjäärimudelid koos asjakohase koormusarvestuse ja palgamudeliga. Lahendame õpetajate järelkasvu probleemi.

====
Eraldame sõjalisele riigikaitsele 3% riigi SKP-st ning elanikkonna ja taristu kaitsele kuni 3% SKP-st.

Rajame kogu Eestit katva mitmekihilise Kalevipoja kupli (õhu- ja raketikaitse integreeritud süsteemi), mis kaitseb kõiki elanikke ja elutähtsat taristut.

Pöörame erilist tähelepanu elanikkonna kaitsele ja võimaldame elanikkonnakaitse õppe kõikidele meestele ja naistele.

====
Digitaliseerime meie riiki põhimõttel „kõike, mida suudab teha masin, peab tegema masin“. Selle tulemusel vabanevad spetsialistid suuname kõrgema lisaväärtusega tegevustesse riigi- või erasektoris.

Vaatame üle kogu juhtimise ministeeriumites, ametites ja sihtasutustes. Personaalne riik toetab menetlemiseks kuluva aja ja töötajate arvu vähendamist ja kaotab bürokraatia.

Lõpetame katuserahade jagamise.

====
Juba pikka aega kuuleme Eesti riigijuhtide suust, kuidas mitte miski pole võimalik. Ei ole võimalik ehitada teid ega tuuleparke. Ei ole võimalik rajada maale korralikku internetiühendust ega koristada linnatänavalt lund. Ei ole võimalik pakkuda lastele lühikest kooliteed ega eakamatele inimväärset elu. Ei ole võimalik, sest ikka on midagi puudu. Tavaliselt raha. Ei ole võimalik, sest ikka on midagi ees. Enamasti jabur bürokraatia või ametnike suva.

Tegelikult on puudu julgusest, tahtmisest ja otsusekindlusest. Tegelikult on hirm kaotada oma positsioon või valimistel mõned hääled. See ei tohi olla meie tase.

====
Maksusüsteem peab olema ühetaoline ja stabiilne. Me ei toeta maksude tõstmist vaid eelarvetulude suurendamise eesmärgil. Kaotame maksuküüru, mille sisseviimine oli viga, mis tuleb kiiresti parandada.
Pikas plaanis on meie konkurentsivõimelisuse parandamiseks vaja muuta tööjõumakse, alandades madala ja keskmise sissetulekuga inimeste maksukoormust. Oma maksud peab tasuma füüsiline isik, mitte tema tööandja.

Eesti majanduse pikaajaline kasvukiirus sõltub sellest, kui kiiresti meie kaupade ja teenuste eksport kasvab. Meie eesmärk on eelarve- ja majanduspoliitika, mis annab Eesti ekspordiettevõtetele võimalikult head konkurentsieelised, võrreldes nende välismaiste konkurentidega. Mida kiiremini kasvab Eesti eksport, eriti kõrge lisandväärtusega eksport, seda kiiremini tõuseb ka Eestis inimeste keskmine sissetulek.
Riik peab toetama ja edendama ettevõtlikkust ja majanduskeskkonda selliselt, et Eesti on ja püsib innovaatiliste iduettevõtete ja ükssarvikute maailma tipus. Pooldame ettevõtete teadus- ja arenduskuludele soodustuste kehtestamist.
Ülitähtis on tagada, et edukad startup ja teised ettevõtted saavad ja tahavad oma peakontorit Eestisse rajada. Eesti riik peab seisma selle eest, et Eesti kapitalil põhinevatel ettevõtetel on võimalikult palju motivatsiooni oma peakortereid Eestis hoida.

====

Selliste lubaduste pärast ma E200 poolt hääletasin. Millegipärast koaltsioonileppesse ei jõudnud sellest midagi. Kas poleks loogiline, et tulevase valitsuse seisukohad lähevad totaalselt vastuollu valijatele lubatuga siis valitsuskoalitsiooni üldse ei mindaks? Hetkel tunnen vähemalt mina ennast totaalselt petetuna.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Postitus Postitas Kriku »

Some kirjutas: 04 Dets, 2023 12:47Hetkel tunnen vähemalt mina ennast totaalselt petetuna.
Kahjuks oledki :(

Palun nüüd teema juurde tagasi.
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Postitus Postitas Väino »

Annad oma hääle mitte kandidaadi, vaid rahvusriigi säilitamise programmi poolt. Hääle saavad need, kes lubasid piiri pidama saada ja riigikaitset arendada. Koalitsioonilepe tehakse enim hääli saanud valimislubaduste alusel. Mitte nii, et ma lubasin taevamannat, aga sorry, koalitsioonikaaslased polnud nõus.

:D
Kunksmoor
Liige
Postitusi: 80
Liitunud: 10 Juul, 2022 12:32
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Postitus Postitas Kunksmoor »

Loen ... Virinat on palju. Miks?
Kui seadus, määrus ei meeldi, siis ära virise. Esita parandus seadusesse, määrusesse.
Ah, et ütled, ei saa ju!
Saab küll! Olen saanud nii paarkümmen vähemalt. Mõnda lauset, punkti on tänagi veel tekstides lugeda.
Isegi Põhiseaduses on üks lause ... Mõnna!
Ärge virisede! Tehke midagi!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist