Põgeniketulv Euroopasse 2015-2017

Korea, Vietnam, Lähis-Ida, Afganistan. Kõik konfliktid. Kui seal on olnud eestlasi, siis seda enam.
Vasta
Westland
Liige
Postitusi: 999
Liitunud: 09 Dets, 2007 23:21
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Westland »

Kurjam kirjutas:
Mis aga süüdlasesse puutub siis küll see leitakse - nende hulgast kust vaja.
Viimane mõte ei kuulu mulle vaid Igor Gräzinile.
Kollektiivne süü,humanismi puudumine jne...

http://ottawacitizen.com/news/politics/ ... r-inaction
https://www.youtube.com/watch?v=QZUuoaq1MLM
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Lemet »

Ka lähinaabrid näikse tülli pööravat- Rootsi välisminister hõõrub soomlastele nina alla sõja ajal Rootsi viidud 70 000ndet last. Ilmselt kutsub sedasorti tegevus Soomes vastava reaktsiooni välja...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
diesel
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas diesel »

kriku kirjutas ilusa jutu.
mina võhikuna paluksin täpsustust.
koloniseeritud olid ka budistlikud maad.
kui mõtlema hakata, siis mõningane errinevus ikka on.
seega oleks loogiline arvata, et islamil on vähemalt oluline osa inimeste jõhkras käitumises.
metroo
Liige
Postitusi: 437
Liitunud: 30 Aug, 2014 6:01
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas metroo »

Venelased hakkavad mõistma, et pagulasprobleem võib ka neid puudutada:

http://www.gazeta.ru/comments/2015/09/0 ... 9843.shtml
Artikli päises on vapustav karikatuur. Ma ei kopi seda siia, sest ilmselt saaksin ma seepeale eluaegse bänni :write:

Maksim Ševtšenko - "Olen vastu nende inimeste Euroopasse lubamisele"

http://echo.msk.ru/programs/personalno/1614924-echo/ -
Ševtsenko on šovinist ja putinoid, kellelt oleks oodanud pigem kahjurõõmu - et ei tahtnud meiega elada, elage siis moslemitega. Aga ta ei aktsepteeri, et Eesti ja Läti võiksid vastu võtta näiteks 100000 pagulast, kes tema arvates mingil juhul ei assimileeruks.
Võimalik, et see on vene patrioodi hirm kalifaadi jõudmise ees Peterburi "äärelinna"
Viimati muutis metroo, 05 Sept, 2015 9:39, muudetud 1 kord kokku.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas aht0 »

Islami häda on see et kui enamus muude kultuuride sisserändajaid lähtuvad printsiibist "kui oled Roomas siis käitu kui roomlased", siis nemad pigem mitte. Konflikt on nendega kooseksisteerimisse juba sisse kirjutatud, kui oled "tolerant" siis oled järeleandja ainult sina. Kui sa ei ole tolerant, siis oled nendega pidevalt nugade peal. Ei meeldi see ja ei meeldi teine, solvab see ja solvab see. Iga solvumine muidugi päädib võimalusel kohese vägivallaga "solvaja" vastu. Nii ongi ,et kuhu need majutatakse, sealt kolivad kohalikud mingi aja möödudes lihtsalt minema. Ja tekivad immigrantide enklaavid kuhu sul enam asja pole, tullakse lihtsalt kallale.

Miks poliitikud on nii leilis? Meie omad saavad ilmselt Euroopast igasugust survet ja oma naha hoidmiseks laulavad kaasa. Lääne-Euroopa omad.. no moslemid on kõige kiiremini kasvav hääletajate grupp, neid on kasulik sihtida (vt kui kaua KE on vähemusele mängides Tallinnas võimul olnud) ja nende vastased saab kõik käbe rassistideks(!) tembeldada. Ühesõnaga, lollus, ahnus ja omakasupüüdlikkus ruulib..
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Lemet »

Ševtsenko on šovinist ja putinoid, kellelt oleks oodanud pigem kahjurõõmu
Ševtšenko on sihandne huvitavalt mitmekihiline tegelane...tegelikult on ta Putini ja Venemaal toimuva osas ajuti üpris järsult ja eitavalt väljendanud. Šovinist kindlasti, aga rohkem sihuke islamikalduvustega...vabandust OT pärast
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

diesel kirjutas:kriku kirjutas ilusa jutu.
mina võhikuna paluksin täpsustust.
koloniseeritud olid ka budistlikud maad.
kui mõtlema hakata, siis mõningane errinevus ikka on.
seega oleks loogiline arvata, et islamil on vähemalt oluline osa inimeste jõhkras käitumises.
Esiteks, koloniseeriti mitte ainult islamistlikke ja budistlikke maid, vaid ka kristlikke maid ning maid, kus valitses mõni kohalik usund. Mõni erakordselt ebameeldiv komme (näiteks naiste ümberlõikamine) on pärit just viimastest. Teiseks, kahjuks on koloniaalsüsteemi lagunemise käigus esinenud suuri vägivallapuhanguid ka budistlikes maades. Kambodža on kõige hullem näide.
aht0 kirjutas:Islami häda on see et kui enamus muude kultuuride sisserändajaid lähtuvad printsiibist "kui oled Roomas siis käitu kui roomlased", siis nemad pigem mitte.
No kuulge, meil on olnud 70 aastat häda ühelt kristlikult maalt pärit immigrantidega, kes seda ei tee.

Lisaks, ärgem unustagem Chinatown'ide fenomeni.
metroo kirjutas:Venelased hakkavad mõistma, et pagulasprobleem võib ka neid puudutada
Venelased mõistavad seda juba ammu, sest suurlinnad on täis Kesk-Aasiast ja Kaukaasiast pärit ebaselge õigusliku staatusega isikuid. 1990-ndate alguses oli asi ikka päris hull. Tadžikistani kodusõja eest toimus illegaalne immigratsioon isegi Tšernobõli suletud tsooni, kust kohalikud olid evakueeritud.
diesel
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas diesel »

jah kahtlemata koloniseeriti kõiki kellest jõud üle käis ja koloniseerimist vajalikuks peeti.
ja seda enam on asi imelik ju. ka näiteks toodud kambodza (ei oska zorro peale katust teha) kinnitab asja. küllap erandeid ka on, aga mingit mastaapsemat mistahes muust usust inimeste, ükskõik mis põhjustel ja ükskõik kuhu maailma otsa siirdumisel, ei tea mina küll kohalikega nugade peale minemist meenutada.
see kipub ikka ainult moslemite teema olema.

viide idast tulnud immigrantidele on küll justkui õige. aga täpsustuseks niipalju, et probleeme tekitavad ikka matsid, ehk vatnikud, ehk tibIad, ehk kultuuritoojad. tervele kristlikule idanaabrile ei saa asja omistada. osad neist matsidest on haridusega võimalik inimesteks teha, osadel läheb paar-kolm sugupõlve ja saab siis asja.

70 tuhat soome last võtaks hää meelega. oma koju majutaks ka niipalju kui vähegi mahub. sama kehtib ka muude enam-vähem samasse kultuuriruumi kuuluvate rahvaste kohta.
liiga teistsuguseid (kas on piisavalt poliitkorrektne väljend) katsuks siiski vältida.
Westland
Liige
Postitusi: 999
Liitunud: 09 Dets, 2007 23:21
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Westland »

70 tuhat soome last võtaks hää meelega. oma koju majutaks ka niipalju kui vähegi mahub. sama kehtib ka muude enam-vähem samasse kultuuriruumi kuuluvate rahvaste kohta.
liiga teistsuguseid (kas on piisavalt poliitkorrektne väljend) katsuks siiski vältida.
Minu arvates ongi see põhiline faktor.Tõenäoliselt puuduks täna ühiskonnas sama emotsionaalne arutelu antud teemal kui jutt käiks tuhandetest rootslastest,taanlastest,soomlastest või lätlastest.Inimene pelgab alateadlikult asju ja olukordi,mis on talle kauged,võõrad ning arusaamatud.Paraku tihti õigustatult,nimetatagu seda hirmu siis tolerastide poolt halvustavalt rassismiks,võõravihaks,humanismi puudumiseks vms.
Viimati muutis Westland, 05 Sept, 2015 12:22, muudetud 1 kord kokku.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Martin Peeter »

Kurjam kirjutas:Tuleks veel selle Vao tulekahju juurde. Alati kui on tehtud midagi lolli või paha tekib kaks küsimust. Kes tegi ja kellele kasulik? Tegija saime õnneks varsti teada - ei jõudnud veel tuletõrjujad oma voolikuid kokku kerida ja politsei uurimist alustada Kui juba oli vastus teada. Meie sotsist kaitseminister Mikser ütles, et süüdi on kõik vihakõnelejad. Nonii mõtlesin kohe hakkab tulema nagu vanasti rohkelt "nördinud inimeste kirju" kes nõuavad karmimaid seadusi. Ja jõusingi ära oodata, teine lapsminister Reinsalu pröökas kohe, et vihakuriteod peavad saama karmilt karistatud ja tama hakkab uute seadustega kohe tegelema. Mul tuli kohe meelde sõjaeelsel Saksamaal Riigipäevahoone põlemine.
Mis sellest sai teame me kõik, ikkagi sõjaajaloo foorum.
Mis aga süüdlasesse puutub siis küll see leitakse - nende hulgast kust vaja.
Viimane mõte ei kuulu mulle vaid Igor Gräzinile. Ju on temagi lubamatult vihane.
Kuni politsei pole süüdlast(i) kätte saanud, ei saa me välistada, et tegemist oli Eesti suhtes ebasõbraliku välisjõu initsieeritud diversiooniaktiga. Ja kandidaate on mitu. Ma siiski meie politseid kellegi süütu süüditegemises ei kahtlustaks. Pigem võib antud juhul märkida ennetustegevuse puudujääke ja on karta, et me ei saa kunagi teada tõde. Siiski võiks antud kuritegu mõne raskema paragrahvi järgi uurida: terrorism näiteks. Ma muidugi pole kriminaalõigusega eriti kursis.
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Kriku »

diesel kirjutas:küllap erandeid ka on, aga mingit mastaapsemat mistahes muust usust inimeste, ükskõik mis põhjustel ja ükskõik kuhu maailma otsa siirdumisel, ei tea mina küll kohalikega nugade peale minemist meenutada.
Tänapäevase islami puhul on asi pigem selles, et immigrantide lähtekohas eksisteerib organisatsioone, mis peavad ennast sihtriikidega võitluses olevaiks ning püüavad immigrante geriljadeks värvata. Muud probleemid on samad, mis immigrantidega ikka.

Ma ei kujuta ette, miks sellised organisatsioonid peaks olema islamispetsiifiline nähtus. Emigrante on paljud päritolumaad ära kasutada üritanud. Teistpidi, alati leidub põlisrahvuste esindajate seas isikuid, kes on piisavalt segased, et üritada ühiskondliku elu täielikku lammutamist parema tuleviku nimel. Selline programm ei ole immigratsioonispetsiifiline nähtus. Seda soodustavad vaesus, isiku suutmatus ühiskonnaga kohaneda, poolik haridus (mulle tundub, et poolik ja tendentslik haridus on siin isegi hullem kui täielik harimatus) ja eriti juhtide olemasolu, keda kuulata ja kelle jälgedes käia (kes siis võivad asuda nii kodumaal kui piiri taga). Üldiselt väga sarnane klassikalisele kasvuraskustes nooruki "halbade sõprade" probleemile, ainult et suuremas mõõtkavas.

Vastunäiteid võiks alustada hästi tuntud väitega, mida ka migratsioonivastased tihti esitavad, et Rooma impeeriumi hävitasid selle maale asunud barbarid. Olid kes nad olid (germaanlased, slaavlased jne.), muhameedlased nad nüüd küll päris kindlasti ei olnud.

Teine hiiglaslik vastunäidete grupp seostub kõiksugu kolonistidega, kes kohalikke alaväärtuslikuks peavad (sh tjiblad).

Üksiknäiteid, mida on raske kolonialismi alla mahutada, võib tuua lõputuseni. Suurbritannia ajaloost näiteks anglosakside ja normannide migratsiooni. Kui "nugade peale minemist" natuke laiemalt võtta, siis Itaalia päritolu immigrandid võtsid ju üle suure osa USA organiseeritud kuritegevusest. Texasesse siirdunud ameeriklased korraldasid seal esimese selgelt äratuntava "roheliste mehikeste" mässu.

Kurioossem näide on Libeeria segregatsioon ja kodusõda, mille üheks pooleks olid USA-st Aafrikasse tagasi asustatud neegrite järeltulijad, kes endast loomulikult rohkem arvasid kui kohalikud. Ühelt poolt oli see justkui koloniseerimine, teiselt poolt oli Libeeria algusest peale mõeldud iseseisvuma ning kontroll anti koha peale üle nii ruttu kui võimalik.

Iisraelis elavatest juutidest praktiliselt kõik on oma ajaloolisele kodumaale uusajal immigreerunud.

Kanada suurima massimõrva panid toime sikhi terroristid.
diesel kirjutas:viide idast tulnud immigrantidele on küll justkui õige. aga täpsustuseks niipalju, et probleeme tekitavad ikka matsid, ehk vatnikud, ehk tibIad, ehk kultuuritoojad. tervele kristlikule idanaabrile ei saa asja omistada. osad neist matsidest on haridusega võimalik inimesteks teha, osadel läheb paar-kolm sugupõlve ja saab siis asja.
Sama võib väita ka moslemite kohta. Ka neist saab väga paljudest pika peale asja. Ka Eestis on ju lõpuks oma ajalooline moslemi kogukond olemas, kelle hulgast nii mõnestki on asja saanud. Dajan Ahmetovist näiteks.

Kindlasti oleks suur viga omistada tervele moslemimaailmale al-Qaida arusaamu. Al-Qaida, Taliban, ISIS, Boko Haram jne on äärmusrühmitused ja sellel, mida nad jutlustavad, islami ühegi koolkonna peavooluga vähe ühist.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas metssiga »

toomas tyrk kirjutas:Kummi võib ju venitada mitut moodi, aga ikkagi - antud artikkel ei ole kohe kindlasti "teema realistlik esitamine". Pigem ikka see "faktide moonutamine ja emotsionaalne mõjutamine". Teemat pole soovitudki lahti kirjutada, võetud on suvalisi fakte, ning esitatud neid ajaloost ning kontekstist väljarebitutena autorile sobivate emotsioonide kastmes.
Mina olen lihtsalt hämmastunud :shock: Kaja Kumer-Haukanõmm uurib akadeemilisel tasemel väliseestlust ja on sellest kirjutanud doktoritöö, kuid see artikkel... Lisan Toomas Tyrki arvamusele, et ajalooliste näidete ja väidetena on sealt lihtsalt VALEt (või siis rumalust).
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas metssiga »

Lemet kirjutas:Ka lähinaabrid näikse tülli pööravat- Rootsi välisminister hõõrub soomlastele nina alla sõja ajal Rootsi viidud 70 000ndet last. Ilmselt kutsub sedasorti tegevus Soomes vastava reaktsiooni välja...
Aga need lapsed naasesid kõik koju pärast sõda ( :D minu tädi oli ka üks neist)
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Lemet
Liige
Postitusi: 19908
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Lemet »

Seda väitis Vabariigi kodanikes ka üks osaline...pagulaste suurim soov olla tagasi pöörduda...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
MOA
Liige
Postitusi: 45
Liitunud: 13 Juul, 2015 20:56

Re: Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas MOA »

metssiga kirjutas:Mina olen lihtsalt hämmastunud :shock: Kaja Kumer-Haukanõmm uurib akadeemilisel tasemel väliseestlust ja on sellest kirjutanud doktoritöö, kuid see artikkel... Lisan Toomas Tyrki arvamusele, et ajalooliste näidete ja väidetena on sealt lihtsalt VALEt (või siis rumalust).
Aga konkreetselt palun? Too punkthaaval kõik need valed välja. Arutame ja analüüsime. Räägime asjad selgeks.
Ilma selgitusteta mõjud sa ise üldistaja ja valetajana.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist